Detox, היתכן?

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

Re: Detox, היתכן?

הודעהעל ידי ירדן » ב' מאי 27, 2013 7:02 pm

גם אותי מרתיע לעשות צום ארוך למרות שכן חשבתי על זה. כל הרעיון של לעזוב הכל לכמה שבועות וללכת למקום אחר בשביל לא לאכול נורא מפחיד ובגלל לא לא בדקתי לעומק אם בכלל יש בארץ מקום טוב שאפשר לעשות בו צום. גם אני ראיתי כל מיני סרטונים על אנשים שעשו צומות ארוכים בהוואי או בקוסטה ריקה. איזה מקומות מדהימים. לא הייתי רוצה רק לצום שם אלא לגור שם.

סרטון על איימי שגרה off the grid בקוסטה ריקה-
http://www.youtube.com/watch?v=9rI-r5eD-ag
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי eilon » ג' מאי 28, 2013 4:03 am

ואוו איזה כיף לה :D מקום מדהים!!

אני הייתי רוצה להעביר תקופה בצ'אנטבורי תאילנד, ליד יערות המאכל, עם גישה למי אוסמוזה ושלל פירות מזנים שונים
עם זאת הבנתי שהירקות העליים האורגנים יקרים שם (אין לי מושג עד כמה בהשוואה לארץ), אני עדיין מברר על המקום הזה ספציפית.
אך כשאגיע לשם לא נראה לי שאצום :D איך אפשר לצום שמסביבך הכל ג'ק-פרוט, מנגוסטין, דוריאן (8+ זנים שונים), רמבוטאן, ליצ'י, פרי הנחש, צ'מפדאק (Chempedak), ספוטה, אננס, בננות בצבעים שונים, ועוד ועוד
eilon

הודעהעל ידי אורי » ג' מאי 28, 2013 8:30 am

לא שיש לי דעה בענין - אני יודע בנושא זה כרוב בני האדם, רק מה שאני קורא ושומע. רק אצטט כאן דעה אחרת, של עדיאל תל אורן. שמעתיו בהרצאותיו המוקלטות, שלדעתו הנחרצת, ניקוי רעלים נכון בשום אופן לא אמור להביא לסבל. ושמה שכולם יודעים שכשיש ניקוי רעלים יש החמרה זמנית בתופעות, זה סיפור מצוץ מהאצבע של מרפאים אלטרנטיביים שלא עושים את מלאכתם באופן נכון. שיש כמה שלבים בסיסיים בניקוי הרעלים. ואם נעשה שלב א' ללא שלב ב' מיד אחרי שלב א', אז זו הרעלה של הגוף ולא ניקוי, ומזה מגיע הסבל.
אם זה מענין את מישהו פה, אחפש את הקישור.
אורי

הודעהעל ידי eilon » ג' מאי 28, 2013 12:42 pm

תחפש קישור למה לא, שיהיה אפשר לקרוא גם :D

אני רק יכול להגיד לך שהסיפור הוא לא מצוץ מהאצבע ברגע שקורה דבר שכזה במציאות, כי זו לא המצאה, וההגדרה למצוץ מן האצבע זה לא להמציא סיפור?
דבר שני ממש לא מדובר במטפלים אלטרנטיבים שרושמים כל מני צמחים חזקים או אצות שונות ועשבים שונים שגורמים לטענת לניקוי מהיר מרעלים (ניקוי כבד, ניקוי כיס מרבה, וכו' וכו'). אלא מדובר באנשים שאוכלים בריא, מזון אורגני איכותי, וכך הגוף שלהם מגיב כשהוא מתנקה.

אני מעוניין לקרוא מה זה ה"שלב ב'" המדובר. ואם בשלב הא' מדובר בכל מני פתרונות קסם לניקוי, כמו שאכן מוכרים כל מני מטפלים (לא ב811), אז מה הפלא שמדובר בהרעלה.
עדיאל תל אורן עסק הרבה עם מזון נא, כך שאני מניח שיש טבעונאים נוספים שחושבים כמותו, אך עדיין זה לא אומר שאין אנשים בעולם שכן אוכלים מזון נא איכותי, וכך הגוף שלהם מגיב.
אז מה זה השלב ב' המדובר?
eilon

הודעהעל ידי אורי » ג' מאי 28, 2013 1:21 pm

דומני שזו הרצאה מוקלטת. אחפש ואחזור.
אורי

הודעהעל ידי אורי » ג' מאי 28, 2013 1:26 pm

אולי זה בסרטון הזה http://www.youtube.com/watch?v=HQSdVTogglE
בגוגל יש הרבה הרצאות שלו, וביניהם כמה על ניקוי רעלים. הוא חוזר על הדברים שציטטתי משמו מספר פעמים בכמה הרצאות.

אני לא אחראי על דבריו. אין לי מושג מה רמתו של תל אורן. אני רק שמעתי שהוא גורו בעולם הרפואה האלטרנטיבית, ולאחרונה אני שומע את דבריו כי יש בהם ידע מענין.
אורי

הודעהעל ידי eilon » ג' מאי 28, 2013 2:20 pm

תודה אורי אצפה בזה מאוחר יותר

ראיתי הרצאה של ד"ר ניל ברנארד (שכתב את הספר איך לעצור ולהפוך סוכרת) שבה הוא מדבר על כך שכשמתחילים לאכול דל-שומן, אז בהדרגה השומנים יוצאים מתאי השריר, ומשאר המקומות שהגוף מאכסין בהם שומן
זה יכול להסביר בהחלט את הפצעונים השומניים שיש לי

בנעורי היה לי אקנה בעקבות מאכלים כמו גרעינים שחורים והמבורגרים, הייתי מפצח כ200 גרם גרעינים ביום ושלא נדבר כמה מלח היה שם, ובמבה, וגם המון ג'אנק פוד. ככה זה בהרבה בתים בישראל אני מכיר אנשים שעד היום אוכלים כמות כזו של גרעינים מול הטלוויזיה
למזלי אני לא רואה טלויזיה כבר עשור ורק חוקר את מה שמעניין אותי בזמני הפנוי :)
eilon

הודעהעל ידי אורי » ג' מאי 28, 2013 7:23 pm

אגב, אולי אוכל לייעץ לך משהו שלי מועיל מאוד. לי לוקח זמן רב יחסית, ארגון האוכל, השריית נביטים, השריית תמרים וכו'. בזמן זה אני מקשיב להרצאות שונות. כך אני לא צריך להפסיד זמן לשבת מול המחשב ולצפות בעדיאל תל אורן. אם גם לך הולך זמן על דברים שונים, אולי זה יסייע לך.
אורי

הודעהעל ידי ירדן » ג' מאי 28, 2013 9:13 pm

הסבר קצר על תהליך טיהור הרעלים בכבד:
הרעלים נאגרים בגוף ברקמות השומן (כי שם הם פחות מזיקים) אבל הגוף לא יכול לנטרל אותם בצורה הזאת ועליו להפוך אותם בכבד למסיסי מים ורק כך הם יכולים להיות מופרשים דרך הכליות, מרה וזיעה. זה קורה בשני שלבים:
בשלב א'- שלב האינדוקציה - הרעלים מגיעים לכבד ועל ידי אנזימי ציטוכרום P450 הם מתחילים את התהליך של הפיכה לרעלים מסיסי מים. הבעיה היא שבשלב הזה הם הופכים לריאקטיבים ומזיקים יותר מהצורה מסיסת השומן שלהם.
בשלב ב'- שלב הקונג'וגציה - הרעלים שהגיעו משלב א' מתחברים לתרכובות פולאריות (קבוצות מתיל, חומצות אמינו, גלוטטיון ועוד) והופכים למסיסי מים לחלוטין וכך הם מופרשים מהגוף.

בשני שלבים אלו יש צורך בנוטריאנטים מסויימים (קופקטורים ונוגדי חמצון) כדי שהתהליך יתרחש כראוי (כמו בכל פעולה אחרת בגוף). למשל חלק מהקופקטורים הם ויטמינים מקבוצה B וגלוטטיון וגם יש צורך בנוגדי חמצון כמו אבץ, סלניום, ויטמין סי, Q10, קרטנואידים, טוקופרולים ועוד.

הטענה היא שאם התהליך לא מתרחש כראוי בגלל חוסר בנוטריאנטים אותם הרעלים שעברו אינדוקציה בשלב א' יצאו מהכבד ויאגרו חזרה ברקמות אך הפעם ישנה סכנה שהם יאגרו ברקמות חיוניות כמו למשל במפרקים או במוח. הוא אומר שאם הכבד מופצץ בבת אחת ברעלים שמגיעים מהרקמות ושלב א' נעשה מהר מכפי ששלב ב' מסוגל לעמוד בו (בגלל חוסר בנוטריאנטים) אז אותם רעלים ריאקטיביים ומזיקים יותר יחזרו חזרה לזרם הדם ומשם חזרה לרקמות ואת זה אנו נרגיש כסימפטומים לא נעימים.

מבחינת עדיאל ניתן לנקות את הגוף רק בעזרת התוכנית שלו שדורשת לקיחת תוספים באלפי שקלים שאותם ניתן להזמין במיוחד מחו"ל. הוא טוען ששני השלבים האלו בכבד נתקעים בגלל חוסר בנוטריאנטים כי התזונה שלנו אינה מספיקה ורק אם נעשה את התוכנית היקרה והארוכה שלו של ניקוי רעלים (שכוללת כמובן תזונה טבעונית מלאה ותוספים מסוגים שונים אך גם דברים כמו מים נקיים, אויר נקי, הימנעות מזיהום חשמלי ועוד) נוכל להתקרב למצב של גוף נקי, ובכל תוכנית אחרת אנחנו נגרום לעצמנו נזק, אפילו בלתי הפיך. עדיאל מתנגד להיגיינה הטבעית ולצום כדרך ריפוי (אלא אם זה "צום" שנעשה בסוף אותה תוכנית לניקוי רעלים עם תוסף מאוד יקר שמגיע כאבקה).

דעתי בנושא:
קודם כל להרבה אנשים יש בימים הראשונים תסמיני גמילה מהחומרים שהיו רגילים לצרוך. על זה אין וויכוח, ומה לעשות תסמיני גמילה אינם נעימים. מעבר לכך הרעלים שיוצאים מהרקמות ומציפים את הדם בוודאי גורמים לסימפטומים עוד לפני ההגעה שלהם לכבד ולכן הגיוני שתהיה תחושה לא טובה. הרי אותם רעלים הועברו על ידי הגוף מלכתחילה לרקמות השומן כי שם הם פחות מזיקים ולא גורמים לסימפטומים אז ברגע שהם מפונים משם רק הגיוני שנרגיש זאת. תזונה חיה עתירת פירות וירקות שמספקת לנו שפע של ויטמינים, מינרלים ופיטוכימיכלים נוגדי חמצון, יותר מכל תזונה אחרת, היא אידיאלית לתהליכי ניקוי ואני לא חושבת שהאפשרות היא או לעשות את התוכנית המאוד יקרה של עדיאל או להמשיך להיות מורעלים עד סוף חיינו.

לעדיאל יש מסעדת רואו במיניאפוליס אבל אם תציצו בתפריט תראו שמדובר במסעדת רואו גורמה עתירת שומן. עדיאל עצמו אוכל גם מבושל.

אני כן מסכימה איתו לגבי כל מיני תוכניות שמתיימרות לנקות את הגוף במהירות אך לא באמת עושות את זה. לדוגמה תוכניות ל"ניקוי אביב" על ידי אכילת אורז בלבד או אורז ומש, או אורז, מש וירקות. כל אותם אנשים שאוכלים רק אורז למשך שבוע-חודש בהתחלה מרגישים לא טוב עקב תסמיני הגמילה שהם עוברים ואז מרגישים נהדר פשוט מעצם ההימנעות מכל אותם חומרים מזיקים שהם נהגו לצרוך קודם (קפה, אלכוהול, מזונות מעובדים, מזונות מהחי...). ניקוי רעלים אמיתי דורש זמן והתמדה. שבוע של מיצים או חודש של אורז שלאחריהם חוזרים לתזונה הרגילה לא באמת עושים את העבודה. ההרגשה הטובה מגיעה מעצם ההימנעות ולא דווקא בגלל שנעשה ניקוי רעלים עמוק.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי אורנה » ד' מאי 29, 2013 6:33 am

וואו ירדן, תודה על ההסבר המפורט והמצויין.
בכלל חייבת לומר שאני קוראת כאן בפורום כמעט על בסיס יומי, לא כותבת כל פעם, כי לא תמיד יש לי מה להגיד, בעצם אני מחפשת ידע, עידוד ותמיכה לכיוון הזה שבו בחרתי,
ואנשים כמו אורי למשל ממש מבלבלים. לא ברור למה בפורום כזה צריך שיחות ארוכות על פליאו ומלל אינסופי על דברים שלא תורמים דבר לדרך הזאת.
אני החלטתי שאני לא קוראת יותר שום דבר שאורי כותב - רק מבלבל אותי. (רציתי לכתוב לך את זה בפרטי, אבל לא מצאתי איך)
אורנה

הקודםהבא

תגיות נושא

ניקוי רעלים, שומן, תסמיני ניקוי וגמילה

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], YandexBot ו 8 אורחים