"סופר פוד" ....

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

"סופר פוד" ....

הודעהעל ידי מאיה » ה' מאי 23, 2013 11:50 am

אני יודעת שעקרונות ה80.10.10 מתנגדים לכל המזון אל וכדומה אבל מעניין אותי מה אתם חושבים למשל על זה:
http://www.livespirulina.com/index.html
וגם על פולי קקאו נאים בצורותם השלמה ?
מאיה

Re: "סופר פוד" ....

הודעהעל ידי eilon » ה' מאי 23, 2013 12:44 pm

פולי קקאו הם קשים, אי אפשר לאכול אותם נאים. אז מה זה נקרא פולי קקאו נאים? יובשו במאדה? נטחנו באבן ריחיים / אבקה?
מחקרים הראו שקקאו גורם לחיידקים בפלורה להתמכר אליו (סוג ספציפי), ואז יש ריבוי של חיידקים "מכורי שוקולד", והחיידקים האלה איכשהו מעודדים את האדם לצרוך עוד שוקולד.
קקאו די שומני, והוא מכיל תיאו-ברומין, שעד כמה שידוע לי זה חומר ממריץ למע' העצבים

ספירולינה עד כמה שידוע לי זו אצה חד תאית. לדעתי איננו מצוידים באיברים כדי לפרק את דופן התאים של יצורים חד תאיים כאלו, אנחנו לא יצור ימי כמו לווייתן שאוכל פלנקטון. באתר הם טוענים שספירולינה יותר קלה לעיכול מכלורלה (אשר מכילה דופן תא קשה הדורש פיצוח מכני), ושאת מרביתה אנחנו מסוגלים לספוג.

ממה שקראתי ברשת האצות הללו לעיתים סופחות מתכות כבדות, כפי שעושות הרבה אצות בים (הן ה"מסננות" של הים), אז לצרוך את האצה הזו כשהיא מפורקת לא נשמע לי כמו רעיון הגיוני. עם זאת, באתר הספציפי הזה הם טוענים שהאצה גדלה בתנאים מבוקרים, כלומר שלא אמורות להגיע מתכות כבדות ושאר רעלנים לתוך סביבת הגידול, שזה מידע חיובי.
זוגתי ניסתה "כלורלה" אבל לא ספירולינה, שזו גם אצה חד תאית (שגודלה בחו"ל, לא ידוע באיזה תנאים), וזה גרם לה להרבה תופעות לוואי. ובין היתר זה מאוד מסריח בשתן ובזיעה, גורם לתופעות מאוד מוזרות בגוף.
ספירולינה מכילה הרבה יותר מדי חלבון מבחינת התפלגות הקלוריות אבל לא מבחינת זה שצריך הרבה ממנה. אני לא רואה סיבה למה לא להשיג את החלבון הזה ממקורות אחרים שהם לא אצה חד תאית שצריך לצרוך אותה באבקה או בצורה מיובשת אחרת, ובכמות אדירה כדי לקבל ממנה באמת איזה ערך משמעותי. כתוב באתר שם שהמנה המומלצת היא 1-8 גרם. כמה כבר "פלאי פלאים" נמצאים ב8 גרם הללו? בקושי 4 גרם של חלבון, וכמויות קטנות של מינרלים. אז זה די מטעה לומר שזה מזון-על לצמחונים, כי בכמויות הללו בקושי מקבלים חומרי תזונה
אפילו ויטמין A כפי שהם מבטיחים, מדובר בכמויות מזעריות. רק ויטמינים ממשפחת B נמצאים בכמות סבירה. אלא אם כן צורכים אותה בכמויות מירביות (הם טוענים שמותר מקסימום 50 גרם ללא סכנה) ורק אז אפשר לומר שיש הרבה חלבון.
עם זאת, בכמויות אדירות של 50 גרם היא כבר מכילה כחצי גרם נתרן, אבל לא הרבה סידן. וכידוע שנתרן מתחרה עם סידן על ספיגה חוזרת בכליה, ועודף נתרן גורם לסידן לברוח בשתן. כמו כן עודף חלבון גורם לאיבוד של סידן. אז מזון שעתיר בחלבון ונתרן ועם זאת דל בסידן, לא הייתי מכנה "מזון על" לבני אדם. זו דעתי האישית

ואישית לא כ"כ התרשמתי ממזונות "על" באופן כללי. פעם ממש רדפתי אחריהם כמו אחרי הגוג'י ברי, היום אני מבין שפשוט צריך לאכול מספיק, אבל מהמזונות שמתאימים לנו, ואז לא חסר כלום ויש אפילו יותר ממה שממליצים בייחוד בכל מה שקשור לויטמינים
עדיין לא ראיתי סיבה ממש מוצדקת ל-למה שיהיה לנו מחסור באצה שכזו, בייחוד שכל מרכיביה יכולים להינתן בקלות ע"י פירות וירקות, ולא צריך כמויות כאלה מפחידות כפי שהם מתארים באתר כדי להשתוות עם תכולת הספירולינה, דווקא התזונה שלנו עוקפת את יתרונותיה בקלות יתירה.
אז אני חושב שזה גימיק ולא יותר, אבל יש אנשים שטוענים שזה עוזר להם במשהו ואינני אומר שהם טועים, כך הם מרגישים / טוענים.
eilon

הודעהעל ידי מאיה » ה' מאי 23, 2013 9:00 pm

מעולה, תודה
מאיה

הודעהעל ידי ירדן » ו' מאי 24, 2013 4:52 pm

משהו קטן שיש לי להוסיף על הספירולינה מעבר למה שאילון כתב הוא שיתכן שספירולינה ואצות ים מכילים אנלוגים של ויטמין B12 (מולקולות שדומות ל-B12) שמתחרים על הקולטנים של ה-B12 האקטיבי ומונעים את ספיגה שלו.

אגב, ספירולינה היא לא באמת אצה אלא שייכת לממלכת החיידקים-
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9B%D7% ... 7%95%D7%AA
http://en.wikipedia.org/wiki/Spirulina_ ... plement%29

עדיאל תל אורן ב-3 דקות על קקאו נא:
https://www.youtube.com/watch?v=zdmGJFstqtQ
סרטון של הארלי על קקאו:
https://www.youtube.com/watch?v=pX66lz3C448
עוד על קקאו:
http://www.rawsomehealthy.com/chocolate/
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי מאיה » ש' מאי 25, 2013 10:04 am

תודה, פשוט יש איזה מטפל שאני מכירה שאוכל פולי קקאו ככה כמו חטיף - בתוך תמר או משהו, ובכלל אוכל המון שומנים במשך היום - אגוזים ופירות יבשים, הוא מאוד מאוד מאוד רזה.... ואני לא רואה שהשומן הזה עוזר לו חוץ מלהיות מאוד ערני וחד, אבל אני לא יודעת אם בא לי להיכנס להסברים איתו, פשוט הוא הציע לי כדי להעלות אנרגיה לאכול קקאו, ואני אומרת לו אבל יש בזה קפאין וכו... והוא התחיל למנות את כל הדברים הטובים בקקאו ואמר שזה עושה מצב רוח וכדומה והיה נראה לי כמו ג'אנקי של פולי קקאו....
מאיה

הודעהעל ידי ירדן » ש' מאי 25, 2013 11:07 am

אנחנו מקבלים דלק מהמזון ואנרגיה מהשינה. קפאין לא נותן אנרגיה (למשל בקפה אין כמעט בכלל קלוריות) אלא מכניס את הגוף למצב של סטרס ולכן משחרר יותר אנרגיה מהמאגרים (מעלה רמת סוכר בדם), מעלה רמת הורמוני סטרס, מעלה קצב לב, דופק, לחץ דם וזרימת דם לשרירים (ובזמן הזה מפחית פעילויות חשובות אחרות כמו עיכול, פעילות חיסונית, פעילויות של תיקון ובניה) ולאחר מכן כמובן מגיעה נפילה ועייפות שלאחריהן צריך מנת סם ממריצה נוספת. זה מנגנון מציל חיים במצבי חירום (אם בדיוק רודף אחרינו קרנף) אך סטרס כרוני שוחק את בלוטות האדרנל ומשאיר אותנו לאורך זמן עייפים יותר ויותר. להשתמש בחומרים מעוררים, מעבר לטוקסיות שבקפאין והתאוברומין, מביא רק לבעיות חמורות יותר בעתיד. עייפות כרונית ותשישות אדרנל הם בעיות ממשיות וחמורות. סטרס כרוני קשור להשמנה ביטנית, בעיות במטבוליזם של סוכרים, יתר לחץ דם, הפרעות שינה, התדלדלות של ויטמין סי וויטמינים מקבוצה בי, פגיעה בעיכול והספיגה, פגיעה במערכת החיסונית ועוד.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי eilon » א' מאי 26, 2013 5:19 am

לפני הצבא שהתעניינתי בכושר לא טבעוני אז היה דיבור על קפאין אצל משתתפי תריאטלון ששמעתי מהם אישית
הובהר לי שקפאין זה לא בדיוק ממריץ כמו שזה "מבטל עייפות". זה "אומר" לכל תא ותא שהוא לא צריך מנוחה ואפשר להמשיך לעבוד.
בגלל זה שימוש ארוך יגרום לבלוטת האדרנל להתעייף.

יש הרבה דברים טבעיים שגורמים למצב רוח טוב, אבל חלקם לא בריאים, כמו זרעי פרג למשל, שמהם מפיקים מורפיום וגם חומרים ממכרים לשוק השחור
לעומת זאת אכילה של הרבה פירות מתוקים תגרום לשיחרור של דופאמין במוח, ואז מרגישים מעולה מבלי לשחוק את מעגל הדופאמין הטבעי.

אולי המטפל ההוא "מאוד מאוד מאוד רזה" כי הוא לא אוכל מספיק קלוריות מפחממות, ומפצה על כך ע"י נשנוש שומנים לאורך היום. לדעתי ומנסיוני האישי להיות רזה מדי זה לא בהכרח סימן לבריאות :mrgreen:

אבל קחי את זה בקלות, כי הרבה אנשים אוהבים לספר ולהמליץ על מה שגורם להם להרגיש טוב. אנחנו הרבה פעמים הופכים ל"מכונות פירסום" של מה שאנחנו נהנים ממנו בתקופה האחרונה. את לא מכירה את זה? :oops: "נסעתי לטורקיה, היה חבל על הזמן, אתה חייב ליסוע גם!" :lol:
לכן גם הרבה פעמים קשה להיכנס לדיון משכיל, אם האדם לא מעוניין שייקחו ממנו את גורם ההנאה.
eilon

הודעהעל ידי מאיה » א' מאי 26, 2013 9:00 pm

כן, לגמרי רזה מדי כי לא אוכל מספיק פחמימות, ואוכל כנראה המון שומן, וכל מיניuppers
אני לגמרי לוקחת בערבון מוגבל כל מה שאומרים לי, מקסימום מתנסה על עצמי והגוף כבר מהר מאוד אומר מה כדאי ומה לא....
עניין אותי הדעה היותר מבוססת על למה לא כדאי לאכול את כל מזונות העל כדי שאם מישהו יתעקש שיהיה לי מה לענות
אבל אני כבר פותרת את זה בלומר שלי זה לא עושה טוב ואם הוא רוצה אז שיאכל... כי אני הרבה פעמים רואה איך באמת הגורם הנאה הזה עושה מניפולציה על האדם- ואין עם מי לדבר לפחות כרגע...
מאיה

תגיות נושא

מזונות ממכרים, ויטמין B12

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: AhrefsBot, Google [Bot] ו 6 אורחים