בכל זאת קצת מלח בסלט, אפשרי?

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

Re: בכל זאת קצת מלח בסלט, אפשרי?

הודעהעל ידי ירדן » א' יוני 02, 2013 8:08 pm

הביאו לי היום כמה חסות שהגיעו מחווה אורגנית אחרת. הצבע יפה, העלים נראים טוב, הן לא מרות והעלים הפנימיים ממש מתוקים. לא יאומן איזה הבדל בינהן לבין החסות שהזמנתי לפני שבוע שעדיין יושבות לי במקרר ולא בא לי להסתכל עליהן אפילו...
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי אורנה » א' יוני 02, 2013 9:34 pm

וואו, ירדן ממש יפיפיות.
זהו החלטתי בשבת זאת אני מכינה ערוגות ובשבוע הבא אסע לקנות שתילים בבני ציון, זה ממש ליידי, אז אין תירוצים.
אמקם את הערוגות בחצי צל בגלל הקיץ לפי עצתו של איילון.
אפשר לגדל בקיץ גם בוק צ'וי וטאט סוי? או שזה רק בחורף.
קייל הבנתי שכבר לא שותלים עכשיו.
אורנה

הודעהעל ידי מאיה » ב' יוני 03, 2013 7:58 pm

איזה כיף לכם כולי קנאה, חייבת בית עם שטח לגידול
מאיה

הודעהעל ידי eilon » ג' יוני 04, 2013 4:36 am

לצערי אתמול הייתי במשתלה בבית יצחק (לא בבני ציון) ולא היו להם חסות, הם אומרים שמוכרים רק בחורף. צריך להתקשר לבני ציון ולשאול אם עדיין יש לו, כי יכול להיות שגם הוא עבר ל"צמחי קיץ"
אפשר לגדל חסה, קייל, בוק-צ'וי, טאט-סוי בקיץ, רק שרצוי בחצי-צל.

קייל ישרוד הרבה-הרבה-הרבה יותר טוב בקיץ מאשר כל השאר, הוא פשוט מפלצת הישרדות, היה לי קייל שלא השקתי שבועיים והוא שרד את זה! חסה הייתה נובלת בשליש מהזמן.
בפעם הקודמת שהייתי בבני ציון היו קיילים שנראו כמו האחרונים לעונה, והבעלים של המקום, מתן, לא ידע שהצמח הזה שורד מעולההה בקיץ. צריך לשאול אותו בטלפון אם עדיין יש לו, ואם הוא יכול להביא בשבילך עוד
אם הוא אומר שהוא "לא מתכוון להביא" לקיץ, אז תשאלי אותו מאיפה הוא בד"כ מזמין, ואם התשובה היא "אני מזמין זרעים", אז תבקשי ממנו את הזרעים

הזנים השורדים והמועדפים הם "טוסקני" (שנקרא גם "דיינו קייל" כי העלים מזכירים לשון של דינוזאור)
ו - "Red Russian Kale", שהוא זן עם גוונים סגולים והרבה סגולות :)

בנוסף אם את רוצה לגוון, אפשר לקנות זרעים אורגנים של ברוקולי (ועוד), אני קניתי ב"אופק חדש", הם מוכרים אותם בשקית של כמה עשרות גרמים (הרבה זרעים), למטרת הנבטה ואכילת הנבטים,
אבל אני פשוט מפזר אותם בגינה ואוכל את העלים הרכים. ואני לא מחכה שיופיע הפרח. הרבה זרעים במקום אחד יוצרים כמו "שטיח ירוק" שאת יכולה לקטוף ממנו עלים צעירים

בהצלחה רבה אורנה!!!

ירדן - את הרכבת לגינה שלך מע' השקייה? (הבנתי שהחוק מחייב :| למרות שמלא אנשים משקים צמחי נוי...)
החסות פשוט נראות טובבב!
eilon

הודעהעל ידי אורנה » ג' יוני 04, 2013 8:39 am

תודה רבה, איילון.
פשוט כייף לקבל ממך אינפו', תמיד מסודר, מפורט, מובן ומועיל.

לנו יש מערכת השקייה בכל הגינה, אז לא תהיה בעייה של השקייה, אתייעץ עם מתן איזה צמחים לשתול ליד איזה לפי כמות המים שהם צורכים ולפי זה נכוון את מחשב ההשקייה.
אורנה

הודעהעל ידי ירדן » ג' יוני 04, 2013 3:57 pm

יש מערכת השקיה בגינה.

גם באזור שלי מוכרים שתילי חסות רק בחורף אז אני מנסה שוב עם זרעים. הבנתי מהקישורים ששמת שהם צריכים אור עבור נביטה ועכשיו אני מבינה למה הרבה מהזרעים ששתלתי לא נבטו (למרות שחלק כן).

הקייל אצלי גדל כבר איזה 3 שנים ומחזיק יפה, אפילו העברתי אותו דירה.

ואם אני אשתול בגינה זרעי אלפלפה...?

מישהו יודע אם זה נורמלי שהתירס נראה ככה? יש אחד ארוך באמצע ועוד כמה קטנים יותר מסביב.
קבצים מצורפים
תצלום3000.jpg
תצלום3000.jpg (56.77 KiB) נצפה 1335 פעמים
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי eilon » ד' יוני 05, 2013 12:58 am

היי ירדן זהו החלק ה"זכרי" של התירס שגדל בקצה העליון
החלקים הנקביים יגדלו במרכז העמוד, והם ייראו כמו "פרווה" או שיערות בצבע צהוב/לבן. בהמשך החלק הזכרי יפתח ויעופו אבקנים למטה לכיוון החלקים הנקביים.
מנסיוני הדל עם תירס מצאתי שהם צריכים המון מים, ואם נותנים לצמח להתייבש מדי אז הקלחים עלולים לצאת מופרים למחצה, זאת אומרת שלא כל הקלח יהיה מלא בזרעים אלא רק בחלקו.
הם גם אוהבים וצריכים דישון... זוללים הרבה יותר משאר ירקות :)
eilon

הקודם

תגיות נושא

גינון, עלים ירוקים

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: AhrefsBot ו 2 אורחים