תחלופה לעלים ירוקים

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

Re: תחלופה לעלים ירוקים

הודעהעל ידי ירדן » ו' אוקטובר 18, 2013 11:29 am

אז התעלומה נפתרה :)

ידוע לך אם אפשר להזמין זרעים מג'נסיס?
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי eilon » ש' אוקטובר 19, 2013 6:03 am

יש להם רשימה של אי-מיילים אז אפשר לשאול אותם. בעקרון אם משתלה בארץ יכולה לקנות מהם אז סביר שגם אדם פרטי, השאלה אם הם שולחים בכמות קטנה.
אולי הם יוכלו לספר מהיכן לרכוש את הזרעים שלהם, להמליץ על חנות או משתלה כלשהי באזור.
eilon

הודעהעל ידי ירדן » ש' אוקטובר 19, 2013 9:46 am

כן, אתה צודק. תודה :)
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי eilon » ה' דצמבר 05, 2013 8:53 am

ירדן, בסוף מסתבר שהצ'ינקול הזה, אחד האהובים עלי. באידוי. אם רוצים לאכול חי אז עדיף את העלים הקטנים או הפנימיים (מעניין איך יהיו הטעמים אחרי הגשמים)
וה Nappa Cabbage גם מדהים. קניתי שניים כאלה אורגניים, אחד שקל 2.4 ק"ג והשני 2.1 ק"ג, זה כרוב ענקייייייי עם עלים רחבים ומרכז העלה כמו של בוק-צ'וי, רחב מאוד ולבן, קריספי ומלא בנוזלים ומינרלים
אכלתי אתמול יותר מקילו, פשוט נהדר

ואנשים שבחנו את הסחורה תהו מה זה, ואיך להשתמש בזה, והאם כדאי לקנות...
אז מיהרתי לרכוש את הענקיים. הלוואי ועוד חקלאים יגלו את זה... וחבל שרוב האנשים מפחדים לנסות דברים חדשים :D חבל בשבילם, כי אני עובר וקונה את הכל
מבחינת פיטו-כימיכלים, הכרוב האסייתי (נאפה) מדורג גבוה מאוד בטבלה של ג'ואל פורמן לדחיסות נוטריאנטים. שווה
eilon

הודעהעל ידי cazino » ה' דצמבר 05, 2013 11:19 am

היי :)

אתמול קניתי חסה אייסברג, העגולה,
טעימה ממש של ערן אורגני. :D
בספר של "ירוק לחיים" של ויקטוריה בוטנקו היא מציינת שלחסה אייסברג אין ערכים תזונתיים ועדיף את הערבית והמסולסלות, הגיוני?
cazino

הודעהעל ידי eilon » ש' דצמבר 07, 2013 5:21 am

יש בה ערכים תזונתיים, היא פשוט פחות "דחוסה" מהרומית/ערבית
אם בקילו חסה רומית/ערבית יש 170 קלוריות
בקילו חסה אייסברג יש 140

אבל אם הולכים לפי קלוריות ולא לפי משקל, אז יוצא שהערכים שלהם די דומים, פשוט צריך לאכול יותר
אולי היחסים פחמימות/חלבונים/שומנים הם קצת שונים, אבל זה לא הבדל כזה משמעותי.

בקשר לפיטו-כימיכלים ואנטי-אוקסידנטים, אני חושב שדעתי מתיישבת עם דעתה של ויקטוריה
רואים בעין שבחסה רומית יש יותר כלורופיל בכל עלה. ויכול להיות שיש גם חומרים אחרים
אבל מבחינת אבות המזון והמינרלים, בחסת אייסברג אמור להיות כל מה שיש בחסה ואפילו בקייל, רק צריך לאכול יותר כי היא לא "דחוסה" כמו חסה רומית, ובטח שלא כמו קייל.

בקיצור, אם הולכים לפי קלוריות, רואים שהיא לא כ"כ נוראית כמו שהציבור מעלילים עליה... לא יפה! :lol:
eilon

הודעהעל ידי eilon » ש' דצמבר 07, 2013 10:25 am

איזה מזל ששאלת את השאלה הזאת
הזכרת לי שיש לי כמה כאלה במקרר... והפרסומת שעשיתי בהודעה הקודמת שכנעה אותי לאכול חצי ק"ג :lol:
eilon

הודעהעל ידי cazino » ש' דצמבר 07, 2013 11:52 am

פעם הייתי קונה בעיקר את האייסברג כי הן היו לי הכי כיפיות, מאז שקראתי את הספר של בוטנקו הפחתתי, האייסברג של ערן בהתחלה עשתה רושם של "ערבית" אבל בבית אחרי בדיקה מעמיקה התגלה שלא, אחרת יש מצב שלא הייתי שואלת, כי לא הייתי קונה... :lol:
cazino

הודעהעל ידי eilon » א' דצמבר 08, 2013 7:31 am

אחחח זה היה נהדר. איך אפשר לומר שאין בה כלום? :D זה היה כמו לאכול חמאה... לא שיש לי מושג :) בתור אלרגי לחלב.
אבל זה פשוט היה נהדר, בדיוק סידר לי את ההרגשה למצב יותר טוב.
מכירה את זה שאוכלים עלים ירוקים ופתאום כל מני מיחושים נעלמים? כל מני כאבים ולחצים עדינים שאפילו לא שמתי לב שהיו, פתאום נעלמים אחרי אכילת הירוקים, כשאני מגלה לפתע שאפשר להרגיש עוד יותר טוב
כאילו היה חסר משהו ופתאום החוסר התמלא

יש משהו מאוד מרווה בנוזלים שיוצאים מהחסה... זה יותר מרווה ממים. ואולי זה באמת מה שזה עושה, עד הרמה התאית... :)
eilon

הודעהעל ידי cazino » א' דצמבר 08, 2013 12:14 pm

בקשר לחמאה.. כן .. ולא רק האייסברג, תמיד אני מרגישה משהו שומני כזה, בקטע טוב..
כן, זה בהחלט מרווה ומבריא.
וכשהחסה טובה היא טעימה ממש ממש! :mrgreen:
cazino

הקודם

תגיות נושא

עלים ירוקים

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: AhrefsBot ו 4 אורחים