תוצאות בדיקת דם

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

Re: תוצאות בדיקת דם

הודעהעל ידי ירדן » ד' יוני 19, 2013 3:16 pm

כטבעונית אני נמענת גם ממוצרים שמופקים מצמר ומשי. לפני כמה שנים כשהיה לי חסר לקחתי תוסף ויטמין D של סופהרב ושל נוטרישן דינמיקס. אחר כך נודע לי שהם מופקים מלנולין (צמר כבשים) והחלטתי לקחת ברצינות את החשיפה לשמש כדי להמנע מתוסף. בכל זאת אני מבינה שלא לכל אחד אפשרי מבחינת סדר היום להיחשף לשמש ואני חושבת שאדם שיש לו חסר והוא לא נחשף לשמש עדיף שיקח תוסף מאשר שיהיו לו דלדול עצם וסיכון לשברים בעצמות ופגיעה בשיניים, חולשה חיסונית, פגיעה במטבוליזם של שומנים ופחמימות, סיכון למחלות אוטואימוניות וסוגי סרטן רבים ועוד בעיות אחרות.

לסוויזי פוסטר יש לאחרונה קצת אובססיה לויטמין D ויש לה כמה סרטונים בנושא. יש לה אחד מעניין לגבי ההבדל בין שמש לתוסף. מסתבר שהשמש גורמת לייצור של חומרים נוספים פרט לויטמין D ולכן תוסף אף פעם לא יהיה באמת תחליף מספיק טוב למה שאנחנו יכולים וצריכים לקבל מהשמש עצמה-
http://www.youtube.com/watch?v=QPm522oay5M

והנה סרטון שלה על תוספי ויטמין D2 (מהצומח) לעומת תוספי ויטמין D3 (מהחי)-
http://www.youtube.com/watch?v=ADFfD1Yv8zg
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי אורנה » ד' יוני 19, 2013 3:26 pm

היא נורא לבנה למישהי שיש לה אובססייה לויטמין די :D וכפות ידיים כתומות
אורנה

הודעהעל ידי ירדן » ד' יוני 19, 2013 3:35 pm

את צודקת, גם אני חשבתי על זה שהיא ממש לבנה... :D
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי spector1 » א' יוני 30, 2013 12:29 pm

שלום לכולם.עשיתי בדיקת דם חצי שנתית שלי והתוצאות יציבות לכל תקופת הטבעונאות שלי.
MCH-31.2 מעל הנורמה
Urea-16 מתחת לנורמה
כולסטרול כללי תקין -157
ויטמים D-105
ויטמין B12-295 (לוקח תוסף כל עשרה ימים)
העניין היחיד שמטריד זה טריגלצריד 254- דומה לפעם הקודמת. בטבעונות רגילה היה סביב-100.
בן 49 . 66.5קג(עליתי בכשלושה קג למשקל שהיה לי בטבעונות מבושלת).
פעיל מאד גופנית. כל יום יוגה כשעה וחצי. כל יום אופניים כעשרה קמ. הליכה יומיומית של כשני קמ. שחייה פעמיים בשבוע 1250מ.תרגילי כח משקל גוף על בסיס יומיומי.
אוכל 99.5% חי כבר 1.5 שנה. מדי פעם(שבועיים) "אכילה חברתית" אורז, עדשים, חומוס. בגדול מרגיש שעברתי את השלב של הקרייבינג. אוכל בכי
תזונת קייץ יומית- חצי אבטיח, 10 בננות בשייק עם ירוק, מלון שלם, 5 נקטרינה/אפרסק, מדי פעם פאפיה. בערב סלט ירוק ללא שמן לפעמים אבוקדו.
מגיע לכ-2500-3000 קלוריות.
הפסקתי עם שמן בסלט מזמן.
אגוזים ספורים ביום.
חיפשתי באינטרנט קצת- ממליצים לאכול עמילנים.
spector1

הודעהעל ידי ירדן » א' יוני 30, 2013 3:19 pm

הי איתי :)

אני מצטערת, אין לי תשובה לזה. נשמע שאתה עושה הכל נכון ואין סיבה שהבדיקות שלך לא יהיו טובות.

אולי תשאל בפורום של גרהם?
http://www.vegsource.com/talk/raw/

בבקשה תעדכן אותנו מה ענו לך.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הקודם

תגיות נושא

בדיקות דם, ויטמין D, ויטמין B12

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: AhrefsBot, YandexBot ואורח אחד