תוצאות בדיקת דם

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

Re: תוצאות בדיקת דם

הודעהעל ידי ירדן » ש' יוני 15, 2013 11:46 am

אם תוספי 'ברזל עדין' גם עושים לך תופעות במערכת העיכול אז אולי את באמת לא צריכה לקחת אותם...

אגב, ראיתי שלחברת ביו קאר יש בי12 מסוג הידרוקסיקובלמין שזה גם אחלה.

הויטמין די שלהם מגיע בטיפות. אין לי נסיון אישי איתו והמלצתי עליו כי כתוב באתר הישראלי של החברה שהוא מוצר טבעוני וחברת ביו קאר נחשבת טובה אבל עכשיו ישבתי וחיפשתי מידע לגבי המינון של המוצר הזה ואחרי חיפושים באינטרנט ובדיקה באתר שלהם בחו"ל אני כבר לא בטוחה שבאמת מדובר במוצר טבעוני. באתר החברה בחו"ל יש 4 מוצרי ויטמין די בטיפות במינונים שונים ויש להם סימונים על כל המוצרים שלהם האם הם מתאימים לטבעונים, צמחונים, נשים בהריון, ילדים ועוד. על מוצרי הויטמין די יש סימון מתאים לצמחונים אבל לא לטבעונים ולכן יתכן שגם הם מיוצרים מלנולין ובאתר הישראלי ישנה טעות או שאני מבינה את כל העניין לא נכון. לכל מי שיש מידע בנושא אשמח לשמוע.

לגבי המינון- כדאי שתתייעצי עם החברה עצמה לגבי המינון שאת צריכה לקחת אם תבחרי לקנות את המוצר הזה. באתר הישראלי כתוב 12.5 יחידות בינלאומיות לטיפה שזה ממש מעט אלא אם כן מדובר בטעות והכוונה היא למק"ג (אבל לא נראה לי כי יש להם מוצר כזה בחו"ל). אם זה נכון וזה המוצר היחידי שמייבאים לארץ אז מדובר במוצר עם המינון הכי נמוך שיש לחברה הזאת. המוצרים שלהם די יקרים ואם המינון באמת כל כך קטן אז הבקבוק יגמר מאוד מהר ואם בכלל לא מדובר במוצר טבעוני אז לא נראה לי שזה משתלם. היום רוב התוספים בארץ הם של 400 יחידות לטיפה (יש גם של 200) למרות שפעם היה אפשר להשיג גם 1000 יחידות לטיפה (של סופהרב). לחברת נוטרישן דינמיקס (אותה חברה שיש לה מתיל בי12) יש תוסף ויטמין די במינון גבוה אבל גם מדובר במוצר שמיוצר מלנולין.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי אורנה » ש' יוני 15, 2013 1:49 pm

בקשר לויטמין בי-12. את צודקת הנוזלי זה באמת לא ציאנוקובלמין. (מישהי אמרה לי שזה ציאנו ולא בדקתי בעצמי)
זה הויטמין שיש לי בבית(רק שהפסקתי לקחת אותו מזמן) אז עם זה אני מסודרת עד הזריקות ואולי גם לאחריהן.

בקשר לויטמין די
או שהם ממש משקרים כי כתוב בפירוש מתאים לצימחונים וטבעונים, או שבאמת משהו לא מובן(אותו דבר רשום על ה-בי-12)
ובקשר ליחב"ל - לא הבנתי כמה יש בו? ברור לי שאני צריכה לפחות 1000 לטיפה או לכדור (בהתחלה אני אקח אפילו 2000 ליום וקראתי גם המלצה ל-4000 ליום)
מה זה 12.5 יח' בינלאומיות?
אורנה

הודעהעל ידי בת חן » ש' יוני 15, 2013 2:34 pm

לפני חצי שנה שלחתי לחברה את השאלות האלה, איזו צורה הויטמין די ואיך מייצרים אותו וגם איך מייצרים את הבי-12. אחרי הטרדות רבות מצידי הם סוף סוף טרחו לענות (אחרי חודשיים!!) ושלחו לי הסבר מפורט על ייצור הבי 12 ועל הויטמין די לא ענו כלל, אז בגלל ההיענות הדלה שלהם ירדתי מזה. מה שכן הפתיע אותי מאוד זה שאת הבי 12 הם מייצרים מציאנוקובלמין ובהמשך מחליפים את קבוצת הציאניד שבו לקבוצת הידרוקסיל.

למי שמעוניין ההסבר ובסוף צירפתי את הפרטים של איש הקשר מאנגליה (אם אתם מעוניינים לשאול לגבי הויטמין די כי פה בחברה בארץ היו לא מעט טעויות במידע שקיבלתי)
אחרי שקיבלתי את ההסבר הזה הבנתי שהמוצר שלהם לא שונה משל חברות שמיצרות את המתיל ויותר זולות עם מינון יותר גבוה והפסקתי לקנות אותו.

The first step in the production of Vitamin B12’s is the production of Cyanocobalamin by fermentation, cobalt chloride is added to the fermentation media as the cobalt source – this is essential as the cobalt ion is the linchpin around which the vitamin B12 is formed, right in the centre of the molecule – the attaching group (R) then determines if it is Methylcobalmin – has a methyl group attached, Cyanocobalamin –has a cyanide group attached, hydroxycobalamin – has a hydroxyl group attached etc

The Cyanocobalamin is then further reacted to change the ‘R’ group to give the required product

Methylcobalamin is produced using the process below from cyanocobalamin

Hydroxycobalamin is also made from Cyanocobalamin or Methylcobalamin

Usually a solution of cyanocobalamin in organic acid and/or solvent is passed through a column of zinc granules, where it is reduced.

The product that comes out is diluted with water, soluble zinc salts removed and the solution oxidised by bubbling air through the solution.

This gives crude hydroxycobalamin which is then purified by filtration through resins, washing and crystallisation

פרטי התקשרות-

Karen White

Head of Product Development

BioCare Ltd

From: Karen White [mailto:K.White@biocare.co.uk]
בת חן

הודעהעל ידי ירדן » ש' יוני 15, 2013 3:05 pm

אולי זו אי הבנה לגבי ההבדל בין מה מתאים לצמחונים ומה מתאים לטבעונים ולא שקר בזדון. בחו"ל יש תוספים של D2 שהם מהצומח אבל בארץ לא ידוע לי על תוסף כזה. הבעיה היא שהרבה טבעונים לא מקפידים על יציאה יומית לשמש ובמקרה הזה אם הם ימנעו מתוסף יהיו להם בעיות חמורות מאוד בעתיד.

דווקא באתר באנגלית כתוב שהבי12 שלהם כן מתאים לטבעונים (פה תוכלי לראות את כל הויטמינים שלהם - http://www.biocare.co.uk/default.aspx?GroupGuid=1049) אבל ממה שבת חן כתבה נראה שעדיף כבר לקנות את המתיל. אם אני זוכרת נכון אריזה של 60 טבליות עלתה לי 100 או 120 שקל.

12.5 זה ממש מעט. חשבתי שזו טעות או שאני מבינה לא נכון אבל ראיתי שגם באתר באנגלית יש כזה מינון. לא ברור לי למה לייצר תוסף במינון כל כך נמוך כשההמלצה היא בדרך כלל על מינון תחזוקתי קונבנציונאלי של 800-400 ליום בקיץ או אפילו מינון פחות קונבנציונאלי של 2000-1000 ליום בחורף.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי בת חן » ש' יוני 15, 2013 3:22 pm

ההבדלים נובעים מהגישה, רוב חברות התוספים פועלות על פי ההמלצות המקובלות בעולם שמגיעות מארה"ב כיוון שהם אלה שהתחילו בגישה של לתת את המינון הגבוה ביותר שניתן לתת ללא תופעות לוואי או סכנת הרעלה, הגישה הזו קיימת כבר הרבה שנים (זו תוצאה של צורת החשיבה האמריקאית של "כמה שיותר יותר טוב").
שימו לב שיש פער מאוד גדול בין מה שמומלץ לרוב בתוספים מבחינת מינון לבין מה שמומלץ לצריכה יומית מינימלית, גם בויטמין די ולכן חברות תוספים אמריקאיות או חברות לא אמריקאיות שמייצרות תוספים על פי סטנדרטים אמריקאים לרוב שמות מינונים גבוהים.

כיון שביוקר חברה אנגלית שלא פועלת לפי סטנדרטים אמריקאים (זה קיים גם בחברות אחרות מאנגליה - דווקא הגישה של מינונים נמוכים אבל מוצר שמשקיעים בו יותר מחשבה ואיכות, באירופה לעומת ארה"ב התקנות על תוספי מזון מחמירות יותר ) ובנוסף כיוון שהם טוענים שדרך הייצור שלהם וסוג החומר טובים יותר הם לא שמים מינונים גבוהים כמו שמקובל.

ובישראל כמו ברוב העולם נוטים לאמץ את הסטנדרטים האמריקאים ולכן זה נראה לנו מעט.
בת חן

הודעהעל ידי אורנה » א' יוני 16, 2013 6:50 am

זאת התשובה שקיבלתי מביוקר:
שלום אורנה
קבלנו מוצר חדש של ויטמין D המכיל 400 iu
המוצר עשוי משמן שמופק מצמר כבשים ונחשב כשר ולא בשרי.

B12 שלנו טבעוני ומופק מעלים ירוקים.

בברכה
ד״ר אתי נחשוןPh. d
נטורופטית

ולשאלתי האם יש מינון של 1000, זו התשובה:
שלום
ה400 בנוזל. לא מומלץ היום ליטול יותר מ 800 ליום. שינו את כל ההנחיות לגבי ויטמין זה.

בת חן, לא הבנתי
ה-בי-12 שלהם זה ציאנוקובלמין או לא
לקחתי אותו לפני שנה הוא מעולה. נספג אצלי מאוד מהר והעלה לי ערכים במהירות ויעילות מצויינת.
בכל מקרה אני מקבלת זריקות החל ממחר(שהם ציאנו לצערי, בררתי, זה מה שיש בארץ)
אבל מבררת לאחר כך, ללקיחה המשמרת.
תודה
אורנה

הודעהעל ידי ירדן » א' יוני 16, 2013 3:31 pm

אורנה, מדובר בהידרוקסיקובלמין אבל ממה שבת חן כתבה נראה שבהשוואה למוצרי המתילקולבמין אין בו יתרון, כולל מבחינה כספית. אבל אם כבר יש לך תקחי :)

באמת נראה שהיום חברות התוספים מאוד נזהרות עם המינונים (למרות שלחברת ביו קאר יש גם מוצר של 1000 יחידות). ה-RDA של ויטמין די לגילאי שנה עד 70 הוא 600 יחידות בינלאומיות ליום אבל במצבי חוסר צריך לקחת 100 יחידות על כל 1ng/ml שרוצים להעלות ברמה (ולבצע שוב בדיקת דם אחרי כשלושה חודשים כדי להתאים את המינון). http://www.vitamind.co.il/dcalc

בת חן, ספציפית לגבי ויטמין די (בלי קשר לגישה הכללית בתעשיית תוספי התזונה שעליה אני מסכימה איתך) 12.5 יחידות זה לא מעט מידי? או אפילו 4 טיפות שמהוות 50 יחידות כפי שהם ממליצים לקחת מהמוצר הספציפי הזה? יציאה לשמש אמורה להפיק הרבה יותר מזה, ולאדם עם חוסר אפילו 400 ליום לא באמת מספיקים בשביל להעלות את הרמה. ומה דעתך על טווחי הנורמה בבדיקות הדם?
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי בת חן » א' יוני 16, 2013 11:04 pm

אגב לי החברה בארץ אמרה שזה מופק מתסיסת פירות ולא מעלים ירוקים, אבל זה לא עקרוני כי בכל מקרה בי 12 זה טבעוני, כיוון שאף אחד לא ימצא הגיון בלייצר אותו בצורה יקרה ולא יעילה מהחי (למרות שבאופן חולני ביותר זה אפשרי) כשאפשר לייצר בזול ומהר במעבדה. התקווה שלי מהם הייתה שאם הם דורשים מחיר כזה צריך להיות פה רעיון שמוכיח שדרך ההפקה היא ייחודית, קרובה יותר לייצור הטבעי של הויטמין בטבע ועל כן מצדיק את המחיר, כשקיבלתי את התשובה מהחברה באנגליה והבנתי שהם בעצם מפיקים את זה כמו כולם - כציאנוקובלאמין אבל משקיעים עוד קצת בשביל להפוך את זה להידרוקסי, הגעתי למסקנה שמבחינת היעילות אין הבדל בין זה למתיל, אבל המתיל יוצא הרבה יותר משתלם.
כשהמוצר הראשוני הוא ציאנו - מוצר שמאוד זול להפיק אין כל סיבה שיהיה הפרש כזה במחיר, לדעתי, זה קצת כמו חברות קוסמטיקה טבעית שמתגאות במוצר שיש בו אלכוהול מתסיסה של דגנים אורגניים, זה נחמד, אבל אין לזה משמעות מבחינת הנזק שאלכוהול גורם לעור.

זה בדיוק הענין, הצריכה היומית המומלצת נמוכה ממה שמומלץ בתוספים, בארה"ב למשל, יש כדורים של 5000, רופאים נוהגים להמליץ פה בארץ מינונים מאוד גבוהים לאנשים עם חוסר וישנה גם הגישה של לקחת פעם בשבועיים - שלושה - חודש מינון של כמה אלפי יחידות.

גם כשעבדתי כמה שנים עם תוספים ראיתי כמה היה קשה לאנשים לקבל את העובדה שהרבה לא אומר בהכרח שזה יותר טוב, אנשים מחפשים מינונים בומבסטיים ללא הבנה שלגוף אין יכולת להטמיע ברזל במינון 25-30 מ"ג בבת אחת, זו צורת חשיבה שנולדה מאותה גישה שלאכול כבד זה הכי חכם כדי לקבל חומרי מזון כי מקבלים המון נוטריינטים בכמות מועטה, אז אוכלים אוכל מרוכז, ואוכלים אוכל מועשר ולוקחים תוספים שיש בהם מינונים גבוהים בלבד.

למען האמת, ויטמין די, ויטמין בי 12, סידן וברזל זה התוספים הכי פופולאריים שנצרכים עקב מחסור, ולא שזה מחקר מהימן אבל מלבד בי 12 שלרוב באמת עוזר לשפר את בדיקות הדם, לא ברזל, לא ויטמין די ולא סידן משתפרים בעזרת תוספים אצל רוב האנשים שצוריכם אותם, אפילו חודשים ושנים, המסקנה שלי לגבי המינון הרצוי בתוסף של ויטמין די היא שפשוט אין מספיק מידע, אנחנו כבר יודעים שויטמין די הוא מימלא בעייתי כי דרך הספיגה שלו והפיכתו לפעיל ארוכה ועוברת דרך כמה איברים, אז אם זה מסבך את הענין אני חושבת שאין לנו מידע מספק על הויטמין הזה.

ההגיון שלי אומר שאם ביציאה לשמש מקבלים יותר ואף בצורה יעילה, ייתכן ואין שום משמעות לתוסף, כי ההבדל בין לקבל אותו מכאן או מכאן הוא תהומי, עובדה שקשה מאוד לשפר את זה בעזרת תוסף, ועובדה שגם לצורכי המזון מהחי עם או בלי תוסף , נמצאים במחסור.

לגבי טווח הנורמה בבדיקות- גם פה יש בעיה, כמו שציינת בהקשרים אחרים, על איזה אוכ' זה נעשה? אולי זה מעט מידי? אולי זה יותר מידי? אין לי מושג, התשובה שאני נותנת לעצמי הוא לנסות להבין מה בארח החיים שלנו ובתזונה שלנו כל כך בעייתי לויטמין וייתכן שיש עוד דברים שאנחנו לא מודעים אליהם, מי יודע, אפילו לזיהום אויר יש השפעה שלילי על ויטמין די אז הכל יכול להיות.
בת חן

הודעהעל ידי אורנה » ד' יוני 19, 2013 7:05 am

תודה ירדן ובת חן על ההסברים.

ביום שני קיבלתי זריקה ראשונה של בי-12
הזהירו אותי שמאוד כואב - לא כאב בכלל
אני אשאר עם התוסף בי-12 של ביוקר, לא יודעת למה, קודם כל יש לי עדיין בבית וגם מאמינה שהוא טוב.

בקשר לויטמין די - עדיין לא החלטתי של מי לקנות
כנראה שלא ביוקר בגלל שמסונתז מהשומן של צמר כבשים (פיכסה)
מצד שני אמרו לי שכשהוא צימחי הוא פחות נקלט טוב בגוף
אז לא יודעת
השמש עדיין לא ממש פתרון, כי לא נחשפת מספיק(אני גם3-4 פעמים בשבוע בכלל לא בבית בשעות שטוב להחשף)
אורנה

הודעהעל ידי מאיה » ד' יוני 19, 2013 8:03 am

צמר כבשים זה צמחי:) (שיער=צומח)
מאיה

הקודםהבא

תגיות נושא

בדיקות דם, ויטמין B12, ויטמין D

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 8 אורחים