אכילה לפני שינה

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

אכילה לפני שינה

הודעהעל ידי ccpoor » ג' מאי 15, 2012 12:03 pm

האם אתם נמנעים מלאכול לפני השינה? ואם אתם מרגישים רעב?
בכללי, יש סדר מועדף לחלוקת האכילה? הרי יש את המשפט שקובע 'בבוקר אכול כמו מלך, בצהריים כמו איכר ובערב כמו אביון".
סמל אישי של המשתמש
ccpoor

Re: אכילה לפני שינה

הודעהעל ידי ירדן » ד' מאי 16, 2012 9:25 am

לצערי נסיבות חיי כרגע לא מאפשרות לי ללכת לישון בשעה מוקדמת ואני הולכת לישון בשעות מאוחרות משהייתי רוצה (אבל בקרוב אני מקווה שזה הולך להשתנות) ולכן קורה לעיתים שאני נהיית שוב רעבה בלילה כמה שעות אחרי שכבר אכלתי ארוחת ערב, אבל בדרך כלל זה לא ממש בסמוך לשינה אלא 3-2 שעות קודם ואז אני אוכלת מספר פירות. הייתי מעדיפה שלא לאכול בסמוך לשינה וזה כמובן האידאל שלי אבל אם אני בכל זאת מרגישה רעבה ממש לפני השינה אני לא נמנעת מלאכול כמה פירות כי אחרת אני לא מצליחה להרדם... ובאופן כללי אם אני מרגישה צורך בפירות אני פשוט אוכלת ולא מנסה למנוע מעצמי. אומרים שמומלץ לא לאכול לפני השינה כי פעולת העיכול שצורכת הרבה אנרגיה מפריעה לשינה איכותית אך כשמדובר בפירות שהם המזון הכי קל לעיכול שיש אז אני חושבת שזה פחות קריטי, וכל הסיבות האחרות שמקשרות אכילה לפני השינה להשמנה לא תקפות לגבי פירות אלא לגבי אנשים שאוכלים ג'אנק.

אולי כשכולנו נעשה 811 כבר כמה שנים טובות יבוא לנו בטבעיות לאכול על פי האידאלים שקבענו לעצמנו אבל עד שנגיע לשם אני חושבת שזה בסדר בנושאים כמו זה לחרוג קצת "מהכללים" ולאכול מעט גם לפני השינה אם מרגישים רעבים :)

בעקרון חלוקת הארוחות על פי ד"ר גרהם היא משהו כמו ארוחת פירות גדולה בבוקר, ארוחת פירות גדולה נוספת בצהריים וארוחת ערב שמתחילה בפירות ומסתיימת בסלט גדול. אבל לא לכולם נוח לעשות לעשות כזאת חלוקה ולא כולם מצליחים לאכול 3 ארוחות מאוד גדולות ויש שמעדיפים לחלק את האוכל על פני יותר ארוחות לאורך היום או לאכול את הסלט דווקא בצהריים ולא בערב. אני למשל בדרך כלל אוכלת 3 ארוחות של פירות במהלך היום וארוחה של סלט ירקות בערב כי לא נוח לי לאכול בארוחה אחת גדולה בערב גם פירות וגם ירקות. אם אני אוכלת את הסלט בשעת ערב מוקדמת אז אני אוכל את ארוחת הפירות השלישית כמה שעות אחרי זה ולא לפני הסלט. וכמובן כפי שכתבתי אם בכל זאת אני מרגישה רעבה בלילה אני אוכלת כמות מועטה של פירות :)
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי ירון » ד' מאי 16, 2012 9:33 am

אני גם הולך לישון יחסית מאוחר. אני לא בהכרח רעב בשעות המאוחרות, וזה תלוי כמה גדולה הארוחה שאכלתי בערב ופחות בשעה שבה אכלתי אותה.

אם אכלתי ארוחה מאוד גדולה בשעה 6, אני לא בהכרח אהיה רעב בשעה 11 כשאלך לישון.
אבל אם אהיה רעב, בהחלט אוכל עוד. בדר"כ לא כל כך הרבה כמו שאוכל אם אני רחוק מללכת לישון.

כיום אני אוכל בדר"כ אבטיח לפני השינה. אני מוצא את עצמי קם מוקדם יותר או באמצע הלילה והולך להשתין, ואני לא מוצא עם זה בעיה.
אם זה באמצע הלילה, אני חוזר לישון בלי בעיה. אם זה בבוקר יש לי בחירה אם להשאר ער או לא.

אני לא יודע אם זה בהכרח כי אני צריך ללכת לשירותים, או כי לפעמים החתולה שלי ישנה איתי ובסביבות 4 בבוקר דורשת לצאת. :)
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואינו מהווה חוות דעת או עצה מקצועית ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירון

הודעהעל ידי ccpoor » ה' מאי 17, 2012 3:21 pm

זה באמת משנה לדעתכם הארוחות? אני אוכל לפי איך שמרגיש לי הגוף.. פשוט אוכל כשרעב, יכול לצאת חמש פעמיים ביום ויכול פעמיים...
סמל אישי של המשתמש
ccpoor

הודעהעל ידי ירון » ה' מאי 17, 2012 3:34 pm

אני לא קובע כמה פעמים אוכל וכמה גדולה תהיה כל ארוחה, אבל יש לזה נוחיות מסויימת.
לדעת שאתה אוכל בשעה ספציפית בבוקר, אוכל בשעה ספציפית בצהריים, ואחרי צהריים ובערב, עוזר לך לקבוע את סדר היום שלך מסביב לזה, מבלי לפספס שום ארוחה.

אני כרגע אוכל איך שנוח לי, ומבחינת הרעב שלי מסתדר לי 4 ארוחות לאורך היום: בוקר, צהריים, אחרי צהריים וערב. לפעמים גם בשעות הערב המאוחרות.

אם אתה מצליח לאכול מספיק מבלי לקבוע שעות ספציפיות ולתת לסדר היום להרוס לך, ומרגיש טוב עם זה, תמשיך.
אם מצד שני נוח לך יותר לקבוע זמנים ואת סדר היום לפי אותם זמנים, לך על זה.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואינו מהווה חוות דעת או עצה מקצועית ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירון

הודעהעל ידי ירדן » ה' מאי 17, 2012 4:08 pm

אם אתה אוכל מספיק אז אני לא חושבת שזה משנה כמה ארוחות אתה אוכל. גם אני אוכלת כשאני מרגישה רעבה ו"במקרה" זה בדרך כלל יוצא בצורה של 4 ארוחות מסודרות כי יש לי סדר יום קבוע. אם אתה באמת יודע להקשיב לגוף שלך (לפעמים זה מטעה כי חונכנו למזון מבושל דל בנפח ועתיר תוספים) ומגלה שכשאתה עושה את זה אז אתה מרגיש טוב ובאופן אובייקטיבי אתה באמת אוכל כמות מספיקה של מזון, אז אם אתה עושה את זה בחמש ארוחות או בשתי ארוחות זה לא משנה.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

תגיות נושא

תחושת רעב, שינה

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: AhrefsBot, YandexBot ואורח אחד