ויטמיןD

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

ויטמיןD

הודעהעל ידי אורנה » ה' יוני 20, 2013 11:20 am

הרגיזו אותי עכשיו בביוקר
אין להשיג את ה-400 יחב"ל בשום מקום רק אצל היבואנית
(שזו זו שענתה לי במייל)
התקשרתי להזמין, זה לא באמת 400 יחב"ל, בכל טיפה יש 100, כלומר היא התכוונה שאקח 4 טיפות
זה יוצא מאוד יקר - 100 ₪ לבקבוקון שבמינון של 400 מחזיק חודש, וזה חוץ מהמשלוח שעולה 50 ₪.
ואני בכלל התכוונתי בהתחלה לקחת לפחות 1000 ביום.
וזה אחרי ששכנעתי את עצמי שלא נורא שזה מצמר כבשים, שרק אמלא את המחסנים ואז אעבור למשהו פחות יעיל אבל טבעוני.

ניסיתי למצוא כאן באתר המלצה של איזה חברה מומלץ הויטמין D ולא הצלחתי(כתוב לי שזה כללי מידי לכתוב ויטמין D ) :) לא יודעת לחפש
האם יש המלצות?
אורנה

Re: ויטמיןD

הודעהעל ידי אורנה » ה' יוני 20, 2013 11:56 am

טוב, נמאס לי מהחיפושים
קניתי ויטמין D של אקוסאפ
מקוה שטוב
מקסימום נחליף באחר בהמשך
אורנה

הודעהעל ידי ירדן » ה' יוני 20, 2013 2:33 pm

התוסף של נוטרישן דימניקס שאקו סאפ מייבאים נחשב איכותי. את יכולה בעתיד לקנות גם את התוסף בטיפות של סופהרב, הוא זול וזמין בכל חנות טבע ובית מרקחת. שני התוספים אינם טבעוניים. תוספים טבעוניים אפשר להזמין מחו"ל.

רצוי שתעשי בדיקת דם נוספת בעוד כמה חודשים כדי להעריך את המצב מחדש.

במקביל נסי לפחות בסופי השבוע להתרגל לצאת בהדרגה לשמש.

(בגלל שלא ניתן לעשות חיפוש בפורום למילים מאוד מאוד שכיחות עשינו מערכת של תגיות כדי להקל על אנשים למצוא מידע. יש גם תגית של ויטמין D).
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי בת חן » ה' יוני 20, 2013 3:30 pm

רציתי לציין, שכפי שירדן כתבה בעבר בפורום, פטריות הן מקור צמחי לויטמין D2 , כדי שהויטמין מהפטריות יהיה זמין לגוף יש צורך בחשיפה של הפטריות לשמש (בעיקר בזמן הגידול) והוא הופך בעצם מפרו-ויטמין D2 ארגוסטרול לפרו-הורמון D2 ארגוקלציפרול שזמין לגוף בערך 10% מהזמינות של D3. אם הפטריות נחשפו לשמש מתקבלת הצורה הפעילה. פה בארץ אין גידול של שיטאקי בתנאים האלה, אלא רק בחדרים סגורים, אך ישנן חברות תוספים שמקבלות את הפטריות מחוות גידול אורגניות בסין ושם הן גדלות בתנאים הללו ומכילות ויטמין די פעיל, בסרטון שירדן צירפה (של סוויזי פוסטר) היא מציינת שכמויות קטנות אך תכופות של ויטמין די D2 יעילות גם הן להעלאת הויטמין בסרום, כך שאם את מעוניינת למצוא תחליף טבעוני כתוסף לויטמין, זאת אופציה וגם לא כל כך יקרה, למרות שבסופו של דבר זו ברירת מחדל לבחירה בתוסף והטוב ביותר הוא כמובן לקבל את זה מהשמש ישירות.
בת חן

הודעהעל ידי ירדן » ה' יוני 20, 2013 3:52 pm

בת חן, ידוע לך מאיפה אפשר וכדאי להזמין ויטמין D2?

אורנה, אף מוצר שמיוצר במעבדה לעולם לא יהיה תחליף לדבר האמיתי. גם אני כמוך לא אהבתי בעבר לעשות ספורט ולא אהבתי שמש. היום אני אוהבת את שניהם. אמרת שהיום את נהנת לעשות ספורט אז אני מאמינה שבסופו של דבר תאהבי גם את השמש :D
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי בת חן » ה' יוני 20, 2013 4:45 pm

יש כמה חברות תוספים שמביאות את אבקת השיטאקי, למעט שתי חברות, לא ניתן לדעת בשאר החברות מה מקור השיטאקי, ולכן לא ניתן לקבל מידע כי הן רק משווקות ולא מגדלות את השיטאקי בעצמן. החברות היחידות שניתן היה לקבל מהן מידע כזה הן פוקה ומיקוליביה, לגבי פוקה, שלחתי להן את השאלות, לחברה באנגליה ואני מחכה לתשובה, כשתהיה אני אכתוב, אבל בכל מקרה, דיברתי עם חברת מיקוליביה שהסבירו לי שמה שהן מגדלות בארץ אינו חשוף לשמש אך מה שהן מקבלות מחוות גידול אורגנית מסין כן חשופות ויש בהן את הויטמין הפעיל, האופציה היא לקנות את הפטריה מיובשת וטחונה לאבקה, והמחיר למטפלים הוא מאתיים שלושים ומשהו לפני מע"מ ל-1 קילוגרם (צריך לבקש את האבקה הרגילה ולא המיצוי שעולה לאותה כמות 2000 שקל ולא מכיל הרבה ויטמין די, אלא יותר פוליסכרידים למטרות אחרות). ביקשתי ממנה לברר לי כמה ויטמין די יש וכשהיא תחזיר לי תשובה אני אכתוב אותה.
בכל מקרה אם קונים אז אבקה בשקית לא לקנות קפסולות - זה יוצא יותר יקר, וייתכן שהקפסולות מג'לטין.
פוקה בכל מקרה מחזיקים רק קפסולות ויש בהן גם פטריות אחרות שאינן מכילות ויטמין די כמו שיטאקי, כך שזה בטוח יוצא יותר יקר.
בת חן

הודעהעל ידי בת חן » ה' יוני 20, 2013 9:50 pm

קישור למאמר מעניין על פטריות וויטמין די

http://www.fungi.com/blog/items/place-m ... min-d.html

הוא מדבר על כך שמספר סוגים של פטריות בעלות פוטנציאל לייצור גבוה של ויטמין D2 אם חושפים אותן לשמש גם לאחר ניתוק מהמצע.
בניסוי שהוא ביצע, הוא בדק את כמות הויטמין די ל-100 גרם בשלוש קבוצות פטריות שיטאקי אורגניות - את כולן גידלו בתוך חדר ללא חשיפה לאור, אך קבוצה אחת יובשה באותו חדר, קבוצה שנייה יובשה בחוץ והפטריות פונות לשמש כשהן ע"פ כיוון הצמיחה הרגיל (רגל למטה, ראש למעלה) והקבוצה השלישית יובשה בחוץ כשהיא מונחת הפוכה.
הקבוצה השלישית הכילה לאחר החשיפה עד 46,000 UL ל-100 גרם כשהכמות ההתחלתית לפני החשיפה הייתה רק 100 UL ל-100 גרם.
החשיפה לשמש צריכה להיעשות בחודש יוני, יולי או אוגוסט, למשך יומיים משעה 10:00 בבוקר עד 16:00 , לא לחשוף יותר מיומיים בין השעות האה כי כפי הנראה רמת הויטמין יורדת בחשיפת-יתר.
אפשר לפרוס את הפטריות לפרוסות או פשוט להנח אותן על הראש, החלק הפנימי (שיש בו חריצים עדינים) קולט את מירב הקרניים.
בנוסף ניתן לאחר הייבוש לשמור אותן בצנצנת, וכמות הויטמין תישאר גבוהה למשך שנה בערך (רצוי להכניס גרגרי אורז למניעת לחות).

במחקר שמצורף שם הוא מציין שצריכת ויטמין D3 נבדל מ-D2 בכך שהוא נשאר זמן רב יותר בזרם הדם, אך במידה ולוקחים D2 באופן קבוע פותרים את הבעיה.
בת חן

הודעהעל ידי אורנה » ו' יוני 21, 2013 8:14 am

ירדן, קניתי את הויטמין D בטיפות, לא יודעת מה זה סופהרב
דיברתי עם אסף נדמה לי בטלפון, שאלתי שאלות ובסוף קניתי, ישלח אלי בדואר.
יש את המוצר הזה שלהם בבתי טבע?

מקוה שהרופאה תתן לי לעשות שוב בדיקה כי היא לדעתה כל העניין סביב ויטמין D זה שטויות, אופנה, ככה היא אמרה לי.

אני מאוד משתדלת עם השמש, אתמול עשיתי אמבטיית שמש על הדשא, החזקתי 10 דק' על הגב ו-5 על הבטו, כל הזבובים של הכפר עקצו אותי, הכלבים והחתולים עלו עלי
בקיצור היתה מסיבה על הדשא.
ממש השתדלתי לא להתקלח ישר החזקתי שעה, כי נורא שרף לי כל העור כנראה מהזבובים.(לא נשרפתי, אני משתזפת בקלות מטבעי, מהמעט בשמש עד כה אני כבר לא מסנוורת :) )
מקוה ששעה זה מספיק כדי לא להפריע ליצור הויטמין.

בת חן, מאוד מעניין עניין הפטריות, זאת נראית לי דרך טובה לשמר את המאגרים בעיקר בחורף
אני במצב שקודם צריך למלא מאגרים גם ע"י שמש וגם ע"י תוסף אגרסיבי יותר

איזה כמות פטריות מיובשות צריך לאכול ביום?
מעניין אם זה בריא לאכול את זה על בסיס יומי
אורנה

הודעהעל ידי ירדן » ש' יוני 22, 2013 6:58 pm

סופהרב זו חברת תוספי תזונה שניתן לקנות בכל חנות טבע וכל בית מרקחת. את התוסף של נוטרישן דינמיקס אפשר להשיג רק דרך רק דרך אקו סאפ או גדעון לבב או בהזמנה ישירות מהחברה בחו"ל מה שלא הכי פשוט בגלל ענייני מכס.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי אורנה » א' יוני 23, 2013 7:55 am

ירדן, היה קל מאוד להשיג את התוסף של נוטרישן דינמיקס דרך אקו סאפ, הוא צריך להגיע בדואר השבוע.
אסתכל על סופהרב, הבעייה של רוב התוספים זה כל החומרים שמכניסים אליהם שהם לא התוסף שאותו אנו צריכים
לכן למדתי לחפש את הנקיים ביותר

ירדן, איך נראה לך עניין הפטריות כתוסף קבוע? לא ברור כמה צריך לצרוך מהן כדי לקבל את מה שצריך
אורנה

הבא

תגיות נושא

ויטמין D

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: AhrefsBot ו 8 אורחים