שיתוף- לפעמים יש סטיות מהתזונה...

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

שיתוף- לפעמים יש סטיות מהתזונה...

הודעהעל ידי מאיה » ו' יוני 21, 2013 3:51 pm

אחרי תקופה טובה של אכילה כמעט 100% 811 עם קצת תפו"א מבושל לפעמים להשלמה כשצריך,
הייתי בחתונה ו... נו אחרי חודשיים שלא נגעתי בטיפת אלכוהול, אפילו לא שלוק קטן בסעודה, התחלתי בכוס אחת וזה נגמר בבקבוק שלם של קאווה.... גם לא איכותית במיוחד... זה היה מורגש... מה שהוביל היום ליום שלם של שרשרת סטיות כי הייתי צריכה לייצב את האלכוהול בגוף, התחלתי את היום במים, חשבתי שאעמוד בזה, אבל כל הזמן סחרחורת וחוסר שינה ורציתי להקיא... לא יצא, שתיתי מיץ תפוח,סלרי,מלפפון ונענע חשבתי שזה יעזור אבל זה עוד יותר גרם לי רצון להקיא ובאמת הקאתי קצת ואז ממש הייתי רעבה וממש לא התחשק לי פירות רציתי אוכל מאסיבי כזה, פתאום התעוררו בי קרייבניג לכל מיני דברים שלא חשבתי עליהם כבר כמה שנים... כמו טוסט עם גבינה צהובה חחח וביצים ולא יודעת מה, הייתי בפגישת עבודה והייתה שם עוגה כזו של שמרים עם גבינה... לא יודעת איך ומה אבל אכלתי חתיכה... בלי גבינה את הקצה של העוגה וזה קצת יישר אותי למרבה הפלא, הוצאתי גם הרבה מהגוף כל הזמן שירותים... ואז הלכנו לבית קפה שידעתי שיש בו סלט עם קינואה... אמרתי לעצמי שזה יכול להיות פתרון טוב לסתום את הרצון הזה פתאום לאוכל אחר, אבל לא היה אז הזמנתי סלט עם עדשים שהיה נוראי ואכלתי גם לחם עם חמאה.... נראה לי יותר מ-10 שנים לא נגעתי בחמאה.... בקיצור משהו נורא... והלחם מסחרר אותי עוד יותר ואז אני גם צמאה.. בלגן שלם...
עכשיו אני עדיין לא מרגישה טוב... לא יודעת איך להמשיך מכאן כי כל פרי שאני אוכל עכשיו יתסיס שם את העניינים...
אני שואלת את עצמי אם יכול להיות שאני צריכה לתת מענה מדי פעם לאוכל כזה שהוא לא אוכל מזין כדי שהסטייה תהייה מבוקרת... בכל זאת יש מצבים שנמצאים בחברה וחוגגים איזה אירוע וכל הזמן הנבדלות הזו שלי והשאלות והמבטים, ולא שלא התרגלתי הרבה פעמים אני פשוט אומרת שאכלתי כבר... ואז זה "אבל תאכלי רק עוגה" והיו לי גם מצבים שממש התעצבנתי על שואלי השאלות ושיעזבו אותי ודי... מצד שני יש אנשים שכבר מכירים אותי ולמזלי מביאים איזה אבטיח או מלון לאירוע...

בכל אופן מעניין אותי לדעת איך אתם מתמודדים עם כל העניין אם יש לכם מצבים כאלה ואם כן מה אתם עושים כדי לחזור למסלול, אולי הפסקה של אוכל לכמה שעות ? או יום ? ורק מים ?
לא יודעת, מבאס
מאיה

Re: שיתוף- לפעמים יש סטיות מהתזונה...

הודעהעל ידי דנה » ו' יוני 21, 2013 4:10 pm

היי מאיה,גם לי משום מה היו סטיות השבוע ,היה לי חשק לאכול הרבה קשיו מטוגן ולמלוח אכלתי קופסה כזו וגם גרעיני אבטיח ,אפונה קלויה,בוטנים ופול קלוי ממלוח בשמן..,זה מה שקורה כשיש קצת פירות בבית וכל זה מונח ליד האף ..,אם ההורים שלי לא היו קונים את זה סביר להניח שלא הייתי אוכלת מזה ...
כמעט ואכלתי גם חטיף פופקורן ממלוח בשמן.והיום גם אמא שלי שאלה אם מתחשק לי לאכול דג שהיא הכינה ,זה עיצבן אותי ברמות שהיא לא מבינה שאני לא אוכלת דברים כאלו .
נקווה שזה יעבור ..
דנה

הודעהעל ידי מוריה » ו' יוני 21, 2013 4:25 pm

היי מאיה ,
אני נורא אית ךבעניין האלכוהול,
גם אנ יאחרי המון זמן (שנה + ) ללא אלכוהול, חוויתי מעידה קלה, עם כמה שוטים וחצי בקבוק יין לפני פחות מחודש,
למזלי, הקיבה התחזקה בזכות 811 ככה שלא מתתי מכאבי בטן אבל עדיין הרגשתי שאני מרעילה את עצמי.
וגם לי זה גרם לסטיות ממש מוזרות אומנם לא למזון מן החי
( למען האמת, מעולם לא אהבתי מזון מהחי, אורו עיני כשגיליתי שאפשר לחיות בלי זה בניגוד למה שלימדו אותי בילדותי)
א-ב-ל אני גם מעולם לא אהבתי טופו, ליייתר דיוק זה היה מעורר בי בחילה, ומשום מה אחרי המעידה ההיא, הרגשתי קריינביג מטורף לטופו,
ואכלתי בבת אחת חבילה שלמה. הכאבי בטן לא איחרו לבוא.
קשה מאוד לעמוד בפיתויים, כשלפעמים יוצאים עם החבר'ה, והם אומרים לך ' רק שוט' .
חשוב לזכור שאלכוהול זה סם בדיוק כמו חשיש, גראס, ואקסטה.
צריכה שלו באה לכפות על משהו פנימי, על תחושות של רוצים לחוות , על רגשות שרוצים 'לכבות' .
זה לא פשוט כלל, אך אני מאמינה שאם מפנימים את זה, ומטפלים נכון בנפש, והשמחה קיימת איך שום רצון לצרוך רעל שכזה.
ואומרת לך את זה אחת שהייתה בתוך זה, תקופה מאוד ארוכה.
ועד היום שאני מריחה אלכוהול/ערק זה עדיין שם.
מאמינה בך, מקווה שתרגישי בטוב.

מנסיוני, כדי להתגבר על שתייה של אלכוהול, מומלץ לישון היטב ולשתות המון.
מוריה

הודעהעל ידי מאיה » ו' יוני 21, 2013 4:37 pm

מוריה- האמת שאני כבר ממש מרגישה שהתגברתי על המשיכה הזאת לאלכוהול, ואפילו מגעיל אותי, ובעיקר הריח... אבל כשנמצאת באירוע כזה ומונח בקבוק חופשי לגמרי על השולחן... תמים כאילו... אני אומרת נו רק כוס מה יקרה, ואז הבור נפתח שוב וכולם שותים ואני גם שותה, בטוח שיש לזה רובד רגשי עמוק יותר אבל במקרה של אתמול פשוט הייתה כזאת שמחה והאלכוהול נכנס בזה... ממש עשיתי לעצמי הכנה שאני לא שותה יותר מכוס, אבל אצלי כנראה אני עוד לא בשלב שיכולה לעמוד בהגבלה הזו.... אני אנסה לנוח ולשתות הרבה:)
דנה- מה שלומך? איך הולך ? כן אני גם מתעצבנת שמציעים לי אוכל כזה, בעיקר אימא שלי שיודעת שאני לא אוכלת, והיום היא הייתה כ"כ שמחה לראות אותי אוכלת לחם עם חמאה... היא פשוט התמוגגה... ואני אומרת לה שזה כבר עושה לי לא טוב והיא אומרת לי - לא אם תחשבי שזה עושה לך טוב זה יעשה, ואני מנסה להסביר לה שזה גוף, יש חוקים למערכת, וככה היא עובדת טוב יותר על פירות וירקות לפחות מניסיוני, אבל בכל אופן אין מה לאכול את עצמי על יום אחד פעם בכמה חודשים שקורה עניין כזה, כי זה גם חלק מהאיזון, אני רק צריכה ללמוד לקבל את זה בברכה...
מאיה

הודעהעל ידי eilon » ש' יוני 22, 2013 4:05 am

אלכהל נותן הרבה קלוריות בזמן קצר אז זה מעורר, אבל גם שייק בננה עושה לרקוד ולצחוק, רק בלי הסחרחורת

בסוף אני זה שצריך להזכיר?
Carb the **** up
:D
או בעברית, פחממו את עצמכם
eilon

הודעהעל ידי Stavs » ש' יוני 22, 2013 7:19 am

מישהו יכול בבקשה להואיל בטובו ולהסביר מדוע סטייה מזערית משתלטת באופן כל כך אינטנסיבי? יש לזה קשר ישיר לחומרים בתוך המזונות הממכרים? (כי גם במידה ואוכל תפו״א מעט מתובל, הסנריו יחזור חלילה). עניין ביולוגי? קוגנטיבי? רגשי?
Stavs

הודעהעל ידי מאיה » ש' יוני 22, 2013 7:37 am

הסברה שלי היא שככל שהגוף יותר נקי ככה יותר קל לו לזהות רעל שנכנס והתגובה תהייה יותר מהירה, ככה שזה תהליך חיובי, וכמובן כל אחד והרגישות שלו, כי אני אם אוכל תפו"א קצת מתובל לא נראה לי שארגיש את התופעות האלו, אבל מצד שני לי יש בעיה של אגירת נוזלים וכל מזון שהוא לא טוב מעורר אצלי אגירת נוזלים - זו התגובה של הגוף להתמודד אצלי עם רעלים, כאילו הגוף מדלל את הדם כדי שיוכל לעמוד בזה
מאיה

הודעהעל ידי אורנה » ש' יוני 22, 2013 9:09 am

לפני חודש החלטתי להיכנס ל811 fully raw ללא סטיות
מה שעזר בהתחלה כשהקרייבינגס היו מטורפים, זה מה שעשיתי כשהפסקתי לעשן לפני 13 שנה
הפנמתי הרגשה פנימית שאומרת "זה לא שייך אלי יותר" זה שלהם לא שלי, מה שעזר לי מאוד בכל הבישולים, היום אני מבשלת ולגמרי לא עושה לי כלום.

אני מוצאת שאם יש לנו משהו שאנו נוטים להתמכר אליו, צריך להרחיק אותו מאיתנו ע"י הפנמה שזה לא שלנו, הם יכולים, אנחנו לא, חייבים להפריד את זה מאיתנו
לא רק ברמה הפיסית, אלא במיוחד בראש או ברגש לא בדיוק יודעת איפה זה מתיישב.
(מאיה, לא להסכים להתכלל עם זה, כמה שזה נוגד :) אבל אין ברירה בשלב הזה)
אורנה

הודעהעל ידי יונתן » ש' יוני 22, 2013 3:06 pm

כשאנחנו מרעילים את עצמנו באופן יומיומי הגוף מסתגל וכבר לא מפגין את אותם סימפטומים. תחת זאת הוא לומד להסתמך על מאגרי החירום, מה שמוביל בסופו של דבר לאינספור המחלות המערביות המודרניות ולהזדקנות מוקדמת. סימפטומים הם דבר חיובי, בדיוק כמו כאב, כי ללא תחושת הכאב אף אחד מאתנו לא היה עובר את גיל 4.

לפני 10 שנים עישנתי סיגריה בפעם היחידה בחיי, ובמשך שבועיים לא היה לי קול. לעומת זאת יש לי חבר שמעשן 3 קופסאות ביום, ולא נראה שזה משפיע עליו בצורה יוצאת דופן, פרט לכך שהוא בקושי יכול ללכת וכנראה שאין לו עוד הרבה שנים אתנו.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי מאיה » ש' יוני 22, 2013 6:55 pm

כן... זו עבודה חברתית לא פשוטה, כי באופן יומיומי אני לא אשתה, יש לי בקבוק וודקה בפריזר עוד מהימים ההם ואני לא נוגעת בו, זאת לא התמכרות באופן הפיזי, זה לגמרי ברובד חברתי, אבל בגלל שהגוף שלי כן זוכר למה הוא היה רגיל פעם אז אם שתיתי כוס אחת הלך עלי... ואני גם רואה סביבי אנשים שאוכלים זבל, שותים זבל, ומעשנים זבל וכאילו כלום, כי הגוף כ"כ מלא בזבל שלא מבדיל אם זה טוב או לא טוב... אותם אנשים שואלים אותי- איך זה שאת אוכלת כ"כ בריא ואת כל הזמן חולה ואני שאוכל "רגיל" לא חולה בכלל?
אז אני עונה להם שזו תכנית השקעה לעתיד, במקום שכל הבעיות יצוצו בזקנה שכבר הגוף חלש ולא מסוגל להתמודד עם כל הרעלים שהוכנסו במשך כל החיים, גומרים עם זה עכשיו...
מאיה

הבא

תגיות נושא

מזונות ממכרים

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: AhrefsBot ו 6 אורחים