שיתוף- לפעמים יש סטיות מהתזונה...

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

Re: שיתוף- לפעמים יש סטיות מהתזונה...

הודעהעל ידי eilon » א' יוני 23, 2013 3:57 am

את באמת כל הזמן חולה או שזה צורת ביטוי? סימפטומים זה טוב כמו שיונתן כתב
אין לי מושג מאיזה אורח חיים הגעת לאורח החיים הזה, אבל לעמוד מול הרוב זה שריר שהאימון שלו כולל להרגיש שונה חריג ומוזר מדי פעם :D ואף פעם לא מאוחר לפתח אותו
לא הייתי מצליח לרקוד בלי אקסטרה 700-1000 קלוריות זמינות ומתוקות, הייתי יושב ומנסה לא להיראות מבואס :mrgreen:
חתונה זה כמו ארוחות וספורט מעורבבים זה בזה ברצף. קשה, קשה

עלי מסתכלים מוזר שאני שותה מים מבקבוק זכוכית רב-פעמי ונסחב עם זה לכל מקום, כולל אירועים וחגיגות במסעדות. אני פשוט מחייך כלפיי הפרצופים הלא מבינים.
צוחק מי שצוחק אחרון, לא חייב הסברים לאף אחד אם זה לא באמת מעניין אותם. וגם לא מעוניין לקבל ביקורות מאנשים שלא איכפת להם מעצמם
לגבי האלכהל, מעולם לא הייתי במצבך שזה כ"כ משך אותי אז קשה להזדהות. אמנם שתיתי בעבר הרחוק אבל בימים אלה זה לא שיקול אם לפגוע בחיידקים החמודים שבמעיים שעוזרים לי לעכל, או להשאיר אותם חיים
זה ברור כמו שאני לא אשפוך אלכוהול על השורשים של השיח עגבניות בחצר, זה יהרוס את האיזון באדמה ויפגע במיקרו-אורגניזמים, והם סופר-חשובים לקיום

פעם הבאה שיתחשק לך להרוג מיקרו-אורגניזמים תחשבי שנית, גם כוס אחת יכולה לחסל משפחות ומושבות שלמות של חיידקים ידידותיים, חמודים, חייכנים, עם אמא ואבא סבא וסבתא. הם עבדו כ"כ קשה כדי להתרבות, הם תמיד עזרו לך וסמכו עלייך שתאכילי אותם. הייתה בניכם שותפות שנקטעה כך לשווא...
שתיית כהל זה כמו פיגוע טרור בחיי הקהילה של המיקרו-אורגניזמים, ועוד בקבוק שלם זה ממש רצח-עם, וזה נקרא טבעונות??
סתם מאיה אני מתלוצץ!!!! :lol: :lol: תרגישי טוב הכל יעבור ותצחקי על זה
פשוט תחזרי לאכול מספיק קלוריות וסלטים והחיידקים יחזרו לאיזון ואת יחד איתם

אני מוצא את עצמי שמח יותר מבננות מאשר אנשים ששותים אלכהל מסביבי. ואני עובד בפאב,
סביבי מלא שיכורים כל הזמן, ואני עם אגרטל 1.5 ליטר מזכוכית מלא בשייק בננות. בזמן שחלק מאלו שסביבי הולכים להקיא, חלקם לא יציבים נפשית (בוכים/צוחקים), אני מאושר עד הגג ורוקד וזז עם אנרגיה נהדרת
ממש לא איכפת לי מה אומרים, אם כבר מוזר אז עד הסוף. לא צריך לוותר על היחודיות שלי רק בגלל רצונות ודחפים של הסביבה. נהנה בדרכי שלי, בכל מקום.
eilon

הודעהעל ידי מאיה » א' יוני 23, 2013 7:52 am

איילון אתה ממש מודל להערצה!
"את כל הזמן חולה" זה מה שנראה לסביבה שיצא לי להיות חולה איזה 3 פעמים בכמה חודשים האחרונים, מבחינתם זה - אני דואגת לך- את כל הזמן חולה... ולך תסביר להם את ההיסטוריה של העניין וזה שאני בתהליך הפסקת כדורים שנטלתי במשך 8 שנים לתת בלוטת התריס, וכן שיש סטיות קטנות שמובילות ישר את הגוף לשחרר רעלים, אז אני פותרת אותם בתשובה שמחלה היא התרופה או משהו כזה...
עלי גם מסתכלים כעוף מוזר כשאני באה לסעודה עם אוכל כיד המלך ואם לא התארגנתי מספיק אני מתחילה להוציא תפוחים מהתיק כל איזה כמה דקות... וגם מסתובבת עם בקבוק מים של אלדין לכל מקום, למזלי יש עוד כמה משוגעים לדבר בסביבתי אז כבר מתחילים להתרגל
אני אחשוב על מושבות החיידקים - זה רעיון טוב, אני אחזיק את זה איתי בפעם הבאה שיזדמן לי להיות באירוע שכזה ובכלל ליד סם המוות...
ולגבי ייחודיות, אני לא מנסה להבדיל את עצמי מהשאר, זה בטח לא, אבל במה שכבר השגתי, ובמשך כל השנים האלה וכל החיים האלו שאני נלחמת בבעיות בריאות, אני לא אוותר על ההישג הזה ואעשה הכל כדי לשמור עליו ולהגיע לעוד יותר ממה שעכשיו, זה בטוח, ואין ממש תמיכה לכך בסביבה שלי, בשביל זה אני פה:) אני עושה את ההפרדה, וזה בסדר, לא כל אחד חייב לקבל... רק שבאמת לפעמים נופלת, אני באמת אזכור את המושבות נראה לי זה יעבוד עלי...
מאיה

הודעהעל ידי ירדן » א' יוני 23, 2013 2:21 pm

אילון, תשובה מעולה לגבי החיידקים! צריך להזכיר את זה לכל טבעוני שחושש לגבי רמות הבי12 שלו :)

אני לא צורכת אלכוהול כבר הרבה מאוד שנים ולא מושך אותי בשום צורה להכניס לגוף שלי חומר כזה או אפילו להיות בחברה של אנשים שמוצאים הנאה מרובה משתייה ומתרבות הפאבים והמועדונים כך שאני לא באמת מסוגלת להזדהות באופן אישי עם הקשיים של אנשים מהבחינה הזאת, אבל אני כן מבינה שזו בעיה חברתית, ושאדם שבוחר לא לצרוך אלכוהול (כמו גם מזונות מהחי, מזונות מעובדים, מוצרים חד פעמיים) עלול למצוא את עצמו במצבים מאתגרים מבחינה חברתית.

יש הרבה מאוד סיבות למה צריך וחשוב להימנע ממוצרים מהחי, מג'אנק פוד, ממשקאות אלכוהוליים, ממוצרים חד פעמיים, ממזונות שמגיעים ארוזים בפלסטיק/אלומניום/זכוכית מוכנים מהמפעל שנועדו לגרום לנו להתמכר ולצרוך יותר ויותר רק כדי להגדיל רווחים של תאגידים שמנצלים עובדים, תורמים להשמנה וחולי, מתעללים בבעלי חיים, כורתים יערות, מדלדלים את האדמה וגורמים לסחף שלה, גורמים לניצול יתר של משאבים טבעיים בכדור הארץ ולהמון המון פסולת בלתי מתכלית. יש קשר בלתי נפרד בין תאגידי המזון לתאגידי התרופות, לעבדות של מבוגרים וילדים, לעוני, לרעב, לאפקט החממה, לזיהום האויר, הים והקרקע, להכחדת בעלי חיים בטבע, לסבל וייסורים של בעלי חיים במשקים תעשייתיים, לתרבות של התמכרות וחיפוש אחר ריגושים מידיים, לאטימות לב ואדישות במין האנושי כתרבות.

אני לא הגעתי לטבעונות בגלל הבריאות אלא בגלל שלא רציתי לפגוע בבעלי חיים, אבל ההבנה והידע שזו כן התזונה הבריאה ביותר וגם הדבר הנכון ביותר לעשות מבחינה אקולוגית הגיעה בהמשך. אני לא הפסקתי לשתות אלכוהול רק כי זה לא בריא, לא חשבתי על זה במונחים של רעל, אלא בעיקר לא רציתי לקחת חלק בתרבות של צרכנות והתמכרויות, אבל המודעות לכך שמדובר במוצר רעיל הגיעה בהמשך.

אני חושבת שכדי באמת באמת להגיע למצב שבו אין משיכה לאלכוהול/סמים/מזון מעובד/מזון מהחי חשוב שנסתכל עד הדברים האלו לא רק ממקום של בריאות אישית. לדעתי נקודת המבט של בריאות אישית לא באמת מספיקה. אם לא מסתכלים על הדברים האלו מנקודת מבט רחבה וראיית עולם יותר עמוקה ומתוך הבנה של איך צריכה של מוצרים כאלו לא רק פוגעת בנו אישית אלא משפיעה על הסביבה שלנו (על הדומם, על הצומח, על בעלי החיים ועל בני האדם) אז תמיד יהיה מקום לנפילות.

כשמחברים את הנקודות ועושים את ההקשרים דברים כמו כוסית עם חברים לא נראית יותר כמו משהו כיף וכמו חוויה בלתי מזיקה באופן יחסי ברמה האישית. כוסית עם חברים הופכת להיות בעיה תרבותית שלא רוצים יותר לקחת בה חלק.
קבצים מצורפים
be-the-change-you-want-to-see-in-the-world-mahatma-gandhi.jpg
be-the-change-you-want-to-see-in-the-world-mahatma-gandhi.jpg (50.9 KiB) נצפה 274 פעמים
59775_337761966324014_1231646326_n.jpg
59775_337761966324014_1231646326_n.jpg (32.97 KiB) נצפה 274 פעמים
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי מאיה » א' יוני 23, 2013 2:30 pm

איזה יופי ירדן, בא לי להעתיק את מה שכתבת פה ולפרסם בפייסבוק... זו תשובה מאוד אינטגרלית - להבין שכולנו קשורים זה בזה, שהכל קשור זה בזה מדרגת דומם, צומח, חי ואדם, ובכלל הרעיון הזה של לעבור לחשיבה סביבתית שכל מה שאנחנו עושים לא רק פוגע בנו ישירות אלא בכל הסביבה שלנו, אני לגמרי מסכימה עם הגישה הזאת וזה יהיה מאוד משמח כשכולם יאמצו את הגישה הסביבתית הזאת
תודה לך
מאיה

הודעהעל ידי אורנה » א' יוני 23, 2013 8:23 pm

גישה מדהימה ירדן
לצאת מעולמי הצר ולראות את הכל קשור ומשפיע על הכל בכל דרגות הקיום אפילו דומם.
תודה
אורנה

הודעהעל ידי משתוקקת לילד » ש' יוני 29, 2013 6:26 pm

Stavs כתב:מישהו יכול בבקשה להואיל בטובו ולהסביר מדוע סטייה מזערית משתלטת באופן כל כך אינטנסיבי? יש לזה קשר ישיר לחומרים בתוך המזונות הממכרים? (כי גם במידה ואוכל תפו״א מעט מתובל, הסנריו יחזור חלילה). עניין ביולוגי? קוגנטיבי? רגשי?

גם אני אשמח לתשובה.
משתוקקת לילד

הודעהעל ידי ירדן » א' יוני 30, 2013 6:17 pm

זה עניין פיזיולוגי וגם עניין רגשי.

פזיולוגי כי במזון שאנחנו רגילים לאכול יש חומרים שנותנים עודף גירוי לבלוטות הטעם כמו מלח, מונוסודיום גלוטמט ותבלינים, גם גיוון בפני עצמו גורם לגירוי ואכילת יתר, ומעבר לזה ישנם חומרים שהם ממש ממכרים. למשל בגלוטן, סויה, מוצרי חלב ובשר יש מולקולות דמויות מורפין שמתחברות במוח שלנו לקולטנים של אופיאטים וככה בעצם גורמות לנו לרצות עוד.

הרצאה של ד"ר ניל ברנרד על התמכרויות למזון:
http://www.youtube.com/watch?v=MCBkiekLgYI

רגשי כי אוכל זה משהו שיש לו קשר עמוק לתרבות, לדת, למשפחה והרבה מאיתנו התרגלו לפנות לאוכלל כשמרגישים לחוצים או מרגישים לא טוב נפשית. כמה הורים רגילים לתת לילד שלהם עוגיה כדי שיפסיק לבכות? ככה הילד גדל להיות מבוגר שפונה לאוכל כשהוא לא רוצה להרגיש.

פרופ' רוזלינד גרובן גרהם על מזון כמנגנון התממודדות עם רגשות:
http://30bananotleyom.co.il/movies/45-f ... -mechanism

פרופ' רוזלינד גרובן גרהם על ההיבטים החברתיים והרגשיים של האכילה:
http://30bananotleyom.co.il/movies/134- ... -of-eating
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הקודם

תגיות נושא

מזונות ממכרים

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: AhrefsBot, YandexBot ו 11 אורחים