בריאות השן

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

בריאות השן

הודעהעל ידי vita » ש' יוני 22, 2013 8:16 pm

איך הבריאות שיניים שלכם טובה לא טובה,
האם היא השתפרה בעקבות 80/10/10 ?
ומה אתם אומרים על הלבנת שיניים?
השיניים שלי לא צהובות מאוד אבל שנים של קפה, תה, סיגריות והמון ג'אנק עשו אותן צהבהבות וזה כל כך מציק לי !
מה אתם אומרים על הלבנת שיניים עם סודה לאפייה או מלח ... ראיתי גם את קריסטינה ממליצה על סודה גם אלישיה וגם פרילי ומייגן מה אתם אומרים על הנושא שווה לנסות ? :)
vita

Re: בריאות השן

הודעהעל ידי ירדן » א' יוני 23, 2013 3:48 pm

מצב השיניים שלי מצויין, אבל גם לפני שעברתי ל-811 המצב היה טוב מאוד. יכול להיות שהגוון של השיניים שלי כן קצת התבהר אבל אני לא בטוחה. כתבתי פוסט על נושא השיניים באתר לפני כשנה- http://30bananotleyom.com/811-blog/122-teeth-health.

למרות שהרבה אנשים חוששים מבריאות השיניים שלהם, ולפעמים יש לכך סיבות מוצדקות, התזונה עצמה כשהיא נעשית באופן נכון (וכששומרים על היגיינת הפה) אינה מעודדת בעיות שיניים, אלא להיפך, ואף יכולה לגרום למינרליזציה מחודשת שלהם.

גוון צהוב יכול להיות עקב צריכה של קפה וכו' אבל גם משחיקה של האימייל (זגוגית השן) שגורמת להן להראות צהובות יותר כי השיכבה שמתחת לאימייל, שנקראת דנטין, היא צהובה. ככל ששכבת האימייל דקה יותר כך רואים יותר את שכבת הדנטין. שחיקה של זגוגית השן יכולה לקרות עקב שתיה של משקאות חומציים (קפה, תה, קולה) וגם בגלל שאריות מזון בין השיניים שבגללן מיד נוצרת פעילות בקטריאלית שגורמת להתססת השאריות וייצור חומצות. גם צחצוח אגרסיבי ועלייה של חומצות מהקיבה יכולים לתרום לשחיקה.

אני מניחה שאפשר להשתמש בסודה לשתיה מיד פעם אבל לא כדאי על בסיס יומי כי היא שוחקת את האימייל ובשימוש ארוך טווח פוגעת בו. עדיף להשתמש בחומרים עדינים ובטח שלא במלח שהוא גס יותר ועלול לפגוע בזגוגית השן ובחניכיים. אני בעצמי מעדיפה להשתמש באבקת חימר ירוק ומברשת רכה במיוחד ולא במשחות שיניים, גם לא טבעיות, כי רובן מכילות גליצרין שמפריע למינרליזציה של השיניים וגם חומרים אחרים בלתי רצויים. רצוי לצחצח באופן קבוע ויסודי אך בעדינות עם מברשת רכה כדי לא לגרום לנסיגת חניכיים ושחיקת האימייל.

הלבנה כימית לא מומלצת בכלל. עלולות להיות לה תופעות לוואי לא נעימות ולטווח הארוך היא שוחקת את האימייל ויוצרת מצב של תלות בחומרי הלבנה.

שמעתי על שיטות של צחצוח עם כורכום, שיפשוף השיניים עם הפנים של קליפת בננה ו- oil pulling כדרכים להלבנת שיניים אבל לא ניסיתי אף אחת מהן.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי vita » א' יוני 23, 2013 9:01 pm

אוקי, אציץ בקישור...
תודה על התשובה (:
vita

הודעהעל ידי ירדן » ב' יוני 24, 2013 2:00 pm

יש בפורום תגית בנושא שיניים. אתה יכול למצוא שם עוד מידע ולקרוא מה ענינו בעבר לאנשים על שאלות בנושא-
http://www.30bananotleyom.com/forum/phpbb_topic_tagging.php?mode=search&tag=%D7%A9%D7%99%D7%A0%D7%99%D7%99%D7%9D
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי ירדן » ש' יוני 29, 2013 12:17 pm

סרטון חדש של סוויזי פוסטר על למה לא כדאי להשתמש בסודה לשתיה ומלח-
http://www.youtube.com/watch?v=TczbmSxo ... pWMBWKJ7Rg
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי יעלי » ש' יוני 29, 2013 12:29 pm

אילו ידעתי מה שאני יודעת היום על הלבנה, היו נמנעים ממני סבל ויאוש מיותרים. שלא לדבר על סכום העתק המיותר שהוצאתי על ההלבנה. התנסיתי בהלבנה עם חומר שמזריקים עצמאית לסד שנמדד והוכן בשבילי. הכאב היה חזק. מידי פעם הנחו אותי להוריד במשך הזמן עד שלא יכולתי לשאת כלל את המגע של החומר. מיותר לומר שאיש במרפאה לא הזהיר אותי שזו עלולה להיות התגובה וכך ירד כל הכסף לטמיון....
יעלי

הודעהעל ידי יעלי » ג' יולי 02, 2013 8:03 am

הידד לי!!! אתמול החלפתי את סתימת האמלגם הראשונה שלי באחת חדשה לבנה.
יעלי

הודעהעל ידי ירדן » ג' יולי 02, 2013 8:13 am

מזל טוב :D

אצל איזה רופא בסוף בחרת לעשות את זה?

יש לך הרבה סתימות? מעניין אם החלפת הסתימות תעזור לך עם בעיית רגישות היתר החיסונית כי בעצם יש קשר בין כספית לאלרגיות...
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי יעלי » ג' יולי 02, 2013 11:34 am

במרפאה של דר ירדן גןלדשטיין אצל רופאה מקסימה בשם גילה. יש לי עוד שלוש להחליף. מקווה שתהיה השפעה טובה על המערכת החיסונית. תודה
יעלי

הודעהעל ידי אורי » ג' יולי 02, 2013 11:40 am

רגע, אינני מבין. האם זה טוב להחליף סתימות אצל רופא רגיל? שתמיד למדנו שהחלפת סתימות כספית לא אצל רופא עם ציוד מיוחד לכך, היא יותר נזק מתועלת.
אורי

הבא

תגיות נושא

שיניים

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: AhrefsBot, Google [Bot] ואורח אחד