בלגן במעיים ... למה !?

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

בלגן במעיים ... למה !?

הודעהעל ידי משתוקקת לילד » ש' יוני 29, 2013 6:11 pm

היום אכלתי (בהפרש של כשעתיים, ממזון למזון): 2 מנגו, 1/4 אבטיח ... הליכה חצי שעה בשמש,
מלפפון-עגבניה-אבוקדו ... ישנתי שנ'צ ... עוד 2 מנגו ... והמעיים שלי מתהפכים (פריסטלטיקה מוגברת).
מה עשיתי לא נכון ? אני ב- 811 מ'ס חודשים (עם חריגות לכיוון לחם).

עניין נוסף: אני שוקלת 85 ק'ג - הגובה שלי 1.63 (לפני 3 שנים - הייתי 100 ק'ג).
בספר של בן אורי כתוב: אכילת פירות (רק פירות) מביאה לירידה של 1/2 ק'ג ביום (!).
משמע, תוך חודש - אני יכולה להגיע ל ... 70 ק'ג. חזון אחרית הימים.
חייבת לרדת במשקל, יש לי מטרה והזמן שלי דוחק ... יודעת שירידה במשקל זה רק הבונוס לתזונה הנפלאה הזאת ולבריאות,
אבל - צריכה חיזוקים ועידוד לא לסטות לכיוון הלחם ושאר מאפים ... גם לא לכיוון לחם+ביצה ...
HELP תודה וברכה.
משתוקקת לילד

Re: בלגן במעיים ... למה !?

הודעהעל ידי מאיה » ש' יוני 29, 2013 7:02 pm

אבטיח- אני תמיד אוכלת בבוקר כפרי ראשון- וגם עכשיו מקפידה יותר על זמן תחילת האכילה יותר לכיוון 11:00 אבל יהיו פה מי שיחלקו עלי, תנסי כל מיני וריאציות עד שתגיעי לנכון לך
וכמובן מנת שומן מרוכז=אבוקדו בצהריים ואחרי זה פירות מממ not so good מה גם שב-811 אנחנו מקפידים על אכילה של פירות עד אחה"צ - אולי בשילוב עלים ירוקים אם יש צורך או בא, ורק בערב סלט ומנת שומן מרוכזת במקרה של אבוקדו זה צריך להיות 70 גר בערך אם את אוכלת יום יום מנת שומן מרוכז וצריכת הקלוריות שלך היא בערך 2000 - שזה גם משהו שאת צריכה לבדוק, המומחים שלנו יגידו לך לרשום יותר פרטים על עצמך וגם להירשם לכרונומטר
http://cronometer.com/
ולהבין פחות או יותר כמה קלוריות ואוכל את צריכה, חוץ מזה שיש באתר פוסטים על צירופי מזון וכל מיני טיפים למתחילים בתזונה, בהצלחה!
מאיה

הודעהעל ידי יונתן » ש' יוני 29, 2013 10:52 pm

קראי את המאמר על השגיאות הנפוצות, אולי תמצאי בו הסבר:
http://30bananotleyom.co.il/811-article ... n-mistakes
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי ירדן » א' יוני 30, 2013 3:02 pm

קרה שהיו ימים שאכלתי בהם רק פירות ולא ירדתי מזה במשקל, זה תלוי כמה אוכלים וכמה פעילות גופנית עושים. אם אני אוכל תפריט דל קלוריות זה לא משנה אם הוא יהיה מורכב מפירות בלבד או מאורז או כל דבר אחר, אני עדיין ארד במשקל. לעומת זאת אם אני אוכל תפריט של 4000 קלוריות רק מפירות אני אעלה במשקל...

התפריטים בספר של יצחק בן אורי מאוד דלים בקלוריות ובהחלט לא מתאימים לכל אדם. כפי שכתבת בעצמך, הרעיון הוא לשאוף לבריאות (על ידי אכילה נכונה ומספקת, פעילות גופנית וכל שאר האלמנטים של אורח חיים בריא) וכך במקביל המשקל גם ירד ויתאזן. הגבלה קלורית "מתאימה" כשרק הורדה במשקל עומדת לנגד עיננו ולא הבריאות.

יתכן שאפשרי לרדת 15 קילו בחודש על תזונה דלה בקלוריות, בעיקר למי שיש מראש הרבה מה להוריד אבל זה מוביל לעור רפוי, סימני מתיחה, חסרים תזונתיים, תשוקות למזון ואפילו הפרעות אכילה. הגבלת קלוריות קיצונית בהכרח מביאה לירידה ברמת המטבוליזם הבסיסי וירידה במסת השריר ולכן לאחוזי שומן גבוהים למרות הירידה במשקל. כשמגיעים ממקום של בריאות צריך לאכול מספיק מזון (דל שומן) ולעשות פעילות גופנית (אירובי + תרגילים להעלת מסת השריר). אין קיצורי דרך, רק כך יורדים נכון במשקל.

יהיה לך הרבה יותר קל לא לסטות מהתזונה ולא להימשך למזונות כמו לחם וביצה אם תאכלי מספיק קלוריות. כשמגבילים קלוריות (בכוונה או שלא בכוונה) זה תמיד חוזר אלינו כמו בומרנג ואחר כך מתנפלים על משהו עתיר קלוריות.

וכפי שכבר נאמר מומלץ לאכול לאורך היום כמה ארוחות מסודרות של פירות ובערב לאכול סלט גדול של עלים ירוקים וירקות אם או בלי מעט שומן. בהחלט מומלץ גם להרשם לאתר הכרונומטר ולעקוב לפחות לתקופה קצרה אחר כמות והתפלגות הקלוריות.

את מוזמנת לכתוב פה בצורה מפורטת מה וכמה את אוכלת כדי שנוכל להעריך אם את אוכלת מספיק :)
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי משתוקקת לילד » ה' יולי 04, 2013 10:15 am

אני לא אוכלת 'דל קלוריות' בכוונה לרדת במשקל. אני ממש לא יודעת כמה קלוריות אני אוכלת ... הרבה ימים כ: 1000 קלוריות ...
אבל - ביום של לחם, בורקס, עוגה ... בטוח שאוכלת גם יותר מ- 2000 קלוריות. כן, לא מאוזן ולא רצוי בכלל ...
אנסה לרשום כל מה שנכנס לי לפה, כך גם אמנע מג'אנק ... ואדווח.

התלהבתי מירידה מהירה במשקל ... (תמריץ ! 15 ק'ג בחודש).
* האם בירידה איטית אין נפילת עור? או שזה גם תלוי גיל ...
* אירובי ... קצת קשה בגילי ... האם הליכה רגילה נחשבת לאירובי ? יש ימים שאני כלל לא הולכת ;)

אתם נפלאים. תודה.
משתוקקת לילד

הודעהעל ידי ירדן » ו' יולי 05, 2013 10:11 am

לאשה בגובה ובמשקל שלך, גם אם את רוצה לרדת במשקל, 1000 קלוריות הן מעט מידי ונחשבות לתפריט הרעבה גם אם זה לא נעשה באופן מכוון. אם היית קשישה לא פעילה בת 90 בגובה 1.50 אולי זה היה מספיק. לרובנו קשה בהתחלה לאכול מספיק קלוריות בתזונה הזאת עד שהקיבה מתרגלת לנפח הגדול של פירות וירקות חיים ודלים בקלוריות לעומת מזון מבושל ומרוכז בקלוריות. זה בסדר אם ממש בהתחלה אוכלים מעט מידי ולוקח כמה שבועות להרחיב את הקיבה ולהבין כמה זה מספיק מזון אבל לאורך זמן זה מביא לנפילות בתזונה, לתשוקות למזונות לא בריאים, לחסרים תזונתיים, לחזרה לתזונה הקודמת ולעלייה חזרה במשקל. אחד הדברים שכמעט כל אדם בעל עודף משקל שניסה דיאטות דלות קלוריות יכול לומר זה שבסופו של דבר הוא חזר למשקל ההתחלתי שלו ואף יותר.

הדרך לירידה במשקל היא לאכול את המזון הנכון (עתיר פחמימות לא מעובדות, עתיר סיבים תזונתיים ודל בשומן) ולעשות פעילות גופנית כדי להעלות את רמת המטבוליזם הבסיסי וכך לשרוף יותר קלוריות בזמן מנוחה.

את יכולה לחשב באתר הזה כמה קלוריות את צריכה (תרשמי 70 במשקל):
http://space-cn.co.il/drdean_calc.asp?id=38
זה נותן הערכה ולא כמות מדוייקת כי זה לא לוקח בחשבון פרמטרים כמו מסת שריר לעומת אחוזי שומן ואפקט תרמי של המזון.

כל עוד לא תאכלי מספיק הגוף שלך ימשיך לחפש מקור קלוריות מרוכז ויהיו לך ימים של 1000 לעומת ימים של התפרעות על כל דבר שיש במקרר. אבל קלוריות הן לא הבעיה היחידה. לאכול מעט מידי מזון או לאכול מזון מעובד גורמים לחסרים תזונתיים ובעיות בריאות. מזון זה לא רק קלוריות.

יש גבול כמה העור יכול לחזור לעצמו. אדם שיורד הרבה מאוד במשקל (אמרת שהיית 100 קילו) תהיה לזה השפעה על העור אבל כדי למזער נזקים צריך לרדת במשקל בדרך נכונה והדרגתית בשילוב עם פעילות גופנית מספיקה. פעילות גופנית היא קריטית וחשובה לכל אדם בכל משקל ובוודאי לאדם שרוצה לרדת במשקל.

מה זאת אומרת בגילך? יש קשישים אוקינאווים בני 90 או למעלה מגיל 100 שעושים פעילות גופנית ואפילו מטפסים על עצים...
http://flix.tapuz.co.il/v/watch-3766593-.html

אמא שלי שמעולם לא עשתה פעילות גופנית התחילה רק בגיל 58. בכל גיל צריך לעשות פעילות גופנית ואף פעם לא מאוחר מידי בשביל להתחיל. אין דבר כזה להיות באמת בריא ללא פעילות גופנית. לעודף משקל ועודף שומן בגוף יש השפעה לא רק ברמה האסתטית. אני מציעה לך להרשם לחדר כושר ולהתייעץ עם מדריך שיבנה לך תוכנית בהתאם לרמת הכושר שלך. תתחילי בהדרגה ותעלי במשך הזמן את משך הפעילות והאינטנסיביות. 80/10/10 זה לא רק תזונה זה אורח חיים. תזונה בפני עצמה, עד כמה שהיא קריטית, לא תעניק בריאות שלמה ואמיתית לאדם שאינו פעיל כלל או שלא ישן טוב בלילה או שלא נחשף לשמש או שעובד בעבודה שוחקת ומתישה וכו'.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

תגיות נושא

כמה לאכול?, פעילות גופנית

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: AhrefsBot ו 2 אורחים