פחמימות מבושלות

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

פחמימות מבושלות

הודעהעל ידי vita » ה' יולי 04, 2013 3:27 pm

אויק אז אחרי יותר מחודשיים בתזונה בזמן האחרון אהי פשוט לא מצליח להינות מהזלט שלי בשום דרך שהיא עם אגוזים או טחינה או אבוקודו גם בלי אני פשוט לא מצליח להינות וזה יוצר מצב שאני כמעת.לא אוכל עלים ירוקים וירקות כי זה פשוט מר וכל כך לא טעים עד לרגע של מגעיל... זה לא היה ככה בהתחלה בהתחל מאוד נהנתי הסלטים שלע אבל בזמן האחרון אני פשוט לא מצחיח להינות מהסלטים שלי...
מה דעתכם על פחמימות מבושלות לארוחת ערב עם סלט יותר קטן כמובן שבלי תבלינים ומלח אני מדבר על דברים כמו ירקות מבושלים או אפויים פסטה,קינואה, כוסמת, קטניות וכאלה כי בשלב הזה אני פשוט כל כך לא נהנה מהארוחת ערב שלי .. .
vita

Re: פחמימות מבושלות

הודעהעל ידי vita » ה' יולי 04, 2013 4:30 pm

סליחה על הטעויות כתיב אני כותב מהפלאפום אז לא ממש שם לב לשגיאות....
vita

הודעהעל ידי יונתן » ה' יולי 04, 2013 11:17 pm

כשחם מאוד אז העלים פחות טובים, וגם אני בחורף אוכל הרבה יותר עלים מאשר בקיץ. אין עם זה שום בעיה ולפעמים אני מוותר לחלוטין על הסלט בימים מסוימים, וכדי ליהנות מהעלים אני שם פפאיה, מנגו או טחינה. אני לא יודע מה בדיוק עושים בגידולים המסחריים כדי שיהיו חסות בקיץ, אבל בגינות פרטיות הן לא גדלות כרגע, ובכל מניפולציה חקלאית שגורמת לצמח כלשהו לצמוח לא בעונתו, זה בא על חשבון האיכות.

אנחנו ממליצים על פחמימות מבושלות בעיקר למקרה של מחסור בפירות. אין מניעה שתעשה את זה אבל אני לא בטוח שמאכלים תפלים ואפילו דוחים כמו קינואה וכוסמת ישפרו את טעם הסלט.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי eilon » ו' יולי 05, 2013 2:06 am

vita - אני מזדהה איתך, גם לי קשה עם הסלטים בעונה הזו.

היי יונתן רק רציתי להבהיר למקרה שעוד מישהו תהה בנושא. החסות האורגניות גדלות בקיץ או ע"י המטרה בשעות החמות (משפריצים עליהן מים כדי לצנן את העלים), או ע"י השקיה מרובה, או ע"י רשת צל שנפרסת מעל הצמחים כדי להגן מהשמש הקופחת.
בגינה שלי יש איזה 5 חסות ואחת כבר יותר גדולה ממה שאני משיג לרכישה, אני מגדל אותן באזור שיש בו רק שעות בודדות של שמש והשאר זה "צל מואר".

רוב העלים הירוקים האכילים שאני מכיר, תמיד יותר מרים/חריפים בקיץ. אני חושב שאחת הסיבות היא שהצמח מפריש חומרים להתנגד לחרקים התוקפניים של הקיץ, ואולי זה נטו החום.
סיבה נוספת לאיכות הטובה בחורף זה שבקיץ צריך להשקות את החסות במי השקייה רגילים (מי ברז עירוניים), ובחורף הן מקבלות מי גשם נהדרים שעוזרים לצמח להתפתח הרבה-הרבה יותר טוב.
eilon

הודעהעל ידי ירדן » ו' יולי 05, 2013 10:27 am

מזדהה עם עניין הירוקים. גם אני לאחרונה אוכלת פחות חסה כי אלו שאני קונה לא טעימות כל כך. בגינה יש לי טאט סוי ואורוגולה שהם דווקא ממש טובים וסוף סוף הצלחתי להנביט זרעי חסה אחרי תקופה שלא הייתה לי חסה בגינה. אילון, זה בזכות קישור ששמת פה מתישהו שממנו הבנתי שזרעי חסה צריכים אור כדי לנבוט אז לא שתלתי אותם באדמה אלא פיזרתי אותם מלמעלה והפעם הם נבטו. הם נמצאים כרגע באזור מוצל בכוסיות הנבטה והם עוד קטנים.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי vita » ו' יולי 05, 2013 2:36 pm

טוב אולי קינואה וכוסמת אלא לא דוגמאות טובות,
הכוונה זה יותר לירקות מבושלים בטטה תפוח אדמה דלעת גזר וכאלה פשוט כרגע ממש לא טעים לי ואני לא נהנה מהסלטים אז חשבתי את העלים הירוקים להכניס בתוך שייק בבוקר ואת הירקות בימים מסויימים לאכול ירקות מבושלים ובשאר הימים פשוט להינות רק מפירות ... לפחות עד שאני באמת אוכל לאכול חסה עלי בייבי ושאר תרד ובאמת להינות מהם כי כרגע ארוחת ערב בשבילי זה פשוט לא טעים
האם זה נשמע לכם בסדר ?
vita

הודעהעל ידי יונתן » ו' יולי 05, 2013 4:17 pm

נשמע לי בסדר גמור.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי יעלי » ש' יולי 06, 2013 2:42 am

ברשותכם, אם כבר הועלה נושא החסה:
מפליא ומעניין כיצד זה החסות האורגניות הנמכרות ברשתות שיווק ׳טבעוניות׳ נקיות לעילא ולעילא מכל חרק וכל העלים שלמים ויפים בזמן שהחסות האורגניות של המגדלים האורגנים נראות כמצופה מהן: מחוררות פה ושם, ניתן למצוא חרקים ואפילו חשופיות שזה מובן מפני שלא פוצצו אותן בחומרי הדברה. כלומר- החסות של רשתות השיווק הן לא ממש?
יעלי

הודעהעל ידי eilon » ש' יולי 06, 2013 6:21 am

ברשתות נמכרת סחורה שהיא "אורגני בפיקוח". כדי להפוך יבול לאורגני צריך לעמוד בתקן ותחת פיקוח, אבל התקן והמפקח מתיר חומרי הדברה ממקורות טבעיים (פחות או יותר)
מה שזה אומר שהרבה חקלאים יכולים להרשות לעצמם תו אורגני יוקרתי, בזמן שהם עלולים לרסס כמויות נכבדות מכמה חומרי הדברה שונים, כל עוד חומרים אלו מאושרים ע"י גורמי פיקוח גם כן.
ויש חקלאים אורגנים שהם בראש אחר ואין להם כסף לתו תקן אורגני, ולא יכולים לשלם עבור הפיקוח ותעודת ההכשר, אבל הם מגדלים באדמה עם קומפוסט ומעדיפים להימנע מריסוסים עד כמה שאפשר.
ברור שאני מדבר קצת בהכללה גסה אבל זה פחות או יותר מה שנתקלתי בו ב7 שנים שאני אוכל אורגני ומסתובב אצל חקלאים
eilon

הודעהעל ידי אורי » א' יולי 07, 2013 7:11 pm

האם בטבע בקיץ היה פחות עלים ירוקים? או שאפילו לא היה בכלל עלים וירקות במקום שלא היו נהרות?
מה שלא ברור לי בזה, האם גם ליד נהרות ומעיינות אין בקיץ ירקות עליים. שהרי לכאורה אדם חי ליד מקורות מים מתוקים.
אורי

הבא

תגיות נושא

עלים ירוקים

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: AhrefsBot ו 4 אורחים