המלצה לבדיקה ומעבדה

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

המלצה לבדיקה ומעבדה

הודעהעל ידי יעלי » ה' יולי 11, 2013 3:18 pm

מבקשת המלצה למעבדה טובה כדי לערוך בדיקת דם מקיפה ומשקפת ( אזור גוש דן). מה כדאי לבדוק?
יעלי

Re: המלצה לבדיקה ומעבדה

הודעהעל ידי ירדן » ה' יולי 11, 2013 6:34 pm

אין לי נסיון עם מעבדות פרטיות ולא ידוע לי מי מהן מומלצת. את מחפשת מעבדה כדי לעשות בדיקות מיוחדות שלא מבצעים בקופת החולים?
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי אורי » ה' יולי 11, 2013 7:52 pm

רופאי אמר לי שהיום למעבדות הפרטיות אין מעבדות משלהן, אלא הן בודקות במעבדות של קופות החולים.
הרופא הסביר לי שהקופות בודקות הרבה מאוד, ולכן להם שוה לשלם על מכשירים איכותיים. ולמעבדות יותר זול לבדוק בקופות מאשר לקנות בעצמן את המכשירים.
גם אני רציתי לפני מספר חודשים לבדוק במעבדה פרטית (אולי זה היה מעבדת זר, לא זכור לי כרגע), וכשבררתי אצלם, הם אמרו לי שהם בודקים במעבדות של קופ"ח מאוחדת.
אורי

הודעהעל ידי יעלי » ו' יולי 12, 2013 8:42 am

או.קיי אז ברשותכם אסתפק בהמלצה מה להדוק: ברזל, בי12, סידן, ויטמין די וכו׳... תודה
יעלי

הודעהעל ידי יעלי » ו' יולי 12, 2013 8:42 am

לבדוק*
יעלי

הודעהעל ידי ירדן » ו' יולי 12, 2013 1:58 pm

בדיקות כלליות כוללות כימיה של הדם (סוכר, שומנים, אלקטרוליטים, אוריאה, חומצה פולית, תפקודי כבד וכליות ועוד כמה דברים) וספירת דם (כדוריות לבנות ואדומות, טסיות, המוגלובין ומדדים נוספים). לזה את יכולה להוסיף B12, D, פריטין, ברזל, CRP. אם את עושה במעבדה פרטית אז את יכולה לבדוק בי12 בבדיקה טובה יותר שנקראת methylmalonic acid ובקיצור MMA. אם יש סיבה או חשש ממשהו או שהמטופל יודע איך לדרוש דברים אז יש בדיקות נוספות גם בקופות החולים שניתן לקבל למרות שהן יקרות יותר כמו למשל הומוציסטאין. סידן זה חלק מהכימיה והבדיקה בעצם בודקת את רמת הסידן בדם ולא בעצמות כך שהיא לא מהווה מדד לצריכה היומית או למצב העצמות. במעבדות פרטיות שונות אפשרי לעשות גם בדיקות דם, שתן, צואה ושיער לרמות של ויטמינים ומינרלים, עבור אלרגיות ואי סבילויות, בדיקות גנטיות, בדיקות סריקה לסרטן ומלא דברים אחרים למי שיש את הכסף לזה. השאלה היא מה את מחפשת לדעת מעבר לבדיקות הכלליות.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי יעלי » ו' יולי 12, 2013 3:19 pm

תודה.
כן בדיקת דם מקיפה, כלומר ספירת דם וגם כימית ולבקש את הדברים היקרים שקופ״ח לא נותנת בקלות: mma בי 12, הומוציסטאין (עוד?) כן. וגם סידן. ברור לי שזה אינו משקף את רמת הסידן בעצמות אבל תוצאות חריגות שלו עלולות להצביע על פאקים אחרים (תירואיד, כליות). השאלה כמה צריכה לעלות בדיקה כזו באופן פרטי?
יעלי

הודעהעל ידי ירדן » ש' יולי 13, 2013 2:25 pm

אין לי מושג כמה עולות בדיקות דם במעבדות פרטיות.

למה שלא תעשי בדיקות דם בחינם בקופת החולים ואם יש משהו אחר שאת רוצה בנוסף תעשי אותו בנפרד במעבדה פרטית?
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי יעלי » א' יולי 14, 2013 5:55 am

כמובן! איך לא חשבתי על זה? תודה!
יעלי

הודעהעל ידי אורנה » ב' יולי 15, 2013 7:42 pm

איך קוראים לבדיקה של דלקתיות בגוף?
בקופ"ח יש כזה דבר ואפשר לבקש? או שהם בכלל לא מכירים בזה?
אורנה

הבא

תגיות נושא

בדיקות דם

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: YandexBot ו 5 אורחים