שלום חברים :)

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

שלום חברים :)

הודעהעל ידי netush » ו' יולי 12, 2013 7:16 pm

אשמח להתייעצות ממכם.
אז ככה- אני אכלתי רואו-811- בערך 90- 95 % מהזמן(לפעמים היו נפילות אבל בגדול הקפדתי טוב) למשך חודשיים בערך.
בהתחלה היו תסמינים חיובים כמו יותר כוח בספורט, עליה במצב רוח, הרזיה, וגם תסמינים שליליים כמו נשירת שיער, עייפות מתמשכת (וזה גם כי אכלתי יותר מדי שומנים והיה לי קושי לצמצם את הכמות)
בחודש וחצי האחרונים אכלתי המון שטויות .כל הדברים הרעילים שאכלתי שכללו- קפה, אלכוהול, סוכרים ואפילו מוצרי חלב נוראיים , ממש דרדרו אותי והחזירו לי את כל התסמינים הישנים שהתחלתי להירפא מהם - כאבים בגידים, כאבי מחזור, גירודים, גזים, ועוד ועוד ועוד...

חלק מהסיבה שהפסקתי עם התזונה כי הרגשתי קושי גדול להתמיד איתה, חשתי צורך ב"אוכל אמיתי", היו לי קרייבינג מטורפים לאוכל כמו טופו ואוכל מבושל אחר.

כרגע אני במצב שאני רוצה לשלב רואו בתפריט שלי, אבל לא מאה אחוז, כי אני פשוט לא מצליחה. מאוד קשה גם מבחינה חברתית להסתדר עם התזונה, גם כשהבן זוג הוא מאה אחוז קרניבור, אז על אחת כמה וכמה... וגם חשתי שאני נהיית עייפה ונשירת השיער לא תרמו בעניין, כנראה עשיתי טעויות כלשהן (בזמנוהתחלתי לקרוא את הספר של גרהם אך כרגע אין לי זמן ב-כ-ל-ל לחקור בנושא)

בקיצור. כרגע הבטן שלי מאוד מאוד רגישה, יש לי כאבי בטן וגזים ושלשולים תמידיים גם כתוצאה ממתח נפשי רב. היום למשל רציתי לאכול מאה אחוז 811. אכלתי כמעט קופסא שלמה של תאנים וגם ענבים וזו היתה טעות גדולה, כל היום סבלתי משלשולים (סליחה על הפירוט) כרגע מבחינת פירות אני מרגישה שאין לי הרבה אפשרויות!!!! מנגו בפעם האחרונה שאכלתי גרם לי לעקצוץ בשפתיים, אולי אני צריכה לחכות לעונה. אבטיח אני לא אוהבת, ובננות אני מרגישה שהן כבר לא טובות עכשיו. אפרסקים קשים אני לא מסוגלת לאכול הרבה והם גם לא כלכך טעימים, כנ"ל לגבי שזיפים. האפשרויות היחידות שלי כרגע מבחינת פירות שאני אוהבת לאכול ממש זה תאנים, ענבים, מנגו אולי, סברס וקצת בננות. קשה לי לראות איך אני נשענת רק על פירות אלה בתור התזונה העיקרית שלי...
וגם אני תוהה איך אני צריכה לשלב, וכמה אני צריכה לאכול בצורה שלא תפגע בבטן ובעיכול.

תודה על ההקשבה :)

נטע.
netush

Re: שלום חברים :)

הודעהעל ידי יונתן » ש' יולי 13, 2013 9:23 am

הספר של ד"ר גרהם יצא בקרוב מאוד בעברית, ואני ממליץ לך מאוד למצוא את הזמן ולקרוא אותו. התופעות שאת מתארת התרחשו גם אצלי בחודשים הראשונים כשניסיתי את התזונה, ואז קראתי את הספר והבנתי מה הטעויות שלי. את מוזמנת לקרוא על השגיאות הללו במאמר הבא:
http://30bananotleyom.co.il/811-article ... n-mistakes
על פי מה שתיארת אני מאמין שהבעיה העיקרית שלך היא שלא אכלת מספיק קלוריות מפירות, ולכן הרגשת "קרייבינג" למזון מבושל ולמזון שומני מרוכז. מעט מדי פחמימות ובנוסף יותר מדי שומנים שמאטים את ספיגת הפחמימות יובילו כמעט תמיד למחסור באנרגיה. בנוסף, אני מאמין שגם לא אכלת מספיק עלים ירוקים, ואני ממליץ לך להתחיל לאכול לפחות ראש חסה שלם ביום, ולהוסיף ברוחב יד עוד עלים כמו תרד, סלרי ופטרוזיליה. זכרי גם שתזונה זה לא רק מזון, ואם אורח החיים שלך כה מלחיץ כמו שאת מתארת, וגם אין לך זמן אפילו לקרוא ספר אז אולי אין לך גם זמן לשינה מספקת ולפעילות גופנית, אז גם המזון הטוב ביותר לא יניב את ההרגשה הטובה שאליה את שואפת.
בעיות עיכול יכולות להיגרם מסיבות רבות (ראי במאמר), אך ייתכן מאוד שהסיבה אצלך היא (פרט לג'אנק פוד) פירות לא בשלים או לא איכותיים מספיק. נדרש זמן כדי לצבור ניסיון בבחירת פירות איכותיים. המנגו שמעקצץ בשפתיים אינו בשל ואינו ראוי לאכילה. האפרסקים הקשים אינם בשלים ואינם ראויים לאכילה (ולא סתם בלוטות הטעם שלך אומרות לך את זה). ייתכן שהתאנים שאכלת היו ירוקות ולא סגולות, והענבים המסחריים בארץ מאוד לא איכותיים, וגם לי גורמים לפעמים לתופעות לא נעימות. כל אלה עשויים להסביר את בעיות העיכול שלך.
אם את מתקשה למצוא מספיק פירות איכותיים, תמיד עדיף לבסס רק חלק מהתזונה על פירות ואת השאר על מזון דל שומן מבושל פשוט, כמו תפוחי אדמה וירקות מאודים, אורז, קינואה, עדשים וכו'. ואם קשה לך עם העניין החברתי, וקשה לך לצאת עם בן הזוג או עם חברים בלי לאכול מה שהם אוכלים, לפחות תבחרי באופציות הכי פחות מזיקות ותימנעי בראש ובראשונה מרעלים איומים כמו אלכוהול ומוצרי חלב.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

תגיות נושא

עייפות, איך מתחילים?, פירות בשלים

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], YandexBot ו 4 אורחים