פוליקוליטיס

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

Re: פוליקוליטיס

הודעהעל ידי eilon » ד' יולי 17, 2013 2:45 am

http://www.30bananotleyom.co.il/forum/viewtopic.php?f=2&t=464
הנושא הועלה כמה פעמים בפורום. הם גם מכנים את עצמם Breatharians
eilon

הודעהעל ידי מאיה » ד' יולי 17, 2013 8:54 am

אה כן אני זוכרת שדובר פה עליהם.... אני לא מבינה איך אפשר לוותר על התענוג שבאוכל... בכל אופן זה באמת נשמע שהם חוזרים אחורה באבולוציה...

נראה לי שאני אנסה להכניס גם את הצ'יה כדי שלא יהיה מצב שאני לא מקבלת שומן מרוכז, כעקרון כשאני אוכלת את הטחינה עם הסלט של ראש חסה ופטרוזיליה ורוטב מעגבניות וכו אבל אותו דבר אני יכולה לעשות ולהוסיף את הצ'יה, תודה:)
מאיה

הודעהעל ידי יותמבל » ג' יולי 23, 2013 4:20 pm

אילון - תודה רבה על התגובה והעזרה!
שבוע שעבר היה נדמה לי שהתגברתי על זה כי הפצעים שהיו התייבשו ונעלמו, ופתאום אתמול צצ לו עוד איזה פצעון ונדמה לי שיש שוב פעם נסיגה.
אולי זה כי אכלתי שקדים קלופים בהמלצת א.? (האמא של החבר...)
ירדן - אשמח לעוד עצות והתייחסויות, גם למה שאיילון אמר.
אני ממש פא רוצה או מתכוום לחזור לקחת אנטיביוטיקה, אבל הפוליקוליטיס הזה מתסכל אותי לגמרי!

ואגב, מה הדעה הרווחת לגבי אפטות בפה?
יצאו לי שתיים גדולות בפה במקום שנשכתי את עצמי בטעות..
יותמבל

הודעהעל ידי ירדן » ג' יולי 23, 2013 6:33 pm

האיזון בין חומצות השומן החיוניות אומגה 3 ואומגה 6 חשוב מאוד. כפי שאילון כתב, עודף האומגה 6 מתחרה על אתרי הספיגה עם האומגה 3 ומעודד תהליכים דלקתיים בגוף. תזונת 811 מעולה בשביל להגיע לאיזון נכון בין חומצות השומן החיוניות כי בפירות ובירקות הן נמצאות באיזון מושלם ותוספת של כמות שומן קטנה משאירה אותנו ביחס של בערך 1:4 שזה לכל הדעות מצויין. כמות שומן גבוה יותר באופן קבוע משנה את האיזון וזאת אחת הסיבות שאנחנו תמיד מסבירים למי שרוצה לעולת במשקל שצריך לאכול יותר קלוריות ולא יותר שומן כי לכמות שומן גדולה יותר יש השפעה שלילית. אני עצמי לא אוכלת זרעי צ'יה או פשתן אבל לאילון יש נסיון טוב עם הוספה שלהם ואתה יכול לנסות להוסיף אותם בכמות קטנה (טחון טרי במקום או מושרה במים ולעוס היטב) כמה פעמים בשבוע (לא כל יום) ולראות איך זה ישפיע עליך. נסה גם להוריד סולניים ותראה אם יש השפעה חיובית.

אני מאוד מבינה את התסכול שלך אבל אתה חייב להיות סבלני. אם אתה מקפיד על היגיינה ועל התזונה ולא גילית אי סבילויות למזונות ספציפיים שיכולים לעורר אצל תגובה עורית אז אתה צריך לתת לגוף את הזמן להחלים, בעיקר עכשיו אחרי כל כך הרבה זמן של שימוש באנטיביוטיקה. לגוף יש סדר עדיפויות משלו ולא תמיד הוא זהה לסדר העדיפויות שלנו. לי היה במשך כמה שנים אקנה על הפנים, לפעמים בצורה ממש מינימלית ולפעמים הרבה יותר. כשהתחלתי 811 המצב אפילו קצת החמיר אבל אחרי כמה זמן הפנים שלי התנקו ומאז אני לא סובלת מזה יותר.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי eilon » א' יולי 28, 2013 6:52 am

יותם בחיי הפרטיים אני ממשיך להתרשם שצריך לדאוג להתקלח כמה שאפשר ואפילו רק במים זה יכול לעזור, העיקר שלא תישאר זיעה+אבק על הקרקפת והפנים והמקומות הבעייתיים
ולגבי החומצות שומן אני עדיין מתרשם לטובה מהזרעים שתיארתי בהודעות הקודמות
אני עדיין לא מכניס לתזונה שום זרעים/אגוזים שיש בהם הרבה אומגה-6 כי זה עושה לי התקפי אסטמה, וזה בדיוק מה שמתואר בכתב מדעי שקראתי, שהאיזון מופר ביחס גבוהה מ4:1 לטובת האומגה-6 זה יכול לגרום גם להתקפי אסטמה.
מדענים טוענים שהיחס האידיאלי בין חומצות השומן מהסוג הנ"ל, היחס שבני האדם התפתחו לחיות איתו בשלום זה 1:1, ואנחנו בתרבות המערבית התרגלנו לחרוג מזה בטירוף
לפי מה שקראתי ככל שהיחס מתרחק מ1:1 כך מופיעות תופעות לוואי, אפילו ביחס של 1:3 יש תופעות לוואי. כך זה היה מתואר באתר באנגלית של הNIH (אירגון הבריאות האמריקאי)

ראיתי סרטון של ד"ר גרגר (טבעוני) שהוא מתאר שמשום מה לטבעונים יש נטייה לחרוג מאוד עם היחסים האלה בגלל ההרגל הנפוץ בקרב הרבים לאכול כל מני שמנים ואגוזים שמכילים הרבה אומגה-6
eilon

הודעהעל ידי יותמבל » ש' אוגוסט 03, 2013 12:47 pm

אוף...
זה לא עובר, זה בא בגלים, ועכשיו זה בתקופת החמרה.
אני לא מצליח לשים את האצבע על הסיבה שגורמת לזה להחמיר.
בפעם האחרונה שהייתי בבית אכלתי הרבה נבטי חמניה שאמא שלי קנתה והכניסהלי לכל סלט, מה דעתכם עליהם?
ועוד דבר - אני נעזר בנטורופתית שממליצה על כמוסות כורכום (דעתכם?) ואפילו לקחת את האנטיביוטיקה אם רופא עור ימליץ שוב לקחת.
אני מנסה להבין - יכול להיות שזה חיידק/זיהום/נגיף/לא יודע איך לקרוא לזה שאין לו שום קשר לתזונה?
כי דוגמה קיצונית למשל - צרעת.
גם זה קשור לתזונה?
איפה הגבול בין מחלה שקשורה למערכת חיסונית לקויה שהטיפול בה צריך להיות תזונתי, לבין מחלה שלא קשורה לזה, ואיך ניתן להבדיל ביניהם?
גם אם הייתה לי כלבת הייתם ממליצים על תזונה?
ולגבי האומגה 3, יכול להיות שכמוסות יעזרו?
אני מצטער על הבלאגן בהודעה, הוא ממחיש את מה שאני מרגיש...
אני די אובד עצות עם כל העסק הזה...
שבת שלום
יותמבל

הודעהעל ידי ירדן » א' אוגוסט 04, 2013 10:27 am

אם הייתי ננשכת על ידי כלב חולה כלבת (שהסיכוי לזה כמעט אפסי) אז הייתי עושה חיסון. לעומת זאת לעולם לא אעשה חיסון נגד שפעת כזאת או אחרת, ואם היו לי בעיות עור (והיו לי תקופה ארוכה) לא הייתי לוקחת אנטיביוטיקה. והרי כבר לקחת אנטיביוטיקה במשך חצי שנה. היא הרגה את החיידקים (בזמן שיצרה בעצמה חוסר איזון בגוף ואולי גרמה לחלק מהם לפתח עמידות) וכשהפסקת לקחת הפצעים חזרו. מה יתן לך לקחת שוב פעם אנטיביוטיקה? כמה חודשים של שקט ואז חזרה של הפצעים + כמה בעיות נוספות...

הכורכום נחשב לצמח אנטי דלקתי וזאת הסיבה שבוודאי המליצו לך עליו. כורכום עדיין לא פותר את הבעיה מהשורש. בקישורים הבאים תוכל לקרוא על כורכום ו"צמחי מרפא" אחרים-
http://www.30bananotleyom.co.il/forum/viewtopic.php?f=2&t=710&sid=7214d8e65c9e29284c68bc68603cfbda&sid=7214d8e65c9e29284c68bc68603cfbda#p4856
http://www.30bananotleyom.co.il/forum/viewtopic.php?f=2&t=192#p1184

נבטי חמניה זה נחמד. אם טעים לך תאכל.

אני מבינה שאתה מתוסכל ואובד עצות ולכן מחפש פתרון יותר מהיר. גם אני הרגשתי כמוך. אתה צריך לדאוג למה שאתה אוכל, להימנע מדברים שלא יעשו לך טוב, לשמור על היגיינה, לחשוף את העור לשמש, לעשות פעילות גופנית כדי להגביר את הסירקולציה ומעבר לזה להיות סבלני.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הקודם

תגיות נושא

שומן, כמה לאכול?

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: AhrefsBot ו 7 אורחים