חזרה לאחור- התייעצות ועזרה

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

חזרה לאחור- התייעצות ועזרה

הודעהעל ידי inbar » א' יולי 21, 2013 8:24 pm

שלום, אני חודש בתזונה ועוד לומדת ומתנסה. התחלתי ישר עם אוכל נא בלבד וכמה שיותר הפרדה וארוחות מונו.
אני מאוד מרוצה מההשפעה של התזונה עלי ומהדרך החדשה שבחרתי ויחד עם זאת נתקלת בקשיים.
לאחר שבועיים היו לי התקפי אכילה ממש חזקים שהתחילו מאכילה של פשוט המון פירות מסוגים שונים (אבל באותה הקבוצה), הכוונה ל-1000 קלוריות בארוחה לפחות.
ובימים האחרונים אף חזרתי לאוכל מבושל ומעובד (גם "ג'אנק") למשך יומיים ואז חזרתי שוב לתזונת 80/10/10.
התחושה ממש רעה ואני לא מבינה מה אני עושה לא נכון.
משתדלת לאכול מספיק קלוריות, כ-1600 ביום לפעמים יותר. לפני שהתחלתי בתזונה זו אכלתי אפילו פחות!
(אני מתאמנת כ-5 פעמים בשבוע אירובי קל-בינוני ובמשקל תקין לגובהי וגילי).

האם מישהו התנסה בכך?
ראיתי את הוידאו של ד"ר גראהם לגבי תשוקות למזון ועדיין שאני אוכלת הרבה פירות זה לא תמיד עוזר.
קשה לי לקשר את זה למשהו ריגשי מכיוון שסך הכל טוב לי ואין לי לחצים גדולים ולא נורמטיביים בחיים.

מה אתם עושים שיש "קרייבים" למשהו ועוד פירות לא תמיד עוזר? האם זה קורה לאנשים שחדשים-או ישנים בתזונה ואיך עוברים על המסוכה הזו? האם הגוף מתנקה לאחר שחוזרים לאוכל נא בתזונה זו או שיש לעשות ניקיונות נוספים לגוף? מה אתם עושים כדי להירגע או להרגיע את הראש מהתשוקות לאוכל הישן והמוכר?

אשמח לעצות. תודה רבה :)
inbar

Re: חזרה לאחור- התייעצות ועזרה

הודעהעל ידי יעלי » ג' יולי 23, 2013 5:48 am

היי ענבר!
אני רואה שעד כה לא ענו לך וזה דיי מבאס לשתף כשאין בעצם מענה. אני ממש לא סמכות ולא יודעת עד כמה השיתוף שלי יסייע לך. אבל אם תגללי מעט בפורום תוכלי לקרוא הודעה שלי שמדברת על נפילה עם תשובות יפות. להגיד לך שקריאה של תגובות חברים או צפייה בסרטונים לגמרי מונעת ממני את הנפילות? לא! אני עדיין לא שם במאה אחוז. אבל אם תקראי הודעה אחרת שלי שהכותרת שלה היא ״תודה לאילון״ תוכלי לראות שלמרות הנפילות יש התקדמויות קטנות.
בגדול אני יכולה להגיד, בהכרת תודה גדולה, שהיום הגוף שלי הוא המנטור הכי טוב שלי. ממש. בכל פעם שאני חוזרת להרגל ישן ורע הוא מיד מגיב.
אז זה ״לקום מחר בבוקר עם שיר חדש בלב״!
רק בריאות, ענבר!!!
יעלי

הודעהעל ידי inbar » ג' יולי 23, 2013 10:00 am

הי יעלי!
תודה רבה שהגבת :). באמת לא נעים לשתף ושלא מגיבים....קראתי את השרשור שלך ובאמת נפלו לי כמה אסימונים.
אני חושבת שהקושי הפסיכולוגי שלי הוא באכילה של כמות גדולה מאוד ממה שהתרגלתי. ובאמת צריך הרבה סבלנות והקשבה לגוף.
תודה שוב ובריאות!
inbar

הודעהעל ידי ירדן » ג' יולי 23, 2013 12:45 pm

זה לא שלא מגיבים. אני משקיעה הרבה מאוד שעות בפורום בשביל לתת מענה לכל אחד ואחת, אבל מה לעשות קורה שאני נורא עסוקה ולא מספיקה להגיב באותו היום או שאני כל היום מחוץ לבית או שיש בעיה באינטרנט או לא משנה מה... זה קורה.... כולם מקבלים תשובה בסופו של דבר. אתמול לא היה לי זמן לענות לאף אחד ורק עכשיו התפנתי לענות לכולם אחד אחרי השני.

התקפי אכילה ותשוקות למזון מזיק ועתיר קלוריות באות קודם כל מאכילה לא מספקת של קלוריות באופן כללי או אכילה לא מספקת של קלוריות מפחמימות. זה תמיד חוזר כמו בומרנג. 1600 הן מעט מידי ועצם זה שאת רגילה לאכול פחות לא אומר שזה בריא וטוב. מעבר לזה יש הבדלים באפקט התרמי בין סוגי מזונות שונים. למזון עתיר שומן ודל בסיבים יש אפקט תרמי נמוך הרבה יותר מלמזון עתיר פחמימות ועשיר בסיבים תזונתיים. אפקט תרמי גבוה אומר שיותר קלוריות נפלטות כחום בתהליך המטבוליזם ולא משתמשות את הגוף כאנרגיה. גם חשוב לזכור שמזון הוא לא רק קלוריות. במזון יש מים, סיבים, ויטמינים, מינרלים, פיטוכימיקלים נוגדי חמצון וכשאוכלים מעט מידי מקבלים גם מהם פחות מידי. כמובן שיש גם אלמנטים חברתיים, רגשיים והתמכרויות למזון שיכולים להשפיע.

על האלמנט הרגשי-חברתי את יכולה ללמוד כאן בהרצאה המעולה של פרופסור רוזלינד גרהם-
http://30bananotleyom.co.il/movies/134- ... -of-eating (הרצאת חובה!)
ובסרטון הקצר הזה-
http://30bananotleyom.co.il/movies/45-f ... -mechanism

מעבר לזה כדי לענות לך נצטרך לשמוע קצת פרטים על עצמך כמו גיל, גובה, משקל, האם עשית דיאטות בעבר, איך התזונה שלך הייתה לפני שעברת ל-811, כמה זמן את עושה 811 ובנוסף פירוט של יום-יומיים כולל כמויות של מה וכמה את אוכלת.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי יעלי » ג' יולי 23, 2013 1:21 pm

ירדן יקרה! ראשית, תודה גדולה לך על הידע שאת מעבירה לנו, ואני בטוחה בטוחה שזה לא קל. וזה הרי נעשה בהתנדבות מלאה, אבל חשוב לא לראות את זה כביקורת אישית כלפייך. הרושם שלי הוא כאילו את חשה שקיימת איזו טרוניה כלפייך.
אז אני רק רוצה לכתוב מנקודת המבט שלי, וענבר אולי תוסיף את שלה.
כשאני, למשל, כותבת הודעה בפורום ומרגישה שאני זקוקה לתשובה אז אני לא בהכרח חושבת רק על מנהלי הפורום, למרות שאני יודעת שמבחינת הידע הם אלה שהכי מדוייקים ומבינים, אבל הפורום הוא מקום לכולם, ואני בהחלט שמחה כאשר מישהו, כל אחד, אפילו לא מבין גדול, מגיב למה שאני כותבת. אם זו תגובה על הרצון שלי בתמיכה בדרך התזונה הזו, או גם דברים אחרים.
אני חושבת שכדאי לכל חברי הפורום לקרוא את ההודעות ולתת איזשהו מענה, גם אם אינו מקצועי. הרבה פעמים זה צורך נפשי. אז מראש תודה לכולם על התייחסות עתידית.
יעלי

הודעהעל ידי ירדן » ג' יולי 23, 2013 1:50 pm

אני לגמרי מבינה את זה :) ברור לי שכל אחד שכותב פה זקוק לתשובה, לעידוד, לתמיכה ולהרגשה שיש מי שמקשיב. לא נעים לחכות ולא לקבל אף תגובה. מאז שפתחנו את הפורום קיוויתי שיותר ויותר אנשים יקחו חלק פעיל בדיונים וזה באמת קורה פה סוף סוף בחודשים האחרונים. אני מאוד שמחה שיותר אנשים התחילו להגיב לאנשים אחרים, להביע דיעות, לשתף מנסיונם ולתמוך כי זה כל כל מוסיף ותורם לכולנו, אבל בכל זאת אין לאף אחד מחוייבות לעשות את זה, ולי כאחת ממנהלי הפורום יש.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי מאיה » ג' יולי 23, 2013 7:29 pm

הי ענבר, לי כל הזמן יש נפילות... אמנם לא לג'אנק פוד, אבל למזון שהגוף שלי לא מגיב אליו טוב, אפשר לומר שאני 8 חודשים בערך בתזונה הספציפית הזאת, ואני שמה לב שאם אני באמת אוכלת את כמות הקלוריות שמספקת את הגוף שלי כאשר מרבית הקלוריות מגיעים מפירות, אם הגעתי לערב ולא אכלתי מספיק קלוריות ואכלתי את הסלט הגדול של הערב, ואחריו אני מרגישה עוד צורך למשהו- אז מתחיל הבלגן- תמרים\פחממות מבושלות- בד"כ זה תפו"א\בטטה\דלעת- שזה ממש לא נורא אבל לא אידאלי, ולפעמים גם סטיות יותר לכיוון פתאום איזה לחם עם דבש... הייתה לי תקופה ששתיתי אלכוהול עדיין וזה גם הביא איתו יום אחרי אוכל כזה שצריכים אחרי אלכוהול, לחם, פעם יצא לי לאכול חמאה - רחמנא ליצלן...
אבל אני שמחה שהיו לי את כל ה"נפילות האלו" כי גם זה לימד אותי על הגוף כמה אני צריכה לאכול, כמה אני צריכה לקנות ולהתכונן לשבוע כדי שיהיה לי תמיד מה לאכול, לקחת איתי אוכל, גם אם זה אומר להתחיל "לפרק" 10-15 מנגואים באמצע איזה רחוב...
ממש מרגישים איך הגוף מחפש איזון, איך כל ההרגלים שהיו חוזרים כשלא מספקים לגוף את מה שצריך, וחוץ מזה כדאי לזכור שאנחנו בדרך הנכונה, ואי אפשר לקפוץ ישר ל100% בלי שיהיה כל מיני תנודות, אפשר, אבל אולי זה קיצוני מדי, אז פעם ככה פעם ככה.
גם הפירות השנה פחות טובים, היו פה להרבה אנשים נפילות עם אבטיחים\מלונים וכו
אז חוץ מבאמת ללמוד מסרטונים של ה"סלבס" של התזונה, ולקרוא פה בפורום הרבה על הנפילות של כולנו :) נדרשת סבלנות .... את בדרך הנכונה, תודי לזה, והשאר יבוא עם תמיכה פה בפורום, יש גם את קבוצת הפייסבוק
https://www.facebook.com/groups/811Israel/
ויש השפעות הורמונליות שעד שהגוף לא מתאזן אז יש זמנים שיש קרייבינג לעוד... אני נגיד לפני מחזור הכל מטרלל אצלי, אז צריך להבין שעד עכשיו הגוף ממש לא פעל באיזון עם הטבע, ועכשיו בדרך לאיזון יהיו עליות יהיו ירידות ולפעמים קצת חוסר איזון באיזון זה האיזון
מאיה

הודעהעל ידי יעלי » ד' יולי 24, 2013 2:21 am

היי מאיה!
אני דווקא מבקשת לשאול אותך בעניין בלוטת התריס. (למרות שלא שייך להודעה של ענבר אבל לא רוצה לפתוח שרשור חדש). קראתי באחת מן ההודעות שיש לך תת פעילות. בבדיקת דם שערכתי עוד לפני שהתחלתי ב 8/1/1 הערכים שלי היו גבוליים עם המלצה של הרןפאה להמשיך בירור אצל אנדוקרינולוג. לא המשכתי. חששתי שזה יפתח איזשהו מרוץ שיוביל להמלצה לטיפול באלטרוקסין שאני לא מעוניינת לקחת. אלא שלדעתי הבלוטה לא ממש עובדת היטב על פי התסמינים של אגירת המים, העייפות, המטבוליזם האיטי.
השאלה, האם בדרך ההגיינה הטבעית יש סיכוי שהתירואיד תתחיל לפעול בצורה אופטימלית או שפשוט נמנעת הידרדרות.
מאד מודה לך מראש על ההתיחסות.
יעלי

הודעהעל ידי inbar » ד' יולי 24, 2013 9:55 am

הי, תודה רבה על כל התגובות. תודה ירדן! אני מצטרפת ליעלי ולכך שאני מעריכה מאוד את העבודה בפורום ואת המעורבות והתגובות המושקעות שלך ושל כולם.
תודה רבה על התמיכה ואכן אני צריכה יותר סבלנוץ והיכרות עם הגוף וזה לא קל לי בכל....
אני באמת אשמח להתייעצות ולכן אספק עוד פרטים:
אני בת 30, גובהה 160, משקל 52+- . בעברי אכן עשיתי הרבה דיאטות. בערך את כל מה שאפשר לעשות..בשנים האחרונות יש יותר התייצבות עם המשקל והאכילה. בשנה האחרונה אני טבעונית - צמחונית לסירוגין. התחלתי להיות טבעונית בקיץ שעבר ובחורך שוב חזרתי לצמחונות (מוצרי חלב אני לא אוכלת בכלל) ולאחר מכן התחלתי לפני כחודש בתזונת 80/10/10.
בשנה האחרונה נפסק לי המחזור, מאז שהפסקתי להשתמש בגלולות נגד היריון. הייתי בהרבה בדיקות ושום סיבה לא נראית לעין כרגע. אני "רגע לפי" טיפולים הורמונאליים וחלק מההחלטה לעבור ל8/1/1 היא בגלל זה גם.
אני יחסית פעילה, עושה 4-5 פעמים בשבוע ספניניג או ריצה קלה ומעט משקולות או עיצוב בחדר כושר או בבית.
מבחינה רגשית היחסים שלי עם האוכל, כמו של הרבה אנשים בטח, מורכבים קצת...יש לפעמים קייבינג ואכילה של הרבה אוכל, בעיקר עם אני מונעת מעצמי משהו. וזה עניין שמפריע לי מאוד ואני מנסה להתמודד איתו כבר כמה שנים.
ביקשת פירוט של יום שלם. אני נעזרת בכרונומטר אז אביא דוגמא:
בוקר: 2 בננות+מנגו+ שני תמרים
צהריים: סלט גדול מחסה, מלפפונים, עגבניות, זוקיני, 2 תפוזים, חצי אננס ו"רוטב" מעגבניות תפוז ועשבי תיבול(פטרוזיליה, כוסברה וכו').
ביניים: חופן ענבים ותפוח
ערב: 3-4 תפוחים + 2 תמרים
לרוב הסלט של הוא בערב אבל לפעמים מתאים לי יותר לאכול אותו בצהריים.
בנוסף, לפני אימון אני בד"כ אוכלת בננה.

אני אשמח לעצות הבהרות או כל דבר אחר. ושוב המון תודה לכל המגיבים והשותפים בתהליך שלי ושלנו :)
inbar

הודעהעל ידי יונתן » ד' יולי 24, 2013 10:38 am

התפריט שלך דל מאוד, ולדעתי מגיע בקושי ל-1,000 קלוריות ליום. אם אנחנו לא צורכים מספיק קלוריות מפירות שיספקו וישביעו אותנו, כמעט תמיד יהיו לנו קרייבינגס למזון מרוכז יותר, מבושל או שומני. זו הסיבה גם שאנשים רבים לא מצליחים לעשות דיאטה, כי כל הדיאטות מתבססות על הגבלת קלוריות והסתמכות על "כוח הרצון" שלנו כדי לא לאכול, במקום להתבסס על אכילת מזונות בריאים ומזינים. 1,000 קלוריות הן מעט מדי לכל אדם, ובתור בחורה שלא סובלת מעודף משקל, בוודאי ובוודאי שאין שום הצדקה להגבלה קלורית כה מחמירה. אני לא אומר, לאור ההיסטוריה שלך, שזה הגורם להפסקת המחזור החודשי, אך לבטח זה לא מסייע בהשבתו. גם אם יש ימים שאת מגיעה ל-1,600 קלוריות, זה עדיין נחשב מעט.

תתחילי להגדיל את הכמויות שאת אוכלת. ייתכן שאת מרגישה שמתאים לך לאכול את הסלט דווקא בצהריים כי בגלל הנפח שלו הוא משביע אותך יותר. אם ארוחות הבוקר והצהריים מפירות לא מצליחות להחזיק אותך כמה שעות בלי לחשוב על אוכל, אז את לא אוכלת מספיק. אני אוכל עכשיו שייק של 8 בננות שמנות ו-8 תאנים גדולות, שזה בערך 1,200 קלוריות, וזה יחזיק אותי בלי בעיה עד אחר הצהריים, כשבתווך אלך לעשות אימון של שעה לפחות במכון הכושר ומשם לשוק לקנות 20 ק"ג פירות ולסחוב עד הבית. כמובן שאני כבד ופעיל ממך, אז הצריכה שלי גבוהה יותר, אבל קחי בחשבון שארוחה מבחינתך צריכה להיות 800-600 קלוריות.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הבא

תגיות נושא

אפקט תרמי, כמה לאכול?

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 5 אורחים