חזרה לאחור- התייעצות ועזרה

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

Re: חזרה לאחור- התייעצות ועזרה

הודעהעל ידי ירדן » ד' יולי 24, 2013 12:18 pm

גלולות למניעת הריון מכילות הורמוני מין במינונים שנועדו למנוע ביוץ ובעצם משפיעות על כל הציר ההורמונלי היפותלמוס-היפופיזה-שחלות ומונעות מהגוף להפריש את ההורמונים אלו באופן טבעי. מי שלוקחת גלולות אין לה באמת מחזור כי אין לה ביוץ. זו הסיבה שהרבה נשים שלוקחות לאורך זמן גלולות מפסיקות לקבל ווסת לתקופה של כמה חודשים אחרי ההפסקה מנטילת הגלולות. בגלל שהגלולות משבשות את הציר ההורמונלי מהמוח עד לשחלות ומונעות את הפרשת ההורמונים הטבעית, לאחר מכן למערכת ההורמונלית לוקח זמן לחזור לעצמה ולייצר את ההורמונים בכמות המתאימה. שנה זה באמת הרבה זמן ויתכן שלמרות שאת במשקל תקין כמות הקלוריות הנמוכה וחסרים תזונתיים גם הם מונעים מהמחזור להתחדש.

את באמת אוכלת ממש מעט וגם די פעילה ולכן על פי הנתונים שלך את צריכה כ-2000 קלוריות ליום, אולי יותר, זאת רק הערכה שעשיתי על פי האתר הזה-
http://space-cn.co.il/drdean_calc.asp?id=38

דיאטות מאוד מורידות את רמת המטבוליזם הבסיסי שלנו ומביאות למצב ש"צריך" פחות קלוריות כדי לשמור על המשקל. זה אולי נשמע מאוד חסכוני אבל מזון זה לא רק קלוריות ואם אנחנו אוכלים מעט אז אנחנו בעצם גם מקבלים מעט מידי משאר חומרי התזונה החיוניים שיש במזון שאין בהם קלוריות (ויטמינים, מינרלים, פיטוכימיקלים, סיבים, נוזלים). אגב גם גלולות בפני עצמן גורמות לחסרים תזונתיים בויטמינים ומינרלים שונים. הדרך לשבור את המעגל הזה (אני מדברת מנסיון...) היא לאכול את המזון הנכון (עתיר פחמימות, דל שומן) ולעשות פעילות גופנית שכוללת גם תרגילים לעלייה במסת השריר. שריר שורף יותר קלוריות ומעלה את רמת המטבוליזם הבסיסי.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי מאיה » ד' יולי 24, 2013 2:07 pm

יעלי אני מתחילה שרשור חדש שנוגע לבלוטת התריס
מאיה

הודעהעל ידי inbar » ה' יולי 25, 2013 12:13 pm

תודה רבה ירדן ויונתן על התגובות המועילות והמלמדות. אני באמת אתחיל לאכול יותר קלוריות בהדרגה ואשקיע באימוני כוח.
הסרטונים על אכילה רגשית מצויינים!!!
ושוב תודה רבה, אמשיך לשתף בתהליך שלי :)
inbar

הודעהעל ידי אורנה » ו' יולי 26, 2013 9:17 am

ענבר יקרה, מההתנסות שלי - קצת מעל 6 חודשים ב811 וחודשיים ב100% 811 ראו לגמרי. (ועוד 8 חודשים של ראו אחר)
כל זמן שלא הייתי 100% הקרייבינגס היו מטורפים
מאז שאני 100% זה פחת באופן דרסטי תוך שבועיים שלושה
והיום, זה כבר לא קיים כמעט בכלל
לא מגרה אותי ריחות ואוכל שאחרים בסביבתי אוכלים בכלל
אני מבשלת למשפחה בלי לטעום.
מה שנשאר לי זה לפעמים יש לי מחשבות על אוכל שלא קשורות לכלום, פתאום ככה, זה עובר ממש מהר תוך דקות, ככה שלא ממש מציק לי, זה לא ממש קרייב, זו מחשבה.

מה שכן התחילו לי קרביים למזון שכלול ב-811 ולזה אני מקשיבה מאוד
למשל היה לי שבוע של עגבניות בטירופים, כבר חשבתי שאני לא אוהבת מלפפונים יותר :)
ועכשיו זה התחלף למלפפונים וממש לא בא לי עגבניות.
שבוע שעבר גם נתקפתי צורך בתוספת ירוקים, כנראה שהקיץ קצת דל בהם ובנוטרייאנטים שהם מספקים, אז הוספתי לי מיצים מסלרי ופטרוסיליה בעיקר, זה מה שבא לי הכי.
בקיצור הגוף אומר לי מה הוא צריך, אף פעם לא היה לי קשר כזה עם הגוף שלי, זה ממש מפתיע אותי.
אורנה

הודעהעל ידי inbar » א' יולי 28, 2013 10:35 pm

תודה אורנה.
אני באמת רואה על עצמי שככל שאני 100% ככה גם קל לי יותר, אך עדיין יש לי קשיי התחלה (למרות שכבר חודש פלוס ב811..).
המטרה שלי עכשיו היא להתמיד וזה מאוד מחזק מה שכתבת.

אני מקווה שגם המחשבות יפחתו עם הזמן, כי אני שמה לב שהן מגיעות לי רק במצב חברתי מסויים או כתגובה לתמונה או מראה שאני נחשפת אליו. ואין מה לעשות יש המון גירויים מסביב וזה חלק מהתמודדות בהתחלה.
תודה על התגובה :)
inbar

הקודם

תגיות נושא

כמה לאכול?, אפקט תרמי

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 6 אורחים