שיניים

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

שיניים

הודעהעל ידי יעלי » ב' יולי 29, 2013 12:44 pm

יש לי מספר שאלות בקשר לשיניים. מקווה שהן לא נשאלו בעבר ואני לא מטריחה לחינם. (עשיתי חיפוש ולא ראיתי).
ראשית, על פי שיטת ההגיינה הטבעית, מה הדיעה על ניקוי אבן השן? באשר אלי, נדמה לי שמאז החלתי בתזונה הזו מצטברת לי פחות אבנית, אם בכלל, בשיניים. לפני שאכלתי על פי התזונה הזו, אחרי ניקוי האבנית, הייתי צ׳יק צ׳ק מרגישה את החספוס ומשם לא אחרי הרבה זמן ממש במהירות היתה מצטברת אבנית. יש הסבר למה בתזונה הזו זה לא קורה?
שאלה שנייה: איך נראה לכם עניין הלבנת שיניים על ידי חומר הלבנה שממלאים בסד פלסטיק שמלבישים על השיניים לאורך תקופה, לסירוגין. מרגיש לי שהתשובה תהיה שלילית. בכל זאת חומרים כימיים וכאלה... ובכל זאת אנ שואלת.
מה דעתכם על משחת השיניים פראדונטקס? אני קונה את זו שללא פלואוריד.
שאלה אחרת לא קשורה לשיניים אולי מלבד החריזה שלה: עיניים.
ראיתי סרטון בו קריסטינה מספרת איך בעקבות המעבר ל 8/1/1 התבהרו לה העיניים. עכשיו, ברור לי קשר אירידיולוגי בין צלילות העין לגוף נקי מרעלים ובכל זאת שינוי משמעותי בגוון העין נשמע לי קצת הזוי....
יעלי

Re: שיניים

הודעהעל ידי ירדן » ב' יולי 29, 2013 7:10 pm

מאז שהתחלתי 811 ועברתי לשתות מים מאוסמוזה הפוכה אין לי יותר הצטברות של אבן שן. לא היה ממש הרבה עוד לפני זה אבל בשנתיים וחצי האחרונות אין לי בכלל. עשיתי את השינוי התזונתי ושל המים במקביל אז אני לא יודעת מי מהם הוא הגורם או שזה שניהם. אם את אומרת שגם לך זה כך אז ברור שלתזונה יש השפעה גדולה מאוד.

ממה שהבנתי התהליך הוא כזה- ישנה הצטברות של פלאק על השיניים (שאריות מזון + חיידקים) ועליהם שוקעים מינרלים שמסתיידים וזו בעצם אבן השן. בגלל שיש בה הרבה חיידקים זו לא רק בעיה אסתטית אלא משהו שעלול לגרום בסופו של דבר לעששת. ממה שהבנתי גם ל-pH של הפה יש השפעה וזה כמובן נגרם מסוג המזון, כמות החיידקים (החיידקים אוכלים את שאריות המזון שבין השיניים ומפרישים פסולת חומצית) והיגיינת הפה. גם לכלבים וחתולים זה קורה אבל הסבירות שזה קורה לבעלי חיים בטבע היא נמוכה מאוד ואני מאמינה שזה בגלל התזונה. שכשאוכלים את המזון הטבעי לנו בצורתו הנאה ועתירת הנוזלים אז אין שאריות מזון בין השיניים ולכן אין הצטברות גבוהה של חיידקים ואז אין הצטברות של מינרלים מעליהם ואין בעצם אבנית.

הלבנת שיניים כימית לא מומלצת בכלל. עלולות להיות לה תופעות לוואי לא נעימות ולטווח הארוך היא שוחקת את האימייל ויוצרת מצב של תלות בחומרי הלבנה.

לא זכור לי בדיוק מה המרכיבים של הפרודונטקס אבל נראה לי שמה שחיובי בה זה שהיא לא מכילה גליצרין (תקני אותי אם אני טועה) אבל מצד שני היא כן מכילה סודיום ביקרבונט שבשימוש יומיומי עלול לשחוק את זגוגית השן. יש בה גם חומר משמר אם אני זוכרת נכון. אין הרבה אופציות טובות למשחת שיניים טבעית כך שזו בכל זאת אופציה די טובה. אם את משתמשת בכמות קטנה ולא כפי שרואים בפרסומות אז נראה לי שזה בסדר. כשאני הייתי משתמשת במשחה הייתי שמה ממש כמעט כלום. מה שהכי חשוב זה הצחצוח עצמו. חשוב לצחצח עם מברשת רכה מספיק זמן תוך כדי תשומת לב רבה לכל האזורים.

לא למדתי אירידולוגיה כך שאני לא יודעת לענות. כל אחד והבעיות שלו והייחוד שלו והנה אצלה הייתה השפעה כל כך דרמטית על העיניים :)
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי מאיה » ב' יולי 29, 2013 9:08 pm

אני השתמשתי שנים בפרודנטקס ומאז שהתחלתי את התזונה לא יכולתי להשתמש בה, זה פשוט כאב לי נורא בשיניים, אח"כ צחצחתי או בלי כלום או עם חימר ירוק וזה עשה טוב ולאחרונה יוצא לי לצחצח עם משחה של וולדה לילדים וגם בסדר, ראיתי מתכון להלבנת שיניים עם סודה לשתייה ולימון אני לא יודעת לגבי הסודה ואבל זה אמור לעשות את העבודה , אני לא יודעת גם אם הסודה לא מורידה שכבה מהשן...
מאיה

הודעהעל ידי יעלי » ג' יולי 30, 2013 2:25 am

בהמון מקומות קראתי שהסודה ממש לא מומלצת מאחר ושוחקת את האמייל של השן.
יעלי

הודעהעל ידי ירדן » ו' אוגוסט 02, 2013 3:53 pm

הנה עוד אנשים שהיו להם שינויים בעיניים בעקבות שינוי תזונה:
http://www.youtube.com/watch?v=1k0bG3B2-_g
http://www.youtube.com/watch?v=z75v0alGudY
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי יעלי » ו' אוגוסט 02, 2013 4:56 pm

וואוו מדהים!!!
אבל איך החזיקו מעמד 500 יום רק על מיצים?
יעלי

הודעהעל ידי ירדן » ו' אוגוסט 02, 2013 5:25 pm

אני לא יודעת איך זה אפשרי וגם חושבת שזה מאוד לא מומלץ... אני מאוד לא בעד "צום מיצים" אבל נתקלתי בסרטונים האלו וחשבתי שזה מעניין לראות עוד אנשים שזה קרה להם.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי ירדן » ב' אוגוסט 05, 2013 1:43 pm

פרודונטקס כן מכילה גליצרין. הגליצרין מצפה את השיניים ומפריע להן לעשות רה-מינרליזציה לחידוש שכבת האימייל. לא יצא לי להתקל בארץ במשחת שיניים טבעית ללא גליצרין.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי דבי עוזיאל » ה' ינואר 23, 2014 7:20 pm

אשמח לדעת מה זה "אוסמוזה הפוכה"
דבי עוזיאל

הודעהעל ידי eilon » ו' ינואר 24, 2014 8:37 am

זו מערכת לטיהור מי הברז, כך שיהיו נקיים מאבנית, רעלים כמו כלור, פלאוריד, שאריות חומרי הדברה ותרופות שמגיעים לאדמה ולצנרת, מתכות ולכלוכים שונים, חיידקים וכו'
המערכת הזו בדרך כלל הופכת את המים ה"קשים" מהברז, למים רכים ונקיים כמו מי גשם (ללא הזיהום הסביבתי :D ).
יש על כך מידע ברשת :)
eilon

הבא

תגיות נושא

שיניים

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו 7 אורחים