סלט תקני?

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

סלט תקני?

הודעהעל ידי יעלי » ג' אוגוסט 13, 2013 4:39 am

אתמול בערב הכנתי לי סלט מ:
מלפפון
עגבניות שרי
שישה תמרים חתוכים
כמה אגוזי מלך

היה לי טעים מאד. וכרגיל, כשקל וטוב וטעים מיד עולה אצלי השאלה: האם אני עושה בסדר?
אז- האם מבחינת צירופים, או מכל בחינה אחרת הסלט בסדר?
תודה.
יעלי

Re: סלט תקני?

הודעהעל ידי ירדן » ג' אוגוסט 13, 2013 8:18 pm

עקרונית סלט תקני הוא סלט שמכיל לפחות ראש אחד של חסה או עלים אחרים. תחשבי על הסלטים הגדולים של קריסטינה. לכאלו סלטים צריך לשאוף, או לפחות למשהו שמתקרב לזה, תלוי בצריכה הקלורית האינדיבידואלית. עכשיו החסות לא משהו אז לא נורא אם לא אוכלים כל יום אבל בגדול סלט לאדם אחד צריך להכנס בקערת סלט של משפחה גדולה :)

שילוב של פירות מתוקים ושומנים הוא לא אידיאלי. גם תמרים ועגבניות זה לא שילוב טוב למרות שיש אנשים שמוסיפים תמר או שניים לרוטב לסלט שיש בו עגבניות ואומרים שזה מוסיף מאוד לטעם ולא עושה להם בעיות בבטן. אני לא אגיד שאני לעולם לא אוכלת משהו בצירוף לא אידיאלי. אני כן אוכלת פה ושם למשל שייק או גלידה מבננות (מתוק) ותותים (חמוץ), אבל אני באופן אישי כן מתרחקת משילוב של תמרים ואגוזים ומעדיפה לאכול את הפירות המתוקים בנפרד מסלט הירקות או לאכול סלט מתוק ללא שומן כמו למשל הסלט הזה. פירות חמוצים יותר מתאימים לשילוב עם שומן.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי מאיה » ג' אוגוסט 13, 2013 8:42 pm

הסלט עם האפרסמונים ותפוח לא עם שומן, נראה באמת מדהים, תכלס זה כמו שייק ירוק רק בלי לבלנדר, לי יוצר הרבה לאכול ככה סלט כזה עם חסה ופירות כי אני לא אוהבת חסה בשייק והשילוב מאוד מוצלח וגם במסעדות זה פותר לי בעיה, להזמין איזה סלט ירוק ללא שומן ומגניבה אליו פרות מהתיק... בד"כ משתמשת בפרי אחד, למרות שיש את הסלט של אורנה עם החסה תאנים ומנגו שזה מעולה ביחד, אני ממש שמה לב על עצמי שברגע שאני עושה סטייה אחת מה"תקנון" ישר מתחילות סטיות נוספות, לפעמים אין מה לעשות , גם חוסר איזון הוא איזון לאיזון... מצד שני אני תמיד רואה שכשלא אכלתי מספיק קלוריות במשך היום אז מתחיל הבלשן בערב, ואם אכלתי מספיק אז הסלט עם ראש חסה מספיק והכל טוב...
מאיה

הודעהעל ידי מאיה » ג' אוגוסט 13, 2013 8:53 pm

אגב אני חושבת שהסיב שתמרים לא עושים בעיות כביכול כי הם מתעקלים לאט יותר מפרי חי וטרי... אבל מצד שני אצלי למשל הם תוקעים את העיכול, יוצרים עומס, אלא אם הכנסתי אותם לשייק ואז אין בעיה, אבל אם זה בגלל שלא אכלתי מספיק קלוריות שמך היום ואני מתחילה להשלים אחרי הסלט, אז אני נופלת לתמרי כחטיף ואז זה לא נגמר...
מאיה

הודעהעל ידי יעלי » ד' אוגוסט 14, 2013 3:55 am

ידעתי שתחריבו לי את השמחה :evil:
טוב. אז מה לגבי הרשק הזה: (רסק עם חשק, מושג שאימצתי מרחל טלשיר):
חסה מרוסקת (לא טחונה עד דק כדי שנפעיל גם את הלעיסה)
תפוח עץ ירוק חתוך
כמה אגוזים מרוסקים

זאת כמעט אופציה יחידה בה אני מסוגלת לאכול חסה (מלבד לשתות אותה בשייק).
כל כך לא מסתדר לי הסלטים הירוקים. מרגע שאין בהם את הלימון שמן זית של פעם. האם יש אתר בו יש רטבים המתאימים ל 8/1/1?
בספר אני מוצאת שכמעט כל רוטב לסלט מורכב בעצם ממרכיבי הסלט עצמו.
יעלי

הודעהעל ידי יעלי » ד' אוגוסט 14, 2013 4:07 am

עוד שאלה:
לאחרונה אני סובלת מהתכווצויות שרירים מעצבנות וגם חולמת המון על דג מלוח. זה מעיד על רמת נתרן נמוכה?
יעלי

הודעהעל ידי יעלי » ד' אוגוסט 14, 2013 2:04 pm

ועוד:
הרגע הכנתי ושתיתי שייק משני מנגו, חסה וכשלושה גבעולי סלרי. האם השייק בסדר מבחינת צירופים?
מה הכמות החופפת של סלרי לצריכה יומית נחוצה של נתרן?
ויטמיקס- מה בינו לבין מעבדי מזון?
יש לי מג׳ימיקס חזק אבל השייקים לא יוצאים חלקים לגמרי. האם זה ההבדל? האם יש הבדלים נוספים?
סליחה על החפירות
יעלי

הודעהעל ידי ירדן » ד' אוגוסט 14, 2013 9:53 pm

גם רשק עדיף להכין ללא שומן, ואת השומן לשמור לסלט הירקות.

אני אוהבת להכין רוטב לסלט שמורכב במיץ לימון, כף טחינה גולמית ומעט מים. אפשר גם להכין רטבים על בסיס עגבניות, גמבה, סלרי, עלי תבלין אחרים לפי הטעם ולהסמיך אותם עם חצי אבוקדו או כף עד שתיים טחינה גולמית או חופן אגוזים מושרים.

אם את מרגישה תשוקות למזון מלוח זה אומר שאת פשוט לא אוכלת מספיק ירקות ועלים ירוקים שהם בעצם מקור עשיר יותר למינרלים כולל נתרן מאשר פירות.

פרטי קצת לגבי התכווצויות השרירים. מה זאת אומרת מעצבנות?

מנגו חסה וסלרי שילוב נהדר :)

ויטמיקיס זה בלנדר רב עוצמה והכל יוצא בו חלק חלק. מעבדי מזון לא ממש נועדו להכנה שייקים. עקרונית אפשר בויטמיקס אפשר גם לקצוץ ירקות בדומה למעבד מזון אם מפעילים אותו על מהירות נמוכה.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי יעלי » ה' אוגוסט 15, 2013 2:06 am

תודה ירדן. מה היינו עושים בלעדיך?!
איזו עבודה נהדרת עשיתם, יונתן ואת, עם הספר. כל הכבוד!
מאד מעודד אותי לקרוא שאת מכינה סלט עם טחינה כי טחינה אני דווקא מאד אוהבת אבל לאחרונה היו כל כך הרבה גינויים עליה (לא של כלבוטק), בדף הפייסבוק. על כך שבעצם היא איננה רצויה מפני שהיא למעשה מזון מעובד. מאד יקל עלי לאכול סלט איתה.
אני באמת לא אוכלת ירוקים כי הם מאד מרים לי. האם את יכולה לתת לי המלצות לירוקים מלבד החסה? וכשכותבים פטרוזיליה או כוסברה נענע וכו׳ כמה מהם בעצם? הרי הם עשבי תיבול ואי אפשר ממש לשים מהם כמות. וכמה סלרי ביום נחשב מנה תקנית?
וכמה חסה? מראש חסה מומלץ אני בקושי מוציאה כמה עלים טובים. רובם, אלה שמעל, צהובים, שחורים, מחוררים.
התכוצויות השרירים שלי בכפות הרגליים ועכשיו גם בכפות הידיים. אני יכולה להחזיק משהו או לעשות תנועה מסוימת בידיים ואצבעות הידים פתאום מתעוותות... אאוץ׳...
שוב תודה מראש על ההתיחסות :D
יעלי

הודעהעל ידי אורנה » ה' אוגוסט 15, 2013 6:53 pm

הי יעל,
גם לי יש בעיה לאכול הרבה ירוקים במיוחד בלי שמן מלח וכו'
הפתרון שמצאתי לי הוא לחלק אותם לפעמיים ביום, פעם אחת בשייק ופעם שנייה בערב בסלט
שייק פירות מתוקים למשל הבוקר: 3 בננות קפואות, 2 מנגו טומי גדולים ו200 גר קייל, 2 גבעולי סלרי
בערב: סלט של 250 גר חסה עם 2 מנגו ו6 תאנים והיום הוספתי גם 2 גבעולי סלרי חתוכים קטן מאוד.(מאיה הסלרי מוסיף המון טעם וגם קרנציות כייפית לביסים)

ירדן, בהקשר זה רציתי לשאול - כתוב בספר של גרהם, חצי קג חסה. התחלתי לשקול את הירוקים וראיתי שמקלות סלרי שוקלים המון, איך בדיוק הם נכנסים לשכלול של כמות הירוקים ביום?

הספר - ממש כייף, תודה לכם. יש כבר 2 עותקים שמושאלים ומסתובבים בשטח :D
אורנה

הבא

תגיות נושא

עלים ירוקים

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: AhrefsBot ו 5 אורחים