סלט תקני?

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

Re: סלט תקני?

הודעהעל ידי אורנה » ה' אוגוסט 15, 2013 7:33 pm

בקשר להתכווציות ברגליים, גם לי היתה תקופה כזאת לא מזמן
הגברתי מאוד את צריכת הירוקים במיוחד סלרי, שתיתי כל יום מיץ ירוק של גבעולי סלרי פטרוסילה ועוד
עבר
לא יודעת אם בגלל הגברת הירוקים או בגלל שפשוט עבר. סה"כ הגברתי את הירוקים לשבוע 10 ימים ההתכווציות המשיכו ויום אחד הם כבר לא היו שם
אורנה

הודעהעל ידי ירדן » ו' אוגוסט 16, 2013 1:12 pm

כולנו נסכים על כך שלא הינו אוכלים טחינה בטבע, אבל אני לא חושבת שצריך לעשות כזה סיפור מכף טחינה גולמית משומשום מלא טרום מונבט פעם בכמה ימים או אפילו כל יום למי שזקוק לזה. כל האגוזים והשקדים שקונים בחנויות לא באמת נאים אלא עברו ייבוש בחום ובכל זאת יש אנשים בפייסבוק שאוכלים אותם. יש גם אנשים שיוצאים כל כך נגד טחינה גולמית מלאה אבל אוכלים לחם כאילו זה בסדר גמור. אבוקדו הוא כנראה האופציה הכי טובה בארץ למזון שומני פרט לאגוזים ושקדים טריים שנקטפו ישר מהעץ אבל מי שרוצה לגוון אז שיאכל קצת טחינה או קצת אגוזים מהחנות טבע מידי פעם. אני באופן אישי מעדיפה לאכול מעט טחינה אמארה מאשר אגוזים.

אי אפשר לתת כמויות מדוייקות שיתאימו לכל אחד ואחת אך הנוסחה היא כזאת (אחוז מהקלוריות):
עלים ירוקים - 2%-6%.
ירקות (הגדרה קולינרית) + מזון שומני- 0%-8%.
פירות- כל השאר.

באמת קשה לאכול מספיק עשבי תבלין כמו פטרוזיליה,כוסברה, נענע וכו' כדי שיהוו תחליף לחסה. עלים אחרים שאפשר לאכול הם עלי בייבי, בוק צ'וי, טאט סוי, תרד, סלרי. עכשיו יותר קשה להשיג עלים טובים והחסות לא טעימות כמו בחורף. לפני הקיץ גידלתי חסות מדהימות בגינה וגם סלרי, טאט סוי, מיזונה, פטרוזיליה ונהניתי מהם מאוד. עכשיו אני מסתפקת במה שאני יכולה לקנות.

יעלי, ממה שאת מתארת באמת נראה שאת לא אוכלת מספיק עלים וירקות. בסרטון הזה ד"ר גרהם מסביר מדוע לא ניתן להתקיים על פירות בלבד (או כמות קטנה מידי של עלים) לאורך זמן מבלי להרוס את הבריאות. הוא גם אומר שלאנשים לא פעילים לוקח יותר זמן להרוס את הבריאות על תזונה שמכילה פירות בלבד. כאישה שעוסקת בהרבה פעילות גופנית כמות העלים (המינרלים) חשובה לך כפליים. לא נתקלתי במצבים של התכווציות באצבעות הידיים ולדעתי כדאי שתלכי ליתר בטחון לרופא משפחה.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי uriyaari » ו' אוגוסט 16, 2013 1:52 pm

עדיף לאכול עלים ירוקים אבל אם אין לך אפשרות ככל הנראה חסר לך מגנזיום.. תשקלי להשלים באמצעות תוסף
uriyaari

הודעהעל ידי ירדן » ו' אוגוסט 16, 2013 2:14 pm

תוסף הוא לא הפתרון. הנה מה שעניתי בזמנו לאורנה-
http://www.30bananotleyom.co.il/forum/viewtopic.php?f=2&t=703
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי יונתן » ו' אוגוסט 16, 2013 2:51 pm

אנשים שמתאמנים ואוכלים המון מזון מן החי וממעיטים בפחמימות סובלים מסיבה זו מהתכווצויות שרירים מרובות ולכן משתמשים בתוספי מגנזיום שמסייעים לטווח הקצר אך מזיקים בטווח הארוך. לפני שהתחלתי 811 היו לי התכווצויות למחרת האימונים כל הזמן ועכשיו זה קורה רק אם אני ישן מעט מאוד. ייתכן שהתוצרת שאת קונה מגיעה מאדמות דלות במיוחד אז תנסי לגוון קצת בירוקים שלך ולהגדיל את הכמות. עכשיו בקיץ זו קצת בעיה, אבל כשיגיע החורף ועמו שפע הירוקים שימי לעצמך מטרה להתפרע עם הירוקים.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי uriyaari » ו' אוגוסט 16, 2013 3:01 pm

ירדן כתב:תוסף הוא לא הפתרון. הנה מה שעניתי בזמנו לאורנה-
http://www.30bananotleyom.co.il/forum/viewtopic.php?f=2&t=703

גם לא כעזרה ראשונה?
נשמע שהיא ממש סובלת, גם לי זה קרה וכשקניתי מיץ עשב חיטה אורגני קפוא שעשיר במגנזיום זה עזר תוך זמן יחסית קצר..
uriyaari

הודעהעל ידי יונתן » ו' אוגוסט 16, 2013 3:18 pm

לא מדובר במצב אקוטי שבו אין ברירה אלא לקחת תוסף, אלא בתופעה שבאה וחולפת, שנגרמת ככל הנראה מאכילה מועטה מאוד של עלים ירוקים. אורנה דיווחה על תופעות דומות ולאחר 10 ימים של אכילת ירוקים מסודרת הן חלפו. אין גם ודאות שהבעיה היא דווקא מגנזיום וייתכן שמדובר בחוסר איזון באלקטרוליטים אחרים, שנטילת תוסף מרוכז עשויה להחמיר את חוסר האיזון.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי ירדן » ו' אוגוסט 16, 2013 3:24 pm

לשתות עשב חיטה זה לא כמו לקחת תוסף מרוכז של מגנזיום.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי uriyaari » ו' אוגוסט 16, 2013 6:20 pm

אני מאמין שהדרך הנכונה לקבל את כל מה שהגוף צריך היא - מהמזון שאנו אוכלים.

יחד עם זאת ככל שאני מתעמק ורואה אני מבין שהתוצרת שמסופקת לנו לא אידיאלית בלשון המעטה.. בין אם זה בגלל שיטת הגידול החקלאית שבה מגדלים את אותו גידול שוב ושוב על אותה אדמה בצפיפות גדולה מידיי ובלי לתת לאדמה "לנוח" ובין בגלל הרבה סיבות רבות אחרות.
לכן החלטתי להכין גינה גדולה שתספק את התצרוכת שלי ושל חבריי (התכנון היה גינה של 100 מ"ר ובלי לשים לב הכנתי שטח של כ 350 מ"ר.. )

בבדיקות שעשיתי לפני חודש וחצי התברר לי שחסר לי ויטמין B12 ועד שהגינה שלי תהיה מוכנה ותספק את התוצרת הראויה אני לוקח תוסף

זאת טעות?
uriyaari

הודעהעל ידי ירדן » ו' אוגוסט 16, 2013 7:44 pm

ויטמין B12 זו סוגיה אחרת לגמרי (ראה מאמר וקישורים נוספים ב- http://30bananotleyom.co.il/811-articles/8-b12). לא מדובר דווקא בצריכה נמוכה אלא הרבה פעמים בספיגה לקויה ו/או חוסר ייצור פנימי, והנה אתה ההוכחה לכך כי כאדם שאכל מזון מהחי ממש עד לא מזמן בכל זאת יש לך חסר ב-B12 שנבנה לאורך שנים. אדם שיש לו חסר בויטמין B12 צריך לקחת תוסף.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הקודםהבא

תגיות נושא

עלים ירוקים

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: YandexBot ו 7 אורחים