שחייה בצהריים

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

שחייה בצהריים

הודעהעל ידי יעלי » ב' אוגוסט 19, 2013 6:24 am

מהחודש הקרוב, עומד לוח הזמנים שלי להשתנות ולכן השחייה בה אני רגילה לפתוח את היום שלי לא תהיה ברת ביצוע יותר.
מכיוון שאני לא מתכוונת לוותר עליה, יוצא שרק שעות הצהריים נותרו פנויות. (14-16), מכיוון שמזמן הפסקתי להשתמש בקרם הגנה ומכיוון שעדיין ההפחדות על נזקי הקרינה מהדהדים לי בראש, מבקשת לשאול מה דעתכם? האם אוכל לשחות ללא חשש בשעות האלה? האם יש איזה אמצעי הגנה שאני צריכה לנקוט?
תודה
יעלי

Re: שחייה בצהריים

הודעהעל ידי ירדן » ג' אוגוסט 20, 2013 8:37 am

באופן כללי בשהייה ארוכה בחוץ בשעות הצהריים לדעתי כדאי להשתמש באיזה שהם אמצעי הגנה (לשבת בצל, לשים כובע ו/או בגד ארוך, למרוח קרם הגנה טבעי). במקרה של שחיה רק הקרם רלוונטי אבל השאלה היא כמה זמן את שוחה. למי שהולך למשל לים או לבריכה היתי ממליצה לא לשים קרם הגנה בהתחלה אלא נניח רק אחרי חצי שעה (ולמרוח שוב כל כמה זמן אם נמצאים הרבה שעות בשמש) אבל אם את שוחה רצוף זמן ארוך אז אני מניחה שזה לא יהיה לך נוח. כמה זמן את שוחה?
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי יעלי » ד' אוגוסט 21, 2013 5:23 am

היי ירדן!
תודה על תשובתך.
אני שוחה בין שעה ורבע לשעה וחצי.
האמת, היה לי מפתיע העניין עם קרם הגנה טבעי.
ראשית, מה? מו? איפה? לא מכירה. אשמח להמלצה.
שנית, עקרונית, חשבתי שבתזונה הזו מתנגדים לכל דבר שמורחים על העור ושבעצם הפירות מעניקים לנו כל כך הרבה נוגדי חימצון שאין צורך.
אם הבנתי ככה לא נכון, האם גרמתי כבר נזק לעצמי אחרי תקופות ארוכות כל כך בהן לא הגנתי בכלל?
יעלי

הודעהעל ידי יונתן » ד' אוגוסט 21, 2013 6:24 am

אחד הדברים הראשונים ששמתי אליהם לב כשעברתי לתזונת פירות היה שאין לי יותר בעיה עם חשיפה ארוכה לשמש. לפני כן הייתי ממעט ללבוש גופיות כי הייתי נשרף בשמש גם לאחר חשיפה מועטה. היום זה כבר לא קורה לי וגם העור משתזף באיטיות רבה יותר. ללא ספק נוגדי החמצון וגם העובדה שהמזון שלנו מרווה אותנו במים במקום לייבש אותנו מאוד מסייע לעניין הזה. אלא אם כן נחשפת מספיק כדי שהעור יישרף ויתקלף, אז אין לי ספק שלא גרמת לעצמך שום נזק.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי יעלי » ד' אוגוסט 21, 2013 12:46 pm

ומה עם נזקי הקרינה?
יעלי

הודעהעל ידי יעלי » ד' אוגוסט 21, 2013 2:24 pm

ומה לגבי קרם ההגנה?
יעלי

הודעהעל ידי ירדן » ד' אוגוסט 21, 2013 9:52 pm

יצא לי לצאת לטיולים או לעבוד בגינה כמה שעות רצוף בשמש החמה (בשעות הבוקר המאוחרות והצהריים) ולא נשרפתי כך שאני יודעת שהעור שלי מוגן יותר מאותן הסיבות שיונתן ציין, אבל אם הייתי באופן קבוע נמצאת בשמש לזמן ארוך כשהקרינה חזקה אז הייתי מגינה על עצמי עם ביגוד ארוך וכובע או קרם הגנה טבעי. ככה ביום יום לא יוצא לי להיות יותר מדי זמן בשמש אז אני לא מודאגת, ואם כבר אני יוצאת לשמש באופן יזום בשביל הויטמין D אני דווקא מעדיפה לשעות את זה בשעות "המסוכנות" אבל לזמן מוגבל של 40-30 דקות.

לא עשיתי מחקר מעמיק בנושא אבל ראיתי שיש כמה וכמה מוצרים שנקראים קרם הגנה טבעי. חלקם טבעיים יותר, חלקם פחות וחלקם הרבה פחות. צריך לבדוק את רשימת המרכיבים של כל מוצר.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי יעלי » ו' אוגוסט 23, 2013 3:42 am

תודה על התשובות.
לפני שאני מחפשת קרם הגנה טבעי
וכדי לחדד את השאלה
האם יש סכנת קרינה בשמש
בכיוון של סרטן עור
או שתזונת 8/1/1 מגנה מהקרינה ה״מסרטנת״
פחות מדאיג אותי להישרף ולהתקלף
יעלי

הודעהעל ידי ירדן » ו' אוגוסט 23, 2013 8:31 am

להישרף באופן קבוע אומר שאת חושפת את עצמך לסכנה ולא רק להרגשה לא נעימה לכמה ימים. השמש טובה וחשובה לנו אבל היא טובה במידה. אם נצלה את עצמנו כל היום בים אנחנו בהחלט נחשוף את עצמנו לסכנה מקרני השמש, וגם במידה ולא נקבל מזה אחרי כמה שנים סרטן אז בכל זאת כנראה שהעור שלנו בסופו של דבר יראה פחות טוב עקב נמשים, כתמים וקמטים.

כמות החשיפה לשמש של כל אחד ואחת למניעת נזק לעור, אך גם לייצור מספק של ויטמין D, תלויים בגורמים אישיים שונים. אני לא יכולה לומר לך האם שחיה של שעה ורבע-וחצי כל יום בצהריים מסוכנת לך. אני אפילו לא יודעת איזה גוון עור יש לך או כמה נזק בריאותי בדיוק עשית לעצמך לאורך השנים. בכל מקרה את החשיפה בשעות הצהריים עדיף לקצר, כשבשעות הבוקר או אחרי הצהריים ניתן להאריך את השהיה בשמש.

התזונה מעניקה לנו הגנה טובה יותר מאנשים אחרים בגלל נוגדי החמצון שיש לנו בעור ובגלל שאנחנו נמנעים משומנים לא יציבים ומעופשים (הרי קרינת השמש מזיקה לנו בגלל הרדיקלים החופשיים) אבל זה לא אומר שאנחנו עמידים להכל בכל תנאי ובכל מצב. עודף שמש, כמו כל עודף, לא טוב לנו. בנוסף, תזונה היא לא הכל בחיים, גם אם יש לה תפקיד מכריע ביותר. למערכת החיסונית יש תפקיד במניעת סרטן, וגם אם אוכלים רק פירות וירקות אך למשל עובדים מהבוקר עד הלילה בעבודה מלחיצה ולא ישנים מספיק אז פוגעים במערכת החיסונית.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי יעלי » ו' אוגוסט 23, 2013 10:51 am

:roll:
יעלי

תגיות נושא

חשיפה לשמש

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: AhrefsBot, YandexBot ו 6 אורחים