צירופי מזון

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

צירופי מזון

הודעהעל ידי inbar » ד' אוגוסט 28, 2013 4:04 pm

שלום,

תהיתי איך נוצרה החלוקה של פירות חמוצים-פירות מעט חמוצי-פירות מתוקים-מלונים.

בספרו של ד"ר גרהם העניין מוצג כמובן מאליו ללא התעכבות נוספת. ניסתי לחפש על כך מידע והאמת שיצאתי מבולבלת, כי בכל מקום יש חלוקה שונה של פירות מסויימים.
(למעט הברורים מאליו כמו עגבנייה, תפוז ,בננה וכו')

אני אשמח אם תסדרו לי קצת את הנושא ותוסיפו אור על החלוקה.

בנוסף, למה למעשה לא לערבב אותם? אני יודעת שזה גורם לנפיחות וקשיים בעיכול (שאני בעצמי לא חוויתי כי לא ניסתי,אך קראתי על כך), אבל למה? מה בהרכב שלהם גורם לכך?

האם הערבוב הוא שגוי כמו לאכול מזון שאינו 811, או "הרע במיעוטו"?

תודה רבה! 8-)

אגב, איך ניתן להשיג את הספר על הספורטים/ספורט של ד"ר גרהאם? הבנתי שיש אותו רק באנגלית אבל לא מצאתי החנויות...?
inbar

Re: צירופי מזון

הודעהעל ידי ירדן » ה' אוגוסט 29, 2013 7:58 pm

לכל סוג מזון יש את הסביבה האידיאלית בקיבה לעיכול מיטבי. פירות מתוקים מתעכלים טוב יותר עם פירות מתוקים אחרים או חצי חומציים מאשר עם פירות חמוצים. פירות חמוצים מתעכלים טוב יותר עם פירות חמוצים אחרים או עם פירות חצי חומציים מאשר עם פירות מתוקים. אבטיחים ומלונים מתעכלים הכי טוב לבד כי מדובר בפרי מאוד עשיר בנוזלים שמתעכל יותר מהר מפירות אחרים. העיכול הכי טוב הוא בארוחות מונו של פרי מסוג אחד בלבד או לפחות כמה שפחות שילובים. ככל שהעיכול טוב יותר כך גם הספיגה טובה יותר.

ובכל זאת, אלא אם כן אדם מאוד רגיש מבחינת העיכול אז לא יקרה איזה אסון אם הוא יאכל בשילובים לא אידיאליים. כשאני התחלתי את התזונה הזאת הדבר שהכי אהבתי לאכול היה סלטים של בננות ותפוזים ולא היו לי שום בעיות עיכול. אחרי כמה חודשים באופן טבעי כבר לא התחשק לי לאכול שילובים "לא טובים" ועברתי בעיקר לארוחות מונו וגם לצירופים נכונים ומאז כך אני אוכלת, אבל גם היום אם מיד פעם מתחשק לי למשל שייק או גלידה של בננות ותותים אז אני אוכלת ואין לי בעיה מובחנת בעיכול.

לעומת תזונה רגילה שבה אנשים דוחסים כל זבל אפשרי לקיבה בצירופים נוראיים וסובלים מעיכול לא טוב, נפיחות, גזים, עצירות וצואה מסריחה אז אין לך מה לדאוג אם את אוכלת פירות שאולי לא נחשבים אידיאליים כצירוף אם הם לא עושים לך בעית עיכול מובחנת.

הנה סרטון של מייגן אליזבת בנושא, אולי הוא יעשה לך קצת סדר-
http://www.youtube.com/watch?v=O7AW7AXTv0E&feature=plcp

את הספרים האחרים של גרהם אין בארץ וניתן להזמין אותם רק מחו"ל.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

Re: צירופי מזון

הודעהעל ידי inbar » א' ספטמבר 01, 2013 1:28 pm

תודה רבה ירדן :)
inbar

תגיות נושא

צירופי מזון

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 10 אורחים