צורן- סליקון

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

צורן- סליקון

הודעהעל ידי מאיה » ג' ספטמבר 03, 2013 10:18 am

הבנתי שבעצם כשציפורניים ושיער חלשים אז מה שחסר בגוף זה סיליקון - האם זה נכון ? אני יודעת שכמובן זה אספקט של רעלים בגוף, וככה שהגוף נקי יותר כך זרימת הדם נקייה יותר ומגיע לכל חלקי הגוף וכך גם הציפורניים וגם השיער מקבלים את מה שהם צריכים, אבל אם זה משהו ששנים ככה, וכמובן יש גם נזקים חיצוניים, אם זה קוסמטיים ואם זה סביבתיים, אבל אם זה ממש שנים כמעט מלידה שזה ככה, האם יש מצב שבאמת חסר איזשהו מינרל בסיסי בגוף? וגם הבנתי שמהירקות שאנחנו אוכלים לא ניתן לקבלו כי האדמות לא מכילות אותו כבר
מאיה

Re: צורן- סליקון

הודעהעל ידי ירדן » ג' ספטמבר 03, 2013 4:46 pm

אם מחסור במינרל סיליקה היה חסר בתזונה שלנו אז הוא היה חסר עוד יותר בתזונה של מיליוני האנשים שאוכלים מזון מעובד והרבה מזון מהחי. בכל מקום שבדקתי המקורות הטובים לסיליקה הם עלים, ירקות, פירות ודגנים מלאים. גם אם האדמה אינה במיטבה עדיין יש לנו מבחר מקורות רב לסיליקה.

אם את ממש מודאגת ורוצה לבדוק את הכיוון של חסר במינרל כלשהו את יכולה לעשות בדיקות שיער אבל קחי בחשבון שזה מאוד יקר...
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי מאיה » ג' ספטמבר 03, 2013 7:43 pm

לא צריך להגזים :) ....
זה לא שאני מודאגת ממינרל אחד, אני כן מתייחסת לגוף בצורה הוליסטית אבל מכיוון שציפורניים ושיער ועור הם מראה לפנים של הגוף (שאגב אצלי אישית השיער והעור נראים סבבה דווקא מה שחלש במיוחד הם הציפורניים- ואני מדברת על ממש חולשה ומאז שאני זוכרת את עצמי זה ככה) אני רוצה לשנות את זה, זה חייב להשתנות מבינה שזה תהליך ארוך בעקבות השנים, הזיהום והרעלים של שנים, המחלות והבעיות הכרוניות אבל זה נראה לי תמוה שיש איבר מסוים שמגיל 0 כ"כ חלש ותמיד הפתרון היה - חסר לך סידן חסר לך ברזל ותאכלי בשר או גבינות וקחי תוספים, ובאמת אגב כשהייתי בתקופת ההיריון ולקחתי תוסף אכזרי של ברזל הציפורניים מאוד השתפרו... אבל היו הרבה מאוד דברים אחרים שזה גרם...
ולגבי הסליקה- אמרו לי שבירקות של היום זה לא קיים כי המינרל הזה חסר באדמה... ובאירופה מעשירים את האדמות באופן מלכותי, לא יודעת אם זה נכון...
אני כבר שנה נראה לי ספציפית בתזונה של 811, ולפני כן הייתי לפי ההיגיינה הטבעית גם תקופה של שנה, ויש התקדמות אבל לא מספיק
ואז שאלתי לגבי ציפורניים ואמרו לי ספציפית על הסליקה - כי שאלתי אם זה סידן או ברזל, ברזל בטוח חסר לי - גם לפי הבדיקות אבל גם גם לאחרונה שוב חזרו לי הדקירות בראש שאפיינו את המחסור וזה מוזר כי מה אני עושה בתזונה שלא בסדר? להפך דווקא הוספתי עלים ירוקים גם בצהריים בד"כ בשייק ועוד יש את הראש חסה של הערב, אז אני לא מבינה , חוץ מזה שלפי הבדיקות של בלוטת התריס עכשיו אני בהיפר... אז זה דווקא אמור לזרז תהליכי גדילה אז למה זה לא משפיע על הציפורניים? בקיצור זו בעיה עתיקת יומין שאני מנסה להבין מהי אומרת מבפנים ומבחוץ...
אולי עניין של ספיגה של המזון?
אני משתדלת לא לאכול כמעט שומן מרוכז, עכשיו שאבוקדו חזר והתחיל קצת להיות נורמלי אז מדי פעם בא החשק, אבל אני ממש יכולה לראות ששומן מרוכז שמגיע מטחינה, אגוזים וכו לא משפיע עלי לטובה, אז מה שנשאר לי זה אבוקדו, וקוקוס שאני לא אוהבת את הבשר הצעיר, אז רק אבוקדו בעצם...
בקיצור בטח תגידי שאני צריכה להיות סובלנית... :) ואני לא מצליחה... אני כאילו מחפשת תוצאות כי בכל זאת שנה לא לגמרי 100% אבל כמעט והכל אורגני, ופעילות גופנית, מה הקטע? למה זה לא משפיע על הציפורניים?
מאיה

הודעהעל ידי ירדן » ד' ספטמבר 04, 2013 2:27 pm

יש לך בעיה עם הברזל כבר הרבה שנים וניסית לקחת תוסף וראית שהיה שיפור בציפורניים. אם זה קרה מבלי שעשית שינוי נוסף באותו הזמן שיכול היה להשפיע אז הגיוני שיש קשר בין הדברים והסיבה היא הברזל. בכל מקרה לגוף יש את סדר העדיפויות שלו ויש לך צרות גדולות יותר מציפורניים שבירות. עם הזמן ככל שהגוף שלך יתנקה ויתאזן מבחינה הורמונלית והניקוז יתשפר אין לי ספק שגם הציפורניים יתחזקו.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי מאיה » ד' ספטמבר 04, 2013 4:47 pm

טוב:)
מאיה

הודעהעל ידי בת חן » א' ספטמבר 08, 2013 12:33 pm

אגב, סתם רעיון, אם את מודאגת מדילול הקרקע בצורן, אז המרכיב העיקרי בחול ים הוא צורן, את יכולה לפזר קצת חול ים יחד עם אדמה באדנית ולגדל עליה את העלים הירוקים שעשירים בדרך כלל בצורן ונוטים לשאוב יותר ממנו מהקרקע.
בת חן

הודעהעל ידי מאיה » א' ספטמבר 08, 2013 3:10 pm

מעניין! אני אקח את זה לתשומת ליבי כשתהייה לי קרקע לגדל אליה:) יש לי עדניות אבל לא מספיק בשביל לגדל חסות, למרות שקיבלתי שתילי חסה מהמגדל האורגני, אני אצטרך למצוא להם עדנית ענקית כדי שיגדלו בה טוב....
מאיה

הודעהעל ידי בת חן » א' ספטמבר 08, 2013 4:02 pm

את יכולה גם לגדל אספסת שנחשבת לאחד המקורות העשירים בצורן וגם לא סיפור לגדל את זה. ניתן לקנות את הזרעים שלה ברוב חנויות הטבע והיא צומחת די מהר. אני לא יודעת מה טעמה ומרקמה לאחר שלב הנבט אבל זאת אופציה.
בת חן

הודעהעל ידי eilon » ב' ספטמבר 09, 2013 3:06 am

חסה ועליי בייבי יסתדרו יופי באדניות בעומק של 15 ס"מ ואפילו קצת פחות יהיה סביר. זה נחמד אדנית או שתיים לנשנש ממנה אם יש לך את האפשרות. זה לא סלט של 1 ק"ג ביום, אבל נותן הרגשה טובה :D
לפי הגודל שרוצים לחכות שהם יגיעו אז מתכננים את המרחק שתילה/זריעה, וגם לפי גודל האדנית.

עלים עדינים כמו חסה, בוק-צ'וי, טאט-סוי, אורוגולה, ואפילו עלי ברוקולי צעירים (כזה המשמש לנבטים כמו הזרעים מ"אופק חדש", ולא הברוקולי עם הפרחים הענקיים), שמיר, פטרוזיליה
כל אלה יסתדרו באדניות וגם אפשר לאכול אותם צעירים ועדינים (לא בשביל להמתין לראשי חסה ענקיים ועבים)
אפשר לגדל אותם גם ב"צינור ביוב" כזה מפלסטיק עם חורים, או חתוך מלמעלה.
אפשר לעשות אדניות מהשקיות בד הללו שרוכשים בחנויות הטבע בכמה שקלים... לגדל בהם שמיר ופטרוזיליה שאוהבים ברזל ומינרלים :-)
לכל אחד מאיתנו יהיו רעיונות ופתרונות יצירתיים אחרים בהתאם לתנאים, רק צריך לקרוא קצת ברשת לפני על התנאים הבסיסיים שהצמח צריך, כי לא כל הצמחים ישגשגו באדנית קטנה (כמו קייל לדוגמא, שיכול להפוך לכמו עץ שמניב עלים)

אם הייתה לי מכונת תפירה הייתי תופר כמו כיסים על בד עבה וגדול, כל כיס בנפח של כ2 ליטר או יותר, ממלא את כולם בתערובת עשירה ותולה את הבד איפשהו באזור שמקבל אפילו שעות בודדות של שמש.
רציתי ליצור משהו שידמה גידול בבקבוקים של 2 ליטר, רק בלי הפלסטיק הזול כי אפילו בנפח כזה אפשר לגדל עציץ למאכל

לדעתי עדיף במקרה כזה לגדל כל מני בייביז שדווקא פחות קונים מהחסה הסטנדרטית, כמו מצליבים צעירים למניהם, ועוד כל מני ירוקים קטנים/בינוניים ממשפחות שונות שיכולים להיות דחוסים מאוד בחומרי תזונה, אנטי אוקסידנטים, פיטו-כימיכלים וכל טוב
כי מאקרו נוטריאנטים ומינרלים זה לא הכל, יש עוד אלפי כימיכלים שונים שנמצאים בצמחים הדחוסים הללו שהמדע רק מתחיל להכיר בחשיבותם לבריאות. והחסה שאנחנו רגילים לאכול היא לא דווקא הדבר הכי "משתלם" שאפשר לגדל במאמץ מינימלי
:)
eilon

הודעהעל ידי בת חן » ב' ספטמבר 09, 2013 8:24 am

מה שכתבת הוא חשש שקיים אצלי כבר המון זמן. העובדה שהאיכות של המזון כל כך ירודה מדאיגה, מעבר לזה שהטעמים והמרקמים של הפירות והירקות הרבה פחות טובים מבעבר ואני מוצאת את עצמי מוותרת במשך עונות שלמות על פירות אהובים כמו אבטיח ונקטרינות, כי אפילו האורגניים לא תמיד כאלו מוצלחים, אני מבינה שיש כאן בעיה אמיתית של חומרי תזונה שייתכן שלא קיימים כבר או לא קיימים מספיק בתוצרת.

נכון שיש יותר סיכוי למי שאוכל כמויות כאלה של פירות וירקות לקבל יותר נוטריינטים לעומת מי שאוכל בקושי פרוסת עגבניה ביום, אבל כל המעבר לתזונה הזו רק מדגיש בעיני את האופציה שיש המון חומרי הזנה שאין לנו שמץ של מושג עד כמה הם חיוניים לגוף שלנו שמאוד ייתכן שאין אותם כבר באדמה. אפילו על יסודות אולטרה קורט יש בקושי נתונים ובקושי יודעים את תפקידם או כמה צריך מהם, את הבי 12 גילו לפני לא הרבה שנים ובשלב הזה הוא כבר היה חסר באדמות חקלאיות, אז איך אפשר לדעת מה עוד אנחנו לא מקבלים? המדע כל כך מוגבל, הוא תמיד רואה רק עשירית מהבעיה שלא לדבר על זה שאולי צריך אמצעים הרבה יותר מתקדמים ממה שקיים היום בשביל לגלות את הנוטריינטים האלה, ואולי לא נגלה אותם לעולם.

אתה רק מבין יותר ויותר כמה הכל כל כך מורעל סביבנו, וכמה בשם הכסף אנחנו לא מקבלים דברים בסיסיים שמגיעים לנו מעצם קיומנו כמו אויר נקי, מזון נקי, מים נקיים.
בת חן

הבא

תגיות נושא

חסרים תזונתיים

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: YandexBot ו 5 אורחים