כבר שבוע ומרגישה נהדר!

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

כבר שבוע ומרגישה נהדר!

הודעהעל ידי avli » א' ספטמבר 15, 2013 2:12 pm

בישלתי את המעבר מהטבעונות ל811 לאט ובטוח והמתנתי שיצא סופסוף הספר בעברית כדי לתת לי את כל המידע .
אז סיימתי את הספר המרתק הזה לפני שבוע וחצי וכבר יש לי טונות של שאלות, אך כרגע אשמור אותן לאח"כ ואשאל רק את אלו האקוטיות יותר.

גובהי 172 ושוקלת סביב 85 ק"ג (משוער, לא נשקלתי המון זמן) . יש לי עודף משקל גדול והייתי צמחונית הרבה שנים, טבעונית בשנה וחצי האחרונות ולפני שבוע עברתי בבת אחת ל811.
כאמור- אין לתאר את ההרגשה הטובה. התחלתי לעסוק בספורט, הליכה, רכיבה על אופניים ואפילו קצת הצלחתי לרוץ!! זה פשוט ממריץ ועושה חשק!
המטרה שלי היא להגיע לבריאות מיטבית ולאורח חיים ספורטיבי וחיוני. וכמו שהוא קורא לזה- לשגשג!

הבעיה היא שאני לא מצליחה להגיע לכמויות שהוא כותב בתפריטים שהוא נותן בספר. אני מנסה להגדיל מיום ליום ואני מבינה את הסיבות (נפח קיבה קטן בגלל האוכל המרוכז המבושל +כמות גבוהה של מים בפירות וכו')
אבל אני שמה לב שאני נוטה יותר לשייקים כי אותם אני מצליחה יותר לסיים. אבל הנפח קטן יותר.
אני לא מצליחה לאכול את המנה האחרונה הקבועה של ארוחת הערב שהוא מציע- סלט חסה כלשהו. זה מר לי וברור שאם הייתי מוסיפה מעט מלח הייתי טורפת את הסלט. אני מתאפקת שלא ומצליחה לא רע :) אין מה לדבר כרגע על להגיע בכלל למנות הראשונה והשנייה....
אז מה עושים?
איך מביאים למצב שאני אוכלת פירות רגילים ובשלים בלי לטחון אותם? (לדוגמא: לא מצליחה לאכול יותר מ3 אפרסקים אבל בשייק אין לי בעיה גם קילו. כך עם כל הפירות למעט מנגו שאותו אין לי בעיה משום מה לאכול בכמויות).

תודה רבה !:)
avli

ובאותו עניין

הודעהעל ידי avli » א' ספטמבר 15, 2013 2:17 pm

כל ארוחה לוקחת לי שעה בערך.
אני אוכלת כל כך לאט שמרגישה שאני נסחבת עם כל ארוחה המון זמן...
(חייבת לנוח בין ביס לביס, הכמויות כל כך גדולות)..

האם זה סביר?

תודה!
avli

Re: כבר שבוע ומרגישה נהדר!

הודעהעל ידי ירדן » א' ספטמבר 15, 2013 8:06 pm

נהדר לשמוע על ההרגשה הטובה שיש לך :)

זה יכול לקחת קצת זמן להצליח לאכול מספיק. לפי הנתונים שלך תפריט של 2000 קלוריות כפי שיש בספר או אפילו יותר מזה יהיה מתאים. אם קשה לך להגיע לזה מיד אל תלחצי ותני לקיבה שלך כמה שבועות להתרחב בהדרגה. אם להכין שייקים עוזר לך אז תכיני שייקים. אבל אם בכל זאת את אוכלת ממש מעט מידי אז זה יכול להיות בעיה. השאלה היא כמה תכלס את אוכלת.

תוכלי לכתוב פה יום לדוגמה כולל כמויות? איזה סדר גודל של ארוחה לוקח לך שעה שלמה לאכול?

החסות באמת לא טעימות עכשיו והופכות מרות בגלל החום. חכי לחסות של החורף והקושי לאכול ללא מלח יעבור. נסי בינתיים לקנות חסה ממקור אחר. אני שמה בסלט רוטב של כף טחינה (מלאה טרום מונבטת) עם מיץ לימון וזה עוזר. נסי לגוון עם עלים ירוקים נוספים כמו עלי בייבי, פטרוזיליה, גבעולי סלרי וכו'. את יכולה גם להכין רטבים מתוקים על בסיס פירות. למשל לחתוך ראש חסה, סלרי ומלפפונים ולשפוך מעל רוטב ממנגו או מנגו ועגבניות. הנה לדוגמה מתכון של נודלס מלפפונים ברוטב מנגו ונקטרינה. אפשר להוסיף עלים ירוקים או ירקות נוספים. את יכולה גם לגוון עם פסטה מזוקיני. הנה דוגמאות למתכונים-
http://30bananotleyom.co.il/recipes/94- ... -and-basil
http://30bananotleyom.co.il/recipes/55- ... etti-sauce
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

תגיות נושא

כמה לאכול?

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 7 אורחים