זיעה...

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

Re: זיעה...

הודעהעל ידי eilon » ו' אוקטובר 04, 2013 5:21 am

רכשתי מבן אדם פרטי שמתעסק בטיהור מים. להתקין אוסמוזה זה לא הדבר היחידי שהוא עושה... והוא מתעסק בעיקר עם הציוד היקר. כך שאני לא בטוח אם עבודה מול אנשים פרטיים זה הדבר המועדף עליו אבל אני יכול לתת לך את המספר בפרטי
אם את רואה בשוק מערכות ב1500-2000, לא מדובר בכאלה. זו מערכת מבוקרת מחשב, עם משאבה חשמלית להגברת לחץ המים ואפשרות לניקוי אוטומטי ועוד
היתרון זה שפחות צריך להתעסק עם החלפת מסננים כי השליטה המדויקת של המערכת החשמלית מאריכה את החיים שלהם בצורה משמעותית. אז לא צריך להחליף כל שנה או זמן שנתון מראש, אלא המערכת עובדת עד שהפילטר גמור לגמרי, ואז היא כבר תודיע.
יש ברזים חשמליים שנסגרים אחרי השימוש כך שהמערכת לא מחוברת למים באופן רציף, זה מונע דליפות סמויות של מים ישר לביוב וביזבוז של הפילטרים, וזה יכול לקרות במערכות אוסמוזה ללא ברזים חשמליים שאז המערכת תמיד מחוברת לקו המים.
ראיתי שיש ברשת כל מני חברות שכן יש להן מערכות מבוקרות מחשב, עם ברזים חשמליים והכל, אבל לא ביררתי איתן. אם זה מה שאת רוצה אז תחפשי את זה ותנסי להבהיר למי שאת מדברת איתו בצורה מילולית שזה מה שאת רוצה :)
כי זה שוק גדול, יש חלקים מסין, ויש חלקים מארה"ב, ויש חלקים שאת לא ממש צריכה (כמו הפילטר של התוספת מינרלים כביכול). אז אני חושב שכדאי להיות ברורים בדרישות שלך

היתה לי מערכת ללא מחשב ובלי ברזים חשמליים וללא משאבה, כמו אלה שעולות 1500-2000 רק שאותם הפילטרים כמו עכשיו (מארה"ב). וגמרתי את הפילטרים תוך כמה חודשים של שימוש ובישול מסביבי (כשאכלתי בעיקר מבושל)
אבל עם המחשב וכל הבקרה של לחץ המים והמנגנון נגד דליפה, והניקוי וכו', בינתיים זה מראה ביצועים ארוכי טווח ובאיכות לא משתנה (רואים שהאיכות לא משתנה כי המחשב מראה את הריכוז המדוייק של מומסים במים, וגם יש לי מכשיר בדיקה חיצוני כך שאני יודע שהמחשב של המערכת לא משקר לי :D )

מה שהכי הרתיע אותי זה היה המחיר של מערכת כזאת. זה יכול להיות אפילו פי 2 ממערכת "רגילה" / נפוצה. אבל מבחינתי זה שווה את זה לגמרי (היום כשאני יודע... וגם ניסיתי את הרגילה)
וגם מחישוב שעשיתי בשנה של לקנות "עין גדי", לפחות 3 שישיות בשבוע. זה יוצא בשנה בשווי של מערכת אוסמוזה רגילה, ובשנתיים או קצת יותר זה יוצא השווי של המערכת היקרה.
אז אם באמת לא צריך להחליף פילטרים בשנתיים זה יוצא הרבה יותר משתלם מלקנות שישיות ולסחוב אותן, להיפטר מהבקבוקים אח"כ, וכמובן האיכות של המים שזה הכי חשוב

אולי ירדן ושאר החברים בפורום שיש להם אוסמוזה יוכלו לשתף כמה זמן יש להם את המערכת והאם כבר היו צריכים להחליף פילטר(ים) וכמה משתמשים ביום. כי אולי זה רק אני שהצלחתי לגמור את הפילטרים של המערכת הרגילה כ"כ מהר :D
לדעתי אם יש לך כסף להשקיע ואת לא צריכה הלוואות וחובות וכל הדברים המעצבנים האלה, אז אני חושב שכדאי לוותר מראש על ההתנסות עם המערכות ה"זולות" (כלום לא זול אבל הבנת אותי).
eilon

הודעהעל ידי מאיה » ו' אוקטובר 04, 2013 8:19 pm

סבבה, אני אבדוק את מה שאתה מציע, אנסה לדבר עם האיש שהמלצת עליו ...
מאיה

הודעהעל ידי ירדן » ש' אוקטובר 05, 2013 9:00 am

אני רכשתי מערכת תוצרת ארצות הברית כשכל החלקים וכל המסננים הם תוצרת ארצות הברית. לעומת בקבוקי מים זה מאוד משתלם כי יש הוצאה חד פעמית גבוהה בהתחלה שגם ככה יכולה להשתוות לקניית בקבוקי מים בשנה, אבל החל מהשנה השניה מדובר על בסביבות רבע מההוצאה הראשונית כי משלמים רק על החלפת המסננים. מה שיש לאילון נשמע שווה יותר :)
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי מאיה » ש' אוקטובר 05, 2013 4:45 pm

http://www.h-h2o.co.il/
מישהו שמע והתנסה במסנן הזה?
מאיה

הודעהעל ידי eilon » א' אוקטובר 06, 2013 4:45 am

לא הבנתי מהאתר שלהם כמה זה עולה, חוץ מהעניין של 360 ש"ח בשנה
הם קודם כל מכריזים "אפקטיביות: 100% הרחקת חיידקים, סינון כימיקלים ומתכות רעילות." ואחר כך מוסיפים: "ניתן לשלב במערכת טיפול במתכות רעילות ו/או אבנית, שאלו את מרכז שרות הלקוחות."
שזה במילים אחרות כבר מוציא את המינרלים מהמים :)
עם כל התוספות הללו עדיין לא הבנתי את ההבדל המהותי מאוסמוזה, זה שאין שום פלט לביוב? זה כי הפילטר סופג את הכל ובגלל זה מחליפים אותו. אז מה אם קונים את כל הסט של הפילטרים כולל נגד מתכות כבדות, פלאוריד וכו', את הכל מחליפים פעם בשנה? וגם סט שלם כזה יעלה 360 ש"ח?
הם אומרים שהחבילה הבסיסית לא כוללת את המסננים למתכות הכבדות, אז תמוהה מאוד מבחינתי שהטענה הראשונה היא שזה מסנן אותן. אלו שאלות שכדאי לשאול אותם בטלפון
עד כמה שידוע לי פילטר פחם ומסנן של 0.2 מיקרון לא מספיקים לסנן פלאוריד וכו'

חוץ מלהכפיש את האוסמוזה בביזבוז מים, מה שגם אני כתבתי שיכול לקרות במערכות ללא המשאבה. אבל גם עם המשאבה מתבזבזים מים ביחס של בערך 1:1. אבל חוץ מזה הם לא בדיוק ערכו השוואה.
האתר מאוד מאוד שיווקי בבחירת המילים... אבל בתאכלס - אם חיבור של כל המסננים שלהם כולל זה של המתכות הכבדות, פלאוריד אם יש להם סנן לזה, וכו' והחלפה כל שנה של המערכת שלהם, יהיה יותר זול ממע' אוסמוזה טובה לטווח של כמה שנים. אז אולי כדאי לנסות כי בכל זאת זה לא מבזבז יותר מים על הסינון
אבל אם מצד שני המערכת השלמה תעלה כל שנה מחיר גבוהה מדי, אז אולי זה לא כדאי.

אני לא יודע מה להגיד לך... אלו הכל בחירות קשות בין לשלם הרבה בכל מקום על הכל. עוד לא מצאתי משהו באמת זול. וזה פשוט הרבה חישובים לעשות... שאני לא ממש יכול לחשב את כולם. ומול לחצי אנשי מכירות טלפוניים אני לא ממש אוהב לעמוד בלי שאלות מוכנות מראש

תכיני פתק עם כמה שאלות לכל סוכן של טכנולוגיית טיהור/סינון מים
נגיד "אופק חדש" עם המכשיר החשמלי שלהם, תשאלי אותם כמה חשמל זה לוקח לשעה, ותשאלי כמה מים מופקים בשעה, ותחשבי כמה זה ייצא לך בחשבון גס של שימוש גבוהה
והאתר הזה שהעלת עכשיו, תשאלי אותם את כל השאלות כדי לדעת בדיו-ק כמה יעלה לך לאורך טווח ועד איזה רמת נקיות תקבלי את המים ולאורך איזה טווח הרמה הזו תישמר, בהתאם לתדירות השימוש שלך

לדעתי האישית כמה שלא תשלמי, בסופו של דבר אם רק תנסי מים ללא רעלים, ודגש על הרעלים. אז אחרי תקופה קצרה תרגישי כ"כ שונה שהחוויה עצמה תהיה שווה לך מחיר גדול!
אבל לגבי חיידקים, הם תמיד יגיעו בסופו של דבר למים נקיים בלי כלור. פשוט ייתרבו בכוס עצמה, אני רואה את זה קורה בכל יום שהכוס שלי מתמלאת בועות אם לא שתיתי ממנה כמה שעות והיא לא הייתה כזאת נקייה מלכתחילה. זה לא מרתיע אותי כמו כל מני שאריות כימיכלים שמסננים פשוטים לא מסוגלים לסנן.
אז תבדקי טוב לפני שאת קונה כדי להיות בטוחה. ואז לפחות שיהיה לך נסיון של כמה חודשים עם מים נקיים, שתוכלי להרגיש במה מדובר. ואולי אם זה יהיה לך כזה טוב אז בעתיד הרחוק תקני משהו משופר/יקר יותר או מה שזה לא יהיה
כי סה"כ לפני הנסיון עצמו לא יודעים במה משקיעים. עד שלא מפסיקים להרגיש את ההרעלה הכרונית ממי הברז לא מבינים עד כמה המצב קשה
eilon

הודעהעל ידי מאיה » א' אוקטובר 06, 2013 8:43 pm

שמחה שהעליתי את זה פה, ותכלס אני סומכת על הניסיון שיש לך, לכם, ואם אתה ממליץ ומשתמש במערכת שאמרת אז אני גם סומכת על זה, תודה!
מאיה

הודעהעל ידי מאיה » ש' נובמבר 16, 2013 2:26 pm

מישהו מכיר את הפילטר למים הזה ?
http://www.youtube.com/watch?v=fEaDmyTJ13Y

http://www.youtube.com/watch?v=Opqwg-Eyvl8
מאיה

הודעהעל ידי ירדן » א' נובמבר 17, 2013 3:45 pm

אני לא מכירה.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הקודם

תגיות נושא

מים

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: YandexBot ו 8 אורחים