כאבי בטן

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

כאבי בטן

הודעהעל ידי רימון » ה' ספטמבר 26, 2013 9:35 pm

שלום שמי אביב בן 31 אני התחלתי בדיאטת 8011 לפני ארבעה ימים מתוך זה יומים מלאים של פירות וירקות בלבד,
צריך לציין שמשקלי הוא 61קג והגובה הוא 174 .
ברצוני לברר מדוע בכל פעם שאני אוכל בעיקר פירות אני חש כאב באזור הבטן התחתונה, ממה לדעתכם הדבר נובע?
כמו כן אני רוצה לדעת כמה מים לשתות ובאיזה תזמון?
רימון

Re: כאבי בטן

הודעהעל ידי יונתן » ה' ספטמבר 26, 2013 10:43 pm

היי, אביב, ברוך הבא :D

נשמח לשמוע פירוט של תפריטך בארבעת הימים האחרונים כדי לנסות לעלות על הבעיה, אבל בכל מקרה, קרא את המאמר הבא שמציג את השגיאות הנפוצות שאנשים עושים בתזונה, שעשויות גם לגרום לכאבי בטן:
http://30bananotleyom.co.il/811-article ... n-mistakes

בנוגע למים, אין לנו הנחיה כללית של כמות המים הדרושה, והיא תלויה כמובן במזג האוויר, ברמת הפעילות הגופנית ובגורמים נוספים. בגדול, אם אתה צמא - תשתה, אבל אתה לא צריך להכריח את עצמך בגלל שיש הנחיות של דיאטניות על שתיית כך וכך כוסות מים ביום. אם השתן שלך צהוב - תשתה, הוא אמור להיות בהיר. אם אתה משתין יותר מ-15 פעם ביום, כנראה שאתה שותה יותר מדי. אם אתה משתין פחות מ-8 פעמים ביום, כנראה שאתה מיובש.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

Re:

הודעהעל ידי רימון » ו' ספטמבר 27, 2013 7:33 am

הי יונתן תודה רבה על תגובתך המהירה!
אחרי קראתי קצת יותר על שגיאות נפוצות אני חושב שאני די מבין מה עשיתי לא בסדר,כנראה זה קשור לעירבובי פירות לא נכון וגם אכילה מהירה מדיי בלחץ ובלי מנוחה.
כמו כן יש לי שאלה לגבי מס יציאות ביום לפי התזונה הזאת לי יש רק בבוקר ובערב נשמע הגיוני?
רימון

הודעהעל ידי יונתן » ו' ספטמבר 27, 2013 7:48 am

3-2 ביום זה אידיאלי
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי רימון » ו' ספטמבר 27, 2013 8:30 pm

תודה רבה אתם ממש אנשים מדהימים,מאד היתי שמח להיפגש איתכם.
רימון

הודעהעל ידי eilon » ש' ספטמבר 28, 2013 4:50 am

היי אביב, שיהיה בהצלחה והרבה בריאות!
:D

סלחו לי על ההתפרצות, סוקרנתי מהתשובה של יונתן לגבי ה 2-3 פעמים ביום זה אידיאלי
יש דבר כזה יותר מדי? מה לגבי 4-6 פעמים ביום? :)
eilon

הודעהעל ידי יונתן » ש' ספטמבר 28, 2013 6:54 am

ייתכן שזה נגרם אצלך כי אתה ער בלילה וישן ביום וזה משבש לך את הסדר, אני לא יכול לחשוב על הסבר אחר שיגרום לתדירות כה גבוהה. באופן אישי, רק אם אני אוכל משהו לא טוב יוצא לי יותר מ-4 פעמים ביום.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי ירדן » ש' ספטמבר 28, 2013 9:42 am

הי אביב, ברוך הבא :)

תשתדל גם לא לשתות בזמן הארוחות או זמן קצר אחריהן אלא בין הארוחות. אם אתה מרגיש צמא בזמן הארוחה או אחריה זה אומר שאתה לא שותה מספיק בין הארוחות. מומלץ להתחיל את היום עם מים לאחר הצום של הלילה.

יש אנשים בקהילת הרואו פוד שאומרים שצריך לשתות 4-3 ליטר ליום לא משנה איפה גרים ומה רמת הפעילות הגופנית, ויש שאומרים שכשאוכלים כל כך הרבה מזון עתיר מים לא צריך לשתות בכלל. שתי הגישות האלו בעייתיות כי העמסת מים מעבר לצרכים האינדיבידואלים יכולה לגרום לדילול האלקטרוליטים בדם וזה מסוכן, ולעומת זאת הגישה של לא לשתות בכלל גם היא מסוכנת. הצורך במים של כל אחד משתנה בהתאם לגורמים שונים כמו האקלים, עונת השנה, רמת ההזעה, כמות הפעילות הגופנית וכמות הרעלים בגוף ואין להסיק שאם אדם אחד שותה כמות מסויימת של מים זה בהכרח מתאים לכל אדם אחר.

-----

אילון, 6-4 פעמים של צואה "טובה" ומגובשת או רכה ומתפרקת?
סמל אישי של המשתמש
ירדן

דלעת ותמרים

הודעהעל ידי רימון » ש' ספטמבר 28, 2013 10:43 am

היי ירדן תודה על התשובה המפורטת !

שאלתי היא האם מותך לאכול דלעת חייה בסלט? קניתי דלעת שמרקמה מאד רך וטעים.
כמו כן האם תמרים יבשים כדוגמת נור,מגהול,אמרי מותרים לפי 8011 או רק הזן הלח חיאני?
רימון

הודעהעל ידי יונתן » ש' ספטמבר 28, 2013 10:52 am

אין שום בעיה להוסיף דלעת חיה בסלט, גם אני אוהב את זה.

כמובן שעדיף לאכול את התמרים טריים ככל האפשר, אך תמר יבש נחשב ל"רע במיעוטו" ואין מניעה לאכול. גם תמרים יבשים מגיעים כמובן בדרגות שונות של ייבוש וטריות, וגם כאן עדיף לבחור את הפחות יבשים.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הבא

תגיות נושא

מים

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], YandexBot ו 5 אורחים