הגיינה טבעית (דאודורנט, שמפו, משחת שיניים וכו')

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

הגיינה טבעית (דאודורנט, שמפו, משחת שיניים וכו')

הודעהעל ידי oren » ו' ספטמבר 27, 2013 1:45 pm

היי, רציתי לשאול באיזה (אם בכלל) מוצרי הגיינה אתם משתמשים:
שמפו \ סבון רחצה?
משחת שיניים?
סבון לרחיצת הידיים?
דאודורנט ? (אני אישית משתמש בסודה לשתייה, לפעמים רק סודה לשתייה או מוצרים שמכילים סודה לשתייה ושמנים אתרים כמו זה של מיכל http://www.sabonmichal.co.il/catalog/natural-care.html לאחר שגיליתי אותה וזה מדהים, מעלים את הריח לחלוטין גם כשאני עושה ספורט, אבל אני לא יודע אם זה באמת לא מזיק לטווח הרחוק.

מצפה לתשובתכם תודה מראש.
oren

Re: הגיינה טבעית (דאודורנט, שמפו, משחת שיניים וכו')

הודעהעל ידי eilon » ש' ספטמבר 28, 2013 5:10 am

היי אורן :)

אני משתמש בסבון קשה שאני מכין משמנים טבעיים, בתהליך כמו שמכינים סבון (כמו של מיכל רק לפי מתכון שהתאמתי לעצמי)
משתמש באותו הסבון גם לשיער, גם לעור, וגם לשיניים. עושה זאת בערך שנתיים ולא קניתי שמפו/סבון/משחת שיניים בכל הזמן הזה.
בדאודורנט אני לא משתמש, ואני לא מסריח בצורות קיצוניות כ"כ... לדעתי :lol:

הדאודורנט של מיכל, מכיל גם חמאת שיאה. אתה אתה יכול לקנות כזאת בכמות יותר גדולה בעצמך אם אתה מעוניין כי סה"כ הרכיבים פשוטים מאוד, ואז להכין לעצמך איזה מתכון שתרצה.
אך לתרום לכלכלה המקומית זה בהחלט ברכה גדולה :)

מה שאני חייב לציין זה שלריח הגוף שלי באופן אישי יש תגובה מאוד חזקה בהתאם לאיכות המים שאני צורך.
ולכן משתדל לשתות אך ורק מי אוסמוזה הפוכה.
בשימוש קצר של כמה ימים במים רגילים או מי ברז (קרה לי בסיטואציות שלא הייתה לי אפשרות אחרת), אז בזמן קצר כבר העור התחיל לפלוט ריחות שאני לא אוהב...
וכשחזרתי למים המטוהרים האהובים עלי הריחות נעלמו.
מבחינתי זה ה"אורגני" שבמים, כלומר מים ללא תוספת רצינית של רעלים למניהם.
eilon

הודעהעל ידי ירדן » ש' ספטמבר 28, 2013 10:06 am

אני משתמשת בסבונים המוצקים של סבוני מיכל/סבוני ירדן/ד"ר ברונר.

את השיער אני חופפת עם שמפו של lovlis.

כמשחת שיניים אני משתמשת באבקת חימר ירוק או רק עם מברשת רטובה.

בדאודורנט אני לא משתמשת. לפני כמה שנים הייתי מכינה דיאודורנטים בעצמי על בסיס חמאות, שמנים אתריים וסודה לשתיה כמו שאפשר לקנות בסבוני מיכל (או גירסה נוזלית עם מים ואלכוהול) ואחר כך עברתי לשים רק סודה לשתיה ואחר כך הפסקתי גם עם זה כי לא היה צורך.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי oren » ד' אוקטובר 02, 2013 12:52 am

eilon כתב:אני משתמש בסבון קשה שאני מכין משמנים טבעיים, בתהליך כמו שמכינים סבון (כמו של מיכל רק לפי מתכון שהתאמתי לעצמי)
משתמש באותו הסבון גם לשיער, גם לעור, וגם לשיניים.
בדאודורנט אני לא משתמש, ואני לא מסריח בצורות קיצוניות כ"כ
אשמח למתכון :)

הדאודורנט של מיכל, מכיל גם חמאת שיאה. אתה אתה יכול לקנות כזאת בכמות יותר גדולה בעצמך אם אתה מעוניין כי סה"כ הרכיבים פשוטים מאוד, ואז להכין לעצמך איזה מתכון שתרצה.
אך לתרום לכלכלה המקומית זה בהחלט ברכה גדולה :)
אני הכנתי דאודורנט טבעי בהתחלה מהסרטון הבא:
http://www.radiancecentral.com/2013/01/ ... cipe-ep41/
ואז עברתי לאחר זמן מה לדאודורנט של מיכל ואז כשנגמר פשוט לסודה לשתייה רגילה שזה עובד הכי טוב למרות שלפעמים משאיר סימנים על הבגדים

מה שאני חייב לציין זה שלריח הגוף שלי באופן אישי יש תגובה מאוד חזקה בהתאם לאיכות המים שאני צורך.
ולכן משתדל לשתות אך ורק מי אוסמוזה הפוכה.
בשימוש קצר של כמה ימים במים רגילים או מי ברז (קרה לי בסיטואציות שלא הייתה לי אפשרות אחרת), אז בזמן קצר כבר העור התחיל לפלוט ריחות שאני לא אוהב...
וכשחזרתי למים המטוהרים האהובים עלי הריחות נעלמו.
מבחינתי זה ה"אורגני" שבמים, כלומר מים ללא תוספת רצינית של רעלים למניהם.
אני כרגע שותה ממתקן תמי 4, שטראוס טוענים שהמתקן שלהם הוא בעל טכנולוגיות סינון מתקדמות יותר מאוסמוזה הפוכה, האם יש אמת בדבר?
אני זוכר שעדיאל תל-אורן ממליץ על אוסמוזה הפוכה, ומצרף כל מני אנשי קשר ב "דף משאבים לפציינט" למשווקים של מכשירים כאלו, לא בדקתי לעומק את ההבדלים בין כולם, בכל מקרה שמעת על מים מזוקקים? לא מזמן התעניינתי וחקרתי את הנושא, מסתבר שיש כמה בארץ שהקימו קבוצה והם חוקרים את הנושא לעומק, שותים מים מזוקקים ומבצעים גם 'תרפיות שתן' [שותים את השתן של עצמם בצורה כלשהי, מטפטפים לעיניים ועוד דברים שאני בטוח שלרבים יראה ממש מוזר], למשל הם עשו ניסוי מעניין שראיתי ששמו קטניה במי ברז, מי ברז שחוממו במיקרוגל ומים מזוקקים, ותנחשו איפה הקטניה צמחה הכי הרבה... יש קבוצה סגורה ופתוחה, מצרף לינקים:
https://www.facebook.com/wateroflifeisrael

והסגורה, נקראת "המזקקה":
https://www.facebook.com/groups/111224519043365/

מנהל אותה בחור בשם גל דיגנסטי, הנה הסרטון הראשון שראיתי מבין רבים שהם מעלים שם לגבי הנושא:
https://www.youtube.com/watch?v=wA7ERXwWMhI

ירדן כתב:אני משתמשת בסבונים המוצקים של סבוני מיכל/סבוני ירדן/ד"ר ברונר.
את השיער אני חופפת עם שמפו של lovlis.
תודה ירדן, ראיתי שמצויין על התווית 86% אורגני זה אומר שהשאר כימי? חח

כמשחת שיניים אני משתמשת באבקת חימר ירוק או רק עם מברשת רטובה.
אבקת חימר לא שמעתי על זה אף פעם, מה יתרונותיה וכו' אשמח לפירוט?

בדאודורנט אני לא משתמשת. לפני כמה שנים הייתי מכינה דיאודורנטים בעצמי על בסיס חמאות, שמנים אתריים וסודה לשתיה כמו שאפשר לקנות בסבוני מיכל (או גירסה נוזלית עם מים ואלכוהול) ואחר כך עברתי לשים רק סודה לשתיה ואחר כך הפסקתי גם עם זה כי לא היה צורך.
מה הכוונה לא היה צורך? את לא משתמשת בדאודורנט יותר? איך אפשר להגיע למצב שאין צורך? הגוף מזיע ומפריש ריחות לא נעימים

קצת ארוך בגלל הציטוטים אבל מצפה לתשובתכם שוב תודה! :)
oren

הודעהעל ידי יונתן » ד' אוקטובר 02, 2013 10:36 am

גם אני לא משתמש בדאודורנט וגם אין בזה כל צורך כי אין ריח. חוץ מזה, הדאודורנט הכי טבעי הוא למעשה אור השמש. חשוף את בתי השחי לשמש חזקה במשך כמה דקות ותראה איך הריח נעלם כלא היה. בנוסף, אחד הדברים הראשונים שהבחנתי בהם עם המעבר לתזונה הוא שאני מזיע הרבה פחות. בעבר הייתי צריך לקחת חולצה להחלפה כשהייתי רוכב על האופניים לעבודה בקיץ, כי הייתי מגיע רטוב לגמרי (ומסריח), אבל לא היה בכך יותר צורך לאחר המעבר לתזונה, כי הזיעה פחתה במידה רבה. רוב הריחות הלא נעימים שמפריש הגוף מקורם במזונות שאנחנו מכניסים לתוכו, 811 לא רק מעבירה את ריח הזיעה, אלא גם מעלימה את הריחות הלא נעימים של הצואה, הגזים וכפות הרגלים המזיעות.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי ירדן » ד' אוקטובר 02, 2013 6:27 pm

במכשירי תמי 4 יש מסנני פחם ונורת UV. זו לא טכנולוגיה מתקדמת יותר ממערכות אוסמוזה הפוכה ואין מה להשוות ברמת הטיהור.

על תווית השמפו שיש אצלי לא מצויין מה אחוז המרכיבים האורגניים אלא כתוב 'מרכיבים אורגניים'. מהצצה בתמונות באינטרנט אני רואה שהם שינו קצת את התוית. בכל מקרה אם המוצר לא 100% אורגני זה רק אומר שיש בו גם מרכיבים שאינם אורגניים ולא שיש בו מרכיבים סינטטיים רעילים כמו שיש בכל שמפו רגיל.

אבקת חימר ירוק היא תחליף טוב למשחת שיניים רגילה. משחות שיניים רגילות מכילות חומרים רעילים וגם אלו הטבעיות הן לא תמיד באמת טבעיות, וגם אם כן אז הן לרוב מכילות גליצרין (לפחות אלו שראיתי בארץ). גליצרין לא מומלץ לשיניים כי הוא מצפה אותן ומפריע להן לעשות רה-מינרליזציה כדי לבנות מחדש את שיכבת האימייל.

הנה קישורים מהפורום בנושא חימר ירוק-
http://www.30bananotleyom.co.il/forum/viewtopic.php?f=2&t=593&p=3759#p3748
http://www.30bananotleyom.co.il/forum/viewtopic.php?f=2&t=551&p=3437#p3432

לאנשים שאוכלים מזון מבושל יש טמפרטורת גוף מעט גבוהה יותר מאנשים שאינם אוכלים מבושל ולכן הם גם מזיעים יותר.

אני לא משתמשת בדאודורנט כי אין לזיעה שלי ריח. גם לקקי לא...

אגב, קראתי שגם לכלבים וחתולים שאוכלים את המזון הטבעי שלהם (בשר נא כולל עצמות ואיברים פנימיים) אין קקי מסריח.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי eilon » ה' אוקטובר 03, 2013 4:14 pm

כאן אפשר ללמוד איך להכין סבון
http://gilboasoap.co.il/compound-a-reci ... osophizing

באתר הזה מר גילבוע מלמד גם איך לרקוח מתכונים משלך, באמצעות מחשבון להכנת סבונים (זה חשוב להשתמש במחשבון מיוחד כי התחשיבים הם לפי נוסחה כימית בהתאם לסוגי השמנים, ולא לפי הגיון רגיל של משקלים וכמויות)

כל הסבונים האחרונים שהכנתי היו כמעט "קסטיל", כמעט 80% שמן זית (שנותן את הרכות), 20% שמן קוקוס (שיוצר את הבועות של הסבון ואחראי על הנקיון הגס), ומעט שמן קיק שאני מאוד אוהב לשיער ולגוף (גם ככה נשארים אחוזים ממש מעטים של השמנים הללו בצורה "חופשית", כל השאר מתמצק לסבון בתגובה כימית בין המרכיבים)

אני מכין אותם כל כמה חודשים, לפי כמות שתספיק ל2 אנשים לחודשים אלה :)
קח בחשבון שסבון רגיל לוקח לו כ4-5 שבועות להתייבש ולהתמצק, וסבון "קסטיל" (שרובו שמן זית) לוקח 6 שבועות בערך.
eilon

הודעהעל ידי מאיה » ה' אוקטובר 03, 2013 8:10 pm

אז אפשר לשים פה לינק למטהר מים של אוסמוזה הפוכה מומלץ?
מאיה

הודעהעל ידי eilon » ו' אוקטובר 04, 2013 5:46 am

שלחתי לך הודעה במקום אחר. כי לינק אין לי
והאמת שגם לא הצלחתי למצוא בחיפוש מהיר בגוגל את מה שהמלצתי עליו... אולי את הסטנדרט שאני מחפש לא כ"כ קל למצוא בגוגל... ואולי כי הוא מחפש לפי שיקולים אחרים :)
אולי יש למישהו נוסף לינק למקום מומלץ עם תוצאות טובות מהמוצרים
eilon

הודעהעל ידי oren » ו' נובמבר 29, 2013 1:56 pm

תודה רבה לכולכם! :)

eilon - מה שאמרת לגבי המים מעניין מאוד, אשמח להתייחסותכם לגבי מים מזוקקים והדברים שאמרתי למעלה, בנוסף אצטרף לבקשה של מאיה לגבי מכשיר אוסמוזה הפוכה - באיזה מכשיר אתה משתמש? מה הטוב ביותר? הבנתי שיש כל מני סוגים וחברות... אשמח לדעת במה אתה משתמש ומה העלות וכל הפרטים, שוב תודה וסופ"ש שליו ונעים לכולכם :)
oren

הבא

תגיות נושא

מים, מוצרי היגיינה וקוסמטיקה טבעיים

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 7 אורחים