הגיינה טבעית (דאודורנט, שמפו, משחת שיניים וכו')

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

Re: הגיינה טבעית (דאודורנט, שמפו, משחת שיניים וכו')

הודעהעל ידי eilon » א' דצמבר 01, 2013 8:55 am

מע' אוסמוזה טובה מפיקה מים המגיעים לרמה דומה לשל מים מזוקקים. לא לרמה של מים מזוקקים לשימוש רפואי בלבד כמו שמשתמשים בתעשייה או בבתי מרקחת (לא מיועדים לשתייה), אלא לרמה של מים מזוקקים המיועדים לשתייה.
המים המזוקקים שהחבר'ה האלה מהפייסבוק שותים דומים באיכותם למי אוסמוזה.

אני לא יכול להמליץ היכן לרכוש משום שאני מכיר רק בן אדם אחד בתחום, והוא בנה והרכיב לי את המערכת.
לא מצאתי בגוגל מערכות דומות לזו שלי, אולי כדאי לברר טלפונית עם כמה חברות... אם הן יכולות לספק משהו דומה.
מע' אוסמוזה יכולה לנוע בסביבות ה1500-2500. יש תוצרת המזרח, ויש תוצרת ארה"ב שהן היקרות מבניהן.
שלי זו מערכת מבוקרת מחשב, היא עולה פי 2 מהקודמות, עם ברזים חשמליים שנפתחים ונסגרים לפי השימוש במערכת. זה למניעת דליפה סמויה לביוב, והיא עושה נקיונות ושטיפה לעצמה ומאריכה משמעותית את חיי הפילטרים. בניגוד למערכת רגילה שמחוברת 24 שעות ביממה לקו המים, ונתונה להשפעות שונות כמו שינוי בלחץ המים, שינוי באיכות המים, נגיד אם הייתה הפסקת מים ואז המים חזרו עם הרבה לכלוך שיכול להגיע ישר למערכת.
גם יש לה משאבה להגברת הלחץ, כך שלחץ המים שעוברים דרך הממברנה (הפילטר הכי דק של המערכת) הוא קבוע, ואיכות המים לא משתנה בהתאם ללחצים. את המשאבה הזו ראיתי שאפשר להוסיף למערכות של חברות שונות שראיתי בגוגל
אבל את הבקרה של המחשב עם אפשרות השטיפה והברזים החשמליים, לא ראיתי איפה לקנות...
המחשב גם מציג את כמות המומסים במים, שלרובינו זה לא כ"כ משנה, אבל זה מאפשר מעקב על מצב הפילטרים, וגם הוכחה אמפירית לאפקטיביות של המערכת לאורך זמן.

הייתה לי מערכת תוצרת ארה"ב ללא משאבה וללא מחשב וברזים חשמליים, וגמרתי את הפילטרים תוך פחות משנה (אבל בישלתי המון והשתמשתי בהרבה מים, ל2 אנשים), ואיכות המים לא הייתה קבועה כי היו שינויים בלחצים בבית, הבדלים משמעותיים אפילו בין הבוקר לערב.
ועכשיו יש לי בדיוק אותה מערכת רק עם התוספות שכתבתי. והיא מחזיקה כבר פי 2 יותר זמן ואיכות המים לא השתנתה מאז שקיבלתי אותה (אני מתכוון למדד איכות מדיד, ולא רק הרגשה אישית על הלשון).
זה יקר, שווה את זה אבל יקר. אם היה לי את הכסף הייתי ישר הולך על הגירסא המשופרת, אבל התקשתי להוציא את הסכום בזמנו. והייתי צריך לחסוך.
עדיין זה יצא בערך כמו ששילמנו באותה התקופה למכשיר התמי... שהוא רק מכשיר מהודר להסוואת העובדה ששתיתי מי ברז מקוררים.

זה הנסיון שלי ולא בדקתי מערכות אחרות. יש מערכות לזיקוק מים ע"י חימום ועיבוי, לא ניסיתי מערכת כזו כי היא מפיקה כמות מועטה של מים לזמן פעולה, ודורשת הרבה חשמל. אז זה לא בשבילי שאני צורך הרבה מים.
יש גם מערכות פילטור בטכנולוגיה שונה מאוסמוזה הפוכה, אבל אני לא יכול להמליץ כי אין לי נסיון. מאיה העלתה פוסט בנושא בעבר
וגם לבן אדם הזה שמרכיב את המערכות הגעתי מהמלצה חמה של מישהו, כי הוא בעצמו לא מפרסם ואין לו אתר וכו'. אז המקסימום שאני יכול לעשות זה לתת לך לדבר איתו. קצת מדאיג אותי שלא מצאתי חברות שמוכרות מערכות כאלה מתקדמות... לא הייתי יודע בכלל שזה קיים אם לא "מפה לאוזן". וזה גם לא הגיוני שאין מתחרים ברמה הזו, אולי זה רק אני שלא הצלחתי למצוא בחיפוש של חצי שעה בגוגל.
ואני חשבתי לתומי ש"לכל העשירים" יש כזה... ואולי לא? או שיש להם מערכת אוסמוזה ישירות על הצינור הראשי והם גם מתקלחים בזה :D דווקא כאלה כן ראיתי.
eilon

הודעהעל ידי oren » ג' דצמבר 03, 2013 1:28 am

יצאתי קצת מבולבל מהתגובה שלך, ובכל מקרה - לגבי מים, הדעות כלכך חלוקות וכל אחד טוען משהו אחר, אפילו רופאים, ד"ר מרקולה רוצה שיקנו רק את הפילטרים שלו (שקוף שהוא רוצה למכור, יש לו אתר שלם שמוכר תוספי תזונה ומוצרים למניהם, בדומה לד"ר עדיאל תל אורן), ואני באמת יצאתי מבולבל לגמרי מכל הסיפור הזה, כמה כבר צריך לחקור ולקרוא כדי לדעת איזה מים ראויים והכי טובים לשתייה !? חלק טוענים שמזוקקים הכי טובים, חלק שאוסמוזה הפוכה, וחלק שמי מעיינות, חלק גם משתמשים במכשיר בשם Kangen שמאפשר לך לשנות את החומציות של המים לאיזה רמה שתרצה, שהמכשיר הזה גם הופרך גם בתקשורת ונטען שהוא לא טוב ואפילו יכול להיות מזיק ומסוכן לשתות את המים ממנו:
http://www.youtube.com/watch?v=7O6GhVCvVgE

והנה סרטון של מישהו שמסביר על התנסות שלו עם מי ברז, מי אוסמוזה הפוכה ולבסוף עבר למי מעיינות (Spring water):
http://www.youtube.com/watch?v=zIZe0iTJQis

מדקה 9:00 הוא מדבר על זה. מה אתם אומרים ?

אגב בסרטון האחרון שצרפתי, הבחור בנוסף מדבר שם גם על למה סודה לשתייה למשל למרות שהיא עושה פעולה מסויימת כמו למשל למנוע ריח בזמן זיעה היא למעשה לא טובה ולא טוב להשתמש בה ועוד דברים מעניינים... אגב הבחור הזה שמדבר בסרטון - James Sloan הוא רופא או עסק בתחום הרפואה הקונבנציונאלית במשך הרבה שנים (13 לפי מה שהוא טוען) וגילה על הדרך שהרפואה הקונבנציונאלית מנסה לטפל בסימפטומים ולא בשורש הבעיה ועוד דברים שגרמו לו לעבור לגישה אחרת וטבעית יותר, מאוד מעניין וגם מצאתי סרט שלם עליו מתוך הסרט free food and medicine של בחור בשם Markus Rothkranz שאפרט עליו בפוסט אחר:
http://www.cultureunplugged.com/documen ... es-Natural
oren

הודעהעל ידי eilon » ד' דצמבר 04, 2013 10:40 pm

ברוב הסודה לשתייה שנמכרת לציבור יש אלומיניום ואולי גם מתכות אחרות, זה לא סודיום-בי-קרבונאט טהור.

מרקולה ידוע כאיש מכירות ושמעתי מה שהוא אומר רק בטלפון שבור מאנשים שמבקרים אותו, יש הרבה כאלה. לא ממש מעניין אותי באופן אישי מה שהוא אומר.

למיטב הבנתי שינוי חומציות למים נעשה ע"י הוספת מינרלים כלשהם. לדעתי השטויות האלה שמוכרים על "מים בסיסיים" וכו', זה לא ממש בריא ומבטל את החומציות של הקיבה, בשביל מה לסתור את חומצות הקיבה עם מים? זה צריך לקרות עם מזון מלא ובסיסי, ולא עם מים

לדעתי המים הכי טובים זה אלו הנקיים מרעלים וזיהומים נגיפיים וחיידקיים. אני חושב שחוץ מהמים שיוצאים מתוך ירקות ופירות אורגניים, הדרך הכי טובה להבטיח הכנסה של H2O, ללא דברים אחרים, זה מים מטוהרים. ואת חומרי ההזנה ההכרחיים אני מקבל מהמזון ולא מהמים.

הנסיון שלי זה אך ורק עם מי ברז, מכשיר תמי, אוסמוזה רגילה, ואוסמוזה מבוקרת מחשב. וכל מה שאני אומר נובע מהנסיון הזה וההשוואה הזו. לא ניסיתי פילטרים אחרים, אבל אני ממש לא חושב שכדאי לצרוך מים בסיסיים למיניהם שהכניסו להם מינרליים ספציפיים כדי להפוך אותם לבסיסיים (מה שמכונה במדע "באפר").
eilon

הודעהעל ידי eilon » ד' דצמבר 04, 2013 10:48 pm

ודרך אגב, ברחבי הרשת דווקא אלה שלא מוכרים שום דבר, הם ממליצים על אוסמוזה או "מים מסוננים".
ומעניין שאלה שמציעים דברים אחרים, פתאום יש להם מה למכור. אם זה את המכשיר עצמו ש"מבסס את המים" או פטנטים אחרים
ובכלל אני לא מבין אנשים ש"מקדמים בריאות" וצריכים לשווק תוספים. אם הם עד כדי כך מבינים בבריאות בשביל מה צריך תוספים?

אני מבין את הצורך בתוספים של מינרלים ספציפיים, או ויטמין ספציפי שנמצא חסר במערכת מסיבה כזו או אחרת.
אבל אני לא מבין את אלה שמקדמים מוצרים לצריכה קבועה בלי קשר לאבחנה רפואית כזו או אחרת, כי רפואה תלוית תוספים זו לא רפואה שלמה, ויש הרבה אחרים שמציעים תזונה שלא מצריכה תוספים ומאפשרת בריאות לטווח ארוך
eilon

הודעהעל ידי oren » א' דצמבר 08, 2013 1:42 am

היי eilon, תודה על התגובה, לגבי הסודה לשתייה, מעניין, כשאני קונה סודה לשתייה, תחת 'רכיבים' אני לא רואה שום דבר מעבר לסודיום ב-יקרבונאט... אז לדעתך הם מחדירים את זה בלי לציין על התווית?

אגב לא ראיתי התייחסות שלך לגבי הסרטון על הבחור שהתנסה במי ברז, מי אוסמוזה הפוכה ולבסוף עבר לשתות מי מעיינות (Spring water) הוא טוען שהשנים הכי גרועות שלו היו כשהוא שתה מים מאוסמוזה הפוכה:
http://www.youtube.com/watch?v=zIZe0iTJQis

השאלה איך הוא שותה את מי המעיינות והאם הוא מסנן אותם ואיך את זה לא הבנתי כי זה לא מוסבר בסרטון...

אשמח גם להבין ממך מה זה אוסמוזה מבוקרת מחשב, כמה זה עולה והאם לדעתך אלו המים הטובים ביותר שאפשר לשתות [בארץ]?
oren

הודעהעל ידי oren » א' דצמבר 08, 2013 1:57 am

אגב באותו הקשר, זה מזכיר לי כמה סרטונים שראיתי שמוציאים ממש חלקיקי ברזל מקורנפלקסים מתועשים:

הברזל (iron) שיש שם מסתבר הוא לא במצבו הזמין ביולוגית לאדם ולכן מסוכן מאוד:
http://www.youtube.com/watch?v=NHqN-Be5nlU

ועוד סרטון שמדגים את העניין:
http://www.youtube.com/watch?v=ZIyKe9VE6o8

ממש רואים שהוא מושך את החלקיקי קורנפלקס עם מגנט כשהם על מים, וגם אחרי שטוחנים את הקורנפלקס עם מעט מים בבלנדר ושופכים לכוס זכוכית למשל, אפשר למגנט את החלקיקי ברזל ולראות אותם, ניסוי שאפשר לעשות בבית... מעניין ומטריד ביותר...
oren

הודעהעל ידי eilon » א' דצמבר 08, 2013 7:21 am

היי אחי, לגבי הסודה לשתיה, זה לא שמכינים סודיום-בי-קרבונט טהור ואז מוסיפים לו אלומיניום להרעלה המונית, אלא שמתהליך הזיקוק/"סינטוז" נשארים תוצרי לוואי, כגון אלומיניום
ברור שלא יכתבו את זה, זה כמו למשל שלא כותבים על תווית של מיץ תפוזים מסחרי את שמות הרעלים שרוססו על התפוזים. זו כבר "אשמה" של תעשייה אחרת, של החקלאים ומשרד החקלאות, זה כבר לא עניינם של החברות מיץ לציין שעל קליפות התפוזים היו רעלים, והתפוזים נסחטו בקליפתם.

על הקהל להפעיל שיקול דעת ומחקר אישי כדי להבין איך כל מוצר מגיע לשוק, מרגע החומר גלם ועד הצריכה.
אפשר לקנות סודה לשתיה בדרגת נקיות גבוהה מאוד, בבית מרקחת בפתח תקווה... אני מנסה להיזכר בשמו. אולי ירדן תדע?

אורן ההתיחסות שלי לגבי מי מעינות היא שיש בהם חידקים פתוגנים ואולי גם מזהמים אחרים, גם יש בהם מינרלים שהם מתוצאה של שחיקת סלעים, אלו לא מינרלים המחוברים למשהו אורגני (כמו בתוך הצמח)
אם היה כ"כ פשוט לקבל מינרלים מסלעים, היינו פשוט אוכלים אותם. אבל זו צורה ממש לא אידיאלית. סלעים מעוכלים ע"י בקטריות או מיקרו-חיים אחרים שנמצאים באדמה/נהר, לא ע"י מערכת העיכול שלנו.
וקשה לי להאמין שלמישהו מאיתנו יש את הבקטריות המתאימות במערכת :) במקום לאכול תרד היינו אוכלים סלע גיר :lol: ובמקום לאכול שמיר היינו אוכלים אבקת מסמרים חלודים (כמו שתיארת בקורנפלקס)

הבחור הזה שאוסף מי מעיין, מעלה סירטונים של לדיויד וולף וגם של דניאל ויטאליס, הידועים כבלופרים תאווי בצע (ואם לא ידועים לך, חפש ברשת ותמצא דברים בלתי הגיוניים בעליל שהם טוענים)
גם "דאן דה מאן" אוסף מי מעיין. אני לא מבין למה דווקא אנשי הכסף הגדול נמשכים למי מעיין... מסתתר מאחורי זה משהו? זה מוזר לי. אולי זה יותר "רוחני" לשתות מי מעיין? :D

אוסמוזה מבוקרת מחשב זו מערכת אוסמוזה, שיש לה גם מחשב קטן עם מיקרו-צ'יפ, ועם ברזים חשמליים במערכת עצמה. מה שזה אומר שיש מנגנון מניעה למקרים של "זליגה סמויה" של מים לביוב (בגלל האופן שהמערכת עובדת, זה יכול לקרות במקרה של תקלה או חוסר בלחץ מים בבניין)
היא גם עושה ניקוי עצמי, וזה מאריך משמעותית את חיי הפילטרים. היא מצויידת במשאבה שיוצרת לחץ מים חזק וקבוע במיוחד לצרכים של המערכת. כי קורה לפעמים שלחץ המים משתנה כמה פעמים ביום, אצלי זה היה כך כשגרתי בנתניה, הלחץ כל הזמן השתנה.

האם זה המים הכי טובים בארץ? אני משער שגם מים ממכשיר שעובד על "עיבוי" מגיעים לרמת נקיות כזו. אבל יהיה הבדל בהרכב המים עצמם, וגם בהתאם לנקיות המכשיר עיבוי.
האוסמוזה מכניסה גם בועיות אוויר קטנות (כמו שאוהבים לקבל ממי מעיין / מפל :) ) בגלל שהמים מסוננים ברמת ה"נאנו" (עוברים דרך ממברנה מאוד צפופה), בד"כ לא שמים לב לזה בעין בלתי מזוינת.

אני רכשתי אצל בן אדם פרטי שמרכיב ומהנדס את המערכות הללו. לא מצאתי כזאת בגוגל אבל שווה לחפש בזמנך הפנוי (אוסמוזה + משאבה + מחשב)
זה די יקר, בערך כמו מכשיר תמי... בסביבות ה4 אלפים.
ראיתי ברשת שאפשר לרכוש מערכות אוסמוזה עם משאבה, זה כבר יותר טוב ממערכת ללא משאבה (בגלל בעיות הלחץ). אבל לא ראיתי את העניין של המחשב... ושטיפה אוטומטית.
אני משער שמערכת כזו תעלה פחות. ובאופן כללי כל האוסמוזות למניהן, החל מתוצרת סין ועד תוצרת ארה"ב עם מחשב, זה נע בין ה1500 ל4000+, תלוי באיכות החלקים והרמה הטכנולוגית.

אני לא יודע למה הבן אדם ההוא לא הרגיש טוב, אבל אצלי איכות החיים השתנתה לחיוב, אני לא מוכן לשתות שום דבר אחר... ואפילו למשפחה שלי קשה עם זה (שאני מביא שתיה לעצמי לאירועים) :D
אולי הוא לא הרגיש טוב בגלל עיצה כלשהי של דיויד וולף ודניאל ויטאליס?
:P
eilon

הודעהעל ידי oren » ה' יוני 25, 2015 7:30 pm

היי איילון! בדיליי די מטורף, תודה רבה על התגובה המורחבת :) אשמח לקבל את הפרטים והטלפון של הבחור שהתקין לך את המערכת... [לא מבין למה לא פירסמת עד כה?]

אגב, טעמתי לראשונה מים ממערכת אוסמוזה הפוכה לא מזמן והטעם די מוזר, הייתי אומר אפילו מר, מה אתה אומר, גם המים מהמערכת שלך מעט מרים ?
oren

הקודם

תגיות נושא

מים, מוצרי היגיינה וקוסמטיקה טבעיים

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 8 אורחים