עירפול וחולשה

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

עירפול וחולשה

הודעהעל ידי לוסי » ג' אוקטובר 29, 2013 10:25 am

אהלן

אז אחרי שחוויתי תחושות היי ומרץ בשבועות הראשונים, עכשיו,כחודש וחצי בתוך התזונה הזו (עם שילוב עמילנים מאודים) אני חווה עניינים לא נעימים...

אני בת 27, 1.67, 65 ק"ג.
לפני כן הייתי צמחונית כשנתיים עם דגש על אוכל בריא. אני משתדלת לאכול סביב ה2000-2300 קלוריות ביום, בימים האחרונים בד"כ אוכלת:
בבוקר- שייק מ10 בננות, בהמשך ארוחת אפרסמונים (בין 5-10), 2 תפ"א+1-2 בטטות מאודות עם כף טחינה, כמה תמרים (3-5) או רימון גדול או שייק נוסף מעוד 10 בננות (סה"כ סביב ה2000-2300 קלר) ובערב סלט עם חסה (חצי ראש),2-3 עגבניות, 2 מלפפונים, גמבה,2 רצועות סלרי ופטרוזיליה\כוסברה+ חצי אבוקדו+ חצי סלק חי מגורד.
לפעמים (פעם בחודשׂ) אוכלת סושי.

פעילות גופנית- 40 דק רכיבה עירונית על אופניים כפעמיים בשבוע, הליכה מהירה+קצת מכשירים (המכשירים שיש בפארקים בחוץ) עוד פעם-פעמיים בשבוע.
ישנה כ8 שעות בלילה, לא נחשפת מספיק לשמש (לוקחת טיפות ויטמין+כדורי בי12+כדורי ברזל מדי פעם
)

אתחיל עם הטוב:
אז באמת בהתחלה היה פרץ אנרגיה מאסיבי, קמתי מוקדם והלכתי לרוץ ולשחות בים,מצב רוח טוב, השיער שלי שופע ויפה ובכללי הרגשה של ויטאליות.

בזמן האחרון מרגישה ערפול, מין עמעום ולחץ בסביבת העיניים, תפיסה מרחבית מעורפלת, הראייה לא חדה, עמעום מחשבתי בשיחה וחולשה כללית.
וגם יציאות מרובות...לפחות 3 פעמים ביום,(רכות..)בד"כ בבוקר אני רצה..ואז זה יכול להיות גם 3 ביקורים ב20 דק.

מה המומחים אומרים?
לוסי

Re: עירפול וחולשה

הודעהעל ידי לוסי » ג' אוקטובר 29, 2013 10:33 am

וגם כבר כמה ימים נקודות אדומות על, מאחורי ובצדדי הלשון שמעקצצות בפה וכשאוכלים חמוץ (אכלתי אננס והם חגגו לי בפה) העקצוץ מחריף..

וגם וגם--בפעילות הגופנית לא ציינתי שיש גם בין לבין הליכות ארוכות, בין אם זה לשוק ובחזרה עם עגלה מלאה.

תנקס
לוסי

הודעהעל ידי מאיה » ג' אוקטובר 29, 2013 11:45 am

הי לוסי, האם את אוכלת את הבטטות והתפו"א והטחינה בצהריים? ויחד עם זה ארוחת פירות? ואז בערב סלט עם אבוקדו?
מאיה

הודעהעל ידי לוסי » ג' אוקטובר 29, 2013 4:57 pm

הי מאיה,
כן התפא-בטטה-טחינה מתישהו במהלך היום אבל לא ביחד עם א.פירות כי התפא-בטטה ממלאים, אלא כ2 ארוחות נפרדות ובערב הסלט עם האבוקדו.
לוסי

הודעהעל ידי יונתן » ג' אוקטובר 29, 2013 6:29 pm

בתור התחלה, שימי לב שאת אוכלת פירות בשלים בלבד. אננס שמעקצץ בפה הוא אננס בוסר, ואין לאכול אותו. בשר אננס בשל מקבל גוון כמעט כתום, ולאננס הלא בשל יש את הגוון הצהוב המבריק. קרה לי כמה פעמים שאכלתי פירות לא בשלים או מאיכות נמוכה וחשתי עייפות בלתי מוסברת וערפול זמני.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי ירדן » ג' אוקטובר 29, 2013 6:44 pm

הסימפטומים שאת מתארת (כולל הלשון והיציאות) יכולים לנבוע מחסר בבי12.

מה רמת הבי12 שלך?

מתי בדקת את הרמה בפעם האחרונה, כמה זמן את לוקחת תוסף ובאיזה מינון?

ובלי קשר לבי12 כמה מים את שותה ביום?
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי מאיה » ג' אוקטובר 29, 2013 7:16 pm

אני יודעת על עצמי שאננס לא בשל ממש אבל, מעקצץ ואפילו יותר, ורק אננס בשל ממש ממש כזה כתום ושלוחצים עליו הוא רך אז אני יכולה לאכול...
וגם אם אני אוכלת מבושל באמצע היום אז זה מוריד אותי אנרגטית, אבל כל אחד ואיך שזה משפיע עליו, וגם שתי מנות שומן ביום, ואחת בצהריים, גם גרמו לי בעבר לעייפות, רק בערב כשאני אוכלת את מנת השומן עם סלט ואפילו אם יוצא לי לאכול ירקות שורשיים מאודים אז זה עובר בסדר, נגיד סלט מלא חסה+רבע אבוקדו ותפו"א מאודים, ועוד עלים ירוקים, או בטטות במקום.
אני הייתי ממליצה לך כן לדאוג שעד ארוחת הערב את אוכלת פירות וכמות שמספיקה לך מבחינה קלורית וארוחת ערב מוקדמת עם הסלט הענקי, ירקות שורשיים אם את צריכה ומנת שומן אחת.
בכל אופן אם את אוכלת באמצע היום ארוחה שהיא לא פירות אז אולי דווקא את הסלט של הערב בצהריים בלי שומן כמובן ובערב את הירקות המבושלים\מאודים עם מנת השומן ככה פחות יכביד עליך
וגם כמובן לעשות בדיקות דם ולהיות מודעת לחוסרים, בעיקר אם זה חוסר בבי 12 כדאי להשלים בגרסה הנוזלית.
בהצלחה:)
מאיה

הודעהעל ידי לוסי » ג' אוקטובר 29, 2013 9:07 pm

יונתן- איך אפשר לדעת אם האננס בשל?

ירדן- עשיתי בדיקות דם לפני כשבועיים,לא יכולה להכנס לאתר הקופ"ח להיזכר בתוצאות אבל זכור לי שהבי12 והברזל היו בטווח הנורמה,אבדוק שוב.אני דווקא זוכרת שהיה איזה עניין שקשור בחלבונים והמוגלובין שהיה מעט נמוך מהנורמה.
אני נוטלת את הויטמין כ3-4 שבועות, הוא של Nutri Care- ציאנוקובלמין 1000 מג עם 400 מג חומצה פולית.

לפני הפירות הייתי שותה המון ועכשיו זה 1-2 כוסות ביום.
:?:
לוסי

הודעהעל ידי לוסי » ג' אוקטובר 29, 2013 9:17 pm

הי מאיה, אז גם לך היו התופעות האלה? עם קושי לראות חד, הרגשה מעורפלת וכובד בראש? וזה עבר אחרי שהעברת את הארוחה המבושלת+מנת שומן אחת עם הסלט בערב ולאורך היום רק פירות?
לוסי

הודעהעל ידי eilon » ד' אוקטובר 30, 2013 4:39 am

היי לוסי, אני בתזונה של 50-80% מזון נא והשאר מבושל/מאודה, כבר בערך שנה (דל שומן).
בהתחלה היו לי תופעות דומות של עירפול כאשר צרכתי את השומנים ביחד עם הפחמימות במהלך היום
וגם תופעות של עירפול בראייה כשהייתי אוכל תמרים אחרי בננות, או תמרים אחרי אוכל מבושל. או כל דבר עם הרבה סוכר ביחד עם מזון שדורש עיכול רציני.

מה שעשיתי זה הפסקתי לגמרי לצרוך מאכלים שומניים לתקופה של הרבה חודשים. בלי טחינה בלי אגוזים ובלי אבוקדו. (כדאי לך לשקול את האבוקדו, לספור את הכפיות טחינה, ולבדוק בדיוק כמה קלוריות זה יוצא, כי מאוד קל להגזים, יותר מדי קל)
מהר מאוד הדם התנקה משומנים (שאותם צרכתי כמו מטורף בשנה שלפניי השינוי התזונתי), ואז העירפול עבר.
עדיין לא חזרתי לאכול מאכלים שומניים בצורת הרגל, כי זה עושה לי עוד תופעות מוזרות (אסטמה), אבל אני יכול לשלב מדי פעם זרעים של דלעת (אם אידיתי דלעת, אז את הגרעינים הטריים שלה), או כל מני זרעים אחרים בכמות קטנה שלא עושים לי תופעות.

כיום אחרי כמעט שנה אני מעדיף לאכול את הפירות כמה פשוט שאפשר. אם זה בננות אז בננות, אם תמרים אז תמרים, אם אנונה אז הרבה אנונות, אבל משתדל לא לערבב יותר מדי.
ואז המזון מתעכל בקלות, אחרי פחות משעה הכל כבר נספג ואני יכול לעבור למנה אחרת אם מתחשק לי :D
eilon

הבא

תגיות נושא

שומן

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: AhrefsBot, YandexBot ו 7 אורחים