עירפול וחולשה

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

Re: עירפול וחולשה

הודעהעל ידי eilon » ד' אוקטובר 30, 2013 4:45 am

ודרך אגב, לדעתי האישית את חייבת לשתות יותר, בעיקר אם את אוכלת מבושל/מאודה/תמרים יבשים/מאכלים מייבשים
וגם אם את אוכלת רק אבטיח, עדיין כדאי לשתות מים. לא יודע בדיוק כמה אבל יותר מליטר. אני שותה בין 2 ל3 ליטרים, תלוי ביום.

התייבשות יכולה לגרום לשלל תופעות שונות ומשונות

ולגבי השירותים... גם אצלי ככה. אבל יותר בכיוון ה5 פעמים ביום. הארוחות שלי לא מסודרות בזמנים, וגם אני אוכל לפני השינה... אז זה לא 100% אידיאלי :)
אבל ככה זה שאוכלים הרבה סיבים, זה טוב, זה מנקה
eilon

הודעהעל ידי לוסי » ד' אוקטובר 30, 2013 9:17 am

אני בימים האחרונים מתעוררת עם ההרגשה הזו עוד בכלל לפני שאכלתי משהו..ואתמול בלילה היה לי דופק מואץ ולא יכלתי להרדם בגללו איזה שעה וחצי.. :(
ובכלל יש גם חולשה כללית בשרירים וכאבים בגב התחתון..ובאמת איך אפשר להסביר את הנקודות האדומות המעקצצות בלשון?

אולי ירדן צודקת ובאמת זה קשור ל B12? בדיקת הדם לא מראה על חוסר- הרמה היא 320.

נתקלתי באיזה מאמר בYNET וזה מדליק אצלי נורה:
"אוכלוסיות רבות מקבלות חומצה פולית (ויטמין B) כטיפול לאנמיה. חשוב לציין שמתן החומצה הפולית עלול למסך את המחסור בוויטמין B12, וליצור תמונת דם תקינה לכאורה, שבה אין רואים את החסר ב- B12. לכן, מי שמקבל טיפול בחומצה פולית, חשוב מאוד שיבדוק את מצב ה- B12לפני שהוא מקבל את הטיפול".

והרי תמיד בכרונומטר אני רואה שאחוזי החומצה הפולית עומדים על לפחות 100 ועד ל200 ויותר אחוזים.
יכול להיות שהכדורים לא נספגים אצלי טוב?

מה שכן מחוץ לנורמה אצלי הוא:
urea- מתוך 17-43 אצלי זה 11
MCHC- מתוך 33-36.7 אצלי זה 32.6
GOT- הכי גבוה 31, אצלי 33
GPT- 34 מתוך 34
וכל הLUC, MACRO,MICRO,HYPER,HYPO,MICROHYPO אצלי מתקרבים לגבול תחתון- כולם סביב ה0.5 מתוך0- 10..

או שאולי זה בכלל קשור להתייבשות כמו שאילון אמר...?
לוסי

הודעהעל ידי מאיה » ד' אוקטובר 30, 2013 9:30 am

אצלי כמו איילון ברגע שהפחתי את השומנים, היו שבועות שלא הייתי אוכלת בכלל שומן מרוכז ועכשיו מדי פעם רק אבוקדו, אצלי זה קשור לחילוף חומרים גם, אבל נגיד אצלי רמת הבי 12 יותר נמוכה משלך- אני בערך 211 ואני לוקחת בי 12 נוזלי, והברזל מאוד נמוך ביחס לטווח הנורמלי של קופ"ח, אני לא יודעת אם זה באמת כ"כ נמוך ביחס לאדם טבעונאי, מה שכן אני יכולה להעיד על עצמי שסדר בארוחות, בשעות ובכך שכן יהיה כמה שיותר פשוט בעיקר בארוחות של פירות, בעיקר ארוחות מונו, וגם את הסלט של הערב אני כבר לא עושה מורכב מדי, כל פעם איזה ירק אחר דומנינטי יחד עם ההר של החסה... ולפעמים משלבת תפו"א מאודה או בטטה, חייבת לציין שאחרי ערב שאכלתי מאודה או מבושל לא פשוט לי בבוקר, יותר כבדות, וכן יותר צמא, אז מה שאיילון אומר לגבי השתייה- אם את אוכלת מבושל אז באמת כדאי להגדיל כמות שתייה, כי זה מזון שהוא לא שלם.
לגבי הפצעים בלשון- פירות לא בשלים עשו לי תופעה דומה, ובכלל כל מה שחומצי, חורף שעבר גם כשאכלתי כמויות של תפוזים ולא היו מתוקים מספיק אז הרגשתי גם שפגעו בשיניים, בגלל זה מאוד מאוד חשוב להקפיד על כל פרי גם בננות ובעיקר שיהיה בשל כמו שצריך, הייתי גם ממליצה כן עד כמה שאפשר לבדוק איכות הפירות, כל מה שאת אוכלת ממנו כמות גדולה אם אפשר שיהיה אורגני, אולי לחפש רשימה באינטרנט של הפירות שמורעלים במיוחד ע"י ריסוס, ואותם לצרוך אורגני, יש כ"כ הרבה סיבות לעריפול הזה...
אבל תנסי את העניין עם השומנים- לי זה מאוד עזר, כי באתי מרקע של חוסר איזון של אוכלוסיית קנדידה וכו וברגע שהקפדתי על השומנים זה נעלם לגמרי וגם העירפול והתחושה הזו של כבדות.
כאבי ראש גם יכולים להיות סימנים של הוצאת רעלים אז זה דווקא טוב... וגם את אומרת ריבוי יציאות ורכות זה גם נשמע שהגוף רוצה לשחרר מעצמו... אולי עוד סיבה להחזיר לעצמך נוזלים גם עם פירות וגם כנראה להגדיל שתיית מים, שגם עליהם כדאי להקפיד על איכות...
מאיה

הודעהעל ידי לוסי » ד' אוקטובר 30, 2013 12:42 pm

אז אם הבנתי נכון:
-לצמצם שומנים למנה אחת ביום (אפשר בכלל להמעיט בשומנים ולא לצרוך אותם כל יום)
-לאכול את השומן עם סלט ולא עם פחמימה (אבל בטטות עם טחינה זה טעים... :) )-- או שאפשר בערב כמו שמאיה רשמה סלט+ירקות שורש+ שומן...?
-בכל מקרה ירקות שורשיים יעשו לי תחושת עייפות לא משנה אם אוכל אותם בערב או בצהריים
-לאכול פירות בשלים בלבד. (בננות עם התחלה של נקודות- כשהן עוד קטנות ומועטות זה מספיק טוב? לא תמיד הן מספיקות להבשיל ואני בעיקר אוכלת אותן מכל הפירות)
-לגבי ריסוס ואורגני- אני בעיקר על בננות, הבנתי שמכל הפירות האחרים הן הכי פחות מרוססות מכל הפירות הלא אורגניים. מה אתם אומרים?

לגבי השתיה וההתיבשות- כן, אילון כנראה צדקת והייתי מיובשת בלי לשים לב אפילו, כי אני אוכלת תבננות כשייק ואז זה מרגיש כאילו שתיתי נוזל אבל בפועל באמת היה חסר לי מים, הבוקר שתיתי איזה 6 כוסות אחת אחרי השניה והאחרי הכוס השניה הפה שלי פתאום התיבש ודרש עוד ועוד מים.הרגשתי טוב יותר אחרי השתייה,והערפול קצת ירד, ועכשיו אני בדיוק שותה בננות (לא ממש מנוקדות,עם התחלה..) ותחושת הערפול עולה+העקצוץ בלשון..אז אולי זה האיכות של הבננות או זה שהן לא לגמרי בשלות..
איך אפשר לדעת אילו בננות איכותיות כשקונים בשוק? הן נראות לי פחות או יותר אותו הדבר..יש תבננות הגדולות הארוכות והשמנות יותר,הן נראות יותר ייצוגיות כאלה- אולי אלה הן? (הן גם בד"כ יותר יקרות)

כ"כ הרבה דברים צריך לקחת בחשבון! sheesh..
לוסי

הודעהעל ידי לוסי » ד' אוקטובר 30, 2013 12:45 pm

אני גם הולכת לשירותים לפיפי המון פעמים ביום וכששתיתי הרבה מים בכלל כל 20 דק חצי שעהה הייתי שם..אז אולי זה מגביר את ההתיבשות..?
לוסי

הודעהעל ידי יונתן » ד' אוקטובר 30, 2013 1:50 pm

בחירת פירות בשלים ואיכותיים היא עניין של צבירת ניסיון רב, וגם אני אחרי 3 שנים ב-811 עדיין נופל לא מעט על פירות שאינם ראויים לאכילה. אננס אני כמעט ולא קונה, ולא רק בגלל המחיר האסטרונומי, אלא כי כמעט תמיד הם נקטפים זמן רב לפני ההבשלה וקשה מאוד לדעת כמה זמן לתת להם להבשיל - כבר קרה שנתתי להם שבועיים ויותר. מבחינתי אם האננס יושב במטבח, ואני בסלון במרחק 6-5 מטרים ממנו, רק כשאני יכול להריח אותו מהסלון אז הוא בשל.
פירות באיכות נמוכה היא בעיה רצינית. ייתכן שהבעיות שאת חווה נובעות מכמה גורמים שונים, אך אם את מבחינה בהשפעה אקוטית אחרי אכילת פרי מסוים, עשי לעצמך טובה וקני את הפרי הזה ממגדל אחר.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי לוסי » ד' אוקטובר 30, 2013 3:00 pm

תודה לכולם על כל המידע וההיענות..אתם נהדרים.

האמת היא שככל שהיום מתקדם אני מרגישה יותר רע. התופעות שאני חווה מהבוקר הן- יובש חזק בפה ויובש בשפתיים, טשטוש ראיה,כאב ראש קל,טשטוש כללי או ערפול, חולשה וחולשה בשרירים והטלת שתן כמעט ישר אחרי שתיית מים (ואני רוצה לשתות הרבה בגלל היובש..)

הקופ"ח היום סגורה אחה"צ,לא שאני מתה על רופאי קופח בכללי..

יש לכם מושג מה קורה לי? התייבשות או מה? כשחיפשתי מידע מהסימפטומים שלי עלו נושאים גם כמו היפוגליקמיה|היפרגליקמיה וסכרת...
לוסי

הודעהעל ידי לוסי » ד' אוקטובר 30, 2013 3:28 pm

וגם דופק מהיר במנוחה..אני מנסה לישון וממש מרגישה ת'לב :(
לוסי

הודעהעל ידי ירדן » ד' אוקטובר 30, 2013 7:40 pm

הסיבה ששאלתי על כמות המים הייתה כדי לוודא שאת לא שותה יותר מידי ושחלק מהסימטומים שלך לא נגרמים עקב היפונתרמיה (תת נתרן בדם). אבל את לא שותה הרבה וחלק מהסימטומים שלך דווקא יכולים להיות מוסברים משתיה מועטה מידי (יובש בפה, כאב ראש, חולשה, ערפול). כשאת שותה מים עדיף לפזר אותם לאורך היום וללגום לאט ולא לשתות בבת אחת כמות גדולה. גם לי בהתחלה היה קצת שיתון יתר אבל זה התאזן בהמשך.

אבל רוב הסימטומים שלך נשמעים כמו חסר בבי12. חולשה כללית, חולשת שרירים, בעיות ראיה, כאבים בלשון, דופק מואץ, ערפול מחשבתי, יציאות מרובות ורכות וכו' הם כולם סימטומים של חסר בבי12.

כשנוטלים תוסף בי12 (וחומצה פולית) צריך לעשות הפסקה של כשבוע לפני הבדיקה כי אחרת זה משפיע על התוצאה. מעבר לזה הבדיקה של רמת הבי12 אינה מדוייקת והיא יכולה להראות ערך שנמצא בטווח התקין כשבפועל הרמה נמוכה יותר.

בקיצור על פי הסימטומים שאת מתארת והעובדה שנטלת תוסף לפני הבדיקה לדעתי מדובר בחסר בבי12. אם את לא בטוחה ורוצה להיות רגועה שלא מדובר במשהו אחר לכי לרופאת המשפחה שתגיד לך מה דעתה על הבדיקות שלך.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי לוסי » ד' אוקטובר 30, 2013 8:57 pm

לא ידעתי על ההפסקה לפני הבדיקה..אוקיי תודה רבה.
לוסי

הקודםהבא

תגיות נושא

שומן

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: YandexBot ו 7 אורחים