עליה במשקל

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

עליה במשקל

הודעהעל ידי יעל123 » א' נובמבר 03, 2013 8:48 pm

שלום,
לפני קרוב לשנה עברתי בין לילה לתזונת 80-10-10.
אני אדם של שחור או לבן כך שעוקבת 100% אחרי היחסים והתזונה (ע"פ כרונומטר).
מקפיצה כל בוקר על שעה רכיבה (ספינינג) או שעה ריצה. לעיתים משלבת אימוני אינטרוולים (3 דקות ריצה - 2 דקות הליכה).
אני מקפידה לישון כמה שהגוף צריך - בדר"כ מתעוררת לפני השעון המעורר (בממוצע 8 שעות בלילה).

כשהתחלתי את התזונה (חודשיים ראשונים) המשקל שלי ירד בהדרגה. היו לי כמה קילוגרמים שהציקו לי כך שהירידה שהיתה לי (לא משהו רציני, סה"כ מדובר על 3 קילוגרמים) ממש היתה לרוחי. לא רק מדובר על הפן אסטטי (אם כי גם הוא חשוב) אלא שהאימונים שלי היו הרבה יותר טובים והתחושה הכללית היתה מעולה. אולם ב10נ חודשים האחרונים אני חווה עלייה במשקל. סה"כ עליתי 8 קילוגרם. העלייה הזו מתסכלת אותי. המשמעות שלה זה הייתי צריכה לרכוש בגדים חדשים (משום ששום מכנס,למעט טייצים של אימונים לא נסגר עלי). עוד דבר מוזר הוא שנטיית ההשמנה שלי היא בישבן ובירכיים. תמיד הייתי עם בטן שטוחה וטליה נהדרת. בזמן האחרון אני מתעוררת עם בטן הרגיונית...
בעקבות העלייה במשקל, העומס על הפרקים עלה והאימונים שלי הפכו לעול- בזמן ריצה כואבות לי הברכיים. יש לציין שאני מתאמנת כבר 17 שנים וזה מעולם לא היה כך. אני נהגתי להנות מאימונים- עכשיו אני סובלת מכאבי הפרקים בזמן האימהפקט ומתחושת כבדות.
עוד משהו מוזר זה שלמרות שהתחלה הרגשתי קלילות בבטן - עכשיו היא נפוחה כל הזמן וכואבת אחרי ארוחה (בין אם סלט או מונו של פירות). תחושה כזו היתה לי לפני הרבה שנים כשהייתי מאובחנת עם IBS, אלא שאז לקחתי כדורים. כעת אני לא מעוניינת לשוב לצרוך אותם אחרי שנים שלא צרכתי.
בבדיקת הדם האחרונה שלי הכל היה תקין למעט חסר בחלבון כללי ואוראה...

הסתכלתי על כל הסרטונים והפורומים שאומרים שיש עלייה קטנה במשקל והיא זמנית, אולם אצלי תחילה היתה ירידה ואז עליה. כמה זמני זה? יכול להיות שאניח מפספסת משהו?
הייתי רוצה להסתכל על היבטים אחרים של הרגשה טובה ומצב רוח טוב אבל אין לי אותם מאחר וקשה להיות מרומם כאשר יש בטן נפוחה (ממש הריונית) כל היום והרגשה שנלקח ממני התחביב העיקרי שלי.
רק לציין שתסמיני גמילה וניקוי היו לי ב3 ימים הראשונים. לאחר מכן, זה עבר וכעת לא נראה לי שיש לי לפחות ממה שמצאתי שמתואר.

ממש אודה לכם על התשובה,
(וסליחה על ההודעה המתוסכלת).

מעט פרטים יבשים: בת 29, גובה 157, משקל 60, אין הסטוריה רפואית ראויה לציון (IBS לפני הרבה שנים, ללא דיאטה קיצונית או הפרעת אכילה קיצונית).
תודה רבה
יעל123

Re: עליה במשקל

הודעהעל ידי מאיה » א' נובמבר 03, 2013 10:36 pm

הי יעל, אצלי גם הייתה תחילה ירידה במשקל עוד יותר, כי כבר הייתי רזה כשהתחלתי 811 ואז אחרי חודש בערך התחילה עלייה במשקל... של כמה ק"ג ונעצרה, לא ברור לי אם היה חסר לי משקל ועכשיו זה יציב, אבל בהרגשה שלי כשהייתי בלי הכמה ק"ג ב,ערך 3-4, האלו היה לי הרבה יותר נוח והרגיש לי יותר נכון... ובאמת לאו דווקא בגלל האסתטיקה כי יהיו אנשים שיגידו שדווקא עכשיו אני נראית יותר חיה וקורנת... אבל לי הרגיש טוב יותר לפני...
מה שכן אני מאובחנת לתת פעילות בבלוטת התריס כבר שנים, תכלס זה היה מאז שהייתי קטנה בעיני אבל אובחן ממש לפני 9 שנים, ומאז קיבלתי כדורים ועכשיו כבר כמה חודשים אני עובדת על להוריד אותם. הורדתי כבר 3 כדורים לשבוע ואין לי ספק שהגוף לא מבין מה קורה פתאום שצריך ככה לשלוח אותות לבלוטת תריס , אני גם מחזקת עם דיקור יפני, לא יודעת אם עוזר או לא, אבל יחסית השינוי עובר טוב, זה הרבה מאוד שנים...
פרילי למשל- אם את מכירה, ציינה באחד הסרטונים שגם הייתה עם תת פעילות בבלוטת התריס אבל הייתה עם כדורים סה"כ שנה, אז להוריד אחרי שנה כדורים זה די פשוט, כי הנזק לבלוטה בטוח יותר קל... וגם הרעלים מהכדור הכימי עצמו,
בזכות התזונה אני חייבת לציין שהתהליך עובר הרבה יותר פשוט לולא הייתי במצב אחר... גם כרגע בדיקות הדם שלי מראות tsh נמוך מה שאומר שהבלוטה דווקא מקבלת פעילות כמו של יתר פעילות בבלוטת התריס, אבל אין לי ספק לפי כל מי שנמצא פה בפורום ולפי כל מיני תוכניות יו טיוב שראיתי שבעיה בבלוטת התריס היא תהליך ארוך לטיפול בעיקר מי שהיה על כדורים, אני רואה איך רוב אנשי הפורום מתקדמים עם התזונה, נראה יותר בקלות, בזמן שאצלי התהליך הוא יותר איטי, יש עליות ומורדות, השינוי הוא יותר איטי, זה גם קשור לגיל כמובן, בקיצור למה אני מספרת לך את כל זה, קודם כל אני ממליצה לך לעשות בדיקות דם, ולראות מה המצב, ולכלול בדיקה לבלוטת התריס אה וגם b-12, אני לוקחת כרגע בי 12 נוזלי של ביוקר, גם לא יודעת אם זה טוב לא טוב, אבל לוקחת...
וכך תהייה לך תמונה יותר כללית על המצב, כי זה נשמע שאת עושה את הכל בסדר, אבל זה מומחי הפורום יגידו לך, וגם אצלי זה ככה, בגלל זה ממליצה לבדוק את הבלוטה, זה מאוד משחרר כשיודעים את שורש הבעיה:)
מאיה

הודעהעל ידי מאיה » א' נובמבר 03, 2013 10:39 pm

אה, עכשיו שמתי לב שעשית בדיקות דם כבר...
יכול להיות שהמעבר כן היה חד מדי לתזונה, ושעומס רעלים על כליות וכבד יוצר את העליה במשקל שבעצם היא עלייה בנוזלים , בקיצור בוא ניתן למומחים , אצלי זה רק סברות
מאיה

הודעהעל ידי יונתן » א' נובמבר 03, 2013 10:40 pm

היי, יעל, ברוכה הבאה :D

אני מציע שתכתבי לנו מה את אוכלת באופן יום-יומי, בפירוט רב ככל האפשר.
מה היית אוכלת לפני 811, ומה היית אוכלת בזמן שאובחנת בתסמונת המעי הרגיז? אלו כדורים היית נוטלת?
מה אחוז השומן בגופך? האם את מבצעת גם פעילות להעלאת מסת שריר?
האם יש שינוי בתדירות היציאות שלך, כמותן ומרקמן?
האם משהו במאמר הבא עשוי לסייע?:
http://30bananotleyom.co.il/811-articles/165-common-mistakes
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי יעל123 » ג' נובמבר 05, 2013 9:26 am

תודה על התגובה.
הופסתי צילום מסך מתוך הכרונומטר של תפריט יומי ממוצע אצלי (זה בערך אותו הדבר מידי יום).

באשר לבדיקות דם, כפי שציינתי, הכל מתפקד כמו שעון למעט חלבון נמוך (תפקוד בלוטת התריס מעולה).

תודה רבה
קבצים מצורפים
תמונה ללא שם.png
תמונה ללא שם.png (81.17 KiB) נצפה 678 פעמים
יעל123

הודעהעל ידי יעל123 » ג' נובמבר 05, 2013 9:36 am

לפני 811, הייתי אוכלת תזונה מערבית רגילה למעט גאנק פוד. לא הייתי מפריזה בדבר. הייתי אוכלת בשר לעיתים נדירות. צרכתי פחמימות בצורת פירות, לחם, אורז מלא. צרכתי מוצרי חלב.
ככה זה היה בערך רוב חיי גם בזמן האבחנה של IBS.
בזמן התקפי IBS צרכתי כדורים בשם קולוטאל (COLOTAL).
אין לי דרך לבדוק באופן מדוייק את אחוזי השומן בגפי אך מאמן הכושר שלי טוען שנסיון (ומהיכרות רבת שנים איתי) מדובר על סביב 25-27. לצערי אני מבצעת מעט מאד אימוני מסת שריר (אחת לשבוע (לא מתחברת לזה וזה שנוא עלי, לכן יש לי מאמן שיושב לי על הצוואר שאעשה אבל אני לא יכולה להרשות לעצמי יותר מפעם בשבוע וגם זה פריווילגיה).
היציאות הפכו לסדירות יותר מאז המעבר ל811. המרקם רך. בד"כ כ2 ביום למרות שישנם ימים שבהן יש יותר או בכלל לא.
נדמה לי שעניתי על הכל... :D

תודה
יעל123

הודעהעל ידי ירדן » ג' נובמבר 05, 2013 7:48 pm

הי יעל, ברוכה הבאה :)

עלייה במשקל נגרמת כשלאורך זמן מסויים מכניסים יותר אנרגיה מאשר מוציאים. להערכתי את פשוט אוכלת מעבר למה שהגוף שלך משתמש בו, מסת השריר שלך נמוכה ואת לא עושה מספיק ספורט בשביל "להצדיק" את כל הקלוריות. אני לא בעד הגבלה קלורית ואם את מרגישה שזו כמות המזון שאת צריכה ואת לא דוחפת בכוח אוכל כפי שממליצים בשלושים בננות ליום העולמי אז אין טעם שתגבילי את עצמך, ולכן אין ברירה אלא להעלות את רמת המטבוליזם הבסיסי באמצעות עליה במסת השריר. שריר שורף יותר קלוריות מרקמת שומן וכך גם בזמן מנוחה שורפים יותר קלוריות. ככל שתעלי במסת השריר ותורידי באחוזי השומן כך ההיקפים יצטמצמו, הגוף יתחטב ותוכלי לאכול יותר. אם את ממש לא אוהבת אימוני התנגדות ואין לך הרבה זמן עשי אימוני קצרים ואינטנסיביים בבית מול המחשב. הנה דוגמאות-
http://www.youtube.com/playlist?list=PL ... k8VzyLVodp
http://www.youtube.com/results?search_q ... qd5VsO7YoE

קראי את המאמר הבא-
http://30bananotleyom.co.il/811-articles/196-skinny-fat

כשאוכלים תזונה דלת חלבון כשלנו (כל עוד אוכלים מספיק קלוריות) רמת האוריאה מעט נמוכה משל כלל האוכלוסיה וזה נורמלי לחלוטין. טווח הנורמה מבוסס על ערכים של אנשים לא בריאים שאוכלים יותר מידי חלבון...
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי מאיה » ג' נובמבר 05, 2013 8:46 pm

ירדן, באימונים האלו של הhiit אני לא רואה שמשתמשים במשקולות, גם אילו אימונים שמגדילים מסת שריר?
מאיה

הודעהעל ידי יעל123 » ה' נובמבר 07, 2013 10:38 am

תודה רבה על התגובות!
קצת מבאס כי שורה תחתונה זה אומר ש-
fruits CAN make you fat... :shock:
יעל123

הודעהעל ידי liav » ה' נובמבר 07, 2013 11:13 am

הלוואי והייתי שותף לבאסה שלך.
אני נאבק עם הפירות ומנסה כל כך לעלות במשקל, אך ללא הצלחה.
liav

הבא

תגיות נושא

פעילות גופנית, עליה במשקל

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: AhrefsBot, Google [Bot], YandexBot ו 7 אורחים