עליה במשקל

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

Re: עליה במשקל

הודעהעל ידי יונתן » ה' נובמבר 07, 2013 11:27 am

המסקנה נשארת תקפה בשני המקרים: כדי להגיע למשקל גוף מאוזן דרושים אחוזי שומן גוף נמוכים ומסת שריר גבוהה.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי בת חן » ה' נובמבר 07, 2013 12:42 pm

מאיה, הם יכולים להיות גם למסת שריר, יש כמה תרגילים מאוד מאתגרים שאפשר לעשות אותם עם משקולות, למשל סקוואט - ג'אמפ עם משקולות (אחת בכל יד או מוט ארוך) או jumping lunges , אלה תרגילים שאם עושים אותם כמה שיותר מהר זה כבר קשה, ואם את מוסיפה משקל אז זה גם יכול לסייע לענין מסת שריר.

יש גם את תרגיל ה- burpee שאת יכולה להוסיף לו בסוף התרגיל, אחרי שמסיימים את השכיבת שמיכה, הרמת משקולת מעל הכתפיים או לעבוד עם kettlbell

את יכולה לעשות mount climbers עם משקולות רגליים אם יש לך כאלה.

באופן עקרוני ממה שהבנתי, התרגילים האלה תורמים מאוד לחיזוק השרירים גם ללא משקל נוסף אבל אם מעוניינים להעלאות מסת שריר אז צריך להוסיף משקל.

אבל אני חושבת שהכי חשוב זה קודם כל לשלוט היטב בתרגיל ולעשות אותו סופר נכון, ממש להקפיד, כי אם מוסיפים משקל ולא עושים את התרגילים האלה נכון זה מתכון בטוח לפציעות.

אני אישית נעזרת בערוצי יוטיוב שבהם מראים בצורה מדוייקת איך עושים תרגילים כאלה -

http://www.youtube.com/user/passion4profession/videos

http://www.youtube.com/user/MuscleandMotion/videos
בת חן

הודעהעל ידי יעלי » ה' נובמבר 07, 2013 7:34 pm

יש מצב שזה אולי באמת לא מתאים לכל אחד? גם לי קרה מה שקרה ליעל השניה. לפחות מספר פעמים בעבר הפסקתי כשראיתי את המשקל עולה. נכון שאמרים כל הזמן שזו איננה דיאטת רזון אבל אני מבינה לגמרי מה שכתבה יעל. זה מבאס להשמין כשלא זו המטרה.
יעלי

הודעהעל ידי יעל123 » ה' נובמבר 07, 2013 7:40 pm

במיוחד מבאס שיש מגמת עלייה. נכון שאומרים שזה קורה בהתחלה ואם באים מרקע של X/Y/Z, אבל אני כבר לא בהתחלה...
בסרטונים של פרילי ודוריאן ריידר אומרים שזה בהתחלה ובאשר לשאלות על הכושר הם מעלים את הנושא של "סקיני פאט" - מה שגם לא חל עלי (אם מקודם עוד כן הייתי נחשבת ל"סקיני פאט").
יעל123

הודעהעל ידי מאיה » ה' נובמבר 07, 2013 9:56 pm

תודה, בת- חן, זה מעולה, ניסיתי גם היום מהיוטיובים שאת וירדן העליתם זה ממש מעולה בשבילי, כרגע אין לי משקולות כבדות אז אני משתמשת במה שיש, אני צריכה לקנות במשקל כבד יותר, רציתי לקנות קטאלבל, אבל אני עדיין שוקלת פשוט ללכת לחדר כושר וזהו... כי אני מבינה שאני צריכה מסגרת ברורה, וגם להגיע לשם - לרכב על אופניים עוד כושר, ובקיצור נראה לי שזה יעשה את העבודה יותר טוב בשבילי כי אני התחלתי את התזונה הזו במשקל נמוך יותר, אז אין לי ספק שאני אוכלת יותר ממה שאני מוציאה, בנוסף יש לי גם את העניין של בלוטת התריס שלא מוסיף פה לעניין, כי מאז שהתחלתי להוריד את הכדורים העליתי יותר במשקל... אז בינתיים עד שאני אדע בוודאות שאני מוציאה יותר אנרגיה מאשר מכניסה אני כן צריכה להגביל קלוריות בעיני לפחות מ-2000... כי עובדה בשטח, נכון מה שיהונתן אומר, אבל עדיין כל אחד פה בא מרקע שונה, גיל שונה, חיים אחרים, תנאים אחרים, כמויות רעלים שונות, גנים שונים ועוד אלפי פרמטרים שלא יכולים להיות זהים מאחד לאחד, נכון, זה האוכל שהגוף צריך, אבל אחרי שכבר החרבנו אותו... אז לכל אחד יהיה המסלול שלו להבראה, ועובדה שאני רואה שמי שעושה כושר כמעט יויום וכושר מסיבי מגיע לתוצאות מהירות יותר, אין שום ספק בכך...
בינתיים אמשיך עם היוטיובים ...
מאיה

הודעהעל ידי ירדן » ו' נובמבר 08, 2013 10:17 am

בכל תזונה שהיא אם נאכל (ונספוג) יותר קלוריות ממה שאנחנו מוציאים בסופו של דבר תהיה עלייה במשקל. זה לא צריך להפתיע אף אחת. האפקט התרמי בתזונה הזאת גבוה אבל בכל זאת אם אני אתחיל לאכול כל יום 3000 קלוריות מבלי להגדיל את כמות הפעילות הגופנית אני אעלה במשקל, ואם לחילופין אני אוכל את אותה הכמות שאני אוכלת עכשיו אבל אהיה פחות פעילה אז בסופו של דבר גם אעלה במשקל, גם בגלל שמסת השריר שלי תרד. זה לא קל לעלות במשקל על תזונת פירות אבל זה בהחלט אפשרי. יש בפורום שרשור בנושא שיעזור להסביר את העניין-
http://www.30bananotleyom.co.il/forum/viewtopic.php?f=2&t=738&p=5095#p5050

יעל, לדעתי 2500 קלוריות הן כנראה יותר מידי עבור הגובה, אחוזי השומן ורמת הפעילות שלך. ההנחיה של פרלי והארלי לכל בחורה לאכול לפחות 2500 קלוריות היא שרירותית לגמרי. אבל בכל זאת אם זו הכמות שאת מרגישה שאת צריכה לאכול אין טעם שתורידי ממנה ותרגישי כל הזמן רעבה. אם זו הכמות שהגוף שלך דורש כרגע ואת לא דוחפת קלוריות בכוח אז הפתרון הוא להעלות את מסת השריר וכך תעלה ההוצאה האנרגטית שלך בהדרגה. קראת את המאמר שצירפתי?

מאיה, אני לא חושבת שאת צריכה להגביל. תאכלי כמה שאת תרגישה שאת צריכה. אני מסכימה לחלוטין שהצריכה הקלורית של כל אחד היא שונה כי כל אחד בא מרקע אחר, גיל שונה, רמת כושר אחרת ויש לו משקל וגובה שונה אבל בכל זאת אין הגיון לחיות בהרגשה שצריך להגביל את כמות המזון ולספור קלוריות כדי לא לעלות במשקל. את פעילה ואני לא חושבת שאת צריכה לרדת מתחת ל-2000 קלוריות ליום.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי יעל123 » ו' נובמבר 08, 2013 11:20 am

קוראת הרבה ;)
יעל123

הודעהעל ידי מאיה » ו' נובמבר 08, 2013 6:59 pm

בקיצור ממה שאני מבינה כל מי שבתזונה הזו ספציפית ולא ספציפית חייב להיות בכושר אינטנסיבי יומיומי של לפחות שעה ביום או של אירובי או של העמסת משקל, במיוחד אדם כמוני שמעבר להרעלות שהכנסתי לגוף שלי גם יש עניין מאוד חשוב פה- בלוטת התריס, הורדתי כדורים (לא לחלוטין אבל משמעותי) ועכשיו גם הורדתי את הפורמולה ההומאופתית שנתנו לי לבלוטה ולעוד, והתנפחתי ... פשוט התנפחתי , זה שוב נראה כמו התנפחות של נוזלים כי בפלג גוף העליון לא רואים את זה זה בעיקר ברגליים ובבטן, עכשיו זה לא דרסטי, אבל בשבילי כן, וזה בולט מאוד עבורי, וזה ממש מוריד לי את הביטחון, אז אני אומרת יום ראשון לרוץ לחדר כושר וזהו לדפוק כל יום אימון, זאת הדרך היחידה שלי לא לחזור להעלות כדורים של הבלוטה או כל אמצעי חיצוני אחר, זאת הדרך היחידה שאוכל להישאר בתזונה ולא לחשוב שבעקבות התזונה הזו בעצם אני מעלה משקל... כי תכלס זה מה שקרה, וכנראה שאני צריכה אימונים מאוד אינטנסיביים כי ב-bmr שלי בטח מאוד נמוך אחרי 9 שנים של בלוטה מנוונת עם כדורים, למרות שאני יודעת בברור גם לפי הבדיקות וגם לפי ההרגשה שהיא לא מנוונת, אבל אין איזון, ויש הרבה נוזלים גם בגוף- כי לפי מה שכתבת ירדן בשרשור עם הגליקוגן אני צוברת נוזלים כי אני אוכלת יותר קלוריות ממה שאני מוציאה, סיוט
כיתבו לי כל דרך שאני יכולה לתקן את התופעה, אני לא סובלת את זה וזה מוריד אותי לגמרי...
מאיה

הודעהעל ידי ירדן » ו' נובמבר 08, 2013 7:58 pm

אם באמת רוצים להיות בריאים חשוב להיות בכושר. האדם הקדמון, כמו כל בעל חיים אחר בטבע, היה בכושר. אם הוא לא היה בכושר הוא לא היה שורד. כשרוצים להשיג 100% בריאות צריך לעשות 100% מהדברים שמביאים בריאות. אי אפשר רק לאכול בריא ולא לעשות ספורט ולצפות ל-100% בריאות. אי אפשר לאכול בריא אבל לעולם לא לצאת לשמש ולצפות ל-100% בריאות. אי אפשר לאכול בריא אבל לשחוק את עצמנו בעבודה מלחיצה 14 שעות ביום ולצפות ל-100% בריאות וכו'.

צבירת נוזלים היא לא כמו עלייה במשקל מאכילה של יותר מידי קלוריות. כשאוכלים יותר מידי אוגרים שומן. אם את צוברת נוזלים ובגלל זה המשקל שלך עולה ויורד את לא מעלה שומן וזה לא קשור לכמות שאת אוכלת. זה כמו לשתות ליטר מים והמשקל עולה בקילו אבל יורד אחרי שמשתינים כמה פעמים. לגבי הגליקוגן הכוונה היא שהנוזלים הם בתוך התאים. זוהי לא צבירה של נוזלים חוץ תאיים כפי שקורה לך ברגליים. ישנה קשירה של מולקולות מים לכל מולקולת גליקוגן בתוך התאים וזה דווקא דבר מאוד חיובי שעוזר לספורטאים לשמור על מאזן הנוזלים ועל וויסות חום הגוף.

לדעתי את צריכה להיות יותר סבלנית עם עצמך. את עושה פעילות גופנית ואת כן בכושר ומנסה לשפר את בריאותך אחרי שנים רבות של חוסר איזון וטיפול תרופתי. יש דברים שמצריכים זמן. אם את צוברת נוזלים כי הבלוטה שלך עוד לא מאוזנת זה משהו שתצטרכי להתמודד איתו עד שהגוף שלך יתאזן. אם לעשות יותר ספורט כדי להגביר את הסירקולציה עוזר לך להתמודד יותר טוב עם צבירת הנוזלים (גם מבחינה בטחון עצמי) אז תעשי את זה.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי מאיה » ו' נובמבר 08, 2013 9:05 pm

זה פשוט מאוד מתסכל, הייתי במשקל טוב, הגוף היה אנרגטי, ועכשיו עם כל השינויים של הורדת הכדורים, וכתוצאה מכך היו גם ימים פחות אנרגטיים, אבל זה ממש מחזיר אותי לכל הפעמים שהבלוטה לא הייתה מאוזנת ואז מתחיל הבלגן עם המשקל- ולא אכפת לי המשקל, אני אפילו לא נשקלת אני רואה מיד מתי אני מעלה ומתי מורידה, אני לא רוצה לצבור נוזלים בתאים... אני רוצה שהגוף יעבוד כמו שצריך, לפי איך שאני אוכלת אני לא אמורה להעלות משקל, אני אמורה רק לרדת, ולהתאזן, אני מנסה להיות סובלנית אבל זה קשה מדי, אני יודעת שזה משהו שאני כנראה חייבת לעבור בתהליך הזה של הורדת הכדורים אבל אני לא רוצה להיראות לא טוב בזמן הזה, לכן הפתרון היחיד הוא להיכנס לכושר אינטנסיבי, יותר ממה שאני רגילה, הפעילות שאני עושה כנראה לא מספיקה למצב שלי, הספציפי שלי, שנובע מחוסר איזון של שנים מבחינה מטבולית הורמונלית וכו, כנראה שזה שנרשמתי לקורס מדריכות פילאטיס זה לא סתמי, כי אני חייבת לזוז כמה שיותר, וחדר כושר, כי חייבת מסגרת ברורה,
זו כנראה הדרך היחידה להוריד את הכדורים סופית ושאני לא אסבול מזה...
מאיה

הקודםהבא

תגיות נושא

עליה במשקל, פעילות גופנית

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 4 אורחים