עליה במשקל

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

Re: עליה במשקל

הודעהעל ידי liav » א' נובמבר 10, 2013 11:53 am

ירדן, בשרשור שצירפת רשמת שם שהאפקט התרמי עולה במעבר לתזונה שמבוססת על פירות.
מה שאומר שהגוף פולט יותר קלוריות כחום.
האם ניתן להפחית את כמות הקלוריות הזאת ע"י לבוש חם יותר? או שהקלוריות יפלטו כך או כך ללא קשר לחום הגוף והסביבה?
liav

הודעהעל ידי ירדן » א' נובמבר 10, 2013 8:20 pm

האפקט התרמי של המזון קשור לעלייה בקצב המטבוליזם לאחר האכילה. לבוש חם יותר לא ישנה את זה.

אבל בלי קשר לאפקט התרמי של המזון, בחורף הגוף יכול "לבזבז" קצת יותר קלוריות על שמירת חום הגוף אז כדאי להתלבש טוב ולדאוג שיהיה לך חם.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי inbar » ד' נובמבר 13, 2013 5:06 pm

בשבועות האחרונים אני כל הזמן רעבה, הגדלתי משמעותית את כמות הקלוריות שלי ובגלל חוסר בפירות טעימים בשבילי (אני לא אוהבת הדרים) אז חזרתי לאכול קצת מבושל. אני חוששת ממצב של עליה במשקל בגלל הגדלת הכמות ומצד השני אני רעבה ומתקשה לשלוט בכמויות האוכל. זה תופעה מוכרת לכם?
קראתי את כל מה שנכתב פה ואת הקישורים בנושא המשקל, אבל איך זה אכן מסביר את פרילי או הרבה בנות ברשתות חברתיות שאכן אוכלות כמות גדולה של קלוריות ולא משמינות, אלא רק להיפך?
inbar

הודעהעל ידי ירדן » ד' נובמבר 13, 2013 8:46 pm

אין לי ספק שאני אוכלת יותר קלוריות מהרבה בחורות אחרות בגילי ששוקלות יותר ממני ושמגבילות את עצמן על בסיס קבוע כדי לא לעלות במשקל, אבל מה לעשות לא כולנו יכולות לאכול 5000 קלוריות ביום מבננות כמו פרילי מבלי לעלות במשקל. האמת שנראה לי שהקיבה שלי לא תעמוד בעומס עוד הרבה לפני שאעלה במשקל... אני לא מאמינה שהיא אוכלת ככה כל יום אלא שזה נעשה כדי לעורר תגובות, אבל בכל מקרה גם 3000 נחשב הרבה בעיני רבים ואין לי בעיה להאמין שהיא כן אוכלת 3000 כל יום או אפילו קצת יותר כי היא פעילה ויש לה אחוזי שומן מאוד מאוד נמוכים, להבדיל מרובנו. אחוזי השומן ומסת השריר משפיעים על רמת המטבוליזם שלנו ואפילו על האפקט התרמי. לא כל בחורה בכל גיל, בכל משקל, בכל גובה ובכל יחס שרירים לשומן יכולה לאכול כמו פרילי מבלי לעלות במשקל. זה לא אומר שצריך להגביל קלוריות אלא שחשוב לשנות את היחס בין מסת השריר לאחוזי השומן.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי מאיה » ד' נובמבר 13, 2013 10:16 pm

מעניין הסרטון הזה של פרילי, קודם כל אני רואה שהיא באמת לא שמה כמעט נוזלים בשייק, אני שמה הרבה יותר ויש להניח שזה מה שמנפח אותי, חוץ מזה אני לא כ"כ מבינה למה צריך להגיע לכזאת מלאות והתנפחות לאחר ארוחה, לפי מה שגראהם אומר אנחנו אמורים לאכול ולהרגיש שאחרי כן אנחנו יכולים לקום ישר לריצה או פעילות גופנית אחרת, ההאבסה הזאת נראית לי מוגזמת, יש לי מצבים שאני מרגישה ככה אחרי ארוחה וזה מאוד לא נעים, הרבה יותר נעים לי כשאני אוכלת במידה שמרגישה טוב, לא פחות מדי לא הרבה מדי, לא אוהבת את הרגשת ההתנפחות הזאת
מאיה

הודעהעל ידי ירדן » ה' נובמבר 14, 2013 5:18 pm

ממה שראיתי בסרטונים אחרים שלה היא דווקא בדרך כלל כן שמה הרבה מים בשייקים.

לדעתי ספציפית בסרטון הזה ובחלק מהסרטונים האחרונים של הארלי שבהם הוא מראה כמה הוא אוכל (למשל יום של 7500 קלוריות + 6 ליטר מים) הם עושים את זה כדי להוכיח נקודה, שלא צריך לפחד מפחמימות. אני לא מאמינה שהם אוכלים ושותים כל כך הרבה ביום יום פרט אולי לימים של הרבה מאוד פעילות והזעה. לאכול הרבה מעבר לצרכים שלנו לעיתים רחוקות לא יגרום לנו לעלות במשקל אלא בעיקר לכאב בטן ובעיות עיכול אבל לאכול הרבה מעבר לצרכים שלנו כל יום כן סביר להניח שיגרום בסופו של דבר לעלייה במשקל.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי מאיה » ה' נובמבר 14, 2013 7:09 pm

כן, זה מה ששארתי...
התייעצתי עם לורן לוקמן בקשר לבעיה הספציפית שלי שקשורה לבלוטת התריס והפסקת הכדורים והעלייה במשקל שנעצרה אבל יושבת על 60 קילו במקום 55-6 שהייתי בתחילת הדיאטה וגם כשהתחלתי להוריד את מינון הכדורים והוא המליץ לי ככה: צום רפואי של 26-30 יום... להימנע דווקא מפעילות גופנית אינטנסיבית כי אז קשה לגוף להחלים, ולהימנע ממוצרי סויה מירקות ממשפחת המצליבים ומסוכר תעשייתי... שכמובן שלא הכנסתי לגוף כבר לא יודעת 10 שנים אולי יותר... אבל ירקות ממפחת המצליבים יוצא לי לפעמים ותמיד לא עושה לי טוב ומוצרי סויה יצא לי בעברי הרבה מאוד אבל עכשיו ממש לא...
אז מה דעתכם על צום רפואי? אני חושבת על זה כבר הרבה זמן, אני לא אוכל לעשות צום כ"כ ארוך, ולא רק בגלל הצום כמו זה שאני אימא לילד קטן ואני לא יכולה להיעדר לחודש ימים.. מקסימום לשבוע וגם זה יהיה הרבה זמן, חוץ מזה שבינתיים נתקלתי פה במקום אחד שעושים ואני לא כ"כ מבינה למה תמיד צריך לקשור את זה לעניין רוחני...
מאיה

הודעהעל ידי אורנה » ו' נובמבר 15, 2013 2:02 pm

מאיה,
אני מוכנה לעשות איתך את הצום.
נראה לי שביחד יהיה יותר קל. נקבל הנחיות מלורן
בשביל שבוע לא צריך לנסוע לשום מקום, אפשר בבית. קחי בחשבון ש-3 ימים ראשונים את עדיין לא חלשה בכלל (מניסיון) לא שצריך לרוץ מרתון, אבל תיפקוד יומיומי רגיל, אולי בלי לנסוע על אופניים ביום השלישי. בטח אפשר להתארגן עם הילד לכמה ימים, סבתא? אבא?
מה דעתך?

אם ילך טוב נוכל אחרי תקופה לעשות אולי שבועיים רצוף, גם בבית
אורנה

הודעהעל ידי מאיה » ו' נובמבר 15, 2013 3:54 pm

אורנה זה רעיון מאוד מעניין לעשות יחד:) לורן אמר ששבוע זה מעט זמן בשביל לפתור את הבעיה של בלוטת התריס, אני צריכה תקופה יותר ארוכה אבל הוא אומר שהוא יכול להדריך דרך סקייפ או טלפון וזה גם יעלה חצי ממה שזה לבוא למרכז שם, שלא נדבר על טיסות...
העניין הוא שעוד חודש אני מתחילה את הקורס מדריכות פילאטיס ואני אצטרך להיות במלוא הכוח ככה שעכשיו זה הזמן לעשות את הצום, אני חולה עכשיו ופשוט זרמתי עם המחלה ולא אוכלת, רק שותה מים כמובן, אבל אם אמשיך אם זה החודש בטוח אצטרך את ההדרכה שלו כי בכל זאת יש דברים שאני לא יודעת על תהליכים של הגוף, ויהונתן כן נמצא איתי בחודש הזה... אני מחכה לתשובה ממנו, אם כן אוכל לתפקד פחות או יותר בחודש הזה אז יאללה, אבל אם לא אז אצטרך לדחות את זה לפסח... בכל אופן אני מתכוונת לעשות את זה, אז נוכל לצום יחד...
מאיה

הודעהעל ידי מאיה » ו' נובמבר 15, 2013 4:30 pm

טוב, לפי תשובתו של לורן אם אין זמן למנוחה מלאה אז לא לעשות, כיוון שהוא אומר שככה האיבוד יהיה מהשריר ולא מהשומנים... ככה שבתקופה הקרובה אני לא אוכל לעשות, אני אצטרך לחכות לחופשה גדולה כמו פסח או בקיץ, הוא לוקח 500 $ לשבוע על יעוץ טלפוני\סקייפ, על הדרכה יומיומית, על השכלה וכל מה שהגוף צריך, תוכנית ההאכלה מחודשת של הגוף ל-6 שבועות הבאים אחרי הצום, וגישה בלתי פוסקת לדבר איתו. מבחינתי 500 $ זה המון כסף לשבוע... אם עושים צום של חודש זה 2000 $ .... אולי אם יסכים באמת להדריך את שתינו במקביל אז נחלוק בתשלום ואז זה יהיה אולי סביר..., אבל אז את תלויה בזמן שאני אוכל לעשות את זה...
בכל אופן זה תהליך שאני רוצה לעבור, עד אז אני אשתדל לקחת את עצתו ולהתמקד בפירות שאחוזי המים בהם גבוהים, פחות בננות ותמרים, למרות שיש לי כרגע 10 קילו בננות בבית - ועוד ממשק סוטו- אורגניות לא מובחלות וטעימות... אולי אעשה ארוחה אחת ביום עם בננות בכל זאת :)
אה וראיתי שהתעניינת בסבון סלק סוכר- אחלה סבון
מאיה

הקודםהבא

תגיות נושא

עליה במשקל, פעילות גופנית

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], YandexBot ו 7 אורחים