עליה במשקל

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

Re: עליה במשקל

הודעהעל ידי ירדן » ו' נובמבר 15, 2013 7:27 pm

אתן לא מפחדות לצום לבד ללא השגחה צמודה וללא בדיקות תוך כדי הצום?
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי אורנה » ו' נובמבר 15, 2013 9:18 pm

תלוי כמה זמן. עד שבועיים נראה סביר לגמרי לצום לבד
מעבר לכך כן הייתי עושה עם השגחה צמודה
אני לא רוצה לצום כרגע יותר משבוע 10 ימים, כי פוחדת לאבד את התאוצה שצברתי בכושר. זה עדיין לא הפך לי להרגל כל העניין הזה,
ופוחדת שאם אפסיק ליותר מ10 ימים יהיה לי קשה לחזור וגם מאבדת מהר את הכושר שהשגתי.
צום ארוך אעשה פעם בטוח, אולי עוד שנה שנתיים.

מאיה, הבנתי שלורן אמר לך לצום חודש. אבל כתבת שאת לא יכולה יותר משבוע בגלל הילד.
אני לא חושבת שכדאי שתצומי חודש בבית כשאת צריכה לטפל בילד קטן.
תצפי קצת בקליפים של לורן עם אנשים שצמים אצלו. לא מצב לטפל במישהו שתלוי בך. לדעתי לפחות.
אורנה

הודעהעל ידי ירדן » ו' נובמבר 15, 2013 9:52 pm

מאוד חשוב לנוח ולישון הרבה בזמן הצום, וגם יכולות להיות תופעות קשות תוך כדי הצום וחולשה גדולה (למשל- http://www.youtube.com/watch?v=ztPAmNOQz6M). איך אפשר לעשות את זה כשגם צריך לדאוג לעוד מישהו, לעשות קניות וכל שאר ענייני היום יום?

גם אני רציתי לעשות צום ארוך מתישהו אבל בינתיים שיניתי את דעתי כי מעבר לכל הפחד מהתהליך עצמו אני גם מפחדת מהירידה ברמת המטבוליזם הבסיסי. מפסיקים לאכול, הגוף מוריד את רמת המטבולים, מאבדים גם קצת שריר תוך כדי הצום ואז כשחוזרים בהדרגה לאכול כמו קודם זה עלול להיות בעיה. משקל זה לא הכל בחיים ואם יש בעיית בריאות קשה שיכולה להשתפר בעזרת הצום אז זה לא צריך להיות שיקול ובטח שתמיד אפשר לחזור לכושר ולהעלות בחזרה את רמת המטבוליזם, אבל בכל זאת אני מעדיפה להמשיך לאכול פירות.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי מאיה » ש' נובמבר 16, 2013 11:42 am

השיקולים שלי לצום הם לא משקל, סה"כ עליתי 4 קילו וזה נעצר ואני ארד אותם בלי בעיה ברגע שאכנס לפעילות יותר אינטנסיבית ואוריד קצת מהבננות...
השיקולים הם לפתור את בעיית הבלוטה ולתת לגוף להשתקם מהיסוד, אבל בהחלט לאחר קריאה ממושכת בספרו של יצחק בן אורי וגם מצפייה בקליפים וקריאה בחומר הבנתי שאין מצב שאני עושה את זה בבית, לבד ולא במקום מסודר, כשהגוף יכול לנוח לגמרי עם בדיקות דם מסודרות והשגחה צמודה, יכול להיות גם שלגוף שלי- נגיד רמת השומנים לא כ"כ גבוהה ואולי שבועיים יספיקו- הבנתי שהגוף אומר מתי מסתיים הצום, שלאחר 3 ימים נפסק הרעב ואז כשהוא חוזר זה סימן שהצום הסתיים
בכל מקרה אני לא מתכוונת לעשות עכשיו, רק כשתהייה איזו חופשה בקיץ כנראה ואז אם אחליט להוציא סכום גבוה כ"כ של כסף בשביל לצום... אז אסע לקוסטריקה...
בינתיים אני אקח כן את עצתו של לורן לאכול פירות עם תכולה יותר גבוהה של נוזלים ופחות בננות ותמרים...(אומרת את זה כשלצידי אשכול בננות שנאכל בזמן הכתיבה...) פעילות גופנית שתתאים לגוף ולא תתיש אותו, עוד מעט כשיהיה לי אוטו אתחיל להגיע לים לריצות\הליכות מה שיהיה לי נעים העיקר שזה יהיה באוויר הפתוח, רציתי להירשם לחדר כושר אבל אני לא מסוגלת להכניס את עצמי למקום הזה עם מזגנים וקפוא שם והכל נראה לי לא טבעי, אז אמשיך לעשות מהבית, אני אקנה משקולות עם משקל יותר כבד ואעשה את כל היוטיובים של מה שהמלצתם, אני צריכה גם את כל הכוחות כי חודש הבא מתחילה את הקורס מדריכות פילאטיס, ככה שכל יום יהיה אימון ויום אחד של 5 שעות גם... וכמה שזה נראה שלא מוציאים סיבולת לב ריאה אז זה ממש לא נכון לגבי הפילאטיס של היום מאוד משתמשים - וזה גם מאוד דומה לאימונים האלה של הטבטה
מה שכן אני חייבת לציין שמבחינת הגוף שלי- כשאני מעמיסה עליו אוכל הוא לא עובד טוב, וגם אם זה מעט קלוריות ממה שנחשב בתזונה , אני מרגישה יותר טוב, כרגע לפחות
עכשיו הייתי חולה ביומיים האלו ולא אכלתי הרבה ואני אומרת לכם שתוך יום הגרון הפסיק לכאוב, אתמול והיום אני נחה מרבית מהזמן, הבוקר קמתי עם יותר תיאבון אבל אתמול ממש עד אחה"צ לא אכלתי רק שתיתי מים וראיתי איך ממש זה עוזר להחלמה המהירה, יומיים לפני זה יצא לי לאכול גם יותר וגם תפו"א מאודים והרגשתי ממש לא טוב... גם פירות קפואים ממש לא טובים לי, רטבים מסובכים, וכל מיני כאלה, שמתי לב שהגוף שלי אוהב פשוט, אפילו סלט כבר לא משהו בשבילו- אני שוטפת עלי חסה שלמים עם עוד עלים ואוכלת אותם שלמים, לצד זה איזה שייק או פירות בארוחת ערב והכל בסדר, בלי שומנים כרגע מרוכזים.
ועוד משהו ששמתי לב- כמו שירדן אמרת= משקל זה לא הכל בחיים, כמה שפחות אני מייחסת לתזונה ולמשקל חשיבות, כי הגוף כבר יודע מה טוב בשבילו, אני כבר יותר משנה על התזונה הספציפית הזו, והגוף מהר מאוד מגיב למה שטוב ומה לא, והאובססיביות שנכנסתי אליה לא תורמת להבראה, במשך כמה חודשים הורדתי כמעט חצי מהמינון של הכדורים לבלוטת התריס, בלי יותר מדי בלגן, ועכשיו אני גם ללא עזרים חיצוניים של דיקור ותרופות הומאופתיות והכל סביר... אז נראה לי שאני בדרך הנכונה....
וכמובן הודות לתמיכה כאן שהיא דבר בלתי נמנע לכל מי שרוצה לעשות את המעבר הזה!
מאיה

הקודם

תגיות נושא

פעילות גופנית, עליה במשקל

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: AhrefsBot, Google [Bot] ו 6 אורחים