בנוגע לאנזימים בקטניות + האם RAW FOOD תזונה זולה

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

Re: בנוגע לאנזימים בקטניות + האם RAW FOOD תזונה זולה

הודעהעל ידי יונתן » א' יוני 03, 2012 9:27 am

ה"צורך" בתוספת חלבון מרוכז למתאמנים אינו מגובה מדעית, והוא נובע מפרסומים של תעשיית החלבון. גם ד"ר קמפבל וגם ד"ר גרהם מציינים בספריהם שאין כל צורך בחלבון נוסף. אדם שמתאמן צורך הרבה יותר קלוריות, ואם הוא לא מקבל את הקלוריות ממזונות מזוקקים (סוכר לבן, שמן מזוקק), אלא ממזונות חיים וטבעיים (פירות וירקות), הוא כמובן יקבל גם חלבון נוסף. בנוסף, החלבון בפירות ובירקות הרבה יותר זמין לגוף מחלבון צמחי מבושל, ועל אחת כמה וכמה מחלבון מן החי, שהנזק שלו לגוף ידוע.

לפני שעברתי ל-811 נהגתי לאכול ארוחה "חלבונית" לאחר האימון - אורז עם עדשים והמון נבטים - וסבלתי מכאבי שרירים באופן קבוע, עד שלא יכולתי ללכת למכון יותר מיומיים ברצף. כיום אני אוכל פירות לאחר האימון, אני לא סובל בכלל מהתכווצויות שרירים, אני מסוגל ללכת למכון כל יום בלי להתעייף ולכן ההתקדמות שלי הרבה יותר מהירה.

אתה יכול לבדוק באתר הכרונומטר את כמות הקלוריות בכל פרי כדי לראות מה משתלם יותר. אפרסמון, למשל, הוא אחד הפירות הכי משתלמים, כי מחירו לרוב נמוך למדי (8-5 ש"ח לק"ג), לא צריך לשלם על שום דבר מיותר (קליפה וגרעינים) והוא מניב 700 קלוריות לק"ג. האבטיח די משתלם, למרות כמות הקלוריות המועטה בו (כ-300 קלוריות לק"ג), בשל מחירו הזול (3-2 ש"ח לק"ג, ואפילו פחות בשיא העונה). האנונה מניבה כמות גבוהה של קלוריות (כ-700 לק"ג), אבל קשה בדרך כלל למצוא אותה במחיר משתלם, ויש בה הרבה חלקים לא אכילים.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי KeserYeser » א' יוני 03, 2012 12:02 pm

תודה רבה על ההסברים, אני אנסה לראות עוד מעט את הקישורים ששלחתם לי (בינתיים ראיתי רק אחד).

יש לי עוד שאלה - האם מותר לאכול בתזונה הטבעונאית צימוקים (וגם פירות יבשים בכללי) ובוטנים לא קלויים?
KeserYeser

הודעהעל ידי Lady deWinter » א' יוני 03, 2012 1:18 pm

תיקון: יצאתי לקנות לי אביטיחים.מחיר לקילו ירד הבוקר ל99 אגורות לקילו :) לא יודעת מה איתך, אני מתכננת להתחיל לאכול אבטיח ליום עם המחיר הזה :D
Lady deWinter

הודעהעל ידי ירדן » א' יוני 03, 2012 2:28 pm

בעיקרון כדאי לאכול בעיקר פירות טריים ולהמעיט במיובשים. אלא אם כן הם אורגניים ומיובשים בשמש אז סביר להניח שהם לא רק שלא רואו אלא שהוספו להם סולפיטים (חומרים משמרים) וחומרי הזגה (כדי לתת להם מראה מבריק). למים שקשורים לסיבים שבפרי יש חשיבות רבה למטבוליזם של הסוכרים בגוף, ובנוסף פירות מיובשים נוטים להדבק לשיניים ועלולים ליצור בעיות בצריכה גדולה או ארוכת טווח. רבים מהטבעונאים (כולל אותי למרות שאני משתדלת להמעיט) אוכלים תמרים וכדאי לחפש את התמרים שנראים כמה שיותר טריים ורכים ולא את המיובשים מאוד ולהמעיט מאוד בפירות מיובשים אחרים כמו תאנים, משמשים וצימוקים.

לגבי בוטנים הייתי אומרת שכדאי להזהר כי בתנאי איחסון לא נאותים (אתה לא יכול לדעת איפה הם אוכסנו ולכמה זמן לפני שהגיעו אליך הביתה) יש חשש לגידול של עובש מסויים שמפריש רעלן מסוכן וקרצינוגני שנקרא אפלטוקסין. עדיף לאכול מעט שקדים או אגוזים במקום בוטנים. בעיקרון רוב השקדים והאגוזים לא נחשבים באמת רואו כי הם עוברים ייבוש כדי לאפשר חיי מדף ארוכים יותר. לעיתים ניתן להשיג אגוזים טריים שלא עברו ייבוש. לפני כמה חודשים למשל היו פקאנים טריים במושב בית חנן.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי KeserYeser » א' יוני 03, 2012 2:39 pm

אני כבר קניתי את הבוטנים ואני לא יכול להחזיר אותם, לא יקרה לי משהו אם אני אוכל את הבוטנים שקניתי ופעם אני פשוט לא אוכל (אקנה) אותם?

סורי שיש לי הרבה שאלות פשוט רק לפני כמה ימים התחלתי להתעניין בתזונה הזאת

יונתן כתב:אתה יכול לבדוק באתר הכרונומטר את כמות הקלוריות בכל פרי כדי לראות מה משתלם יותר. אפרסמון, למשל, הוא אחד הפירות הכי משתלמים, כי מחירו לרוב נמוך למדי (8-5 ש"ח לק"ג), לא צריך לשלם על שום דבר מיותר (קליפה וגרעינים) והוא מניב 700 קלוריות לק"ג. האבטיח די משתלם, למרות כמות הקלוריות המועטה בו (כ-300 קלוריות לק"ג), בשל מחירו הזול (3-2 ש"ח לק"ג, ואפילו פחות בשיא העונה). האנונה מניבה כמות גבוהה של קלוריות (כ-700 לק"ג), אבל קשה בדרך כלל למצוא אותה במחיר משתלם, ויש בה הרבה חלקים לא אכילים.

את האפרסמון מוכרים בקיץ? וזה עדיין עולה בסביבות ה5-8 שקל בקיץ?
KeserYeser

הודעהעל ידי יונתן » א' יוני 03, 2012 6:50 pm

אפרסמונים יש רק בחורף.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הקודם

תגיות נושא

עלויות מזון, חלבון

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 6 אורחים