לא מצליחה לרדת במשקל

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

לא מצליחה לרדת במשקל

הודעהעל ידי Eiddie » ו' נובמבר 15, 2013 7:04 pm

שלום!
אני בת 14, ולפני כחצי שנה עברתי לתזונה טבעונית-הוליסטית ובה הייתי אוכלת אורז מלא (בלי תוספות כגון שמן, מלח וכדומה), הייתי משלבת מלא ירקות חיים ופה ושם גם פירות
ושייקים.
לאחרונה עברתי לתזונה פרוטריאנית (?) בעקבות הספר של דאג [בערך ב3 חודשים האחרונים], ובסה"כ הורדתי רק את האורז המלא, ופשוט הוספתי הרבה יותר פירות.
אז לצורך העניין, תפריט שלי לדוגמא (כמובן שזה משתנה מיום ליום)-
בוקר - שייק של 7 בננות ו2 תמרים
ביינים- 2 תפוחי פינק ליידי גדולים
צהריים- שייק של 7 - 10 בננות עם תמרים וסלט ענק (5+ מלפפונים, 5+עגבניות, 3+ גזרים, מלא עלים [בעיקר תרד], גמבות וכו..)
ערב - כמה תפוחים ושייק של 5 עגבניות עם ירקות.
[אני לא משלבת מזון מאודה\מבושל]
*לאורך כל החצי שנה האחרונה לא נגעתי בשומן, אפילו לא אבוקדו, וכמובן שלא בקפאין, סוכרים מלאכותיים למינהם, גלוטן, מלח וכו' וכו'..
-חשוב לציין שבדיקות הדם שלי השתפרו משמעותית ואני מרגישה מצוין מכל הבחינות.
בנוגע לפעילות גופנית - שעה הליכה כל יום.
אוקי, אז הבעיה שלי היא כזאת - אני שוקלת 59-58 ואני גובה 1.55 בערך, שזה עודף משקל.
אני תקועה באותו משקל כבר מלא זמן - הוא פשוט נתקע, ואני ממש רוצה לייצב את המשקל; לפחות להגיע למשקל של 54-50 ואני פשוט לא מצליחה.
יש לזה איזושהי סיבה? אני עושה משהו לא בסדר?
תודה רבה.
Eiddie

Re: לא מצליחה לרדת במשקל

הודעהעל ידי ירדן » ו' נובמבר 15, 2013 7:22 pm

הי Eiddie, ברוכה הבאה :)

נהדר לשמוע שאת מרגישה טוב! זה הכי חשוב :D

לגבי הירידה במשקל - מה שחשוב זה שתעשי גם פעילות גופנית להעלאת מסת השריר וזה יעלה את רמת המטבוליזם הבסיסי שלך ויגרום לירידה במשקל ולחיטוב הגוף. הליכה זה לא מספיק. לירידה יפה ובריאה במשקל חשוב מאוד לשלב פעילות גופנית שעובדת על מסת השריר. הרעיון הוא לא רק לרדת במשקל אלא לרדת באחוזי השומן ובשביל זה צריך להעלות את מסת השריר. ריקמת שריר צורכת הרבה יותר קלוריות מרקמת שומן וככה בעצם שורפים יותר קלוריות במהלך היום גם בזמן מנוחה.

הנה מאמר בנושא-
http://30bananotleyom.co.il/811-articles/196-skinny-fat
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי יונתן » ו' נובמבר 15, 2013 7:38 pm

ברוכה הבאה! :D

אין כאן שום תעלומה, כדי להגיע למשקל גוף אופטימאלי את צריכה לבצע פעילות גופנית שתוביל להעלאת מסת השריר בגופך ולהורדת אחוזי השומן. שעה הליכה ביום היא נחמדה בתור חימום לפעילות הגופנית, אך אינה מקדמת אותך בשום אופן בשתי הדרכים שציינתי לעיל שיובילו לירידה במשקל. אישה בת 70 אולי תחשיב זאת לפעילות גופנית, אך לא נערה בגילך שאין כמעט גבול לרמת הכושר הגופני שהיא יכולה לשאוף אליה. פעילות גופנית אינטנסיבית לא חייבת להיות דווקא משהו משעמם, אלא כל פעילות שגורמת לך הנאה, בין אם לרקוד, לשחק טניס או לקפוץ על טרמפולינה, אבל אין ספק שזהו חלק אינטגרלי מ-80/10/10. אדם בעל מסת שריר גבוהה ואחוזי שומן נמוכים, יתקשה מאוד לעלות במשקל ב-80/10/10 גם אם הוא נמצא בתקופה שבה אין לו הרבה זמן לפעילות גופנית.

איני יודע אם הדבר נכון במקרה שלך, אך שימי לב שהיסטוריה של דיאטות ושל הגבלת קלוריות מעודדת את הגוף לצבור עודפי שומן, כי הוא בעצם מתכונן לתקופות הבאות של מחסור בקלוריות. במקרה זה, שלצערנו נפוץ בחברה שלנו, יידרש לגוף זמן רב יותר על תזונה בעלת כמות קלורית שמספיקה לצרכיו כדי לשחרר את עודפי השומן.

ושאלה: האם את דואגת לגוון בפירות?
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי Eiddie » ו' נובמבר 15, 2013 9:20 pm

ידוע לי שהליכה זה לא מספיק, אבל התכוונתי לקטע שאני שוקלת בדיוק כמו פעם כשעוד הייתי צורכת מזון מהחי ומלא שומן, למרות שהורדתי מלא דברים.
וכן, בעבר היה יוצא לי לעשות מלא דיאטות. ממש לפני שהתחלתי לשמור הייתי חיה על כל מיני משקאות אנרגיה דיאט למינהם, מסטיקים, קולה זירו ואולי איזה מלפפון או חצי תפוח ורוב הזמן פשוט הייתי גוועת ברעב.
(אני יודעת שזה ממש מסוכן, ובגלל שזה גרם לי לכלכך הרבה חוסרים ובעיות שיניתי את התזונה, ולמזלי הכל התייצב בלי שום תוסף, רופא או פסיכולוג)
אז זאת הסיבה?
ואני דואגת לגוון בפירות.
Eiddie

הודעהעל ידי ירדן » ו' נובמבר 15, 2013 9:58 pm

לדיאטות עבר יש השפעה רבה על היכולת לרדת במשקל כי הן מורידות את רמת המטבוליזם הבסיסי וגורמות לגוף לאגור יותר שומן. זה לא סתם שאנשים שעושים דיאטות הרעבה אחר כך עולים בחזרה במשקל או נעים כל הזמן במשקל כמו יו יו. במצב כזה חשוב לשנות את התזונה ולאכול מספיק אבל גם לעשות פעילות גופנית מתאימה כדי להעלות בחזרה את רמת המטבוליזם הבסיסי.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי יונתן » ש' נובמבר 16, 2013 9:57 am

ירידה התחלתית במשקל קשורה לרוב בשיפור קצב העיכול וכך בשחרור מזון שיושב זמן רב במעיים, וכן בשחרור עודפי נוזלים שנצברים בגלל צריכה רבה של רעלים כמו מלח. אין לירידה ההתחלתית הזו קשור לירידה בכמות השומן בגוף או להגבלת צריכת השומן. הפחתת כמות השומן דורשת פעילות גופנית. אני לדוגמה ירדתי 7 ק"ג כשעברתי לתזונה, אף על פי שהייתי גם ככה רזה, כי לפני כן התבססה התזונה שלי על המון לחם ועל הרבה מלח.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי ירדן » א' נובמבר 17, 2013 3:40 pm

דיאטות דלות קלוריות והפרעות אכילה מורידות את רמת המטבוליזם הבסיסי. אפילו פרילי, שכולנו בוודאי נסכים שהיא אחת הבחורות עם אחוזי השומן הנמוכים ביותר בקהילת ה-80/10/10, אמרה שאפילו עלתה מעט במשקל בתחילת דרכה בתזונה הזאת, בגלל שיש לה עבר של הפרעות אכילה וצמצום קלוריות, ורק אחר כך המשקל התחיחל לרדת בהדרגה. אם בעבר נהגת לאכול מעט מידי מזון הגוף שלך כרגע נאחז בכל מה שאת מכניסה לו. בנוסף לזה בוודאי יש לך מסת שריר די נמוכה ואחוזי שומן גבוהים ממה שצריך שיהיו לך. במקרה כזה הדרך לרדת במשקל היא לא להפחית שוב את כמות הקלוריות אלא להעלות את רמת המטבוליזם הבסיסי.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי מאיה » א' נובמבר 17, 2013 9:12 pm

אני מנסה להבין אם המקרה שלי של עלייה במשקל קשור לזה- שכנראה ודי בטוח שלא הכנסתי מספיק קלוריות בעבר לגוף וכמות גבוהה של שומן ולכן הגוף עכשיו העלה במשקל או שזה קשור לבלוטת תריס, להורדת המינון של הכדורים, כי אני ככה קרובה להעלות מינון שוב...
זה מצב מאוד לא נעים ככה עם הגוף, וגם לא פייר! חוץ מזה שאחרי רכיבה על אופניים אינטנסיבית יש לי יותר רעב, ולפעמים יש צורך לחזק בשורשים מאודים ואני לא אוהבת את זה , מה גם ששמתי לב שבאמת בננות - מייבשות אותי? זה היגיוני? או שזה המים שאני שותה שלא מרווים אותי?
משהו לא מסתדר לי פה עם כל הבלגן
מאיה

הודעהעל ידי אורנה » ב' נובמבר 18, 2013 8:25 pm

מאיהלה, אל תישברי בגלל משקל
אני השמנתי במעבר לתזונה הזאת 3-4 ק"ג שנשארו תקועים כמה חודשים
את יכולה לתאר לך כמה מטריד זה היה באמצע כל התהליך שעשיתי.
לא יודעת מה נתן לי את הכוח לא להשבר,
אבל לא נשברתי ולאחר כמה חודשים לא רק שהם ירדו אלא הורדתי עוד 3-4 קג כלומר סה"כ 7 קג בחודש שזה ממש מטורף
ואחרי זה המשכתי לרדת מתון.

תחזיקי מעמד והגוף יביא עצמו לאיזון מחודש שגם בלוטת התריס תושפע והכל יתחדש
סהכ את בחורה ממש רזה ואף אחד לא רואה את ה3-4 קג האלה חוץ ממך
אורנה

הודעהעל ידי מאיה » ב' נובמבר 18, 2013 9:16 pm

תודה אורנלה, אני בכלל מבינה לאט לאט.. בגילי המופלג שהכל בראש שלי... וכמו ש"פרילי" אמרה באחד הסרטונים שלה שלהתייחס כל הזמן למשקל זה משמין... :)
אני בהחלט אדבוק בתזונה ופעילות גופנית ואוויר של הים, וכמובן סביבה טובה:)
מאיה

תגיות נושא

פעילות גופנית, ירידה במשקל

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], YandexBot ו 10 אורחים