ירקות מצליבים

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

ירקות מצליבים

הודעהעל ידי ccpoor » ש' יוני 02, 2012 9:59 am

מה הקטע שלהם? אני לא מצליח לדמיין את עצמי בטבע אוכל ברוקולי מתחת לעץ בננות, אבל מגיל 0 זה היה שם תואר לכל דבר בריא.
סמל אישי של המשתמש
ccpoor

Re: ירקות מצליבים

הודעהעל ידי יונתן » ש' יוני 02, 2012 6:42 pm

ד"ר גרהם בספרו "דיאטת 80/10/10" ממליץ לאכול בעיקר עלים ירוקים צעירים ולהימנע המצליבים, בשל תכולת התאית הרבה שלהם שעשויה לגרום להפרעות עיכול. מצד שני בהחלט מדובר בירקות מזינים. מניסיון אישי קשה לי לעכל ברוקולי חי, אבל עם כרובית אין לי כל בעיה. נסה על עצמך ותבדוק מה מתאים לך ומה לא, אבל אל תרגיש חובה לאכול מצליבים.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

Re: ירקות מצליבים

הודעהעל ידי ירון » ש' יוני 02, 2012 6:59 pm

ברוקולי, למרות שלא טעים רואו (לפחות לא עבורי), הוא עדיין מכיל מרכיבים בריאים, וכך גם מצליבים אחרים כמו כרוב וצנון (שאני מאוד אוהב), כרוב ניצנים, לפת ועוד. אני בספק אם בטבע היינו אוכלים מצליבים, וגם אינני בטוח שהיינו אוכלים שורשים (כמו גזר לדוגמא, אשר אני מאוד אוהב).

עם זאת, עצם כך שהם מכילים מרכיבים בריאים לא אומר שחובה לאכול אותם, או שהיינו אוכלים אותם בטבע. :)
אני מסכים עם יונתן בנושא.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואינו מהווה חוות דעת או עצה מקצועית ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירון

תגיות נושא

עלים ירוקים

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: AhrefsBot, YandexBot ו 7 אורחים