רכישת הספר

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

Re: רכישת הספר

הודעהעל ידי cazino » ד' נובמבר 27, 2013 11:03 am

אמרת שאינך אתלט, תוכל לספר מהם הפעילויות הגופניות שלך, לקנה מידה ?
cazino

הודעהעל ידי eilon » ד' נובמבר 27, 2013 9:08 pm

אני עושה פחות פעילות ממה שמומלץ... לא עובד על כך נמרצות. יכול להיות שאני שורף אנרגיה על פעילויות שלא מוגדרות כספורט
פעמיים בשבוע "שכיבות שמיכה", כמה שאני יכול. מדי פעם אני עושה "מקבילים" בעבודה (בין 2 שולחנות), מדי פעם אני עושה "מתח" בגן ציבורי או היכן שאפשר להיתלות.
כשיש מספיק בננות בשלות או אם אכלתי מספיק רימונים, סביר שאני אצא לרוץ באותו היום. גם ריצה אצלי זה עדיין דבר שלא בשיגרה ובעבר בגלל פציעה חשבתי שלא אוכל לרוץ. היום אני יכול לרוץ קילומטרים בודדים, וחלק מהזמן אני הולך.
מאז שנפטרתי מהאסטמה המיגבלה שלי היא כבר לא מערכת לב-ריאה כמו שהייתה בעבר, עכשיו זה רק לעבוד על חיזוק השרירים.
אז לפעמים אני עושה גם 100 סקווטים, כמעט ברצף. אבל אני לא עושה את זה כל יום כי לא תמיד אני מצליח להחלים מהסקווטים של אתמול.

בעבודה אני עומד הרבה שעות, וזז הרבה. ובמהלך היום אני חושב המון :)
כל זה שורף המון קלוריות, מסתבר. וככל שיש לי יותר פירות בשלים אז יש לי גם יותר כוח לספורט, זה יחס ישר מבחינתי.

בתאכלס, אני די "תפוח אדמה" בכל הקשור לספורט. אבל זו השנה הראשונה שלי שאני בכלל יכול לעשות את הפעילויות האלה
eilon

הודעהעל ידי מאיה » ד' נובמבר 27, 2013 9:29 pm

מדהים, בטח המטבוליזם שלך עובד חבל על הזמן, תמיד תהיתי איך זה שיש אנשים שהם כ"כ רזים בלי מאמץ מוגזם:) ואתה רוצה להעלות משקל... סתם, אני מבינה אותך, אתה פתאום קולט שנתת גז כל הזמן בניוטרל ורק עכשיו בעצם אתה משמיש את הרכב לעבודה עם הדלק הנכון,
דרך אגב בחנתי את העניין הזה של השומן איילון שאמרת שזה עושה לך התקף אסטמה אז אצלי נגיד אכלתי 1/4 אבוקדו אבל לא מספיק קלוריות מפחממות באותו יום ישר בשנייה הראשונה שאני אוכלת את זה לא רק העירפול מופיע גם מופיע איזה מן לחץ בסינוסים, זה כזה הזוי שבגלל חתיכת אבוקדו קטנה ככה זה ירגיש, אולי זאת לא הסיבה, לא יודעת... אבל אבוקדו מבחינתי הוא השומן האידאלי ואני גם מאוד אוהבת אותו :) ... אם זה היה תלוי בי יכולתי לאכול 2-3 בארוחה, זה מה שעשיתי פעם... ממש הרגלתי את עצמי לא לאכול אותו יותר מדי...

אגב, איך הורדת את הכרונומטר למחשב?
מאיה

הודעהעל ידי cazino » ד' נובמבר 27, 2013 9:46 pm

וואו:)
בהצלחה עם המוטיבציה לספורט!
גם אני משתדלת לעשות יותר ספורט מוצהר.. :)

כנראה זה עניין של ניסוי ותהייה.. אני צריכה להתמיד ולהבין כמה קלוריות אני צריכה..
רק להשתחרר מהדאגה של השמנה... :roll:
cazino

הודעהעל ידי eilon » ד' נובמבר 27, 2013 10:04 pm

זה לחלונות:
http://cronometer.com/download/CRONOMET ... -0.9.9.exe
וגרסאות נוספות באתר: http://cronometer.com/download
יש גם אפליקציה לדאמב-פון, אבל זה בטח עולה כסף. דרך הAppStore
הם אומרים שהמסד נתונים שבאתר רחב יותר. אבל מהמגוון שאני אוכל, הכל נמצא כבר בתוכנה.

cazino - תודה :)
קחי בחשבון שאפשר "לעלות במשקל" רק בגלל שיש לך מזון עתיר נוזלים והמון סיבים במערכת.
לדוגמא, אם אכלתי כמה ימים רק מזון נא, אז אני אשקול לפחות בק"ג או שניים פחות מאשר אם אכלתי אתמול בלילה כמה ק"ג של ירקות שורש מאודים. כי הם יוצאים מהמערכת לאט יותר מאשר פירות וירקות
ולכן בימים שאני אוכל מבושל, אני שוקל בקילו או שניים יותר. אבל זה שטויות! זה לא המשקל של הגוף שלי, פשוט יש בתוכי המון אוכל

דבר נוסף, נכון שבד"כ נשים מפחדות להעלות במשקל, והבעיה שלי בדיוק הפוכה. אבל עדיין, אני חושב שבאורח החיים הזה לא כדאי לעשות לעצמך חשבון על כל ק"ג או שניים לכל כיוון
לפעמים יורדים במשקל רק בגלל חוסר בשתייה. ואז שותים ליטר ומעלים קילו. את מבינה שזה שטויות? עדיף לא להתייבש ולשקול 2 קילו יותר, מאשר להתייבש או לא לאכול מספיק.
קחי בחשבון שבלי צום מלא תמיד יהיה קצת אוכל במערכת. וזה לא באמת המשקל שלך, בייחוד עם הכמות סיבים שאנחנו אוכלים באורח החיים הזה.
אני מכניס דרכי בכל יום בין 3 ל6 ק"ג של מזון... :lol:

מאיה - אני חוטף התקף אסטמה כשיש לי חוסר איזון בחומצות השומן, וקל לי להפר אותו כשאין לי מספיק עלים ירוקים (או אומגה-3). כתבתי על כך המון אם את זוכרת.
אני יכול לאכול כמויות קטנות של שומן אחרי או עם סלט גדול, או אם צרכתי מספיק חומצות שומן מהסוג השני כדי לאזן.
כבר אכלתי קצת אבוקדו, וגם קצת טחינה, מבלי לקבל התקף אסטמה.
יכול להיות שזה מה שקורה אחרי שנים שאכלתי טונות של שמנים מסוג אומגה-6. בטח הרקמות שומן שלי עוד בנויות מזה. ד"ר ג'ון מקדוגל אומר "השומן שאתה אוכל זה השומן שאתה לובש", כי בבדיקות רקמות שומן מוצאים את סוגי השומן שצרכנו. ואני אכלתי רק מהשומן שלא טוב לי, והמון :oops:
eilon

הודעהעל ידי cazino » ד' נובמבר 27, 2013 10:28 pm

תודה:)
אני פשוט מורגלת לחשב קלוריות.. והרבה הסתמכתי על הרעיון של שריפה מול הכנסת קלוריות.משמין או מרזה..
זה פשוט נשמע כאילו הרב בדרך החיים הזו אוכלים יותר ממה שהם שורפים..
cazino

הודעהעל ידי eilon » ו' נובמבר 29, 2013 7:20 am

להבנתי תהליך העיכול וחילוף החומרים זו לא מתמטיקה פשוטה כ"כ
נכון שאנחנו אוכלים, אבל לא תמיד ידוע כמה בדיוק נספג, ולא תמיד ידוע כמה נשרף, ועל מה.

אחת הסיבות זה שלפירות וירקות יש ערך תרמי גבוה. הרבה מהקלוריות נפלטות כחום, וחלק מהחום דרוש לעיכול עצמו.
דבר נוסף בפירות וירקות יש הרבה פרוקטוז, שעד כמה שידוע לי דורש גלוקוז כדי להתעכל (בבקשה לתקן אותי מהידע שלכם... מי שקורא את זה)
הפרוקטוז גם נקשר לסיבי הפרי, ולא בטוח שכולו מתעכל אלא אם משתמשים במסחטה שמפרידה את הסיבים, או בלנדר ששובר אותם.

אני עדיין מתפלא כמה מהאנרגיה נפלטת כחום. לפעמים אחרי ארוחת פירות טובה אני חש צורך להוריד חולצה או שכבה מהבגדים. זה קרה לי בעיקר עם אבטיח ורימונים
הם מחממים אותי להרבה יותר זמן מאוכל חם, ואני מניח שזו תוצאה של שריפת אנרגיה.
בכל אופן אני נהנה מהמצב הזה, אחרי היסטוריה של כפות ידיים ורגליים קרות, וצורך ללבוש אין ספור שכבות :D
eilon

הודעהעל ידי cazino » ו' נובמבר 29, 2013 9:52 am

אז אתה אומר ששייק פירות ישמין ופרי שלם לא? :?:
cazino

הודעהעל ידי בת חן » ו' נובמבר 29, 2013 11:24 am

פרוקטוז בעל נטייה גבוהה יותר מגלוקוז להיקשר לסיבים בגלל המבנה הכימי שלו. ככל שנוריד יותר סיבים כך נאפשר יותר ספיגה של פרוקטוז. בשייק שבו אנחנו מערבלים את הפירות עם הסיבים יש פחות את הבעיה הזו כיוון שמערכת העיכול הפרוקטוז נקשר מחדש לסיבים. כמובן שהטוב ביותר הוא לאכול את הפרי בשלמותו, כי ככה תהליך העיכול הרבה יותר הדרגתי ומתחיל בפה, מה שקשה יותר לעשות אם שותים מיץ או שייק.

בשרשור הישן הזה דיברנו על כל זה בהרחבה http://www.30bananotleyom.co.il/forum/viewtopic.php?f=2&t=28
בת חן

הודעהעל ידי cazino » ו' נובמבר 29, 2013 11:52 am

העליתי את נושא השייקים(וריאתי גם שבספר לגרהאם יש מתכוני שייקים)
כי בעבודה אין לי ממש זמן ללעוס...
ובעבר הייתי פשוט די צמה במהלך היום/מנשנשת ענבים פה ושם מחוסר ברירה..
:idea: אז חשבתי שהכי טוב יהיה לקחת לעבודה מלא שייק ירוק מתוק
ולנשנש בננות כשיש זמן כי לא ממש צריך ללעוס אותן כמו פירות אחרים..

רעיון טוב?

ושוב , סליחה על השאלה החוזרת על עצמה, נכנסתי ללינק אבל לא ממש ראיתי תשובה ישירה לשאלה שלי..
ואולי לא ממש הבנתי את התשובה שלך.. :)
שייק משמין ופירות לא?
כי חזרתם ואמרתם כמה פעמים בפורום שפירות לא משמינים..
cazino

הקודםהבא

תגיות נושא

קלוריות, כמה לאכול?, פעילות גופנית

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: YandexBot ו 7 אורחים