עלים אורגנים בת"א

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

Re: עלים אורגנים בת"א

הודעהעל ידי eilon » ו' נובמבר 29, 2013 5:14 am

ודווקא החסה שלהם עולה 4 ש"ח שזה די זול. יש מקומות שהחסה האורגנית זה אפילו 7+
אבל רק בשביל עלים לעשות משלוח? אני לא יודע אם זה שווה את מחיר המשלוח. גם כך הם לא מחזיקים יותר מכמה ימים ואז כבר דורשים "החיאה" :D
אולי בינתיים בדקי מה הכי קרוב לך :) עד שיתעורר בך החשק לחפש איכויות שונות או כמויות של מזון אורגני, ושזה יהיה שווה לך את הטרחה
eilon

הודעהעל ידי cazino » ו' נובמבר 29, 2013 10:52 am

תודה:)
כולכם מדהימים ונותנים לי מוטיבציה להמשיך.

אני נהנית מאד מהתזונה וממש אוהבת פירות מתוקים ומרגישה שאני מסוגללת לזלול מהם בלי הפסקה.. :D

אתה צודק, אם זה רק בשביל עצמי אולי עדיף לקנות כל פעם קצת..
פירות אורגניים קצת יקרים לי כרגע.. אז חשבתי לפחות בתור התחלה לקנות רק את העשבים לא מרוססים כי הבנתי שהם רעילים יותר מפירות לא אורגנים. פשוט הרבה פעמים החסה בניצת נראית קצת עייפה..
וחשבתי שאם אני יתחיל לאכול כל כך הרבה עלים אז אולי אני כן צריכה לקנות כמות שבועית..
cazino

הודעהעל ידי eilon » ו' נובמבר 29, 2013 12:12 pm

מבחינתי יותר הגיוני לקנות את הפירות לצריכה שבועית, כי הם מבשילים בזמנים שונים ולחלקם לוקח זמן נכבד להבשיל. בייחוד כשיורדות הטמפרטורות. אבל לעיתים אפשר להשיג פירות שהם כבר בשלים, במחיר מוזל. בייחוד כשקונים לא אורגני ישנן הזדמנויות כאלו.

אבל את החסה אני לא מצליח לשמור ליותר מימים בודדים. העלים מאבדים מהפריכות שלהם מהר. יכול להיות שבחורף יקח קצת יותר זמן
אז עלים ירוקים אני קונה פעמיים ולפעמים שלוש פעמים בשבוע. תלוי היכן אני עובר עם הרכב, ולא תמיד קונה באותו מקום.
ואם הם כבר נובלים אצלי במקרר... אז במקום לזרוק אני משרה במים עד שחוזרת הפריכות. זה לא כמו טרי, אבל עדיף בהרבה מכלום! :D

יש ירוקים שנשמרים להרבה יותר זמן, במיוחד אם עוטפים אותם ב"נייר סופג" או עיתון, ואת זה בתוך שקית במקרר. ולא נותנים להם לרבוץ בתוך הנוזלים שיוצאים מהם. (אשמח לעוד טיפים)
פטרוזיליה ושמיר מחזיקים יותר זמן מחסה עד כמה ששמתי לב, ויכול להיות שגם "עליי בייבי" יחזיקו טיפה יותר מחסה.
eilon

הודעהעל ידי cazino » ו' נובמבר 29, 2013 12:38 pm

את העלים אני שמה גם בתוך שקית בד עבה במגירה הכי נמוכה במקרר.
cazino

הודעהעל ידי אורנה » ש' נובמבר 30, 2013 1:55 pm

בקשר לטריות העלים
לפני שנה המקרר הישן שווק חיים, קניתי חדש.
במפרט כתוב שיש לו אור סגול במגירות הירקות כדי לשמור על טריות
חשבתי שזה קשקוש
זה ממש עובד
כל הירוקים נשמרים לי בין שבוע לשבועיים תלוי כנראה בטריות הראשונית שלהם ובאופי הירק
לפעמים אפילו יותר, כמו הפטרוסיליה שהפתיעה ונשמרה כחדשה המון זמן
אולי אפשר לסדר אור סגול כזה גם במקרר ישן?

בנוסף ספציפית לחסה
איך שאני מביאה אותה הביתה או לאחר כמה שעות מקס'
אני רוחצת אותה, מייבשת ומאחסנת בשקית נקייה
בעצם בשתי שקיות, אחת עלים חיצוניים ובשנייה עלים פנימיים, מה שנקרא לבבות חסה
לדעתי זה עוזר לשמר אותה
רק מציינת שאני לא משרה אותה, אלא, רוחצת עלה עלה בזרם מים ומייד מייבשת
אורנה

הודעהעל ידי בת חן » ש' נובמבר 30, 2013 7:19 pm

אגב מה עם נרולי בנווה צדק? יש להם למיטב זכרוני סחורה יפה ולא מאוד יקרה. ויש גם חנות באיזור בבאזל בדר"כ הסחורה בסניף עדן של מגדלי יו יותר טובה מזו של גן העיר, ויש כמובן את טבע קאסטל.
בת חן

הודעהעל ידי מאיה » ש' נובמבר 30, 2013 7:23 pm

גם אצלי החסה מחזיקה מעולה, ואין לי מקרר מתוחכם וגם לא שוטפת אותה, למרות שאולי אקח את עצת אורנה ואשטוף ככה תהייה פחות עבודה בכל יום ואולי הזחלים בתוכה פחות יוכלו מהחסה....

בעיני זה מאוד תלוי בטריות ושבאמת נקטפה באותו בוקר או אפילו במשך היום ואז באמת מחזיקה שבוע ואפילו יותר, אצלי לא יוצא לי לבחון כי אני קונה בול למשך שבוע... וזה נגמר
מאיה

הודעהעל ידי eilon » א' דצמבר 01, 2013 3:22 am

אורנה את סוגרת את השקית עם העלים בצורה הרמטית או משאירה אוורור?
את מייבשת ב"מייבש חסה"?
מאיה, איך את שומרת את העלים, בשקית הרמטית?

אצלי גם חסה שנקטפה באותו בוקר לא מחזיקה מעל 3 ימים, אבל השקית לא הרמטית
גם יכול להיות שהאוויר אצלנו לא משהו... בשבוע שעבר היה 30% לחות, וזה הטריד אותי ממש, הרגשתי שהאוויר מייבש אותי

אורנה האור הסגול במקרר שלך זה UV? ובעברית אולטרה סגול? או סתם מנורה בצבע סגול?
eilon

הודעהעל ידי בת חן » א' דצמבר 01, 2013 8:58 am

אני שמתי לב שזה תלוי באחוז המים שבעלים עצמם, למשל לפני שבועיים הזמנתי מהמשק 8 חבילות קייל וכבר אחרי 3-4 ימים כולם התחילו להצהיב מאוד ולקבל טעם מר (מבאס ביותר...) וגם פטרוזיליה מצהיבה לפעמים מהר מאוד אבל עלים כמו חסה, מיזונה ותרד מחזיקים יותר זמן, לפחות שבוע.

הכי עובד אצלנו זה באמת לא ללכוד את העלים עם הנוזלים בתוך השקית, שיהיה אוורור קל ונייר סופג (שאפשר לייבש אחרי השימוש ולהשתמש שוב). אני לא חושבת שעיתון זה רעיון טוב, כי למיטב ידיעתי בדיו שמשתמשים בו להדפסת עיתונים יש עופרת ובמגע עם הנוזלים של העלים, נשמע לי לא הכי נחמד...
בת חן

הודעהעל ידי eilon » א' דצמבר 01, 2013 9:12 am

בת חן, מסכים איתך לגבי העיתון. יותר התכוונתי לנייר כלשהו... עיתונים אין לידי כבר שנים כך שאין לי נייר עיתון... משתמש ב"נייר סופג", כזה שאנשים משתמשים לספוג שמן.

אצלנו בארץ הידע על גידול, שיווק, ואחסנה של קייל הוא מצומצם. זה רק הגיע לשוק לא מזמן, אפילו החקלאים לא יודעים מה לעשות עם זה ומצאנו את עצמנו מסבירים לחקלאים איך לגדל ובאיזה אופן לשווק (שני חקלאים אפילו לא ידעו להבדיל בין זני הקייל שלהם, ומכרו אותם בשמות הפוכים עד שאמרנו להם על הבילבול :) ), כי ראינו כאלה שעשו שטויות חבל על הזמן כמו להוריד ענפים שלמים למכירה... שזה בזבוז של צמח וזמן צמיחה.

בארצות הברית לעומת זאת, הם כבר מכירים את הקייל תקופה, וראיתי מאנשים שחיים 80/10/10 שהם קונים קייל בכמויות גדולות (ארגז), זה מגיע כמו שמוכרים דגים. קבור טוב בתוך ערימה של קרח,
מהסיבה שלעלים של הקייל יש חיי מדף קצרים מאוד, והצמח הזה מסתדר יופי עם קרה ושלג, צריך הרבה כדי להרוג אותו. אז כנראה שהעלים עמידים בקפור, שלא כמו עלי חסה שב0 מעלות קופאים ומתים.
אולי המקרר שלי קר מדי בשביל החסה? דווקא נראה לי ששמתי אותו על הטמפ' הכי גבוהה שאפשר... שלא תקפא... ובכל זאת מצאתי עלים קפואים איזה פעם או פעמיים...
eilon

הקודםהבא

תגיות נושא

אורגני, עלים ירוקים

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: AhrefsBot ו 8 אורחים