גמילה משומן

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

גמילה משומן

הודעהעל ידי kateandthscake » ו' נובמבר 29, 2013 8:37 pm

היי,
לאחרונה אני מנסה לחזור לאכילה בריאה יותר בסגנון RAW 801010, מה שאומר המון פירות טריים, ולקראת הערב גם ירקות.
רציתי להתייעץ בנוגע ל2 דברים.
הראשון הוא גמילה משומן, כלומר, אני לא אוכלת דברים שהם שומן רווי [נוסח אוכל מעובד ומן החי] אבל כן צורכת אגוזים, שקדים וטחינה. מה שעדיין נחשב שומן ולא בריא בכמויות שאני אוכלת.
הצלחתי להפסיק עם האגוזים, עכשיו נותרה רק הטחינה, מאחר ואני אוהבת אותה מעל הירקות שלי [אך לצערי אוכלת יותר מידי ממנה דבר שמטרפד את כל התזונה שלי]
הייתי רוצה לקבל המלצות בנוגע לתחליפים [כאמור זה להוסיף טעם לסלט], או טיפים לגמילה לצמצום צריכת השומן שלי.

דבר נוסף הוא בהקשר לRAW TILL 4, מישהו מכם מנסה זאת? אני רואה שפרילי אוכלת תפחי אדמה אף על פי שהם מלאים בעמלין, או אורז, מה אתם אומרים?
וגם איך אוכלים\מבשלים אותם וכמה?

תודה רבה!!!
kateandthscake

Re: גמילה משומן

הודעהעל ידי מאיה » ש' נובמבר 30, 2013 7:59 pm

הי, אני הייתי ממליצה להתמקד בשומנים שאת יודעת את מקורם קודם כל ושהאגוזים באמת נאים... אחרת הם צוברים עיפושים ולא ממש תורמים לנו לגוף וגם טחינה להעדיף את האתיופית הנאה, לא דיברת על אבוקדו, את לא אוהבת? מבחינת שומן כרגע נראה לי שהוא האידאלי, בכל זאת זה פרי... ולא עבר שום תהליך...
את יכולה אולי לתכנן לך צריכת שומן שבועית, נגיד כמה כפות טחינה בשבוע, ואז את לא חייבת לאכול כל יום אלא לאכול פעם ביומיים 2 כפות, מאוד תלוי בכמות הקלוריות שאת מכניסה מפחמימות בכל יום כדי לראות שזה לא עובר את ה-10% וגם אם עברת קצת אז נו אף אחד לא ימות לעומת כמויות שומן שהיינו רגילים לצרוך בעבר... את משתמשת בכרונומטר?
מה גם שאם יש לך קרייבניג לשומנים מרובים אז יכול להיות שלא אכלת מספיק קלוריות באותו יום מפירות
לגבי ה-ROWTILL4 אני בתקופה האחרונה הרבה פעמים יוצא לי לאכול את הפירות במשך היום ואז בארוחת הערב סלט ענק (מרביתו חסה) ושורשים מאודים- בעיקר תפו"א (זה בא לי הכי טוב) אבל לפעמים גם בטטה, או דלעת או ירק אחר שבא לי מאודה, אבל אז זה לא בהכרח יעזור להשלמת קלוריות שבאותו יום חסרה לי כי לא היו מספיק פירות בשלים, וגם אחרי שגיליתי שתפו"א בקליפתם יכולים להיות מקור ליוד ויש מצב שחסר לי אז אני אוכלת...
ברור שהייתי מעדיפה להיות 100% נא, אני מרגישה יותר טוב כשזה ככה, ובקיץ היה ככה אבל לאחרונה ככה זה יוצא, ואני רואה שהשד לא נורא כ"כ
לגבי אורז- אני לא יכולה לאכול זה ישר השפעה חומצית עלי , ניסיתי גם את הפסטה מקמח תירס שפרילי אוכלת ולא רק שזה לא טעים זה לא היה משהו על הגוף שלי ושוב זה מוצר מעובד, אני יעדיף תמיד שגם אם זה בחריגות למאודה שזה יהיה מהירק השלם ולא משהו תעשייתי
אבל תנסי לראות איך זה משפיע עליך , אני בעד כמה שיותר לנסות, לתהות לבדוק מה הכי טוב לך!
בהצלחה:)
מאיה

הודעהעל ידי ירדן » ש' נובמבר 30, 2013 10:16 pm

שלום :)

אכילה מרובה של מזונות שומניים הרבה פעמים נגרמת בגלל אכילה לא מספקת של פחמימות. אם תכתבי כאן יום לדוגמה של מה וכמה את אוכלת נוכל לראות אם את אוכלת מספיק והאם הסיבה שאת מתקשה לאכול פחות שומנים קשורה לכמות המזון שאת אוכלת ביום (כתבי גם מה משקלך וגובהך וכמה פעילות גופנית את עושה).

אני בסלט בדרך כלל שמה כף טחינה גולמית עם מעט מיץ לימון ומים (אני מכינה רק את הכמות הזאת בדיוק ולא מכינה מראש לכמה ימים) או חצי אבוקדו חתוך דק דק שנמעך טוב על כל הסלט. לא מרגישה צורך ביותר מזה. אם את מרגישה שזה לא מספיק לך נסי להוסיף עלים כמו בוק צ'וי, קייל, עלי בייבי ועשבי תבלין כמו פטרוליזיה, שמיר. הוסיפי גם גבעולי סלרי בשביל המליחות. קני עגבניות עם טעם עשיר ומלאות במיץ ונסי לגוון את הסלט עם ירקות כמו שומר, דלעת. חפשי ירקות באיכות טובה, כאלו שטעים לאכול אותם גם ללא רוטב. את גם יכולה להכין רטבים סמיכים למשל מעגבניות, גמבה, גזר, גבעולי סלרי וחצי אבוקדו או כף טחינה. גם סלק הולך טוב ברוטב.

RAW TILL 4 זה מצויין למי שלא רוצה לעשות 100% RAW או מתקשה למצוא מספיק פירות איכותיים. תמיד עדיף להתבסס על פחמימות מבושלות מאשר על מזונות שומניים, ורצוי לבשל אותם בצורה שהכי פחות פוגעת בערכים התזונתיים ושלא גורמת ליצירת חומרים מסרטנים, כפי שקורה בטמפרטורות גבוהות, וללא מלח וללא שמן ותבלינים. במקרה של ירקות עמילניים אידוי זה מצויין ובמקרה של אורז אז בישול במים או אידוי.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי kateandthscake » ש' נובמבר 30, 2013 10:58 pm

היי,

אני רק עכשיו החלתי ככה שאני עדיין לא לגמרי ראו וגם לא לגמרי "נקייה" [עדיין אוכלת מעט מלח, ובימים האחרונים אכלתי תפוחי אדמה ואורז לבן שכן היו בהם שמן לצערי]
אני לרוב אוכלת בבוקר בננות, [בערך 2 או שלוש] תפוח ואפרסמון, עם קינמון וקוקוס מגורד [למרות שעכשיו הבנתי שזה לא מומלץ בכלל אז אפסיק]
לפעמים גם תפוז, לאחר מכן עוד בננה.
אני רצה הרבה, בערך 5 פעמים בשבוע כל פעם בסביבות ה6 קילומטרים. אני 1.69, לא נשקלתי הרבה זמן אבל אני מניחה שאני בסביבות ה56 קילו כרגע, עליתי הרבה במשקל
בחודשים האחרונים מאחר וחזרתי לאכול מוצרים מן החי [הפסקתי שוב בשעה טובה] וכמו כן המון שקדים ואגוזים וליטרים של טחינה.
[אני רצה בסביבות 13:00]
מאחר ואני עובדת מהצהריים עד הערב, ובמקום העבודה שלי יש ארוחה, ובה המבחר הוא תמיד מעט ירקות [חסה, מלפפון עגבנייה, לפעמים גמבות וגזר] ובעיקר מוצרי חלב וביצים,
לעיתים אורז לבן ותפוחי אדמה נוטפים בשמן. אני עכשיו מנסה להתמקד בירקות, אך מאחר וזה לא האוכל שאני מכינה אז אין לי באמת את הפרוולגיה להשקיע בירקות מוצלחים יותר, או לחילופין לאדות
בטטות שאני כה אוהבת. נורא קשה לי לאכול רק את הירקות האלה לבד, זה מרגיש תפל ומשעמם...

אני מוצאת את עצמי חוזרת בליילה תמיד רעבה ועם חשקים לזבל, ואז אני מוצא את עצמי אוכלת פירות יבשים ללא זוכר [פפאיה או בננות] ואם יש טחינה באזור אני מסוגלת לחסל קופסא [אני קונה את טחינת הזהב המלאה]

זה נורא מתסכל, כי מעבר לנפיחות והמשקל שקפץ אני לא מרגישה טוב, חסרת אנרגייה, עצבנית ומדוכאת ומרגישה המון כישלון וחוסר שליטה.
מחר אני הולכת לעשות קניות, יש לכם רעיונות אולי מה להוסיף? אולי כדאי שאוכל יותר פירות במהלך היום ולפי הסלט המסכן של הערב אוכל נניח ארוחת מונו קטנה של תפוזים או פרי אחר?

תודה רבה!!
kateandthscake

הודעהעל ידי יונתן » א' דצמבר 01, 2013 7:50 am

איזו שאלה, ברור שאת צריכה לאכול הרבה יותר פירות ממה שאת אוכלת כרגע. אי אכילה מספקת של פחמימות היא הגורם העיקרי לחוסר אנרגיה, דיכאון ותשוקה למזונות שומניים ומרוכזים. נסי בשלב ראשון לשלש את כמות הפירות שאת אוכלת בבוקר ולפני העבודה, ואם גם זה לא מספיק - תוסיפי עוד! מה פתאום ארוחת מונו קטנה של תפוזים? אולי 15 או 20 תפוזים?
דבר שני, ברור שאכילה של ירקות בלבד לארוחת הצהריים לא תשביע אותך, הם דלים מדי בקלוריות, ובוודאי שהם תפלים ומשעממים. עדיף כבר שתביאי אוכל מהבית, או אולי פנייה למעסיק להביא אוכל יותר בריא, אם הדבר אפשרי...
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי בת חן » א' דצמבר 01, 2013 8:25 am

מצטרפת למה שירדן כתבה, כשהירקות איכותיים (וכמובן כשהם גם אורגניים) הסלט ממש ממש טעים! ופשוט אין צורך בכל תוספת אחרת, מקסימום קצת מיץ מלימון, אבל לירקות לא איכותיים יש לפעמים טעם נוראי, בעיניי לפחות, וזה מרגיש שצריך להוסיף משהו שיחפה על הטעם. באופן אישי, כשאני אוכלת לפעמים את הסלט עם תפוחי אדמה מאודים למשל, אז אני חותכת לקוביות ושמה אותם על הסלט, זה גם נחמד ואז יש פחות צורך בטחינה.
אפשר גם לאדות גרגרי תירס ולטחון אותם עם מעט מים ופלפל אדום ו\או עשבי תבלין טריים לפי הטעם.

והתחושות שאת מציינת בהחלט קשורים לאכילה לא מספקת של פחמימות מפירות, בעיקר ככל שאת נגמלת יותר ויותר ממזונות שיש להם השפעה מנטלית או ממכרת או מעוררת כמו קפה, קקאו, מזון מהחי וכו' הגוף הופך יותר ויותר תלוי ב0מבחינת מצב רוח למשל) בכמות מספקת של פחמימות, כי כבר אין חומרים שמשפיעים על מערכת העצבים שמחפים על המחסור הזה ונותנים תחושה מזוייפת של מצב רוח טוב, אנרגיה, ריכוז ואז מרגישים בחסרונם של הפחמימות הרבה יותר חזק.
בת חן

הודעהעל ידי kateandthscake » א' דצמבר 01, 2013 8:46 am

אין סיכוי שהמעסיק יעשה משהו בנידון, רק אמרתי מילא על כמות השמן והמלח ההיסטרית שהם מכניסים לאוכל המבושל של העובדים וכמעט בעטו בי [כי הרי מה יהיה האינטרס שלהם להשאיר את העורקים
והלב ושאר כלי הדם של העובדים בריאים?]
מה אני יכולה להביא מהבית?, או שאני יכולה לנסות באמת להביא משהו לצד הירקות... רעיונות?

ושוב, ממש תודה על העזרה והתגובות המהירות. :)
kateandthscake

הודעהעל ידי יונתן » א' דצמבר 01, 2013 8:57 am

בכולנו בעטו בהתחלה
על כולנו צחקו בהתחלה
לכולנו אמרו בהתחלה שאנחנו קיצוניים!!! וקופים!!!
ולאט לאט האנשים סביבנו ראו שהם חולים ועייפים ומבואסים וחסרי חשק, ואילו אנחנו נמרצים וקורנים ושמחים בחלקנו
ואמרו לעצמם "וואלה, אולי יש בזה משהו..."

אני מציע שתקחי אתך לעבודה מנה מבושלת ברמה בריאה יותר ממה שמגישים בעבודה, אפילו תפוחי אדמה ואורז מלא, רק בלי שמן ומלח, או את הבטטות שאת אוהבת.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי בת חן » א' דצמבר 01, 2013 9:02 am

אולי תראי לבוס שלך את זה

http://www.globes.co.il/news/article.as ... 1000894484
בת חן

הודעהעל ידי ירדן » א' דצמבר 01, 2013 10:13 am

7-6 פירות ליום לא מתקרבים בכלל למה שאת צריכה לאכול כדי לעשות 80/10/10. כמות כל כך מועטה של פירות ושל פחמימות באופן כללי בהכרח מביאה בסופו של דבר לאכילה של מזונות שומניים/ג'אנק ואפילו התנפלות על אוכל בסוף היום. תאכלי מספיק פחמימות לאורך היום והגוף שלך לא ירגיש צורך להשלים קלוריות עם מזונות שומניים ולהתנפל על מזונות מרוכזים כמו פירות יבשים וטחינה בלילה.

כך נראים תפריטים של אנשים שאוכלים על פי תזונת 80/10/10-
http://www.30bananotleyom.co.il/forum/viewtopic.php?f=2&t=370&sid=cc500d546cb2592a8c4b5a832f2531d4&sid=cc500d546cb2592a8c4b5a832f2531d4#p2148

מי שאוכל גם מבושל יכול להמיר ארוחת פירות בירקות עמילניים או בדגנים ללא גלוטן שאותם ניתן לאכול בנפרד או לשלב עם סלט הירקות.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הבא

תגיות נושא

תפריט יומי, כמה לאכול?, שומן

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ואורח אחד