כאבים בגב אחרי האכילה

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

כאבים בגב אחרי האכילה

הודעהעל ידי דניאל » ש' נובמבר 30, 2013 11:41 am

שבוע טוב לכולם ;)
רציתי להעלות פה משהו שאני עדיין לא כל כך מצליחה להבין שקורה לי אחרי ובזמן אכילת פירות וחשבתי אולי יש פה משהו שחווה את זה גם או יודע מה זה יכול להיות...
כל פעם שאני אוכל כמות יפה של פירות, אחרי 10 דקות של אכילה, שהבטן כבר מרגישה די מלאה, אני מתחילה להרגיש כאבים ממש לא נעימים בגב, בשכמות..הכאב נמשך בערך רבע שעה פלוס מינוס ואז מתפוגג לאט לאט..
שמתי לב שכשאני אוכלת סלט בערב - גם בכמות גדולה מאוד, אני לא מרגישה את הכאבים האלה..
אני לא ממש יודעת אם לדאוג מזה או לא או מה זה בעצם הכאבים האלה..
אולי אני אוכלת יותר מדי בפעם אחת? למרות שלא נראה לי..
מה אתם חושבים?
דניאל

Re: כאבים בגב אחרי האכילה

הודעהעל ידי דניאל » ש' נובמבר 30, 2013 11:47 am

וגם חשוב לי לציין שאני עושה פעילות גופנית 6 ימים בשבוע, אימון של 45 דקות שמשלב אירובי ועבודה על מסת שריר..
התפריט שלי הוא משהו כזה לרוב:
בוקר- סלט פירות
3 בננות, 2 אפרסמונים,2 תפוחים

צהריים -
רימון (פרי מושלם) ותפוז. אם הרימון קטן אז אני מוסיפה עוד אחד גם ולפעמים גם עוד תפוז..

אחרי אימון: שייק
4 בננות, 5 תמרים, בערך כף וחצי של אוכמניות כחולות

ערב :
סלט ענק!!
מחסה, כרוב,מלפפון, עגבניה, פטריות, תירס, בצל ירוק ולימון

***בא.צהריים הפחתתי כמויות בגלל הכאבים האלה בגב..חשבתי שאולי זה יותר מדי פירות בבת אחת והגוף מסמן..
אבל עדיין גם בכמות הזאת יש את הכאבים האלה..
דניאל

הודעהעל ידי מאיה » ש' נובמבר 30, 2013 7:39 pm

דניאל, הארוחות פירות שלך הן די מצומצמות חוץ מאולי השייק יחסית לתפריטים המומלצים, אבל אולי להתחלה זה מספיק לא יודעת, יגידו המומחים, מה גם שאת מתאמנת יחסית אינטנסיבי אז בטוח את צריכה יותר קלוריות וגם הייתי ממליצה לאכול פרי מסוג אחד בכל ארוחה, כי יכול להיות שהערבוב גם לא עושה לך טוב כרגע, נגיד אם את רוצה אפרסמונים בבוקר אז רק אפרסמונים= נסי לעלות את כמות כל פעם, אם את יכולה לעשות את האימון בבוקר, לפני שאכלת או שאכלת משהו קטן ושתית מים ואז ארוחת בוקר, ועוד משהו ממליצה לבדוק אם התפוזים מספיק מתוקים אני למשל כשהתפוזים\קלמנטינות לא מתוקים מספיק חוטפת צרבות,
לגבי הגב- יכול להיות שיש לזה השלכה מהבטן - שוב בזה יוכלו לעזור לך יותר המומחים, אבל אני משארת שכולם פה עברו ועדיין עוברים כל מיני תסמינים במעבר לאכילה של כמות כזו של פרות
אולי גם קשור לפעילות הגופנית שאת עושה כל יום, אבל אז למה זה קורה ישר אחרי ארוחה...
אגב הפטריות והתירס טריים?
בקיצור לא יודעת אם עזרתי לך במשהו, בטוחה שיושבי הפורום האחרים יוכלו לעזור
תרגישי טוב!
מאיה

הודעהעל ידי יונתן » ש' נובמבר 30, 2013 9:49 pm

תגובות כאלה בגוף מגיעות תמיד מאכילת פירות שאינם בשלים מספיק, או פירות שגודלו בתנאים לא נאותים או נקטפו מוקדם מדי. יש אנשים שרגישים לזה יותר (כמוני) ויש שפחות.
לדוגמה, רימונים צריכים להיות בצבע אדום עמוק, כמעט סגול, בבשלות מלאה. תפוזים צריכים להיות בצבע כתום עז וללא כל חמיצות כשהם בשלים.
אם הבעיה היא לא בבשלות, אני ממליץ לך לנסות לקנות את הפירות הבעייתיים מספק או מגדל אחר ולראות אם יש השפעה לטובה. לצערי הרב את המנגואים האחרונים של העונה קניתי דווקא ממגדל שקטף אותם מוקדם מדי, וגם חוויתי חוסר נעימות באכילה, אף ששבוע לפני כן קניתי מנגואים ממגדל אחר ואכלתי בכמויות כפולות ומשולשות ללא שום תופעת לוואי.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי ירדן » ש' נובמבר 30, 2013 10:28 pm

רצוי שבהדרגה, תעלי את כמות הפירות שאת אוכלת. בחישוב גס כמות הפירות נראית לי בסביבות ה-1500 קלוריות וזה בהחלט מעט מידי.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי דניאל » א' דצמבר 01, 2013 12:58 am

קודם כל תודה לכולכם על התגובות והעזרה.
אני מודעת לזה שכמות הפירות לא גדולה מספיק כרגע..אני מעלה את זה בהדרגה :-)
ויונתן - מאוד מתחבר לי שיכול להיות באמת שהפירות לא בשלים מספיק..
אני אשתדל לשים יותר לב לדברים האלה ונראה איך זה מרגיש.

מאיה - הפטריות והתירס טריים כן :)

שבוע טוב לכולם !!
דניאל

הודעהעל ידי eilon » א' דצמבר 01, 2013 4:26 am

היי דניאל רק רציתי לומר, שכדאי לשטוף את התמרים טוב טוב

היו לי תופעות דומות בהתחלה, ועוד הייתי בתת משקל... לא יודע למה כאב דווקא בשכמות
מה שכן הרבה תופעות נעלמו כשהתחלתי לשטוף את התמרים טוב-טוב...
eilon

הודעהעל ידי ירדן » א' דצמבר 01, 2013 10:16 am

מאמר מהאתר שלנו בנושא החשיבות שבאכילת פירות בשלים-
http://30bananotleyom.co.il/811-article ... ripe-fruit
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי יותמבל » ב' דצמבר 02, 2013 6:32 pm

היי.
גם לי הייתה תופעה דומה, רק עם כאבי בטן.
אוכל יותר מדי פירות ואז נהיה כאב בטן שעובר אחרי רבע שעה בערך, כאב שמקרין לעוד איזורים בגוף )גב, כתף, חזה..)
אני מחזק את עניין הפירות הבשלים, וגם מעלב את האפשרות שהצירופים הם לא נכונים.
את מתארת כאן ארוחת בוקר של בננות, אפרסמונים, ותפוחים.
התפוח נחשב חמצמץ, הבננות והאפרסמונים מתוקים.
אמנם זה נחשב צירוף אפשרי, אך הוא לא בהכרח עובד גם אצלך.
כנל לגבי הארוחה הכוללת תמרים ואוכמניות.
נסי להקפיד על הצירופים, ותעדכני איך זה משפיע :)
בהצלחה
יותמבל

הודעהעל ידי אורנה » ג' דצמבר 03, 2013 9:50 am

מסכימה עם יותם.
תנסי לאכול רק מסוג אחד בארוחה, ככה גם העיכול קל יותר וגם תוכלי לגלות איזה פרי גורם לכאב

לי למשל אבטיחים ואנונה גורמים לכאב בבטן העליונה שמורגשת גם כמו התכווצות שרירים כזאת ובהחלט מקרינה גם לגב.
אם הייתי אוכלת נניח את האבטיח עם מלון לא הייתי יודעת מי מהם גורם לי את זה

וגם כמובן יתכן שהצרוף של פרי מסויים עם אחר לא מתעכל אצלך טוב ללא קשר לצרופים הנכונים הרשומים
אצלי למשל בננות ותפוז בשייק מתעכלות מצווין ואני אוהבת מאוד את הצרוף ביניהם, ובאכילה רגילה זה ממש לא מתעכל טוב, כמו שכתוב בצרופים הנכונים.
אורנה

תגיות נושא

פירות בשלים

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: AhrefsBot ו 5 אורחים