טחינה ו - מה רע בגלוטן?

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

טחינה ו - מה רע בגלוטן?

הודעהעל ידי דניאל » ו' דצמבר 06, 2013 12:01 am

מקווה שעובר על כולם שבוע טוב :)

מה אתם אומרים על כף טחינה ביום? האם זה יותר מדי? אני פשוט ממש אוהבת להוסיף את זה לסלט כל ערב..

ו- משהו יכול להסביר אולי מה לא טוב בגלוטן?

תודה וסופ"ש קסום!
דניאל

Re: טחינה ו - מה רע בגלוטן?

הודעהעל ידי אורנה » ו' דצמבר 06, 2013 5:28 pm

לדעתי עם זה טוב לך כף טחינה ביום אז תהני :) זה לא יותר מידי מבחינת כמות השומן בתפריט
יש עכשיו אבוקדו מדהים, את לא אוהבת?
(אני פשוט מפעילה את כל ההתאפקות שלי לא להמשיך לזלול אבוקדו, כרגע לא אוכלת בכלל כי לא הצלחתי לאכול קצת. (מקווה שלאחר תקופה אוכל לחזור לכמות קטנה)

להבנתי השומן הטוב ביותר זה אבוקדו, אחר כך שקדים ואגוזים טריים במידה ומשיגים כאלה ובסוף טחינה
כשהתחלתי גם היתה לי תלות בטחינה כי אחרת הסלט לא היה לי טעים. עד שהסלט נהייה כל כך גדול שכף טחינה היתה ממש לא מורגשת בתוכו. אז ויתרתי בכלל.

גלוטן - הוא החלבון של החיטה(כל מיני סוגים של חיטה)
כנראה שפיתחנו רגישות אליו עם השנים, בנוסף לכך שהוא עבר הרבה השבחות ושינויים עד להינדוס גנטי או גרוע מזה(איילון בטוח יסביר טוב ממני)
הרגישות מופיעה בכל מיני צורות, מאגירת נוזלים, התמכרות, בעיות עור, אסטמה,בעיות במערכת העיכול כמו צליאק ויתכן שגם קוליטיס וקרוהן.
יש על זה סרטונים ביוטיוב של כמה רופאים וגם של ד"ר עדיאל תל אורן
שבת שלום :)
אורנה

Re: טחינה ו - מה רע בגלוטן?

הודעהעל ידי ירדן » ו' דצמבר 06, 2013 6:01 pm

כף טחינה גולמית ביום זאת כמות סבירה של שומן.

בהמשך למה שאורנה הסבירה בנוגע לגלוטן הנה מה שכתבתי בעבר בפורום על הנושא-
http://www.30bananotleyom.co.il/forum/viewtopic.php?f=2&t=286&sid=2224af0e6a26bcd5026f28606c5d1c68&sid=2224af0e6a26bcd5026f28606c5d1c68#p1750
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

תגיות נושא

גלוטן

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 4 אורחים