גינה במרפסת

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

גינה במרפסת

הודעהעל ידי יעלי » ג' דצמבר 17, 2013 5:38 am

בוקר טוב וחמים לכל האנשים המקסימים כאן!
מבקשת לשאול לגבי גידול של חסה במרפסת. האם אפשרי? איך לעשות זאת?
בעבר גידלתי מלפפונים ועגבניות בתוך מיכלים במרפסת. דווקא התפתח לא רע. כמובן שהתוצרת היתה דלה אבל לבסוף מה שהכריע את הכף לוותר על הכול, היה זה שהייתי צריכה לבנות תמוכות ולקשור את השיחים שהתחילו כבר להתפרע וכמויות המים העצומות שהייתי משקה ושיגעו את השכנה מתחתי :oops:
אז מה לגבי חסה?
תודה ויום טוב!!!!
יעלי

Re: גינה במרפסת

הודעהעל ידי eilon » ג' דצמבר 17, 2013 7:17 am

בחורף לא תצטרכי להשקות חסה כל עוד גשום, אלא אם יש שבוע שלם ללא גשם (כמו השבוע) ואת מרגישה עם האצבע שהאדמה כבר לא ממש לחה (לתקוע אצבע 1-2 ס"מ פנימה)
הבעיה שצריך לגדל המון-המון צמחים כדי לספק אדם עם תזונה כשלנו. אני חשבתי לעשות פרוייקט שמוקדש רק לחסה, שיכלול לפחות 300 צמחים, אבל עוד לא היה לי כוח לבנות את זה, וגם הנחתי שלשלם 4 ש"ח לראש חסה אורגנית בחורף, זה לא יותר מדי...
אני מעדיף לגדל את הצמחים שיותר קשה למצוא בחנויות, כגון סוגים שונים של מצליבים כמו קייל ובאק-צ'וי, ואפילו "ברוקולי-עלים" (זה זן שלא מייצר פרח כבד, והוא מספק עלים לתקופה ארוכה מאוד)
הם הרבה יותר עמידים בקור ותנאים קשים (בייחוד הקייל) מאשר חסה, ומתמודדים יפה עם הטמפרטורות.

האם את מגדלת באדניות שנמצאות על הקיר עצמו, על הגדר, או מחוץ לחלון הבית? ובגלל זה נוזלים מים לשכנים למטה?
מדובר במרפסת סגורה? או שמדובר במרפסת פתוחה שיש בה מקום לעציצים בתוך המרפסת עצמה (שהמים ילכו לפתח הביוב, ולא לשכנים למטה)

ערוץ מומלץ באנגלית: http://growingyourgreens.com
אם האנגלית שלך טובה את יכולה לחפש הרבה מאוד נושאים בערוץ הזה.

אל תנסי לגדל פירות כמו עגבניה, פלפלים, קישואים ומלפפון בחורף ("פירות" מבחינה ביולוגית, כי הם מייצרים זרעים ואנחנו אוכלים את החלק שנמצא מסביב לזרעים). הם צריכים הרבה חום, והרבה אור.
עלים ירוקים, ונבטים, הם הדברים שהכי קל לגדל בבית בחורף.
eilon

הודעהעל ידי יעלי » ד' דצמבר 18, 2013 5:00 am

היי אילון היקר והמיוחד!
מדובר במרפסת סטנדרטית בבנין משותף.
לא פתוחה.
המיכלים ששמתי בזמנו היו על מעקה המרפסת והמים, כמה שניסיתי לאסוף, טפטפו למטה.
הרעיון לגדל דווקא חסה, עלה אצלי לא משום המחיר של חסה אורגנית, אלא מפני שאיכשהו לא מסתדר לי עם הקנויות.
אלה שנמכרות ארוזות ברשתות השיווק של בתי הטבע (אורגניות) מעוררות אצלי תמיד תמיהה כיצד הן נקיות לעילא ולעילא. קשה לי לא לחשוב על כך שהיו חייבים להדביר אותן היטב על מנת שאף תולעת או זחל לא ימצאו בהן.
ובאופן פרדוקסלי זו הסיבה שקשה לי עם החסות של החקלאים האורגנים שמגיעות עם גן חיות שלם בתוכן.
חשבתי שאם אגדל בעצמי אוכל איכשהו לשלוט בקטע הזה.
יעלי

הודעהעל ידי eilon » ה' דצמבר 26, 2013 8:55 am

אם את רוצה לצרוך רק חסה מגידול עצמי, תצטרכי לגדל המון. כמה מאות של צמחים במקביל עם תאריכי שתילה שונים כדי להבטיח אספקה שוטפת.
אני קונה חסות אורגניות גם עם חרקים וגם בלי. וכמו שכתבתי במקום אחר, לפעמים הם מרוססים בחומרים שמאושרים בחקלאות האורגנית (ממקור טבעי), ולפעמים בחומרים עדינים יותר אפילו מאלו המאושרים. לפעמים גם אין חרקים ואין תולעים, לפעמים זה גודל בחממה (וזה עדיין אורגני, חממה לא הופכת משהו ללא-אורגני)
החקלאי שאני קונה ממנו גם מוכר שקיות שהם שוטפים שם את העלים בכל בוקר, אז העלים מגיעים נקיים. אבל אני קונה את ה"מלוכלך" כי זה יותר זול, וכמה שהטמפרטורות יותר נמוכות ככה יש פחות חרקים (זה תלוי בעונה).

ואני חושב שעדיף קקי של חרקים חיים, מאשר כימיכלים סינתטיים שיועדו ספציפית להפסיק מערכת עצבים של חיות (להרוג חרקים).
eilon

תגיות נושא

גינון

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 9 אורחים