מידע בהריון בבקשה...

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

מידע בהריון בבקשה...

הודעהעל ידי עינבל » ד' דצמבר 25, 2013 9:40 pm

הי אני עינבל בת 33.כרגע בוחדש 3 להריון רביעי.
גובה:1.68 משקל:48 קג.
בגדול אני אוכלת פירות וירקות ולרוב במרבית היום..(ירקות גם מבושלים)
מנת בשר\עוף\דג :לרוב רק פעם בשבוע.
מוצרי חלב :כמעט ולא.
פחמימות:פרוסת לחם או פריכית אורז פעם ביום.
ממתקים וחטיפים:ממש לא.
חזרתי בשבוע האחרון לפעילות גופנית ולתזוזה (אני אחרי חודש וחצי של הקאות ושכיבה במיטה.)וזה אומר שאחזור לפילאטיס\יוגה שעה ביום במשך לפחות 5ימים בשבוע.
והליכה יומיומית של 3 ק"מ.ואני במרוצה עם 3 ילדים קטנים( ואני אם פעילה..לא יושבת בגן שעשועים אלא מפעילה אותם שם...)
מים אני שותה לרוב בין 3 ל4 ליטר ביום.וחליטות צמחים חופשי...
אני נמצאת בשמש שהות ממוצעת.
אני מנסה לישון בין5 ל6 שעות לא תמיד הן רצופות...(יש לי 3 ילדים קטנים בבית :D )
אני בדר"כ בריאה בגופי ובנפשי.
אחרי כל המידע הזה,אני מבקשת לדעת איך לנהוג בהריון איך לאכול כמה לאכול בכמויות כל כמה שעות וכו....
המון המון תודה על העזרה ,שפע של שמחה ואהבה עינבל.
עינבל

Re: מידע בהריון בבקשה...

הודעהעל ידי ירדן » ה' דצמבר 26, 2013 6:35 pm

הי עינבל, ברוכה הבאה :)

תזונה נכונה יכולה לעשות הבדל של שמיים וארץ בכל הנוגע להרגשה הפיזית והנפשית בזמן ההריון. ממליצה לך מאוד להזמין ולקרוא את הספר "אמהות בדרך הטבע" של יצחק בן אורי. http://www.derech.net/ben-uri.htm

השאלה היא מה המטרה שלך ולאן את שואפת להגיע מבחינת השינוי התזונתי. האם את מעוניינת לעבור ל-80/10/10RV (אכילה של פירות וירקות חיים בלבד) או לשלב גם מזון מבושל? האם את שואפת להימנע ממזונות מהחי או שאת מחפשת לשפר את התזונה הנוכחית שלך אבל לא בהכרח לעשות מעבר לתזונה מהצומח?

מעבר לזה את מאוד פעילה (שזה אחלה :)) אבל יתכן שאת קצת בתת משקל אז חשוב לראות מה וכמה את אוכלת. בבקשה כתבי פה בצורה מפורטטת עם כמויות יום טיפוסי לדוגמה כדי שנוכל להציע מה ואיך לשפר.

הנה כמה וכמה תפריטים לדוגמה כדי שתקבלי רעיון איך תפריט 80/10/10 שבנוי היטב צריך להראות.
http://www.30bananotleyom.co.il/forum/viewtopic.php?f=2&t=370
כמובן שיש צורך בהתאמה אישית לצרכים שלך על פי הנתונים האישיים שלך ובהתאם להתקדמות ההריון.

והנה קישורים לשרשורים בנושא הריון שהיו פה בפורום בעבר-
http://www.30bananotleyom.co.il/forum/phpbb_topic_tagging.php?mode=search&tag=%D7%94%D7%A8%D7%99%D7%95%D7%9F
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי עינבל » א' דצמבר 29, 2013 8:57 pm

הי ראשית עליי לציין שתודה לאל שמהיום שהתחלתי לשתות שייקים או לאכול פירות וירקות מצבי השתפר...
אני מתעניינת בתזונה הזו במטרה ליישם אותה לאורך חיים בתקווה ואעמוד בזה כי בנתיים אני נשברת.(או שאני כל היום בולסת ירקות או פירות טריים או שאם זה אחרי כמה שעות שאני בלי אכילה אני נשברת לטובת מה שיש ליידי...)לכן שאלתי לגבי כמויות ולגביי שעות כל כמה זמן צריך לאכול..
התפריט של יונתן מתאים גם לי ??????זאמ בהריון?????
בעצם כל החשש שלי זה לא לצור חוסרים בגופי כדי שלא אתמוטט שוב ולא לצור חוסרים בגופו של העובר שרק נרקם..
אגב,יש ירקות שאתם לא בעדם??מלבד תפוא??.?
תודה רבה רבה על המענה..מחר ארשום לפי כמויות מה בדיוק אכלתי ואשמח ממך לעזרה.
תודה ולילה טוב.
עינבל

הודעהעל ידי ירדן » ג' דצמבר 31, 2013 9:54 pm

כדאי מאוד שתקראי את הספר 'תזונת 80/10/10' ואת כל המאמרים למתחילים שיש אצלנו באתר כדי לקבל הבנה טובה יותר של מהי התזונה הזאת ואיך לעשות אותה כמו שצריך.

כדי לא להתנפל על מזונות לא בריאים את צריכה לאכול מספיק קלוריות מפחמימות. זה יכול להיות פחמימות רק מפירות אם את בוחרת לאכול רק מזון לא מבושל או בשילוב של עמילנים כמו אורז, בטטות, תפ"א, קינואה, כוסמת, עדשים וכו' אם את אוכלת גם מבושל (בסיגנון raw till 4). בפירות וירקות יש מעט קלוריות יחסית לנפח שלהם ולכן צריך להתרגל לאכול כמות גדולה יותר. אם את לא מצליחה לאכול מספיק קלוריות לדעתי לא כדאי שתתחילי עם תזונה 100% רק פירות וירקות חיים דווקא עכשיו אלא תורידי בהדרגה את המזונות מהחי בתפריט שלך ובמקומם תכניסי פחמימות לא מעובדות כמו אלו שתיארתי קודם. העדיפי להימנע מדגנים שמכילים גלוטן ואפילו מסויה. איכלי רק מזון פשוט, בבישול ביתי, ללא שמן (גם לא זית), ללא מלח (זה קריטי בהריון!), ללא תבלינים וכמובן גם כמה שיותר פירות, ירקות ועלים ירוקים טריים ואורגניים.

תפריט כמו של יונתן סביר להניח שמכיל יותר מידי קלוריות עבורך. יונתן כגבר גבוה, פעיל ושרירי אוכל בהתאם לצרכים שלו שאינם בהכרח הצרכים שלך. נשים בתזונה הזאת בדרך כלל אוכלות בין 2500-2000 קלוריות ליום. זה יכול להיות קצת פחות עבור אישה נמוכה או לא פעילה או אפילו הרבה יותר עבור אישה מאוד פעילה. בגלל שאת בהריון צריך לקחת גם את זה בחשבון בחישוב הקלורי.

עוד דבר שאת צריכה לקחת בחשבון בגלל שאת בהריון זה הצורך לאכול יותר מזון אורגני, ואם יש חסרים תזונתיים חשוב לטפל בהם ואף לקחת תוסף אם צריך.

סרטון של גרהם בנושא הריון והורות-
http://www.youtube.com/watch?v=hb5aBqWvw1I
עוד סרטונים קצרים בנושא הריון-
http://www.youtube.com/user/midwifepriscilla/videos
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי עינבל » ה' ינואר 02, 2014 6:02 am

הי ירדן תודה רבה רבה על המידע תבורכי יקירה.
באופן מוזר הפחמימות שציינת עושות לי כאב בטן קטלני ביותר...
על כל פנים הרבה תודה.. יומעולה.
עינבל

הודעהעל ידי ירדן » ו' ינואר 03, 2014 8:15 pm

ושוב, את מוזמנת לכתוב פה מה וכמה את אוכלת באופן מפורט (זה יכול לעזור להבין מה גורם לכאבי הבטן ולייעץ לך מה לשנות בתזונה שלך) וגם על ההיסטוריה הרפואית שלך ובדיקות הדם שלך כי הרבה גורמים יכולים להשפיע על הבריאות שלנו. וכמובן שאין שום הכרח לאכול פחמימות מבושלות כל עוד אוכלים מספיק קלוריות מפירות בשלים ואיכותיים, כפי שאת יכולה לראות בתפריטים לדוגמה שקישרתי לך. מעבר לזה אין להמעיט בחשיבותם של העלים הירוקים בתזונה הזאת, גם אם הם מאוד דלים בקלוריות.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

תגיות נושא

הריון

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 7 אורחים