שאלה של מתחילים

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

שאלה של מתחילים

הודעהעל ידי מיכטל » ג' ינואר 07, 2014 11:54 pm

היי, שמי מיכל אני וידיד קרוב שלי חוקרים כבר הרבה זמן את התזונה הבריאה, למעשה לפני שבוע שנינו התחלנו לפעול בעניין.
אני התחלתי עם הראו פוד (מרגישה מעולה למרות כל סימני הגמילה) והוא התחיל עם צום מיצים.
הצום שלו מורכב משלושה מיצים ביום וכמובן שתייה מרובה של מים.
הוא מרגיש מעולה , הבדיקות של הלחץ דם שלו מעולות , הכל בסדר חוץ מבעיה אחת..
אחרי שבוע של צום מיצים לא הייתה לו פעולת מעיים , אפילו לא אחת.
האם זה מצביע על בעיה? האם זה מסוכן? או שזה בכלל הגיוני כי הכל יוצא בשתן?
אודה לכם מאד אם תדעו לענות על השאלות..
מיכטל

Re: שאלה של מתחילים

הודעהעל ידי ירדן » ד' ינואר 08, 2014 6:59 pm

ברוכים הבאים מיכל וידיד של מיכל :)

סחיטת פירות וירקות מפרידה את הסיבים שאמורים היו להיות בסופו של דבר חלק מהצואה ולכן כמות הצואה מאוד קטנה. מעבר לזה בצריכה של מיצים בלבד מכניסים בדרך כלל מעט מאוד מזון לגוף כך שזה גם משפיע על כמות הצואה. הסיבים עצמם חיוניים לתנועת הפריסטלטיקה ולפעולת מעיים תקינה ולכן גם החוסר בהם בפני עצמו יכול לעכב את פעולת המעיים.

הסיבים הם חלק חשוב מהמזון והם הכרחיים לבריאות מערכת העיכול ולשחרור איטי של הסוכרים לדם. עדיף לאכול פירות וירקות במצבם השלם ובצירופים נכונים עם או בלי תוספת של מיצים, או אפילו לעשות בתור התחלה מונו של שבוע-שבועיים עם פרי מסוג אחד בלבד ולאחר מכן להמשיך בתזונה נכונה אבל מגוונת, מאשר לשתות מיצים בלבד לתקופה ארוכה. שתיית מיצים בלבד לתקופה ארוכה בכמות קטנה של קלוריות מורידה את רמת המטבוליזם הבסיסי ועלולה לגרום לתשוקות למזונות לא בריאים עקב החסר הקלורי ולקושי בשמירה על המשקל או אפילו לעלייה עקב הירידה ברמת המטבוליזם.

אגב, למרות שנהוג להשתמש במושג "צום מיצים" זה לא נחשב לצום. צום בהגדרתו הוא הימנעות מוחלטת ממזון (כולל מיצים) תוך כדי שתיה של מים טהורים ומנוחה מוחלטת של הגוף והנפש :)
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

תגיות נושא

מיצים

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: AhrefsBot, Google [Bot] ו 7 אורחים