עליה במשקל עם אוכל נע

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

עליה במשקל עם אוכל נע

הודעהעל ידי danabanana76 » א' יוני 17, 2012 7:52 pm

הייי רציתי לשאול אם יש כאן מישהי או משיהו שהיו במשקל נמוך יחסית למשקלם והעלו משקל על ידי הדיאטה של 80 10 10
מישהו שאני מכירה עושה את הדיאטה של ההגינה הטבעית והוא ממש רזה -שוקל 53 והוא 1.83 ועכשיו אחרי חודש בדיאטה של ההגינה הטבעית הוא ירד 3 קילו - מה עושים כדי להעלות
אם התשובה היא מסת שריר אז בבקשה אם מישהי יודעת איך אפשר להסביר את העליה של מסת שריר
כי הסברה לפיה הוא הולך זה -שמי שעושה התעמלות או כושר מוריד משקל ולא מעלה
אשמח לתשובה עם פירוט מהימן בכדי שאוכל להכניס לו קצת הגיון
תודההההההה:)
ודרך אגב הוא כבר מתיאש אז אשמח לקבל תשובה מהירה לפני שהוא חוזר לתזונה רגילה (אך טבעונית:)
danabanana76

Re: עליה במשקל עם אוכל נע

הודעהעל ידי יונתן » ב' יוני 18, 2012 2:28 pm

היי דנה, ברוכה הבאה לפורום :D

חבל שלא פירטת קצת יותר מה בדיוק הבחור אוכל, אבל במשקל כל כך נמוך אני לא מצליח שלא לתהות האם הוא בכלל אוכל או אולי מתקיים על פוטוסינטזה מהשמש. הוא חייב לאכול יותר, לפחות 3,000 קלוריות ביום ואפילו 4,000. אם קשה לו לאכול כאלה כמויות של פירות, אני בהחלט ממליץ לעשות מעבר הדרגתי ולשלב בתפריט בשלב הראשון מזון טבעוני מבושל פשוט, כמו תפ"א, אורז מלא וכו', ללא מלח, תבלינים או שמן מזוקק.

ארוחה בתזונת 811 אינה "חופן דובדבנים" או "2 תפוחים" או "4 משמשים" - את יכול לראות דוגמה לתפריט שלי מהחורף בבלוג כאן. עכשיו המנות האהובות עלי הן שייק בננות ונקטרינות/אפרסקים וכמובן מלונים ואבטיחים לרוב. תענוג גדול לקנות עכשיו את המלונים הכתומים הענקיים ופשוט לחצות לחצי ולאכול עם כף.

בנוסף לאוכל, חשוב מאוד לשמור על אורח חיים בריא, שכולל פעילות גופנית ושינה מספקת. אין כל ספק שביצוע תרגילים לחיזוק השרירים עם משקולות יגרמו לעלייה במשקל. כמובן שצריך להתמיד! מסת שריר עולה באיטיות, ומאחר שאנחנו לא נוטלים תוספים ואבקות חלבון למיניהן, שגורמים לגוף לצבור מים ושומן וכך מעלים את המשקל בצורה מהירה יותר, מדובר בעלייה ממוצעת של 3-2 ק"ג בשנה בלבד. אני בגובה שלו וגם מבנה הגוף שלי מאוד רזה, והמשקל שלי בתקופה שלא הייתי מתאמן היה נמוך ב-10-7 ק"ג מכפי שהוא היום.

אם הוא אוכל באופן סדיר, ייתכן מאוד שהירידה במשקל בחודש האחרון נובעת מניקוי, וזה נורמלי. כמעט כולם יורדים במשקל בהתחלה כי לגוף סוף כל סוף ניתן המזון המתאים לו והוא מתפנה לנקות את כל הרעלים שנצברו בו.

מקווה שזה עוזר, בהצלחה ;)
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי ירדן » ב' יוני 18, 2012 7:08 pm

כשמכניסים פחות קלוריות ממה שמוציאים יורדים במשקל. כשאנשים שלא רגילים לעשות פעילות גופנית מתחילים לעשות פעילות גופנית אבל שומרים על אותה כמות הקלוריות או אז הם אכן ירדו במשקל, וכמובן כשחיים על דיאטה דלת קלוריות ועוסקים במקביל בספורט אז יורדים במשקל. אבל כשמתחילים לעשות פעילות גופנית ומעלים את כמות הקלוריות בהתאם אז לא תהיה ירידה במשקל אלא חיזוק השרירים והגדלתם. זה די ברור על פי המשקל הנמוך בצורה קיצונית שלו שעוד לפני ששינה את תזונתו הוא לא אכל מספיק, אלא אם כן ישנה מחלת מעי או משהו אחר ברקע שגרמו לירידה במשקל. יונתן בהחלט צודק שיכולה להיות ירידה מסויימת במשקל בהתחלה כחלק מניקוי פסולת והוצאת נוזלים מיותרים שנאגרו בגלל עודף מלח ורעלים, אבל אם הוא לא יקפיד לאכול מספיק הוא כנראה ימשיך לרדת במשקל.

אימון התנגדות בעזרת משקולות או מכשירים תוך כדי הכנסה מספקת של קלוריות בהחלט יביאו בהדרגה לעלייה במסת השריר ולכן גם לעלייה במשקל, על זה אי אפשר להתווכח... העובדה היא שישנם הרבה אנשים עם שרירים מפותחים והם כולם הגיעו לכך על ידי אימוני כושר. ישנם הרבה אנשים שעושים 811/היגיינה טבעית ועושים כושר באופן קבוע ושומרים על משקלם או מעלים במסת השריר מה שמתבטא בעלייה במשקל. אך האימון עצמו הוא שקובע את הפזיולוגיה (איך תכלס הגוף נראה). אדם שעוסק בבניית שריר בחדר כושר על ידי אימוני התנגדות יראה "גדול" יותר וישקול יותר מאדם שרץ מרתונים, בדיוק כפי שניתן לראות שהפזיולוגיה והמשקל של ספורטאים שונה מענף ספורט אחד לשני אבל באותו ענף הספורט לכל הספורטאים ישנם פזיולוגיה ומשקל דומים פחות או יותר (שחיינים לעומת רצי מאה מטר לעומת רצי מרתון לעומת קופצים לרוחק וכו').

אינני יודעת איך הייתה נראית תזונתו הקודמת (פרט לכך שלא היו בה מוצרים מהחי) או מה הסיבה שהוא החליט לשנות את תזונתו ומה בפועל הוא באמת אוכל עכשיו, אבל יש הבדל בסיסי מאוד בין אכילה של פירות וירקות בלבד לבין אכילה של מזונות אחרים. תכולת הסיבים הגבוהה גורמת לגוף "לבזבז" חלק גדול יותר מהקלוריות כדי לעכל את המזון ולכן כשעוברים לתזונה של פירות וירקות בלבד צריך לאכול יותר קלוריות. זה נקרא האפקט התרמי של המזון ואת יכולה לקרוא על זה בפירוט כאן-
האפקט התרמי של המזון.

כמובן שלרוב האנשים לוקח זמן להתרגל לנפח הגדול של המזון שכן אכילה של 500 גרם אורז תתן הרבה הרבה יותר קלוריות מ-500 גרם אבטיח אבל האבטיח יתפוס הרבה יותר נפח בקיבה. היות ופירות וירקות מכילים הרבה מים כחלק מהנפח שלהן ולמים אין קלוריות צריך להסתגל בהדרגה לכמויות יותר גדולות ממה שרגילים כדי לקבל כמות מספקת של קלוריות. מי שמתקשה לדעת כמה עליו לאכול יכול להשתמש בכרונומטר לניטור אחר כמות הקלוריות עד שילמד כמה באמת הוא צריך לאכול-
http://cronometer.com

מאמר מהאתר שיכול לעזור- http://30bananotleyom.com/811-blog/68-my-811-beginner-tips
ובכלל אם הוא לא קרא את כל המידע שישנו באתר אז באמת כדאי :)

הנה שני סרטונים של בחור ובחורה שהיו בתת משקל ועלו במשקל בעקבות המעבר ל-80/10/10. הבחורה הייתה בתת משקל עקב מחלה לא מאובחנת והבחור פשוט היה צריך לאכול מספיק ולעשות ספורט...
http://www.30bananasaday.com/video/my-3-year-raw-vegan-natural-bodybuilding-transformation-video
http://www.30bananasaday.com/video/my-raw-transformation
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי danabanana76 » ג' יוני 19, 2012 7:37 pm

תודה רבה לכל העונות והעונים המהירים:)
אנחנו אני וחבר שלי על ההגינה הטבעית שבה אפשר לאכול ואחנו אוכלות מנה חמה ביום כמו ירקות מאודים עם טחינה וסלט או אורז רו קינואה עם ירקות כמובן או לעיתים רחוקות קיטניות מונבטות מבושלות
רוב היום הוא פירות שקדים ואגוזים
וכן אחת הבעיות שלו זה לאכול כמויות גדולות וגם לעשות ספורט
בכל מקרה הוא עכשיו אחרי חודש ויש לו פיטריה שרק החמירה
אני חושבת שזה חלק מתהליך הניקוי ושזה מה שאמור לקרא אבל הוא לא רואה את זה ככה כי מסכן הוא ממש סובל
ובסופו של דבר הוא החליט שזה מסכן את החיים שלו הירידה במשקל והוא לא רוצה להמשיך עם הדיאטה ואפילו הוא קבע תור לרופא עור לקבל תרופות
לצערי וממש לצערי הוא התיאש - אני אישית כבר עובדת עצות על איך לשכנע אותו ועל זה שהוא לא לוקח סיכון ושהוא צריך רק יותר להקפיד
אני מקווה מקווה שהוא יתפכח בסופאו שיקרה נס כי עד שהוא יראה רופה הוא עוד ישאר בדיאטה ושעד אז יקרה נס ממש נס וזה יתחיל קצת להשתפר
כולי תקווה (עפעלפי שזה בלתי אפשרי אני עוד אופטימית ...)
תודה על התמיכה וההצעות :)
danabanana76

הודעהעל ידי ירדן » ג' יוני 19, 2012 8:55 pm

פטריה שהחמירה אחרי חודש נשמע לי כמו יותר מדי שומן בתפריט. גם התיאור הכללי שלך של מה שאתם אוכלים נראה כמו יותר מידי שומן. ההיגיינה הטבעית בבסיסה הולכת עם הרעיון שמאחורי תזונת 80/10/10, וד"ר גרהם שטבע את המושג 80/10/10 הוא הגייניסט טבעי. זה בסדר גמור אם אתם בוחרים לאכול גם מנה מבושלת/מאודה ביום, אבל חשוב מאוד שתשמרו על אחוזי שומן נמוכים בתפריט בשביל להנות מיתרונות התזונה הזאת.

פטריות גדלות או "מתפרצות" רק כשיש להן מצע מתאים לגדילה, כשהתזונה לא נכונה, כשפלורת המעי לא מאוזנת וכשהמערכת החיסונית חלשה. תרופות נגד פטריות לא יפתרו את הבעיה אלא רק ימסכו עליה תוך כדי הרעלת הגוף, פגיעה בכבד ובעצם יצירת מצע לגדילה נוספת של פטריה. הפטריה תחזור, ואולי גם במקום אחר או בצורה קשה יותר, כל עוד המקור לבעיה לא יטופל מהשורש. בגוף בריא כל המיקרואורגניזמים חיים בצורה מאוזנת עם הגוף. תזונה דלת שומן ועתירת סיבים מסיסים אמורה לפתור את בעית הפטריה אם היא בציפורן, בעור, בדם, במעיים או בכל מקום אחר.

אם הוא כל כך סובל ישנם שמנים כמו למשל עץ התה או אורגנו שהוא יכול למרוח על הפטריה שעדיפים על תרופות קונבנציונאליות, אך זה לא במקום תזונה נכונה אלא במקביל בשביל להקל עליו אם הוא ממש על הקצה ומיואש.

האם תוכלי לתאר יום-יומיים לדוגמא של מה הוא אוכל עם כמויות מדויקות כמה שאפשר כולל מה כמויות השומן?
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי danabanana76 » ג' יוני 19, 2012 11:13 pm

יום של אכילה -
בוקר- פפאיה 1
פיסטוקים 2 חופנים
2 אפרסקים
גלידת בננה ותמרים איזה 7 בננות
קצת קשיו
אגוזי מקדמיה

צהרים-
קינואה עם ירקות-בצל,סלק,שעועית ירוקה - הכל כמובן בלי שמן ומלח רק עם קצת כורכום וקינמון
סלט-גזר,שרי,מלפון
טחינה

אחר הצהרייים
אבטיח רצת יותר משליש

ערב
אגוזי מלך
שקדים קלופים
בננה
3תמרי מגהול
משמש 2
ואולי קצת קשיו ופיסטק
כן נראה שיש מלא שומן באוכל כל הזמן אבל אני לא יודעת מה להגיד אם הוא לא יוכל את השומן הזה הוא בכלל ירזה
הוא לא מסוגל לאכול כמויות גדולות של פירות או של ירקות
ולפעמים או אפילו לרוב הוא לא כזה דואג לאוכל זה בסדר אם הוא לא יוכל עד שעה מסויימת
אני פשוט חושבת שזה אולי לא בשבילו
צריך להיות עם קצת רצון אפשר להגיד דיי עמוק בשביל לעשות את הדיאטה הזו זה לא קל ולא כל הא נשים יכולות לעמוד במצבים כאלו
אפילו רק לאכול הרבה זה בעיה
אני לעומתו מאוד חושבת שהשיטה הזו היא הפיתרון לבעיות שלי ועדיין קשה לי ממש לגמור יום רק של RAW אני לא מסוגלת וגם עדיין יש לי נפילות מההיגינה הטבעית למרות שאני עוד מעט 8 חודשים כבר בדיאטה
זה קשה ....
danabanana76

הודעהעל ידי ירדן » ד' יוני 20, 2012 10:32 am

אני מצטערת אבל מה שאתם עושים זה לא הגיינה טבעית... לאכול שומן בכל ארוחה, בכאלו כמויות גדולות ובכאלו צירופים... לא פלא שחברך מרגיש רע ושהפטריה "חוגגת".

אם היית מספקת כמויות מדוייקות הייתי מחשבת את אחוז השומן מסך הקלוריות כדי שתראו, אבל גם ללא חישובים ניתן לראות שרוב הקלוריות מגיעות משומן. קצת פחות פחמימות בתפריט וזה כבר היה נחשב לדיאטת אטקינס טבעונית...

הסיבה שחברך אינו מרגיש טוב אינה בגלל שהוא עושה היגיינה טבעית אלא בגלל שהוא עושה דיאטה עתירת שומן ודלה בפירות, ירקות טריים ועלים ירוקים. אגוזים וזרעים מכילים הרבה אומגה 6 לעומת אומגה 3 ולא מכילים מספיק ויטמינים, מינרלים וסיבים תזונתיים יחסית לפירות, ירקות ועלים ירוקים. אם חברך יוריד את כמויות השומן הגדולות שסותמות את הקיבה והתיאבון הוא יוכל לאכול יותר פירות. ההיגיינה הטבעית בבסיסה אומרת שהאדם הוא פרוגיבור (אוכל פירות). נכון שישנם "חוקים" שמתאימים את ההגיינה הטבעית גם לאנשים שאוכלים מבושל או מזון מהחי (כמו צירופי מזון לעיכול טוב יותר) אבל בכל מקרה הגישה היא שהפירות הם המזון הטבעי ביותר לאדם.

כמות שומן ממוצעת שנמצאת בטווח הבריא (עד 10% שומן מסך הקלוריות) צריכה להיות משהו כמו חצי אבוקדו (תלוי בגודלו) או 2-1 כפות טחינה גולמית או חופן אגוזים (ולא גם וגם וגם וגם וגם...). כמות השומן הבריאה לכל אחד ואחת משתנים מעט כמובן בהתאם לצריכה הקלורית. חשוב לזכור שגם פירות, ירקות ועלים ירוקים מספקים 3%-4% שומן והם המזונות היחידים שמכילים איזון נכון ובריא בין חומצות השומן אומגה 6 לאומגה 3. בנוסף הצירוף של פירות מתוקים או חצי חומציים עם שומן אינו מומלץ וסביר להניח שגם זה חלק מהבעיה. את השומן מומלץ לאכול עם הירקות ולא ביחד עם פירות.

הסיבה שיש לך נפילות היא כי קשה מאוד עד בלתי אפשרי להחזיק בדיאטה דלה בפחמימות לאורך זמן.

אני ממליצה לכם לקרוא את כל המידע שיש באתר ובנוסף להזמין ולקרוא את סיפרו של יצחק בן אורי- תזונת האדם ובריאותו.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי יונתן » ד' יוני 20, 2012 11:10 am

יש לזכור שאגוזים וזרעים הם מזונות מרוכזים מאוד, שמכילים בממוצע פי 10 יותר קלוריות לגרם מאשר פירות. בחור מאוד צנום שגם אוכל מזונות מאוד מרוכזים, סביר להניח שנפח הקיבה שלו מאוד קטן, ולכן הוא מתקשה לאכול כמויות גדולות של פירות וירקות. וכמו שירדן אמרה, אמנם קשה להעריך על פי הנתונים את אחוז השומן מהקלוריות, אך לי נראה שמדובר בסביבות ה-60%-70%, שזה ללא ספק מזיק מאוד לבריאות.

הפתרון הוא פשוט - לאכול יותר פירות! אם הוא מרגיש מלא מארוחת הפירות, שיאכל עוד כמה ביסים בכל זאת. לאט לאט נפח הקיבה יגדל והוא יוכל לאכול יותר בארוחה אחת. ואם קשה לכם בהתחלה רק raw, אז תוסיפו מזון מבושל פשוט, ללא מלח ותבלינים. בנוסף, עודף השומן לא רק בא על חשבון הפחמימות, שמעניקות לנו אנרגיה, אלא גם מעכב את ספיגתן בתאים כי הוא מצמיג את הדם. זו גם כנראה אחת הסיבות שהוא מתקשה להתמיד בפעילות גופנית. חוסר בפחמימות = עייפות.

התפריט לתקופת המעבר צריך להיראות בערך כך:
במהלך היום: 5-3 ארוחות פירות - ככל שתצליחו לאכול יותר בארוחה, כך תוכלו לאכול פחות ארוחות.
לקראת ערב: ארוחה מבושלת משביעה.
ערב: סלט גדול, עם הרבה עלים ומעט שומן - לא יותר מכף אגוזים או זרעים, רצוי פחות.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי danabanana76 » ד' יוני 20, 2012 3:51 pm

תודההה על המידע ועל ההכוונה - אני מודעת לכמות השומן ולמה שזה עושה זה פשוט קשה מאוד לקפוץ למים ככה בלי מצופים אני כיום אחרי הרבה זמן הורדתי כמעט לגמריי את כמות האגוזים והשומן נשארתי כמעט רק עם טחינה
אבל אלו דברים שלא ידעתי עד הסופ ואני שמחה לקרא עליהם עכשיו ואנסה לדבר איתו שוב ולראות אם הוא ישתכנע
תודהההההההההההההההההההה
danabanana76

הודעהעל ידי ירדן » ה' יוני 21, 2012 8:08 pm

פרט למידע שיש באתרנו תוכלי למצוא הרבה ספרים ומידע ברשת שיכולים לעזור לך ללמוד את הנושא כדי לדעת ולהבין את ההגיון והפשטות שמאחורי תזונה טבעונית דלת שומן, בין שהיא נאה ובין שהיא בחלקה מבושלת. לדוגמא- הספר מחקר סין של קולין קמבל, מידע מאתריהם של ד"ר ניל ברנרד, ד"ר קלדוול אסלסטיין, ד"ר ג'ון מקדוגל, ספריו של יצחק בן אורי, ספריו הנהדרים של ד"ר גרהם, הרצאותיו הארוכות של גרהם שנמצאות באתר שלנו ובערוץ היוטיוב שלו, הרצאות של ניל ברנרד שנמצאות ביוטיוב ועוד הרבה הרבה אחרים.

מקווה שתשכנעי את חברך ללמוד את הנושא ביחד ולתת לזה צ'אנס אמיתי :)
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הבא

תגיות נושא

עלים ירוקים, אומגה 3, שומן, פעילות גופנית, אפקט תרמי, היגיינה טבעית, עליה במשקל

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 7 אורחים