מעונינת להשמין...ולהבריא : )

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

Re: מעונינת להשמין...ולהבריא : )

הודעהעל ידי קרן » ג' יוני 23, 2015 11:47 am

היי ירדן ויונתן, איזה כייף לחזור ולראות שיש התייחסות ותשובות - תודה!
מצוין שהעברת את השאלה לכאן ירדן..ככה גם מצאתי את התשובות שלכם.
אני אחזור בקרוב להשיב ולעדכן : )
קרן

הודעהעל ידי קרן » ו' יוני 26, 2015 10:24 am

אז עכשיו זה כבר חודש וחצי כמעט מאז התחלתי את כל תהליך הניקוי\שינוי.
לשאלתך ירדן – אני לא יורדת עוד במשקל, אבל גם לא עולה כמעט בנתיים.
באותו יום שכתבת לי ירדן והצעת לי את התפריט נתקלתי בספר של דייב קליין Dave Klein שנקרא: Self Healing Colitis & Crohn’s
הוא מספר איך ריפא את עצמו ממחלת מעיים נדמה לי קרון. ושמאז הוא עזר להמון אנשים להבריא. למרות שלא הובחנתי תודה לאל בשום מחלת מעיים כלשהי, אני בטוחה שחלק גדול מהתסמינים הכלליים שהרגשתי והWELLBEING הכללי מושפעים מאוד מתפקודם של המעיים. קראתי את הספר והתחלתי ליישם אותו. במשך שבוע וחצי אני אוכלת כך:
בוקר: 1-2 כוסות מים (הורדתי בהמלצתו את הלימון – למרות שמנסיוני הוא לא מזיק לי).
9:00 מלון טרי שלפעמים אני מבלנדרת אותו ולפעמים אני אוכלת כך.
10:30 שייק המורכב מכוס מיץ סלרי, חסה ולפעמים מלפפון או ו\תפוח עם כחמש בננות וחמישה תמרים.
12:00 בד"כ יהיה אותו שייק. או פאפאיה עם מיץ סלרי, או אם יש לי קערת תאנים טריות.
14:00 חופן תותי עץ או ו\ מישמשים.
16:00 עוד שייק כלשהו או פירות משתדלת שיהיו מאותה קבוצה (חמוצים או מתוקים) ורוב הפעמים סוג פרי אחד.
18:00 בד"כ שותה מיץ ירקות כלשהו או עוד פרי
19:00 או יותר מאוחר ירקות מאודים: קישואים, דלעת, בטטה לפעמים גם גזר. לפעמים גם עם ירקות חיים ירוקים קצוצים בעיקר חסה ומלפפונים.
גם עם האכילה הזאת יש לי עדיין כאבי בטן בחלק מהיום. יש לי עדיין יציאות לא מעטות. רובן לא שילשול אבל לחלקן יש אלמנט של דחיפות ואי נוחות.
כמו כן שמתי לב שהדופק שלי מאז כמה ימים אחרי שהתחלתי את השינוי (לפני חודש וחצי ועד כה) הוא גבוה. למה הכוונה? אם קודם הדופק במנוחה היה בסביבות 65 – 75 ואפילו פחות הוא עלה למעל 80 רוב הזמן. ולעיתים סביבות 90 לדקה.
גם האנרגיות שלי עוד לא רגילות. יש לי הרבה פעמים תחושת סחרחורת, עייפות, מין BLACKOUT כשאני קמה מישיבה ממש בלי אנרגיות מספיקות אני מרגישה תחושת מועקה ועייפות שגם לדופק המהיר יש להרגשתי תרומה לכך.
שמעתי בעבר שכשהדופק עולה בעקבות אכילת מזון מסוים וזה מעיד על אלרגיה\רגישות למזון זה. אני לא יכולה לשים את האצבע על מזון מסוים, אבל כן רואה מגמה מאז התחלת השינוי, אבל אשמח אם יש לכם הבנה בנושא.
אתמול נשברתי..הייתי כ"כ רעבה אחר הצהריים, אכלו פה אצלי חביתת ירק מביצי תרנגולות חופשיות יחד עם מגוון של ירוקים, עגבניה קצת אבוקדו...הכל בתוך פיתה...לא עמדתי בפיתוי – אכלתי ונהנית...לא הרגשתי משהו יוצא דופן בהקשר לתחושות בבטן...הרגשתי שובע נחמד. אחרי כמה שעות אכלתי ארוחת ערב של ירקות מאודים עם אורז מלא עגול וסלט ירקות עם מיץ לימון. התקבל אצלי לא רע במערכת...
רק להבהרה – אין לי כוונה לאכול מעתה המון ביצים אבל זה מה שהרגשתי שהיה לי נכון... האם אני מתנצלת?...כן אני באמת מבולבלת...
לשאלתך ירדן: כולסטרול כללי 194 LDL לא ניתן בגלל גובה הטריגליצרידים.
קרן

הודעהעל ידי ירדן » א' יוני 28, 2015 9:27 pm

יש גם בארץ עדויות אישיות של אנשים שהחלימו לחלוטין מקרוהן וקוליטיס בעזרת תזונה על פי העקרונות שבספר של דיויד קליין. גם פה בפורום הייתה חברה שסבלה מבעיות עיכול וחסרים תזונתיים זמן רב עד שלבסוף איבחנו אותה כחולת קרוהן. האם יש אצלך שיפור בינתיים?

זה לא תקין שיש לך דופק מואץ במנוחה. אולי האלקטרוליטים לא מאוזנים וזה יכול להסביר גם את העייפות והסחרחורת. לכי לרופא המשפחה וספרי לו על הסימפטומים שלך.

מצד שני כבר עשית בדיקת דם ולא אמרת שהייתה בעיה עם האלקטרוליטים אז אולי זה לא קשור לזה. וכפי שתיארת עם החביתה שהיית מאוד רעבה ונשברת אז יכול להיות שאת פשוט עדיין לא אוכלת מספיק מזון. קשה לי להעריך את כמות הקלוריות בתפריט שצירפת כי אין כמויות מדויקות אך ממה שאני רואה כן נראה לי שמדובר במעט מידי קלוריות וגם ככה את כבר בתת משקל והיו שלשולים כך שאת חייבת להקפיד על הקלוריות. אכילה מועטה מידי גם יכולה להסביר את הסחרחורת והעייפות ואולי אפילו את הדופק המואץ.

אם ארוחת האורז, הירקות המאודים והסלט התעכלה לך טוב ולא עשתה בעיות עיכול אז נסי לאכול מבושל בצהריים ובערב כך שגם יהיה לך יותר קל לקבל יותר קלוריות, ואת הפירות אכלי כארוחת מונו רק לארוחת בוקר וארוחת ביניים לפני הצהריים ונסי לבדוק האם יש פרי מסויים שגורם אצלך לתגובה לא טובה.

תמשיכי לשתף איך הולך ואיך את מרגישה :)
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי קרן » ב' יוני 29, 2015 11:34 am

היי ירדן - תודה רבה על התשובות וההצעות.
שאלה לגבי הארוחות שהצעת (צהריים וערב) של המאודים הדגנים והסלט החי - האם יש להן ערך קלורי מספיק בעיקר למי שרוצה להשמין?
ירקות גם המאודים וגם החיים הם מעט מאוד קלוריות. האם רוב הקלוריות מארוחות אלה אמורות להגיע מהדגנים? אם כך, מהן הכמויות?
אני נרשמתי לכרונומטר. שכחתי את הסיסמה וביקשתי חדשה. שלחו לי קישור לבחירת סיסמה חדשה אבל כל נסיון שניסיתי לבחור סיסמה חדשה לא איפשר לי להמשיך את התהליך. אני אנסה שוב הערב.
לאתר מה לא נכון עבורי לאכול...זאת שאלת מיליון הדולר...לא תמיד התופעות מופיעות במיידי. במהלך השנים ניסיתי לעשות כל מיני אלמינציות של מזונות...ולא הצלחתי להגיע למסקנה חד משמעית. גם כשאכלתי רק פירות או בעיקר מיצי ירקות - אז התגובה היתה הכי קיצונית. והרבה פעמים כשאני אוכלת אוכל שכביכול אמור להיות יותר בעייתי - כמו ירקות ממשפחת הסולניים, לחם מחמצת, חביתת ירק עם אבוקדו אפילו בתוך פיתה לבנה...הבטן לא סובלת יותר מאשר עם מאכלים שמומלצים יותר. זה באמת מבלבל אותי מאוד.
קרן

הודעהעל ידי ירדן » ג' יוני 30, 2015 6:19 pm

לירקות באמת יש ערך קלורי מאוד נמוך אבל יש להם חשיבות תזונתית והם גם מוסיפים טעם ומינרלים לכל תבשיל. אם תבשלי אורז ללא שום תוספת זה יהיה אחרת לגמרי אם נניח תכיני אורז ותבשלי אותו ביחד באותו הסיר עם כל מיני ירקות ועשבי תבלין שיתנו טעם עשיר יותר. ירקות כמו גזר, דלעת וסלק מכילים יותר קלוריות לעומת ירקות כמו מלפפון, פלפל ועגבניה, ואת יכולה גם להכין תפו"א ובטטות שגם ניתן להתבסס עליהם מבחינה קלורית.

כמה דגנים לאכול? בכוס אורז יש כ-200 קלוריות בלבד אז הייתי אומרת שבארוחה אחת כדאי לך לאכול 3-2 כוסות תלוי מה את אוכלת בנוסף. אם את מנסה בתור התחלה לאכול מינימום של 2000 קלוריות ליום ופורסת אותן על פני 3 ארוחות עיקריות ושתי ארוחות ביניים אז כל ארוחה עיקרית צריכה להכיל 600-500 קלוריות. יתכן שתצטרכי יותר קלוריות עבור עלייה במשקל אבל בגלל שאולי תתקשי להגיע אפילו ל-2000 אז תתחילי בכרונומטר עם המינימום הזה.

בגלל שיש לך היסטוריה של בעיות עיכול אז לא לגמרי מפתיע שבמעבר לתזונה נקיה שמבוססת על מזונות מאוד קלים לעיכול - פירות וירקות - יהיו לך בהתחלה שלשולים וסוג של ניקוי. אכילה של לחם/פיתה/חביתה מאטים את העיכול ועוצרים את התהליך. אבל זה לא צריך להימשך מעבר לכמה ימים בודדים ובמקרה שלך זה באמת נמשך יותר מידי זמן אז או שאת עושה משהו לא נכון או שמשהו ספציפי שאת אוכלת לא עושה לך טוב או שיש נזק למערכת העיכול שמצריך התאמה אישית של התזונה עד להחלמה (כמו במקרים של מחלת הקרוהן).

האם בדקת את רמת הבי12 שלך?
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי קרן » ד' יולי 01, 2015 3:49 pm

היי ירדן,
תודה רבה על התשובות וההמלצות. B12 היה תקין אצלי כל הפעמים שבדקתי, כי אני גם מקפידה לקחת כל כמה זמן תוסף. כן המצב מורכב וזה לא פשוט לי למצוא את הדרך...
לגבי הכרונומטר, ניסיתי שוב לבחור סיסמה חדשה וזה לא עובד. שערתי שאולי הסיסמה קצרה, או לא מספיק חזקה וניסיתי כל מיני וכלום לא התקבל. יש שתי שורות אחת לפעם הראשונה שכותבים את הסיסמה שבחרנו ואח"כ יש עוד שורה לכתוב שוב את הסיסמה החדשה. בשום מקרה לא הצלחתי להגיע לאפשרות לרשום שוב את הסיסמה. פשוט הסמן נשאר בשורה הראשונה. האם יש לך מושג\השערה מה זה יכול להיות?
קרן

הודעהעל ידי ירדן » ה' יולי 02, 2015 8:02 pm

באמת שאין לי מושג...

האם הצלחת לסדר את זה?
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי קרן » ו' יולי 03, 2015 5:51 pm

לגבי הכרונומטר - לא הצלחתי. ניסיתי שוב ושוב רשמתי ששכחתי את הסיסמה. שלחו אלי מייל לבחירת סיסמה חדשה וגם לא הצלחתי.
אני מנסה להעלות את כמות הקלוריות כפי שהצעת. כבר עליתי קילו וזה באמת יפה! מקוה להמשיך באותה מגמה וכמובן להבין מה לא נכון עבורי.
שבת נעימה ומבורכת!
קרן

הודעהעל ידי ירדן » ש' יולי 04, 2015 12:53 pm

אני שמחה שעלית קצת במשקל :)

אם לא הולך עם הכרונומטר את יכולה להעזר באתר נטוגרין הישראלי. הוא לא תמיד מדוייק בעיאם לא עובדים עם משקל מטבח ואין שם גרף עוגה שמראה את התפלגות הקלוריות מפחמימות, חלבונים ושומנים אבל כרגע כשאת מנסה לעלות במשקל זה יכול להיות מספיק טוב. אם יש לך משקל מטבח נסי לבדוק במשך כה ימים בודדים כמה בדיוק את אוכלת כדי לקבל מושג לגבי הכמויות הנכונות עבורך.

תמשיכי לעדכן איך הולך. שבת שלום :)
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי קרן » ג' יולי 07, 2015 11:06 am

היי ירדן, תודה על מענה : )
נכנסתי לנטוגרין וחישבתי יום אופייני. יצא שאני עדיין לא צורכת מספיק קלוריות. אני בד"כ עד סביבות 16:00 אוכלת רק פירות ושייקים ואח"כ מתחילה עם הירקות החיים ועם הדגנים\תפוחי אדמה וכד. אני קצת יותר בסדר אבל האנרגיה שלי די נמוכה. גם הבטן עוד מציקה לי. יש לי הרבה יציאות - לא ממש שילשול. למשל הבוקר היו לי 2 יציאות רכות דמוי עוגה כזאת וגם אחרי ההתרוקנות התחושה היא לא לגמרי שקטה. וככה במהלך היום יש לי עוד כמה יציאות, תחושת נפיחות בחלק מהזמן, רעשים בבטן וגזים שבד"כ אין להם ריח אבל הם כואבים בבטן.
אני מצרפת לדף זה את בתפריט שחישבתי בנטוגרין. מקוה שיעבור בסדר. אשמח אם תוכלי לעיין בזמנך ולהציע לי מה אני יכולה לעשות גם כדי להגדיל את הכמות של הקלוריות וגם לחזק את מערכת העיכול או הריריות או אני באמת לא יודעת מה...מיליון תודות :)
קבצים מצורפים
בננה.docx
(15.61 KiB) הורד 35 פעמים
קרן

הקודםהבא

תגיות נושא

שומן

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 8 אורחים