איזה יאוש

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

איזה יאוש

הודעהעל ידי אביבה25 » א' אוגוסט 12, 2012 10:30 am

ירדתי כהוגן במשקל, :cry: היום נשקלתי ומתברר לתדהמתי שירדתי מאוד מאוד במשקל, עכשיו אני באמת לא יודעת מה לעשות מעולם לא שקלתי כל כך מעט.
הבעיה שלי שהרבה פירות מנפחים וממלאים אותי עד אפס מקום, הדגנים המלאים על סיביהם הרבים מוציאים לי לגמרי את התיאבון. אוף...איזה יאוש
אביבה25

Re: איזה יאוש

הודעהעל ידי יונתן » א' אוגוסט 12, 2012 2:38 pm

אביבה, כבר אמרנו לך, לא בכוח, את לא צריכה להכריח את עצמך ואת לא צריכה למהר. כולנו עברנו תהליך הסתגלות ארוך ואת לא צריכה להתייאש בגלל קשיים התחלתיים. האמיני לי שאני סבלתי מכל השגיאות האפשריות וצלחתי אותן. לא יקרה כלום אם תחזרי בשלב זה לתזונה הטבעונית הקודמת שלך, ותתחילי לאט לאט לקצץ במזון המעובד, במלח, בשמן המזוקק ובתבלינים, ולהגדיל בהדרגה את כמות הפירות שאת אוכלת.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי ירדן » א' אוגוסט 12, 2012 3:41 pm

כמה קילו ירדת?

אמנם אמרתי לך לנסות לא לדאוג לתקופה קצרה מכמות הקלוריות כדי להוריד ממך את הלחץ אבל כפי שאמרתי לך אם לאורך זמן זה יגרום לך לרדת הרבה במשקל אז זה כמובן לא טוב. אם מדובר בירידה קטנה שתתאזן בהמשך כשתצליחי לאכול מספיק אז זה לא נורא. הרבה אנשים יורדים מעט במשקל, לפעמים הוא חוזר ולפעמים לא וזה לא תמיד דבר כזה נורא, כל אחד והגוף שלו והמשקל שמתאים לו. גם אני שקלתי מעט יותר לפני שעברתי ל-811 ובהחלט לא נחשבתי לשמנה. יונתן לדוגמא שקל 72 קילו לפני המעבר ל-811, אחרי השינוי התזונתי הוא ירד 7(!) קילו והגיע ל-65, כשכל הירידה הייתה בעצם נוזלים, פסולת ממערכת העיכול וגם שומן. מאז הוא עלה חזרה ל-69 קילו כשהרוב זה עלייה נכונה במסת השריר.

ירידה במשקל בשינוי תזונתי ל-811 יכולה להתרחש מסיבות שונות והשאלה היא האם זה נגרם מאכילה בלתי מספקת או מסיבה אחרת שאינה בהכרח סיבה שלילית:

1. כשאנשים נמנעים לחלוטין ממלח ישנה ירידה במשקל אך אלו רק הנוזלים שנאגרו קודם לכן. זוהי ירידה חיובית.

2. אם לא אוכלים מספיק פחמימות ולכן לא אוגרים מספיק גליקוגן אז ישנה ירידה במשקל בגלל שעל כל גרם גליקוגן נאגרים גם 2.7 גרם מים. זוהי ירידה שלילית. זוהי בעצם הסיבה למה אנשים שעושים דיאטת אטקינס מורידים בהתחלה הרבה משקל... אבל לא מדובר בירידה אמיתית של שומן אלא רק בירידה של מים.

3. מערכת העיכול עובדת בצורה מהירה ויעילה יותר ומשחררת את הפסולת מהר יותר ולכן לא נאגר במעיים מזון בשלבי עיכול ופירוק שונים. זוהי ירידה חיובית. תחשבי על זה שיש אנשים שאוגרים במעיים שלהם מזון של כמה ימים... כלהמזון הזה שוקל משהו.

4. ירידה באחוזי השומן בגוף. זוהי ירידה חיובית בדרך כלל כי רובנו אוגרים יותר מידי שומן תת עורי (ואפילו שומן סביב האברים הפנימים) בגלל עודף שומן בתזונה ובגלל עודף רעלים מהתזונה והסביבה. הגוף צובר שומן על מנת שיהיה לו איפה לאכסן את אותם הרעלים. כשאוכלים נקי ובריא הגוף יכול להרשות לעצמו סוף סוף להיפטר מאותם הרעלים ומאותם מאגרי שומן, אבל בדרך כלל לוקח מעט יותר זמן לרדת באחוזי השומן וזה לא תהליך מיידי.

רוב האנשים אוגרים בגופם עודפי שומן ועודפי מים בגלל צריכה של רעלים ועודפי נתרן. המים נועדו לדילול אותם רעלים ונתרן כמו שמאגרי השומן נועדו לאיכסון הרעלים. רוב האנשים אמורים להראות "רזים" יותר מכפי שהם.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי אביבה25 » א' אוגוסט 12, 2012 3:43 pm

אני בהלם ירדתי ל 45 ק"ג, וזה ממש סיפור מסובך עכשיו לעלות בחזרה, ממש ממש קשה !
אביבה25

הודעהעל ידי ירדן » א' אוגוסט 12, 2012 10:07 pm

התחלת ב-30 לחודש הקודם שזה לפני קצת פחות משבועיים. האם נשקלת ממש אז ואת בטוחה ששקלת 52? זה באמת הרבה לרדת בפחות משבועיים וגם אני הייתי נבהלת מאוד אם זה היה קורה לי, אך השאלה היא מה הכילו ה-7 קילו האלו שירדת, והאם מדובר בירידה רק בשומן ושריר עקב חסר קלורי או במשהו נוסף? האם את נראית 7 קילו פחות? האם את נראית מאוד רזה ומדאיג אותך איך שאת נראית, או שרק המספר עצמו מדאיג אותך?

מאז שהתחלת לא הצלחת בכלל להעלות את כמות המזון? האם למרות הרגשת הנפיחות והמלאות את מרגישה שבעה ומסופקת מהאוכל? מה וכמה את אוכלת בימים האחרונים?

פרט להרגשה השלילית של הנפיחות האם יש לך סימפטומים שליליים אחרים? ומה עם משהו חיובי? האם משהו השתנה לטובה בינתיים? איך היית מגדירה את ההתנסות הזאתעד עכשיו?

הרבה אנשים מתמודדים עם קשיים במעבר שלהם לתזונת 811. הנה סרטון טוב של קריסטינה בנושא זה שאולי יעודד אותך-
Overcome Struggles Going Raw
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי אביבה25 » ב' אוגוסט 13, 2012 7:52 am

ירדן כתב:התחלת ב-30 לחודש הקודם שזה לפני קצת פחות משבועיים. האם נשקלת ממש אז ואת בטוחה ששקלת 52? זה באמת הרבה לרדת בפחות משבועיים וגם אני הייתי נבהלת מאוד אם זה היה קורה לי, אך השאלה היא מה הכילו ה-7 קילו האלו שירדת, והאם מדובר בירידה רק בשומן ושריר עקב חסר קלורי או במשהו נוסף? האם את נראית 7 קילו פחות? האם את נראית מאוד רזה ומדאיג אותך איך שאת נראית, או שרק המספר עצמו מדאיג אותך?

מאז שהתחלת לא הצלחת בכלל להעלות את כמות המזון? האם למרות הרגשת הנפיחות והמלאות את מרגישה שבעה ומסופקת מהאוכל? מה וכמה את אוכלת בימים האחרונים?

פרט להרגשה השלילית של הנפיחות האם יש לך סימפטומים שליליים אחרים? ומה עם משהו חיובי? האם משהו השתנה לטובה בינתיים? איך היית מגדירה את ההתנסות הזאתעד עכשיו?

הרבה אנשים מתמודדים עם קשיים במעבר שלהם לתזונת 811. הנה סרטון טוב של קריסטינה בנושא זה שאולי יעודד אותך-
Overcome Struggles Going Raw

היי ירדן,
לא נשקלתי לפני שבועיים, למעשה כבר הרבה זמן שלא נשקלתי, שנה או יותר, פשוט לא הרגשתי צורך להישקל כי חשבתי שאני אותו דבר, פעם אחרונה שנשקלתי היה ממש מזמן ואז זה היה 52. לא הרגשתי ולא שמתי לב לא שאני יורדת במשקל ולא בשינוי בהופעתי החיצונית. מצד שני כל הקיץ אין לי חשק וכוח לאכול כמעט כלום ואני מודעת לזה שכמות הקלוריות שאכלתי עוד לפני שהגעתי לכאן היה נמוך מהרגיל בסביבות 1300 קלוריות. כמו כן במשך כל השבועיים שאני כאן היו לי הרבה חולשות חזקות, טשטוש בעיניים, קצת סחרחורות, קושי לנשום מרוב חולשה ודפיקות לב, אבל מצד שני היו כל הזמן עליות וירידות ברמת האנרגיה פתאום חוסר אנרגיה פתאום חזרה לאנרגיה רגילה. כמו כן היו הבעיה של הנפיחות והקושי לאכול הרבה. אבל שיערתי שזה הכל הדטוקס או המעבר, לכן המשכתי. כל השבועיים הייתי בעצם על 811 אם כי בימים מסוימים זה כלל פחמימות מורכבות/מבושלות, עדיין זה היה 811 מבחינת התפלגות הקלוריות, אני חושבת שגם טעיתי בחישוב הקלוריות בכרונומטר כי אתמול ראיתי שהמנגו שחשבתי שהוא 200 קלוריות היה אולי פחות ממה שחשבתי, אז בהחלט יתכן שגם אכלתי ביום מסוים קצת פחות ממה שחשבתי, כרגע היות והגעתי לתדהמתי למשקל כה נמוך (ובהחלט יכול להיות שהירידה התחילה עוד קודם אני פשוט לא יודעת), אבל אין ספק שבמשך השבועיים אני ירדתי, כי חשתי בסוג החולשות שאני יודעת שאני חשה כשאני יורדת במשקל, שזה דבר שאני הכי לא רוצה שיקרה לי כי כמו שאני מכירה את עצמי ממש לא קל לי לעלות אח"כ בחזרה (וזה על סמך פעם אחרת בחיים שזה קרה לי שירדתי ואח"כ לקח המון המון זמן עד שהצלחתי לעלות). הדברים הטובים שאני רואה ב 811 הם שפירות וגם ירקות זה טעים, יש הרבה יותר חשק לאכול לעומת מזונות מבושלים, קל מאוד להכין פשוט לוקחים ואוכלים, וזה שלא צריך לשתות מים כי יש בתזונה הזו המון המון מים, אלו שלושת הדברים הטובים שאני רואה והם בהחלט משמעותיים, דברים נוספים ששמתי לב אני פחות צריכה לחפוף ראש ובבוקר עור הפנים אינו שמן כלל. אני מגדירה את זה כרגע כמשהו שאינו מתאים לי לצערי, אלא שכנראה יתאים יותר לאנשים הצורכים רמה גבוהה מאוד של קלוריות, או כטעות מבחינתי, או כמשהו ש"גדול עליי", אני ממש בבעייה ולא יודעת כיצד לעלות עכשיו בחזרה במשקל :roll:
אביבה25

הודעהעל ידי אביבה25 » ב' אוגוסט 13, 2012 8:20 am

*דבר טוב נוסף שאני רואה ב 811 הוא שהפירות והירקות הם מאוד יפים ויזואלית ומושכים, ושכשהם בשלים במידה הנכונה יש להם גם ריח נפלא (הבחנתי בהבדל במיוחד עם המנגו, כשקניתי מנגו טוב הוא מילא את כל הבית בריח נפלא וכשהמנגו היה לא טוב הריח גם היה לא טוב), אז זה דבר טוב נוסף שרציתי לציין.

אני הולכת לראות את הסרטון שצירפת לי.
אביבה25

הודעהעל ידי ירדן » ב' אוגוסט 13, 2012 2:34 pm

כשכתבתי האם היה משהו חיובי התכוונתי למשהו חיובי בבריאותך ובהרגשתך הכללית ואני מצטערת לשמוע שפרט לשיפור בשיער ובעור לא הרגשת טוב בשבועיים האלו. הגיוני שמעבר לסימפטומים של ניקוי באמת הרגשת לא טוב גם עקב צריכה נמוכה מידי של קלוריות ואי צריכה של מים. לדעתי ללא ספק עצם זה שהפסקת לשתות השפיע על האנרגיה וגרם לחולשה, טשטוש ראיה וסחרחורות. גם אני הרגשתי ירידה ברמת האנרגיה עקב הפסקת שתיה לתקופה מסויימת וגם יונתן אמר לי שקרה לו אותו הדבר. תחשבי על זה שלא רק שהפסקת לשתות אלא גם לא אכלת הרבה אז גם לא קיבלת הרבה נוזלים מהמזון, לא משנה מה כתוב לך בכרונומטר. אני גם אוכלת מספיק וגם שותה כשני ליטר מים ליום. חלק מהירידה שלך במשקל יכולה להיות כמירידה באחוזי המים בגוף עקב התייבשות. לפני כשנתיים התארחתי אצל מכרים למשך יום אחד, זה היה עוד לפני שעברתי ל-811. לא שתיתי שם כמעט בכלל וגם אכלתי פחות ממה שהייתי רגילה (ככה יצא...) וחזרתי הביתה (אחרי יום וחצי כולל נסיעות) ומשקלי היה 3 קילו פחות. לא באמת אפשרי לרדת 3 קילו בזמן כה קצר אלא אם מדובר בירידה בנוזלים ובתוכן המעיים. הייתי נראית פתאום ממש רזה ואני זוכרת שהעירו לי על זה וראיתי שאני נראית לא טוב אבל זה היה בעיקר כי הייתי מיובשת. בקיצור את חייבת לשתות.

למרות שאכלת מעט מידי בגלל הנפח הגדול של הפירות וירקות בכל זאת אני מאמינה שגם בתזונה מבושלת, 1300 קלוריות הן מעט מידי. מעט מזון אינו אומר רק מעט קלוריות אלא מעט מכל הויטמינים, המינרלים והפיטוכימיקלים שיש במזון הצמחי. אני חושבת שבלי קשר ל-811 את צריכה ללמד את הגוף שלך בהדרגה לאכול יותר. אני חושבת שיש צורך עבור בריאותך בעתיד שכן תכנסי לרוטינה של פעיולות גופנית כולל חיזוק השרירים ועליה מסויימת במסת השריר כי ההוצאה האנרגטית הנוספת תגרום לך ותאפשר לך גם לאכול יותר. אם באמת ירדת במשקל עוד לפני השבועיים האלו אז לדעתי את צריכה לבדוק האם יש גם איזו בעיה שמונעת ממך לאכול מספיק.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי אביבה25 » ב' אוגוסט 13, 2012 3:05 pm

היי ירדן,

אני לוקחת את כל מה שכתבת ואשתדל באמת ליישם הכל, ראשית אני עכשיו אעשה הכל כדי לאכול יותר ולהעלות את רמת הקלוריות, כדי לעלות במשקל למרות שזה קשה, שנית אקח לתשומת ליבי את עניין השתייה ואשתדל גם לשתות יותר, וגם את מה שכתבת בקשר ליותר פעילות גופנית.

המון תודה על תשומת ליבך.
אביבה25

הודעהעל ידי ירדן » ב' אוגוסט 13, 2012 3:47 pm

אני יודעת מניסיון שבתהחלה מרגישים פחות צורך בשתיה. אבל אני כשהתחלתי את התזונה הזאת עשיתי זאת בחורף 2011 ואולי אז זה לא היה כל כך נורא כשלא שתיתי. אבל בקיץ התחלתי להרגיש את ההשפעה של חוסר השתיה עלי וחזרתי לשתות, והקיץ הזה נראה שעוד יותר חם מבקיץ שעבר. לקח לי מעט זמן להתרגל לשתיה כי אני חושבת שלי באופן אישי הייתה איזו בעיה במאזן הנוזלים ובהתחלה לא רק שלא הרגשתי צמא בכלל גם כשהייתי שותה היה לי שיתון יתר אבל אחרי מעט זמן הכל התאזן והסתדר. עכשיו זה טבעי עבורי לשתות ואני לא שותה מעבר למה שאני מרגישה שאני צריכה ואין לי שיתון יתר.

אין בעד מה, אני מקווה שתרגישי טוב :)
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הבא

תגיות נושא

מים, קלוריות, ירידה במשקל

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: AhrefsBot ו 5 אורחים