מתי הזמן הכי מומלץ לאכול בו את 10% שומן ?

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

מתי הזמן הכי מומלץ לאכול בו את 10% שומן ?

הודעהעל ידי raziel » ה' יוני 21, 2018 3:07 pm

שלום לכולם , אני חדש בפורום והתחלתי השבוע את התזונה 811 וקניתי את הספר,
שמעתי שקרו לאנשים דברים נפלאים באמצעות השימוש בשיטה ושמח להיות חלק ממנה ,

אני מקווה שאוכל לקבל תשובות לכמה מהשאלות שלי בבקשה , תודה מראש לעונים !

1. אשמח לדעת מתי הזמן המומלץ ביותר לצרוך את ה10% שומן במשך היום ,
(אם זה רלוונטי אני גם מתאמן בחדר כושר בשעות הערב).

2. אשמח לדעת עצות והמלצות על סוגי פירות וירקות ה"אולטמטיבים" לשיטה ומומלצים להכנסה לתפריט היומי מהניסיון שלכם.

אני מודה לכם .
תודה על הפורום הנחמד והתומך... אחדות נפלאה הראויה לשבח .
raziel

Re: מתי הזמן הכי מומלץ לאכול בו את 10% שומן ?

הודעהעל ידי ירדן » ה' יוני 21, 2018 6:52 pm

ברוך הבא לפורום ותודה על הפרגון :)

הזמן המומלץ לאכילת המזון השומני היא עם סלט הירקות. בדרך כלל אנחנו ממליצים לאכול 3-2 ארוחות של פירות במהלך היום ואת הסלט עם השומן בערב. בגלל שאתה מתאמן בערב כדאי שתאכל גם פירות לאחר האימון ולא רק סלט עם שומן. ואם אתה מעדיף לאכול סלט בצהריים אז חשוב שתוודא שאתה אוכל מספיק פירות במהלך היום ולא מגיע לאימון של הערב אחרי שאכלת מעט מידי קלוריות. באיזה שעה אתה מתאמן? כמה פעמים בשבוע?

איך הולך לך בינתיים עם התזונה? נשמח אם תפרט מה וכמה אתה אוכל וגם מה הגיל, גובה, משקל וכמות הפעילות הגופנית כדי שנוכל לתת לך פידבק על התפריט.

אין פירות וירקות אולטימטיביים. חשוב לאכול בצורה מגוונת לאורך השנה, להעדיף פירות שבעונה, לאכול תוצרת איכותית וטעימה ולהקפיד לאכול מספיק. אם אתה מאוד פעיל וצריך הרבה קלוריות אז כדאי שתתבסס בעיקר על פירות שיש בהם יחסית יותר קלוריות [למשל בננות, מנגו, אפרסמונים, ענבים, רימונים, תמרים ועוד]. חשוב שתוודא שאתה אוכל מספיק קלוריות מפירות אך גם מספיק ירקות ועלים ירוקים [עדיף אורגניים] עבור המינרלים.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי raziel » ה' יוני 21, 2018 9:08 pm

תודה על המענה והתמיכה ,
בהמשך לשאלות שלך אשמח לענות,

* אני מתאמן כ3-4 פעמים בשבוע בממוצע כ70% אירובי וכ30% משקולות ומעט שחייה כ3-4 בשבוע.
אני משתדל לשרוף בכל אימון כ 1000 קלוריות בממוצע.

* התזונה החדשה הולכת ומתקדמת נהדר, הרגשת נקיות.

* אני בן 24 , שוקל כ77 קילו , גובה 1.70 .

* התפריט שלי ( אשמח לחוות דעת )

בבוקר דבר ראשון ממוצע של כ800מ"ל מי עדן , לאחר מכן לא אוכל במשך שעה בערך...

ארוחת בוקר בערך ב11:00 :
4/5 נקטרינות , 1 אפרסק , 1 תפוח , מעט מאוד שקדים אגוזי מלך ופקאן , 2 תמרים , גינגר טרי בערך כגרם .

במשך היום לסירוגין:
נקטרינות,אפרסקים,תפוחים,צנון -לא באופן מסודר , פה ושם אוכל אחד פה ואחד שם ,בערך כקילו ביחד במשך היום.

ארוחת ערב בערך ב22:00 :
מלון כחצי קילו , 2 מנגו , כגרם גינגר טרי , 2 נטקרינות , 1 אגס .

משתדל לשתות כ 2 ליטר מים ביום.

אני משלב בתפריט בין היתר במקום דברים שרשמתי את הדברים הבאים : סלרי,אבטיח,סלק חי,גזר,תמרינדי,קישוא,מלפפון, עגבניות/שרי.

תודה רבה :)
raziel

הודעהעל ידי ירדן » ו' יוני 22, 2018 4:10 pm

כרגע התפריט שלך מכיל מעט מידי קלוריות [כך זה בהתחלה לרוב האנשים כי לוקח זמן להתרגל לנפחים הגדולים של הארוחות] ויש צורך להגדיל את כמויות המזון בהדרגה בהתאם לצרכים האישיים שלך. להערכתי אתה צריך לא פחות מ-2500 קלוריות ליום וכרגע אתה רחוק מזה. כדי להעריך מה כמויות המזון שיכולות להיות נכונות עבורך אתה יכול להרשם לאתר הכרונומטר, להכניס את הנתונים שלך ולכוון אותו לפי התפלגות הקלוריות 1:8:1. בעזרת האתר הזה תוכל לבדוק במשך כמה ימים כמה אתה אוכל וגם לוודא שאתה לא אוכל יותר מידי שומן. https://cronometer.com/

מה הסיבה שאתה אוכל ג'ינג'ר?

את השקדים והאגוזים לא מומלץ לאכול על הבוקר וגם לא ביחד עם פירות. כדאי שתעשה לך ארוחה מסודרת של סלט גדול שאליו תוסיף את השומן.

מומלץ לאכול ארוחות מסודרות ולא לנשנש לאורך היום. אם קשה לך לאכול מספיק כל ארוחה אתה יכול לחלק את היום ליותר ארוחות ובהדרגה להגדיל את הכמות בכל ארוחה ולהקטין את מספר הארוחות אבל לא כדאי לאכול לאורך היום פרי פה פרי שם. הסיבה לכך היא שכאשר מנשנשים משהו כל כמה זמן מערכת העיכול אף פעם לא במנוחה וכל הזמן יש סוכר על השיניים. כאשר אוכלים בצורה מסודרת ויש הפסקה בין ארוחה לארוחה אז מערכת העיכול יכולה לנוח והרוק מנקה את השיניים בין הארוחות.

הנה תפריטים של יונתן כדי שתראה איך צריך להראות תפריט 80/10/10 פחות או יותר:
http://30bananotleyom.com/811-blog/101- ... h-do-i-eat
http://30bananotleyom.com/811-blog/146- ... ummer-time
כמובן שהכמויות לא בהכרח נכונות עבורך אך כך בגדול צריך להראות התפריט. גם בספר תזונת 80/10/10 יש דוגמאות לתפריטים.

כדי שיהיה לך יותר סדר בדברים חשוב שתקרא את הספר תזונת 80/10/10 ואת המאמרים למתחילים שיש לנו באתר.

שבת שלום :)
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי raziel » ש' יוני 23, 2018 10:34 pm

תודה רבה !
האדיבות שלך מעוררת השראה.

לגבי שאלתך , אני אוכל ג'ינגר כי זה טעים לי , האם מומלץ להימנע לשלב את זה בתזונה?
raziel

הודעהעל ידי ירדן » ב' יוני 25, 2018 4:14 pm

עקרונית ההמלצה היא לא לאכול תבלינים חריפים אבל אם ממש טעים לך וכיף לך לאכול אז זה לא סוף העולם :)
סמל אישי של המשתמש
ירדן

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: AhrefsBot, Bing [Bot], YandexBot ו 5 אורחים